Maršrutas birželio 20-23 dienoms

A. Morozovo nuotr.

PIRMADIENIS, birželio 20 d.

Antano Vaičiulaičio 110-ųjų gimimo metinių minėjimas ir knygos „Italijos vaizdai“ pristatymas, 17 val.
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Į rašytojo Antano Vaičiulaičio 110-ųjų gimimo metinių minėjimą susirinks rašytojo dukros Danutė Vaičiulaitytė-Nourse ir Aldona De Bold, profesorė Gabija Bankauskaitė-Sereikienė, dr. Virginija Babonaitė-Paplauskienė, aktorius Petras Venslovas. Gitaros skambesiu džiugins Artūras Kelpša. Bus pristatyta V. Babonaitės-Paplauskienės parengta knyga „Antanas Vaičiulaitis. Italijos vaizdai“. Renginį ves muziejaus direktorė rašytoja Aldona Ruseckaitė.

Parodos „Iš šviesos gimusi ukrainiečių tapatybė“ atidarymas, 18 val.
M. Dobužinskio rusų kultūros ir estetinio lavinimo centras, V. Krėvės pr. 54

Lietuvą ir Ukrainą nuo seno jungia dvasiniai ir kultūriniai ryšiai. Mūsų šalių piliečiai domisi tiek Lietuvos ir Ukrainos dabartimi, tiek abiejų valstybių tautų istoriniu paveldu. Senovinių fotografijų paroda „Iš šviesos gimusi ukrainiečių tapatybė“ didele dalimi skirta būtent šiam interesui patenkinti. Eksponuojamos nuotraukos padarytos XIX amžiaus pabaigoje – XX amžiaus pradžioje Poltavos krašte (buvusi Poltavos gubernijos teritorija carinėje Rusijoje). Ši teritorija pelnytai vadinama Ukrainos širdimi, nes ji yra Ukrainos centre ir yra tas kraštas, kuriame ryškiausiai išreikšti nacionalinio charakterio, dvasingumo, buities, menų, amatų ypatumai. Būtent čia didele dalimi susiformavo ukrainiečių tapatybė, nacionalinių idėjų suvokimas, pačios ukrainiečių tautos būtis.

„Burbuliatorius“, 18:30 val.
Kauno pilis

„Burbuliatoriaus“ autoriai, kūrybinė grupė „Laimikis.lt“, teigia, kad iniciatyvos tikslas – paskatinti miestiečius savarankiškai plėtoti nekomercinio laisvalaikio scenarijus, atskleidžiant viešųjų erdvių potencialą. Iniciatyva, skirta viešųjų erdvių gaivinimui, buvo pradėta Lietuvos miestuose 2009 metais. Norint sudalyvauti „Burbuliatoriuje“ tereikia atsinešti muilo burbulų į sutartą vietą ir kartu su kitais miestiečiais „užburbuliuoti“ ją.

ANTRADIENIS, birželio 21 d.

Artūro Morozovo fotografijų parodos „Lelo Burti. Mūšis dėl 16 kg. Garbės“ atidarymas, 17 val.
Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Vitebsko filialas, P. Lukšio g. 60

Artūro Morozovo fotografijų paroda „Lelo Burti. Mūšis dėl 16 kg. garbės“ pasakoja apie Gruzijos kaimelio Šuchučio tūkstantmetę tradiciją – Lelo varžytuves. Kai stačiatikių pasaulis prie šeimyninio stalo ramiai pasitinka šv. Velykas, Šuchučio kaimas tą dieną skendi dulkių debesyse, kuriuos sukelia įnirtingai besigrumiantys vyrai, dėl 16 kilogramų sveriančio, žemių ir vyno prikimšto kamuolio, kurį gruzinai vadina Burti.

Tarptautinė jogos diena, 17 val.
VDU Kauno botanikos sodas, Ž. E. Žilibero g. 6

Birželio 21 diena – tarptautinė jogos diena. Vietoj tradicinių jogos pamokų studijose net 7 Kauno jogos mokyklos kviečia susitikti VDU Kauno botanikos sode ir sudalyvauti įvairiose pamokose bei viską vainikuoti pikniku.

Susitikimas dėl Kauko laiptų ateities, 18 val.
Kavinė „Kaukita“, Lietuvių g. 1

Pastarąsias savaites Kauno savivaldybės internetinėje svetainėje kauniečiai buvo kviečiami siūlyti idėjas, kaip būtų galima sutvarkyti Kauko laiptus. Susitikime su vietos bendruomene ir visais suinteresuotais miestiečiais urbanistai pristatys ir apibendrins iki šiol su bendruomene vykusias diskusijas, o Kauno savivaldybės atstovai susirinkusiems pristatys technines ir paveldosaugines vietos galimybes.

kauko-amfiteatras

XXI Pažaislio muzikos festivalis: Aleksandro Kniazevo koncertas, 18 val.
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Legendinis violončelininkas Aleksandras Kniazevas yra vienas geriausių šiandienos atlikėjų ir patenka tarp dešimt daugiausiai koncertuojančių Europos muzikantų. Ir tai ne tušti žodžiai bei epitetai. Retas kuris sugebėtų po tiek skaudžių išgyvenimų, ligų ir nuopolių dar ir dar kartą užkopti į muzikos olimpą ir žavėti tūkstančius klausytojų visame pasaulyje. Tai genialus talentas, kurio nesugebėjo užgniaužti ar pažaboti baisios negandos. Su svečiu gros pianistas Kasparas Uinskas. Programoje – Ludwig van Beethoven, César Franck, Sergej Rachmaninov kūryba.

Filmas „Jaunystė“, 18 val.
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

„Romuva“ irgi išeina atostogų, tad šią savaitę repertuarą pildo „mylimiausiais“ sezono filmais. Italo Paolo Sorrentino jausmai neblėsta – net jei jau matėte „Jaunystę“, pasigrožėti kinematografine tapyba galima dar ir dar kartą.

TREČIADIENIS, birželio 22 d.

XXI Pažaislio muzikos festivalis: Aleksandro Kniazevo koncertas, 18 val.
Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia (Kauno soboras), Nepriklausomybės a. 14

Aleksandras Kniazevas – ne tik violončelės, bet vargonų ir virtuozas. Jo J. S. Bacho muzikos atlikimo visada laukia geriausios pasaulio salės. Įgulos bažnyčioje jis atliks Johann Sebastian Bach kūrybą.

Susitikimas „Roma: 10 paslapčių“, 18 val.
Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Knygos „Sava Roma“ autorius Simonas Jurkevičius kviečia pažinti neatrastą, neturistinę, paslaptingą Italijos sostinę. 7 metų praleidęs Romoje, S. Jurkevičius atskleis tokią Romą, kurios nerasite aprašytos įprastiniuose turistiniuose giduose.

KETVIRTADIENIS, birželio 23 d.

Eugenijaus Varkulevičiaus tapybos ir videodarbų paroda, 11-19 val.
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Birželio 15 d. atidaryta paroda skirta pristatyti tapytojo, filmų bei muzikos kūrėjo ankstyvesnio laikotarpio videodarbus ir dabartines drobes vienoje ekspozicijoje. Abiejuose laikotarpiuose atsispindi dėmesys žmogaus santykiui su gamta, jį supančia aplinka. Beje, antrajame galerijos aukšte pristatomoje parodoje iš ciklo „Lūžio kartos vardai“galima susipažinti su ankstyvesne Eugenijaus Varkulevičiaus kūryba.

„Pastebiu, kad kartojasi vis ta pati melodija, neįsprausta į vieną temą ir logiškai artikuliuotus aprašymus, ieškau įvairovės, ir tai veda į kūrybinius ieškojimus. Man svarbu ne tiek prisiminimai ar praeitis, o dabarties laiko pojūtis, supanti aplinka. Šiuo laikotarpiu atradau save abstrakcijoje“, – teigia parodos autorius.

Paroda veiks iki rugpjūčio 28-osios, o ketvirtadieniais paveikslų galerija dirba ilgiau – iki 19 val.

E. Varkulevičius. Be pavadinimo, 2016

E. Varkulevičius. Be pavadinimo, 2016

Filmas „(Ne)Tikros prancūziškos vestuvės“, 18 val.
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

Buržua katalikų Klodo ir Marijos Vernelių šeima turi viską, apie ką galima svajoti: didelį namą puikioje vietoje, finansinį stabilumą, keturias gražuoles dukteris. Gyvenimas būtų beveik pasakiškas, jei tik trys jų dukterys nebūtų ištekėjusios už skirtingų religijų ir kilmės vyrų. Apie ketvirtąjį ir režisieriaus Philippe de Chauveron filmas. Priešpaskutinis „Romuvos“ seansas šį sezoną!

„Iron Maiden“ koncertas, 20 val.
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Legendinė roko ir metalo grupė „Iron Maiden“ areną sudrebins pasaulinio turo „The Book Of Souls“ koncertu. Tai – vienintelis grupės koncertas Baltijos šalyse. Tikėkimės, uždraustojo plakato istorija – tik į naudą.

Joninės VII forte: „Magijos takais“, 22 val.
Kauno tvirtovės VII fortas, Archyvo g. 61

Vasaros saulėgrįžos proga rengiamo orientacinio žaidimo metu bus keliaujama magijos takais ir bandoma išsiaiškinti, kokias paslaptis slepia VII forto sienos. Paparčio žiedo paieškos reikalauja begalinio ryžto, drąsos ir atkaklumo, tad atgauti jėgas bandysime ragaudami tik tvirtovės teritorijoje augančių žolynų užpilo bei pagal senovės lietuvių receptą ruoštų vaišių. Drauge įkursite didžiausią tvirtovės laužą, bursite vienas kito ateitį ir tradiciniais lietuvių šokiais pasitiksite pirmuosius ryto saulės spindulius.

magija

Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia