Maršrutas birželio 26-28 dienoms

ANTRADIENIS, 06 26

Filmas „Sengirė“, 10:20
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Praūžus festivaliams ir apdovanojimams, geriausi lietuviški filmai grįžta į repertuarą. Jei antradienio rytas – laisvas, kodėl gi nepraleidus jo senosiose Lietuvos giriose, stebint jų floros ir faunos gyvenimą?

Viešos tarptautinės vasaros mokyklos paskaitos, 18:00
„Pienocentras“, Laisvės al. 55

Šią savaitę kaune vyksta tarptautinė vasaros mokykla, kurią inicijavo „Kaunas 2022“ programa „Modernizmas ateičiai“, užsiėmimai. Dalis mokyklos, kurios tema –„Siekiant šiuolaikiškumo: istorinis modernizmo miestovaizdis ir jo vertė“, paskaitų yra atviros visiems, besidomintiems architektūra ir paveldosauga.

Antradienį Bartlet architektūros mokyklos Londone (UCL) dėstytojas Edward Denison kalbės tema „Modernizmo miestai ir istoriniai miestovaizdžiai“. Šis modernizmo architektūros tyrinėtojas daugiausiai dėmesio skiriantis modernizmams už Vakarų Europos ribų, pastaruosius dvidešimt metų tyrinėja ir dirba su įvairiais kultūros paveldo projektais Europoje, Afrikoje ir Azijoje. Paskaitos pradžia – 18 val. aip pat antradienį, 19 val. vyks Bartleto architektūros mokyklos (UCL) Londone magistro studijų programos „Architektūra ir istorinis urbanistinis kraštovaizdis“ dizaino mokytojos Hannah Corlett paskaita „Istorinė aplinka ir kūrybiškumas“.

Luko Mykolaičio nuotr.

Luko Mykolaičio nuotr.

Slemas #11, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Šį visokios poezijos slemą, vyksiantį Kauno menininkų namų lauko terasoje, ves Marius Povilas Elijas Martynenko. Jis 2016-ųjų Europos slemo čempionate užėmė III vietą! Jei turite prirašę pilnas kišenes kūrybos ar jaučiate, kad ji pati ims ir pasirašys renginio metu, registruokitės ir sleminkite.

slemas11

TREČIADIENIS, 06 27

„Įtekstintas Kaunas“: Valanda Maironiui atminti, 16:00
Vilniaus g. 1 (prie prie Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedros bazilikos, prie Maironio kapo)

Šis renginys iš ciklo „Įtekstintas Kaunas“, skirtas poeto Maironio (1862 m. spalio 21 d. – 1932 m. birželio 28 d.) atminimui. Dalyvaus Kauno poetai Dovilė Zelčiūtė, Eglė Perednytė, Gvidas Latakas, aktorė Daiva Škelevaitė, klarnetu gros Valdas Andriuškevičius. Renginį ves Aldona Ruseckaitė.

itekstintasmaironis

„Pažaislio liepų alėjos vakarai“: „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, 19:00
„Monte Pacis“, T. Masiulio g. 31

Trimitu, smuiku, gitaromis, būgnais ir akordeonu apsiginklavę artistai išjudins žiūrovus su visa savo sprogstamąja energija, su balaganiškai balkanišku skambesiu, su entuziazmu ir vis dar degančiomis scenoje akimis.

kaspir

„Olos“: „Waterflower“ ir „Sovijus“, 20:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Vidiniame Kauno menininkų namų kieme vyks aktualios šiuolaikinės muzikos ciklo koncertas, kuriame susipažinsite su dviem projektais.

„Waterflower“ – tai latvių menininkės Sabine Moore audiovizualinis performatyvus projektas, primenantis mokslinės fantastikos vertą kelionę laiku. Menininkės sceninis įvaizdis yra įkvėptas 19 a. pabaigos Art Nouveau iliustracijų (Mucha, Beardsley), tuo tarpu muzikinio įkvėpimo projektas semiasi iš electronica, experimental pop ir ambient muzikinių žanrų.

„Sovijus“ – eksperimentinės elektroninės ambient muzikos projektas, pasižymintis unikaliais, plačias garsines erdves atveriančiais garsovaizdžiais. Kaune kuriančios grupės pavadinimas kildinamas iš senos legendos. Lietuvių mitologijoje Sovijus įvardijamas kaip mirusiųjų sielų vedlys bei kremavimo tradicijos steigėjas. „Sovijaus“ muzikinį projektą 1994 metais pradėjo Ramūnas Peršonis, tuomet ėmęsis pirmųjų eksperimentų elektroninės muzikos srityje. Šiuo metu projektą sudaro Ramūno Peršonio (elektronika) ir Mindaugo Suchocko (fleitos, vokalas) duetas. Jų kuriamoje muzikoje sėkmingai persipina eksperimentinė, etninė, ambient bei noise stilių muzika.

OLOS

KETVIRTADIENIS, 06 28

Parodos „Kad viskas žydėtų“ atidarymas, 16:00
A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus, V. Putvinskio g. 64

Liaudies menininkės Adelės Velykienės 90-mečiui skirtoje tapybos parodoje galima pamatyti ne tik kone visą pačios menininkės kūrybinį palikimą iš Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus bei artimųjų kolekcijų, bet ir brolio Juozo Banaičio (1917‒1988), sūnaus Gintauto Velykio, anūkių Lauros Velykytės-Didžiokienės (pats pirmasis Adelės tapytas paveikslas buvo autoportretas su anūke Laura) ir Giedrės Velykytės-Jarinienės, proanūkės Sofijos Didžiokaitės darbus, vaizduojančius gamtą, kaimą, gėles, Adelės tėviškę, artimuosius, tėvą dailidę Jurgį Banevičių bei pačią Adelę.

velykiene

Parodos „100“ atidarymas, 17:00
Miesto sodas

Jau daugiau nei mėnesį žingsniuojantys tarp Laisvės alėjos ir Kauno valstybinio muzikinio teatro esančiu parku stabteli prie laikinos parodos, kurią čia įrengė Kauno miesto muziejus. Oficialaus jos atidarymo metu galėsite dar artimiau susipažinti su prabėgusius metus atspindinčiais ar konkrečiais metais sukurtais ir muziejaus fonduose saugomais eksponatais, kuriuos balsuodami išrinkote jūs, muziejaus lankytojai. Parodoje pristatomi eksponatai iš trijų Kauno miesto muziejaus rinkinių. Jie savitai atspindi įvairius Lietuvos ir Kauno istorijos etapus, lietuvišką profesionalią ir liaudies kultūrą bei jos kūrėjus.

Šie eksponatai datuojami 1918–1997 m. Neatsitiktinai parodoje neapžvelgiami pastarieji du Lietuvos istorijos dešimtmečiai. Tokiu savo pasirinkimu muziejus atkreipti visuomenės dėmesį į šiuolaikinės valstybės ir jos gyventojų istorijos raidą bei jos įamžinimo (ne)galimybes. Muziejaus atstovai kviečia parodos lankytojus dovanoti ar skolinti eksponatus, galinčius prisidėti prie mums artimos praeities išsaugojimo ateities kartoms.

100

Ekskursija Mildos Gailiūtės ir Karolio Vaivados parodose, 18:00

Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Po dvi iš trijų šiuo metu galerijoje veikiančių parodų pavedžios menininkas Povilas Ramanauskas, ekskursijos metu susitiksite ir su Milda Gailiūte bei Karoliu VaIvada.

ekskursijos

Literatūros-muzikos vakaras „Jau niekas tavęs taip giliai nemylės“, 18:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Maironiui, mirusiam 1932 m. birželio 28 d., skirtame renginyje Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedros bazilikos choras (choro meno vadovė Vita Liaudanskaitė-Vaitkevičienė, chormeisteris Mindaugas Šikšnius), solistas Mindaugas Zimkus, aktoriai Virginija Kochanskytė ir Petras Venslovas.

Maironio portreto eskizas, pieštas S. Romerienės, 1923 m.

Maironio portreto eskizas, pieštas S. Romerienės, 1923 m.

CRRNT: „Džiazlaif“, 20:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

CRRNT – tai koncertų ciklas, skirtas šiuolaikinei muzikai. Penktajame ciklo vakare pasirodys gaivi, vyresniosios džiazo kartos tai pat puikiai vertinama grupė „Džiazlaif“, kuri šįkart gros ne įprasta sudėtimi, o pasiskirsčiusi į duetus: Kazimieras Jušinskas (sopraninis saksofonas) ir Paulius Vaškas (elektrinė gitara), Danielius Pancerovas (baritoninis saksofonas) ir Ignas Kasikauskas (būgnai), Arminas Bižys (altinis saksofonas) bei Aurelijus Užameckis (kontrabosas).

crrnt

„Džiazlaif“ koncertas, 21:30
„O kodėl ne?“, Perkūno al. 4

Sugrojęs duetais pas menininkus, ansamblis susipakuos insrumentus ir užkils į Žaliakalnį, kur sugros jau tradicinį (jei galima taip pasakyti apie šią grupę) džiazo koncertą.

ziazlaif

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia