Maršrutas birželio 19-22 dienoms

PIRMADIENIS, 06 19

Paskaita apie fotomenininko Romo Juškelio kūrybą, 18:00
Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79

Romas Juškelis gimė 1946 m. Kaune, nuo 1979-ųjų jis buvo Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys. Daugelį metų aktyviai dirbęs Lietuvos fotomenininkų sąjungos labui, R. Juškelis surengė apie 20 personalinių parodų Lietuvoje, Rusijoje. Jo fotografijos atliktos įvairiomis technikomis, naudojant spalvinius eksperimentus, apibūdinamos kaip dekoratyvios, simboliškos. 1994 m. R. Juškelis įvertintas Tarptautinės meninės fotografijos federacijos (FIAP) fotografo menininko (AFIAP) garbės vardu, dviem Grand Prix, aukso medaliu, sidabro medaliu ir per 15 kitų apdovanojimų. Praėjusiais metais mirusio menininko fotografijos saugomos Lietuvos fotomenininkų są- jungoje, Modernaus meno centre, Lietuvos dailės muziejuje, FIAP kolekcijoje Šveicarijoje.

Romas Juškelis, iš ciklo „Degantis pasaulis“ (1990-1995)

Romas Juškelis, iš ciklo „Degantis pasaulis“ (1990-1995)

Susitikimas su Gabrieliumi Landsbergiu: „Kas ta lietuviška svajonė? Kur ji dingo?“, 18:00
Kavinė „Kultūra“, K. Donelaičio g. 16

„Svarbiausia šių metų, o gal ir šio dešimtmečio knyga“ – tokiais žodžiais apibūdinamas Roberto Putnamo veikalas „Our Kids. The American Dream in Crisis“. Jis kalba apie „amerikietiškosios svajonės“ – svajonės apie visuomenę, kur kiekvienas savo darbu ir gabumais gali prasimušti į viršų – žlugimą XXI amžiuje, apie didėjančią nelygybę ir vis didesnį jos dalies pasmerktumą skurdui, iš kurio visuomenė nebepajėgi išsivaduoti.

Kodėl ši knyga nepaprastai svarbi, ir ką mes iš jos galime pasimokyti? Koks„“lietuviškosios svajonės“ likimas – ar ji irgi neišgyvena krizės? O gal jos jau nebėra – ji mirusi, tik nesuskubta ją palaidoti? Kokia atsakomybė ir iššūkiai tenka dabarties kartai? Paskaitą apie tai skaitys Gabrielius Landsbergis.

„Pažaislio muzikos festivalis“: „Skambančios istorijos“, 18:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Auke de Boeras ‑ žymus Nyderlandų karilionierius ir vargonininkas. Įdomu tai, kad Nyderlanduose ypač populiaru derinti šiuos skirtingus instrumentus: dažnai vienoje koncerto dalyje skamba vargonai, o antrojoje – varpai. Auke de Boeras „muzikines istorijas“ varpais skambins Kaune, o Šiaulių miesto gyventojai bei svečiai galės pasiklausyti, ką gi pasakoja šio atlikėjo kalbinami Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedros vargonai.

Sylvie Lemasson knygos pristatymas, 18:00
KTU Prancūzų kultūros centras, A. Mickevičiaus g. 37, 213 aud.
KTU Prancūzų kultūros centras kviečia į susitikimą su politologe, buvusia Prancūzų instituto direktore Sylvie Lemasson. Viešnia pristatys savo knygą „Imperijos laikų Vilnius. Aleksandro I ir Napoleono likimų sankirta“. Bus verčiama į lietuvių kalbą.

sylvielemasson

„Kino piknikas“: „Chuljeta“ ir „Naujienos iš Marso planetos“, 18:00 ir 20:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Debiutinio„Kino pikniko“ programoje mylimiausi sezono filmai, kuriuos išrinko tie, kas šiais metais matė daugiausiai „Romuvoje“ rodytų filmų – kino teatro komanda. Pikniką pradeda Pedro Almodovaro romantinė drama ir Dominik Moll komedija. Seansai suplanuoti iki pat ketvirtadienio, daugiau jų rasite čia.

ANTRADIENIS, 06 20

Sandros Bernotaitės rašymo dirbtuvės, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Pirmasis eskizas parašytas ir daug kartų perskaitytas. Bet tai dar ne viskas. Kaip jį vertinti? Ką galvoti? Kaip ruoštis antrajam eskizui?

Rašytoja Sandra Bernotaitė aptars ir parodys, kur pirmajame eskize yra tie langai, kuriuos atvėrus, galima pamatyti daugiau negu įsivaizdavai esant. Dalyvavimo sąlyga — atliktas namų darbas. Jei nebuvote pirmajame užsiėmime, registruokitės adresu sandrabern@yahoo.com ir gaukite užduotį.

bernotaite

Vakaras „Ievai Simonaitytei – 120“, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Literatūrinę-muzikinę programą „Ak, buvo visko“ atliks I. Simonaitytės vardo literatūrinės premijos laureatė, aktorė Virginija Kochanskytė, operos solistas Egidijus Bavikinas, pianistė Beata Vingraitė. Prieš renginį aplankykite parodą, skirtą rašytojai „Ji buvo Simonaitytė“.

Koncertas „Vasaros pasažai“, 15:00
Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos istorijos skyrius, K. Petrausko g. 31

Koncerte dalyvaus VDU Muzikos akademijos lektorės Šviesės Čepliauskaitės fortepijono klasės studentės – Emilija Kuzinaitė, Ugnė Barysaitė, Domantė Matulevičiūtė. Programoje skambės F. Šopeno, K. Debiusi, F. Šuberto ir kitų kompozitorių kūriniai.

Šokiai „Social Outside“, 19:00
Rotušės aikštė

Lindhop’eriai Rotušės aikštėje, prie šokoladinės, renkasi kiekvieną antradienį. Nebent oras visiškai blogas.

socialdance

TREČIADIENIS, 06 21

Poezijos vakaras „Būtis tarp žodžių skleidžias“, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Šis vakaras – tai Elvinos Baužaitės ir Kristinos Janušaitės-Valleri poetinis dialogas lietuvių ir italų kalbomis. Muzikuos Vytenis Danielius. Renginį ves ir Elviną Baužaitę pristatys, autorės eiles skaitys lituanistė Almantė Šimkuvienė, Kristinos Janušaitės-Valleri kūrybą aptars literalūrologė Agnė Cesiulė.

maironio

Šančių paradas „Kėdė“ – tai šančiečių kvietimas visoms miesto bendruomenėms išeiti į pagrindinę Šančių gatvę – Juozapavičiaus prospektą – ir kartu švęsti Šančines. Jos – rugsėjį, o kol kas esate kviečiami į kūrybinį-praktinį užsiėmimą, kuriame bus kuriamos skulptūrinės formos.

19225989_483512588708719_1286102155304450884_n

Atsisveikinimas Dovilės Zelčiūtės spektakliu „Kūno vartai“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Dovilės Zelčiūtės pjesė „Kūno vartai“ pirmą kartą garsiai nuskambėjo 2006 metais Kauno valstybiniame dramos teatre surengtuose lietuviškų pjesių skaitymuose „Panorama“ ir sulaukė nemažo rezonanso. 2006 metais, Kauno kamerinis teatras ir režisierė Agnė Dilytė ryžosi pastatyti spektaklį pagal šį žinomos Kauno literatės kūrinį. 

Praėjus daugiau nei dešimčiai metų, atėjo laikas atsisveikinti su spektakliu „Kūno vartai“, parodytu daugiau nei pusšimtį kartų. Su šiuo spektakliu Kauno miesto kamerinis teatras uždarys ir savo 40-ąjį istorinį bei pirmąjį atsinaujinusio teatro sezoną.

18589036_10155029416735546_5837873506998490749_o

Diskusija „Po mokyklos: nesavalaikiška begėdystė“, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Filosofo, kultūros teoretiko ir antropologo Gintauto Mažeikio filosofinėje/literatūrinėje diskusijoje-paskaitoje ypatingai laukiami vyresnių klasių moksleiviai ir studentai.

,,Kalbėsime apie ribinius galvojimus ir draudžiamas jausenas, kurios apeinamos mokyklinėse istorijos, politologijos ir literatūros pamokose.

Tačiau tokie ribiniai galvojimai, jausenos ir įvykiai yra reikšmingi mūsų dvasiai, būčiai. Pomokyklos – vadinasi anapus įprastinės tvarkos, už žinomų moralinių ir estetinių pasakojimų. Poezija būna bloga, kai ji nepakankamai begėdiška ir per daug savalaikiška. Menas yra prastas, kai jis yra instrumentinis ir taikomasis.

Šiuolaikinė filosofija moko buvimo anapus leidžiamo ir įprasto, ko dėka atveriami kitokie gyvenimo tikslai, naujos kūrybos energijos ir kitokios politinės prasmės“, – kviečia lektorius.

Susitikimas su gamtos fotografu Mariumi Čepuliu, 17:30
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Apie šį nutrūktgalvišką gamtos žmogų ir jo nuotykius su fotoaparatu tykant laukinių gyvūnų jau seniai sklando legendos, tačiau žinia apie būsimą knygą smalsumą sužadino ne vienam fotografijos ir Lietuvos gamtos mylėtojui. Ir ko tik stebėdamas gamtą per fotoobjektyvą knygos autorius nepatyrė: ištisas valandas mirko lediniame vandenyje, basomis sliūkino pas šernus, kiurksojo pelkėtoje baloje apsuptas vėžlių, iki kaklo paniręs braidė paskui retąjį mažąjį baublį, atrado lietuviškuosius zebriukus ir ledynmetį, su vienais apatiniais klampojo pas gerves, nuo įsiaudrinusio elnio vos sveiką kailį išnešė, o jau kiek uodų, briedmusių ir erkių prišėrė, težino pats Marius Čepulis.

cepulis
Kazimiero Likšos ir grupės koncertas, 19:00
„Adform Kiemelis“, Rotušės a. 18

Po grupės „Karma“ išsiskyrimo 2015 metų pradžioje praėjo lygiai dveji metai. Per šį laiką buvusios grupės lyderis Kazimieras Likša po truputį įrašinėjo savo debiutinį solinį albumą „Per pusę“. Tie, kurie jau lankėsi Kazimiero koncertuose, puikiai žino, jog nuoširdumas ir energija – pagrindiniai jo kūrybos elementai.

KETVIRTADIENIS, 06 22

Žurnalo „Naujoji Romuva“ pristatymas, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Pastaruosius du žurnalo numerius pristatys žurnalo redaktorius Andrius Konickis ir kauniečiai, publikavę straipsnius ir kūrybą pristatomuose numeriuose: rašytojai Rimantas Marčėnas, Gintaras Patackas, Eglė Perednytė, Viktoras Rudžianskas, Aldona Ruseckaitė, hum. m. dr. Virginija Babonaitė-Paplauskienė, fotomenininkė Milda Kiaušaitė, muzikas Domantas Milius, Juozo Tumo-Vaižganto memorialinio buto-muziejaus vedėjas Alfas Pakėnas. Rašytojų kūrybą skaitys aktorė Olita Dautartaitė.

Parodos „Liaudies meno inspiracijos“ atidarymas, 17:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

„Liaudies meno inspiracijos“ – tai pirmoji respublikinė Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus inicijuota profesionalių įvairių sričių menininkų paroda, kurios tikslas – vizualaus meno renginys, aktualizuojantis ir analizuojantis lietuvių liaudies meno įkvėptus, šių dienų meno kalba sukurtus kūrinius.

Parodos atidarymo metu turėsite unikalią galimybę pamatyti, išgirsti ir pajusti tapytojos Saulės Urbanavičiūtės ir elektroninio ambiento muzikos atlikėjo HUMUSIC t′ (Vadim Korotajev) performansą „Griaudi linas“, kurio metu bus kuriama muzikinė kompozicija iš erdvės bei drobių gausmo ir tiesiogiai transliuojama vertikaliomis plokštumomis. Šio projekto idėja ‒ vaizdo kompozicijos praplėtimas garsu ‒ menininkams kilo ruošiant drobes tapybai. Ištemptos jos suskambo tarytum būgnai.

Paroda veiks iki rugsėjo 3 d.

liaudiesmeno

„Pažaislio muzikos festivalis“: „Kelionė laiko stygomis“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 4

„Tai vienas iš neįprasčiausių, netikėčiausių ir gyvybingiausių su gitara susijusių mano viso gyvenimo potyrių“ ‑ taip prestižiniame žurnale „Classical Guitar Magazine“ apie Zagrebo gitarų kvartetą rašė vienas solidžiausių muzikos kritikų Colinas Cooperis. Pažaislio muzikos festivalio svečius talentingi Kroatijos atlikėjai kviečia pasiklausyti įvairių epochų bei žanrų muzikos ir, vedant stygų skambesiui, keliauti laikui nepavaldžios muzikos labirintais.

Koncerto programoje skambės kompozitorių Johann Sebastian Bach, Jean-Philippe Rameau, Blagoje Bersa, Joaquín Turina, Astor Piazzolla, Aaron Copland kūriniai.

„Junior A“ koncertas, 21:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Užtrukęs studijoje, kur ne tik įrašinėjo, bet ir pats kūrė savo muzikinius klipus, Junior A pagaliau lipa ant scenos, pirmą kartą – Kaune. Kitur Tautvydui sekasi puikiai – BBC Radio 1 aptarė, tinklaraščiai aprašė, „Spotify“ įsitvirtino. Pats laikas pasirodyti saviškiams.

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia