Maršrutas birželio 24 – 27 dienoms

PIRMADIENIS, 06 24

Filmas „Rocketman“, keli laikai
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

„Rocketman“ nušvies berniuku iš niekur buvusio Reginaldo Dwighto kelionę muzikos Olimpo link ir virsmą pasaulinio lygio žvaigžde – Eltonu Johnu. Būsima superžvaigždė ir pop muzikos ikona užaugo darbininkų šeimoje mažame Anglijos miestelyje, tad vargu ar kas galėjo pagalvoti, jog drovus raudonplaukis vaikis vieną dieną taps muzikine sensacija. Karališkoji muzikos akademija, įspūdingi koncertai ir ekscentriškas elgesys – „Rocketman“ žada drąsų ir atvirą žvilgsnį į E. Johno gyvenimą.

watch-elton-john-and-rocketman-star-taron-egerton-perform-tiny-dancer-together-social

ANTRADIENIS, 06 25

Soloveičikų giminės istorijai skirta paroda
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

Antradienį atidaroma ir iki pat rugsėjo veiks paroda, skirta Kauno Soloveičikų giminės istorijai. Iš šios garsios giminės kildinamas ir Jeilio universiteto prezidentas, JAV psichologas, profesorius Peter Salovey, kuriam birželio 20-ąją buvo įteiktos VDU Garbės daktaro regalijos.

Soloveičikai – sena, garbinga ir įtakinga rabinų, Toros studijuotojų ir Talmudo aiškintojų dinastija, kurios šaknys Lietuvoje siekia XVIII amžiaus pradžią. Soloveičikai yra Jeruzalės Šventykloje giedojusių šventikų levitų palikuonys, o jų pavardė kildinama iš slavų kalbos žodžio соловей – lakštingala. Kauno Soloveičikų giminė yra garsių Valažino ir Brastos rabinų dinastijų protėviai. Šios giminės nariai Kaune, Raseiniuose bei kituose Lietuvos miestuose keletą šimtmečių prisidėjo prie sinagogų ir ješivų kūrimo, organizavo kahalo gyvenimą, kūrė verslus, mokyklas, aktyviai dalyvavo visuomeninėje ir labdaros veikoje. Soloveičikų giminė garsėja rabinais ir yra aktyvūs Vilniaus Gaono (1720–1797) mokymo sekėjai, tradicinio ortodoksinio judaizmo šalininkai ir chasidizmo priešininkai.

Parodos projekto vadovė – VDU Tarptautinių ryšių prorektorė prof. Ineta Dabašinskienė. Sudarytoja – dr. Vilma Gradinskaitė.

12-oji Kauno bienalė. Senjorų ir vaikų bendra kelionė po parodas, 11:00
Kauno Paveikslų Galerija, K. Donelaičio g. 16

Šių metų Kauno bienalė kviečia leistis į kelionę: vidinę, išorinę, po vieną ir visiems drauge. Paroda „Po išvykimo | Prieš atvykstant“ siūlo patyrinėti, kas (į)vyksta, kai žmogus, miestas, šalis išgyvena pokyčius, kurie prilyginami kelionei. Kartu su kolege edukatore Monika Čeponyte dalyviai kviečiami į dviejų kartų – senjorų ir vaikų kelionę po parodas drauge. Kauno paveikslų galerijoje kūrinių pagalba prisiminę mėgiamus vaikystės žaidimus, geriau pažinę save ir kitus, smėlyje dalyviai kurs bendrą tos dienos paveikslą – meditaciją.

Foto: Justė Vyšniauskaitė

Foto: Justė Vyšniauskaitė

Parodos „Lietuviais esame mes gimę!“ atidarymas, 17:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2,

Antradienį vyks parodos „Lietuviais esame mes gimę!“ atidarymas ir vieša paskaita-diskusija su kultūrologu, buvusiu ilgamečiu Australijos lietuvių bendruomenės pirmininku Vytautu Jonu Juška. Paskaitoje-diskusijoje bus keliamas klausimas, kiek pažįstame trečiąją lietuvių emigrantų bangą ir kiek mitų apie šį reiškinį yra sukurta? Taip pat bus kalbama apie Pasaulio lietuvių bendruomenės kūrimą, jos raidą ir iššūkius bei Lietuvių Chartą.

Paskaita „Miesto perspektyvos: ar įmanoma (ir kaip įmanoma) gydanti urbanistinė aplinka?“, 17:30
Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultetas, Muitinės g. 4,

VDA Kauno fakulteto Architektūros katedra organizuoja 9-ių paskaitų ciklą „Miesto kultūra. Miestai be miestiečių“. Šiuo projektu Architektūros katedra siekia aktualizuoti šiuolaikinės architektūros aspektus ir jų įtaką miesto veido, kultūros ir visuomenės poreikių formavimuisi. Šį antradienį pranešimą „Miesto perspektyvos: ar įmanoma (ir kaip įmanoma) gydanti urbanistinė aplinka?“ skaitys filologas, humanitarinių mokslų daktaras, prof. Almantas Liudas Samalavičius.

64377896_2328062664113129_6105786462169464832_n

TREČIADIENIS, 06 26

Atminties meniu, 12:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

„Atminties meniu“, arba pietūs parodoje – vasariška pramoga likusiems mieste, dirbantiems ir laukiantiems atostogų. Kauno paveikslų galerijos bendruomenių erdvė „Mažosios istorijos“ pirmus du liepos trečiadienius kviečia į išskirtinę pietų pertrauką su gidu parodoje „Atminties popierius“. Organizatoriai žada įdomią ekskursiją, bendravimą ir, žinoma, progą papietauti. Registruotis gali grupės ir pavieniai lankytojai tel. 8 645 03 248 arba el. paštu galerija.besienu@gmail.com

IMG_0872

Videoformes: Tel Aviv – Vilnius – Kaunas, 18:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus V. Putvinskio g. 55

Tarptautinis videomeno festivalis „VIDEOFORMES-TEL AVIV-VILNIUS-KAUNAS“ per tris dienas pristatys net 22 trumpo metražo video ir skaitmeninio meno kūrinius. Kuratoriai iš Prancūzijos Natan Kaczmar ir Gabriel Soucheyre atrinko žymiausius kūrinius iš tarptautinio videomeno festivalio „VIDEOFORMES“, kuris egzistuoja nuo 1986 metų. Festivalio kolekcijoje – daugiau nei 8000 kūrinių, tarp kurių pasaulinio masto menininkai: Nam June Paik, Bill Viola, Gary Hill, Pipiloti Rist ir kt. Festivalio programoje Kaune bus rodoma menininkų iš Prancūzijos, Ukrainos, Italijos, Švedijos, Austrijos ir Korėjos kūryba. Birželio 26 d. bus pristatyti 2019 m. „VIDEOFORMES“ dalyvių darbai ir nugalėtojai, o 27 d. ir 28 d. – festivalio atradimai.

62205355_2742433729106063_4184569757271326720_n

Pažaislio liepų alėjos vakarai. J. Miliaus ir Č. Gabalio koncertas, 19:00
Pažaislio vienuolynas, T. Masiulio g. 31

Pažaislio ,,Liepų alėjos vakaruose” suskambės akustinė žinomų atlikėjų programa, kuri paglostys širdis ir ausis visiems roko baladžių gerbėjams. Antrą kartą į festivalį ,,Pažaislio liepų alėjos vakarai“ atvyksta Česlovas Gabalis ir Jeronimas Milius. Programoje skambės geriausi Rod Stewart, Sting, Scorpions, Bryan Adams, U2, Queen, Bon Jovi ir Whitesnake visų laikų hitai. Č. Gabaliui ir J. Miliui scenoje fortepijonu akompuonuos Feliksas Zakrevskis.

KETVIRTADIENIS, 06 27

12-oji Kauno bienalė: „Aplankant Soliarį“ peržiūra, 17:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Mokslinės fantastikos romano „Soliaris” (aut. S. Lemas) ekranizacijoje režisierius A. Tarkovskis (1971 m.) į ekraną sąmoniningai neperkėlė paskutinio knygos skyriaus, kuriame pagrindinis herojus K. Kelvinas grįžta į žemę sėkmingai atlikęs savo misiją. Menininkas Deimantas Narkevičius, remdamasis S. Lemo romanu, sukūrė video projektą „Aplankant Soliarį“. Jame D. Narkevičius pakvietė Kaune gimusį aktorių Donatą Banionį atkurti psichologo-kosmoso keliautojo vaidmenį, ir suvaidinti paskutinę knygos skyriaus sceną. Tačiau šiame filme, akivaizdžiai pasenęs Kelvinas matomas ne nejaukiame Tarkovskio erdvėlaivyje, bet vaikštantis tarpduriuose, laiptais, koridoriais, fojė. Visa tai – aliuzija keliaujant į vis kitą Lietuvos istorijos puslapį.

Kadras iš filmo „Aplankant Soliarį“

Kadras iš filmo „Aplankant Soliarį“

Parodos „Kroatų glagolica“ atidarymas, 17:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Kroatų glagolica – seniausiai žinoma slavų abėcėlė, kurią IX a. sukūrė Bizantijos vienuolis šventasis Kirilas iš Teslonikų. Kroatijoje glagolica naudota iki XIX a. pradžios. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje ketvirtadienį vyks parodos „Kroatų glagolica“ atidarymas. Lankytojai čia galės geriau susipažinti su šias istoriniais rašto ženklais. Renginyje dalyvaus garbės svečias – Kroatijos ambasadorius Krešimir Kedmenec.

Bendruomenės sodai mieste: Lasnamäe pavyzdys, 18:30
Šilainių Sodai, Žaibo gatvė

„Šilainiai project“ kviečia susipažinti su „Lasnaidee“ komanda. Marija, Paulina ir Anton papasakos apie sėkmingiausią veiklą gimtajame Taline – bendruomenės daržą 120000 gyventojų turinčiame daugiabučių rajone Lasnamäe. Po pristatymo dalyviai gales sudalyvauti piknike.

Foto: Laagna Aed

Foto: Laagna Aed

Bani Folk Band koncertas, 19:00
Skaramentas, Vilniaus g. 31

Sakartvelo grupė Bani Folk Band vėl atvažiuoja į Lietuvą užkrėsti visus savo pozityvumu ir palepinti retai girdimomis gruzinų liaudies melodijomis. Sakartvelas pasižymi itin aukšta chorų kultūra, su kuria lygintis galėtų vos keletas pasaulio šalių. Jos daugiabalsiam dainavimui būdinga išskirtinė trijų balsų technika, o visa Gruzijos dainų ir šokių kultūra yra nepaprastai turtinga bei įvairi. Chorų dainavimą, kuris atspindi nacionalinį gruzinų autentiškumą, UNESCO pripažino pasauliniu polifonijos šedevru.

id_68154

Vasarok–Vakarok su muziejumi , 19:00
Kauno IX forto muziejus, Žemaičių pl. 73

Kauno IX forto muziejus kviečia į antrąjį ciklo „ Vasarok–Vakarok su muziejumi“ edukacinį renginį, kurio metu bus pristatoma Holokausto tema. Pirmoje renginio dalyje teminės ekskursijos „Mirties keliu: Holokaustas IX forte“ dalyviai sužinos kaip buvo organizuojamas žmonių žudymas, kodėl į IX fortą mirčiai buvo atvežami ir užsienio šalių piliečiai žydai iš Lenkijos, Vokietijos, Austrijos, Prancūzijos. Po ekskursijos muziejaus kino salėje vyks lenkų vaidybinio filmo „Pileckis“ peržiūra. Vakaro svečias – Vytauto Didžiojo universiteto istorijos katedros doktorantas Simonas Jazavita.

Koncertas: Ignas iš Ignalinos, 20:00
„Folkas“, L. Zamenhofo g. 12 / Kurpių g. 12

Ignas iš Ignalinos – sceninis vardas ir visiška tiesa. Pozityviomis bangomis kurdamas ir keliaudamas, Ignas atveš puokštę pozityvaus lietuviško regio, kvepiančio miškais ir ežerais. Užaugęs Ignalinos miškų, ežerų ir šaltinių apsuptyje, kuriantis ir kūrenantis jau seniai, Ignas vis dažniau pasirodo festivalių scenose, baruose ir renginiuose, o jo dainos vis dažniau prisimenamos prie laužo gerų draugų rate. Tiesiai iš laukinės gamtos į senamiesčio kiemelį Kaune. Koncertas nemokamas.

65128838_2223279584388430_7684320856234786816_n

Maršrutas balandžio 20–25 dienoms
ANTRADIENIS, 04 20 Interaktyvus soc. tinklų spektaklis „Mirgėjimas“, 19:30 Online „Mirgėjimas“ – unikalus meninis vyksmas feisbuke. Jis kviečia žiūrovus...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas balandžio 20–25 dienoms
ANTRADIENIS, 04 20 Interaktyvus soc. tinklų spektaklis „Mirgėjimas“, 19:30 Online „Mirgėjimas“ – unikalus meninis vyksmas feisbuke. Jis kviečia žiūrovus...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia