Maršrutas birželio 21 – 23 dienoms

PENKTADIENIS, 06 21

Aplink Europą – 85, 15:00
Lietuvos aviacijos muziejus, Veiverių g. 132

1934 m. brigados generolas Antanas Gustaitis su bendražygiais ir ANBO lėktuvų trijulė įveikė 10 000 km. aplink Europą. Tokiu būdu lakūnai pademonstravo A. Gustaičio sukurtus lėktuvus ir pasidalijo patirtimi su Europos šalių aviatoriais. Penktadienį Lietuvos aviacijos muziejus kviečia į renginį skirtą, skrydžio aplink Europą 85-osioms metinėms pažymėti.

64415055_333613347316998_7264464945234837504_n

Parodos „Šaulio kodas“ atidarymas, 15:00
Vytauto Didžiojo karo muziejus, K. Donelaičio g. 64

Paroda „Šaulio kodas“ yra skiriama Lietuvos šaulių sąjungos 100-mečiui paminėti. Savitos sukarintos pilietinės savigynos visuomeninės organizacijos pagrindinis tikslas – ginti Lietuvos Respublikos nepriklausomybę ir jos vientisumą. Šauliai yra veržli bei galinga jėga, padėjusi Lietuvos kariuomenei ir Nepriklausomybės kovų frontuose, bunkeriuose, partizanų gretose, ir 1991 m. sausio įvykių sūkuryje. Parodos atidarymui Vytauto Didžiojo muziejus paruošė kliūčių ruožą, interaktyvias veiklas, šaulio kodo paslaptį bei galimybę susipažinti su Šaulių sąjungos istorine raida, uniformomis ir skiriamaisiais ženklais.

7

Algirdo Landsbergio metinių minėjimas
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Maironio lietuvių literatūros muziejus kviečia į dramaturgo, prozininko, profesoriaus Algirdo Landsbergio 95-ųjų gimimo metinių minėjimą. Prieš renginį taip pat bus atidaryta paroda „Gyvenimas – tik ieškojimai ir kelionė“, kurią parengė V. Paplauskienė ir apipavidalino dailininkė Inga Zamulskienė.
Minėjime dalyvaus rašytojo sūnus Paulius, rašytojo brolio Algimanto žmona Teresė su sūnumi Liudu, rašytoja Laima Vincė Sruoginis, režisierius Gytis Padegimas, Išeivių literatūros skyriaus vedėja dr. Virginija Babonaitė-Paplauskienė bei doc. dr. Eugenijus Žmuida. Scenas iš A. Landsbergio pjesės „Vėjas gluosniuose“ atliks aktoriai Henrikas Savickis ir Jurgis Jarašius.

60728811_880074135660600_1645127509802483712_n

Pažaislio muzikos festivalis. Muzikinis-vizualinis projektas „Kaunas. Prisikėlimas I“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Kaunas – tarpukario Lietuvos sostinė, kuri XX a. pradžioje sutelkė šalies valstybingumą, kartu ir pagrindė kultūrinę rezistenciją bei valstybingumo atstatymą. Lietuvą griovė ir niekino okupantas, tačiau Prisikėlimo viltis visada ruseno niekada nepasiduodančiame Kaune. Ši viltis laimėjo, ir šiandien Prisikėlimas skleidžiasi gyvenimo savo Mieste ir Tėvynėje džiugesiu. Muzikinis-vizualinis renginys kviečia klausytojus intensyviai emocinei patirčiai ir unikaliai galimybei – išgyventi tapatinimosi su savo Miestu ir Tėvyne tiltą. Scenoje – Kauno miesto simfoninis orkestras, Kauno styginių kvartetas, Kauno valstybinis choras, dirigentė Adrija Čepaitė ir režisierius Paulius Jurgutis.

X erdvė: Marijus Berenis, 18:00
Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų skyrius, K. Petrausko g. 31

„X erdvė“ – Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų skyriuje esanti nauja bendros kūrybos erdvė mieste, skirta jaunimui, norinčiam dalyvauti ir prisidėti prie Kauno kultūrinio gyvenimo pokyčių. Šį kartą „X erdvėje“ svečiuosis buvęs grupės ŽAS narys, TV ir radijo laidų vedėjas Marijus Berenis. Atvirą pašnekesį su svečiu moderuos Algirdas Šapoka – vienas iš žurnalo „Kaunas pilnas kultūros“ bendraautorių.

64401094_2221249531258102_7712530145600339968_n

ŠEŠTADIENIS, 06 22

Šeimadienis muziejuje: ekskursija „Žaliakalnis. Muzikai“
Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų skyrius, K. Petrausko g. 31

Šeimadienis muziejuje šį kartą kviečia šeimas į ekskursiją po Žaliakalnį – slėpiningą, ąžuolų prieglobstyje paskendusį Kauno art deco perlą, kupiną romantiškų istorijų apie iškilias asmenybes, liudijantį Lietuvai svarbius istorinius įvykius ir datas. Ekskursija leis pasivaikščioti jaukiomis Žaliakalnio gatvelėmis ir aplankyti žymius kompozitorius, dainininkus ar muzikantus menančias vietas bei pastatus.
Būtina išankstinė registracija tel. (8 37) 731 184 arba el. paštu mkp.kasa@kaunomuziejus.lt .

12-oji Kauno bienalė: Performansas „Klimato kaita“, 12:30
Vytauto Didžiojo karo muziejus, K. Donelaičio g. 64

„Klimato kaita“ – komiškas frazės „politinis klimatas“ įprasminimas. Tai performansas, kuriame kalbama apie nuolatinę Kauno ideologinę ir kartu su tuo susijusią vizualią miesto kraštovaizdžio kaitą XX-ame amžiuje. Šiame žaismingame performanse J. Cibic tyrinėja geopolitinio egzotizavimo, nacionalinių atminties ženklų ir ateities strategijų temas, susipinančias dvigubame kultūros ir politinio kapitalo žaidime. Specialiai 12-ajai Kauno bienalei sukurtame darbe, menininkė pasiūlo intervenciją, susijusią su vienu iš pagrindinių architektūrinių Lietuvos tapatybės ženklų: Vytauto Didžiojo karo muziejumi.

Foto: Justė Vyšniauskaitė

Foto: Justė Vyšniauskaitė

Ekskursija „Kaunas – dizaino miestas. Pas Juozą Zikarą“, 12:30
Istorinės Lietuvos Respublikos Prezidentūros sodelis, Vilniaus g. 33

Ekskursijų ciklas „Kaunas – dizaino miestas“ šįkart kviečią į pasivaikščiojimą, skirtą vienam iš žymiausių XX a. Lietuvos skulptorių – Juozui Zikarui. Menininkas žinomas kaip „Laisvės“ ir „Knygnešio“ skulptūrų autorius, prieškarinio pavyzdžio Vyčio ir lietuviškų litų „dizaino“ kūrėjas.
Ekskursija nuves į skulptoriaus memorialinį muziejų, esantį name su vaizdu į Kauno senamiestį. Organizatoriai pažada, kad dalyviai turės galimybę pamatyti, kaip autentiškai XX a. IV deš. buvo įrengtas Zikarų namas bei išgirsti apie skulptoriaus gyvenimo kelią ir kūrybą. O taip pat, bus šansas apžiūrėti kaip gyveno J. Zikaro kaimynas dailininkas Jonas Šileika.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

„Girių dvasių“ koncertas, 19:30
„Folkas“, L. Zamenhofo g. 12 / Kurpių g. 12

Giriu Dvasios – tai abejingų nepaliekantis atlikėjas, jau dešimt metų džiuginantis klausytojus. Unikalus elektroninės muzikos projektas, įkvėptas Lietuvos gamtos, miškų ir senovės baltų kultūros dar ir šiandien stebina klausytojus. Į nemokamą atlikėjo koncertą kviečia baras „Folkas“.

Nuotrauka iš atlikėjo archyvo

Nuotrauka iš atlikėjo archyvo

SEKMADIENIS, 06 23

Joninės „Parake“, 16:00
„Parakas“, Prancūzų ir L. Ivinskio g. kampas

„Parakiniai“ suteikia vidaus erdves ir kiemą, o mainais laukia idėjų. „Galime dainuoti, groti, šokti, piešti, linksmintis. parodyti savo sukurtus menus. Saugumu, maistu ir linksmybėmis rūpinamės visi kartu draugiškai“, – buvo rašoma kvietime Joninių nakčiai. Į kvietimą atsišaukė Kauno bočių bendrijos vokalinis ansamblis „Žemyna“, Gintautas Velykis, Gediminas Zujus, Takatsuna Mukai (UK), Tadas Almantas, Zan Hoffman ir daug kitų. Bus slackline’o ir daug kito veiksmo.

Foto : Vadim Poluškin

Foto : Vadim Poluškin

Joninės, 20:00
Kauno pilies loma / Santakos parkas, Pilies g. 17

Nerekomenduojame trumpiausią metų naktį marinuotis namuose. Kauno kultūros centras kviečia Jonines pasitikti senamiestyje. Šių metų šventės programoje: folkroko grupė „Kūjeliai“ ir „Zucchero Tribute Band LT“, folkloro ansamblis „Gadula“, sutartinių giedotojų grupė „Sasutalas“, Vandžiogalos laisvalaikio salės tradicinė kapela, ansamblis „KauKas“ bei ansamblio „Pušynėlis“ šokėjai.

Po sceninių pasirodymų organizatoriai siūlo nepabėgti: persikėlus į upių santaką tautinių papročių puoselėtojai kviečia sudalyvauti tradicinėje Joninių šventės dalyje. Pievoje už Kauno Santakos parko aukuro lauks sutikimas pro vartus, apeigos prie aukuro, duonos dalinimas, vainikų pynimas ir plukdymas, apeiginiai rateliai ir kitos tradicinės šventės dalys.

06-51c76b13cfc1b

Jonvabalių medžioklė, 21:30
Kauno pilis, Pilies g. 17

„Jonvabalių medžioklė“ kviečia visus dviračių entuziastus pasitikti trumpiausią metų naktį kitaip. Renginio organizatoriai naktinio žygio metu siūlo pasinerti į jonvabalių, kuriuos atstos šviečiančios lazdelės, ir paparčio žiedų paieškas, minant pedalus ir skriejant per žavius miško takelius. Žygio pabaigoje dalyvių lauks šventinis laužas ir Joninių ritualai.

Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia