Maršrutas birželio 19 – 21 dienoms

PENKTADIENIS, 06 19

Teatralizuota ekskursija „Teatrų bermudai“, 14:00
Miesto sodas

Dabartiniam Kauno Miesto sodui – apie 160 metų. Čia gimė visi trys didieji Kauno teatrai, bet tai dar ne viskas. Nuo kapinių iki teatrų Bermudų trikampio, nuo balaganų mediniame paviljone iki šiuolaikinio meno, nuo kepyklos iki operos, nuo kėgelbano iki absurdo teatro. Kokio tik šiurpaus azarto nepatiriama, atskleidžiant įvykių prie gynybinės miesto sienos ypatumus!  Visa tai pasakoja du personažai, kuriuos sutiksite Miesto sode. Ekskursiją organizuoja Kauno miesto kamerinis teatras.

Teatro archyvo nuotr.

„LRT Klasikos“ laida „Pakeliui su vasara“ tiesiogiai iš Kauno menininkų namų, 16:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kultūros radijo „LRT Klasika“ nauja laida „Pakeliui su vasara“ kas antrą savaitę bus transliuojama iš Kauno menininkų namų, kurių vasaros terasoje įsikurs laidos studija.

„Pakeliui su vasara“ sudaryta iš dviejų dalių – pirmoje laidos valandoje skamba reportažai iš „skambančių“ Lietuvos vietų ir kūrėjų studijų, antroje dalyje – pokalbis su studijoje viešinčiu pašnekovu. Kauniškę laidą papildys ir „Kaunas 2022“ rubrika. Pirmoji laidos garsinė ekskursija vyks po Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrių, laidoje taip pat veriss šiuo metu galerijoje „Meno parkas“ savo tapybą eksponuojančios Elenos Balsiukaitės studijos durys.

Antrojoje laidos valandoje – rubrikoje „Be kaukių“, studijoje viešės ką tik romaną „Panelės iš Laisvės alėjos“ išleidusi Ina Pukelytė. Teatrologė pasakos, kokios muzikos klausosi ir kurias Kauno vietas labiausiai mėgsta.

Koncertas „Kaunas energizuojasi. Prisijunk ir Tu“, 17:00
Kauno m. savivaldybės aikštė

Penktadienį Kauno miesto simfoninis orkestras (KMSO) pradeda koncertų ciklą „Kaunas energizuojasi. Prisijunk ir Tu“. Atvirose miesto erdvėse Kauno orkestras dovanos nemokamus vasaros koncertus miesto gyventojams ir jo svečiams.  Vasaros koncertų ciklą atidaryti orkestras nusprendė būtent su muzikos genijaus W. A. Mozarto kūriniais pripildyta koncertine programa. Šio  kompozitoriaus kūriniai yra tokie tobuli ir išbaigti, jų žavesys tiesiog užburia savo pozityvia energija.

KMSO. A. Aleksandravičiaus nuotr.

DJ vakaras: Arnas Discotag, 18:00
„Godo“, Laisvės al. 89-1D

Arnas lankė kultūros barą dar vos atsidarius „Godo“, ir tuomet tai jam, kaip šviežiai iškeptam barui, buvo didelė garbė. Ne mažesnė garbė ir dabar, nes svečias tikrai neeilinis ir džiaugiamės jam sugrįžtant pas mus penktadienio vakarą. Arnas yra tarp elektroninės muzikos įrašų nardanti žuvis, jaukiai įsikūrusi naujose patalpose Jakšto gatvėje Vilniuje su gausiu vinilų būriu po pavadinimu „Discotag. Tai yra ne tik muzikos įrašų parduotuvė, bet ir tų įrašų leidykla. Vakaras pranašaujamas įdomus ir pilnas atradimų.

ŠEŠTADIENIS, 06 20

Orientavimosi varžybos „Steigiamojo Seimo istorijos pėdsakais“, 11:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Z. Kuzmickio padalinys, Raseinių g. 26

Šios varžybos skirtos skirtos Lietuvos Steigiamojo Seimo šimtmečio metams. Suburkite 2–5 žmonių komandą ir leiskitės į nuotaikingą kelionę po miestą! Varžybų startas – Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Z. Kuzmickio padalinyje. Savo komandą galite registruoti el. paštu kuzmickis@kaunas.mvb.lt. Nugalėtojų laukia prizai. Dalyvavimas nemokamas.

Pažaislio muzikos festivalis: „Muzikinė kelionė dviračiais“, 13:00
T. Masiulio g. 31

Liepą prasidėsiantis festivalis nekantriausius melomanus kviečia susitikti jau dabar, Pažaislio vienuolyne, kur muzikinį sveikinimą dovanos Mindaugas Jankauskas (tenoras) ir Laimonas Salijus (akordeonas). Po trumpo koncerto leisitės į išskirtinę ekskursiją po Pažaislio vienuolyną. Tuomet sėsite ant dviračių ir minsite į Šančiuose įsikūrusią kultūros erdvę „No Name Studio“, kurioje galėsite aplankyti istorinių Pažaislio muzikos festivalių nuotraukų parodą. Renginys nemokamas. Dalyvių skaičius ribotas. Registracija el. paštu info@pazaislis.lt.

„Lizdo“ iškyla, 14:00
„Laukas“, Nepriklausomybės a. 12

Nors ir ne savo išsiilgtame rūsyje, bet visai prie pat jo. O dar tiksliau – virš. Pagaliau susitikimas kurio klubas ne mažiau už jus. Kasmetinė „Lizdo iškyla“ po šitiek nesimatymo laiko kviečia pasimatyti M. Žilinsko galerijos kieme. Dieną prasidėsiantis vakarėlis gaivins betoninių dieninių šokių tradiciją, kuriems jau pats metas tvirčiau įsisukti ir Kaune. O be šokių pavargti bus galima ir aktyviai judinantis aplink stalo teniso stalus ar bandant pasisveikinti su visais čia atėjusiais draugais.

SEKMADIENIS, 06 21

Paroda „Petras Kalpokas (1880–1945) ir aplinka“, 10:00-18:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55 

Petras Kalpokas (1880–1945) – vienas žymiausių ir produktyviausių XX a. pirmosios pusės lietuvių tapytojų, scenografijos, freskų kūrėjų. XX a. pradžioje išgarsėjęs ne vien Lietuvoje, bet ir Vokietijoje, žinomas Latvijoje, Kauno meno mokyklos profesorius, tapybos studijos vadovas. Tai antroji Petro Kalpoko tapybos paroda, surengta po dailininko mirties. Pirmoji įvyko 1980 m. Vilniuje, Lietuvos dailės muziejuje.

Parodoje pristatomi žymiausi visų laikotarpių P. Kalpoko kūriniai, visi dailininko tapybos žanrai: Lietuvos, Italijos ir Šveicarijos peizažai, improvizuoti jam artimiausių žmonių – žmonos Olgos Dubeneckienės-Kalpokienės, žmonos sesers T. Švedaitės, dailininko Igno Šlapelio, baleto artistės Marijos Juozapaitytės-Kelbauskienės  portretai, motinos portretas, keli autoportretai, įprasminantys svarbiausius autoriaus gyvenimo etapus, taip pat istoriniai Lietuvos kunigaikščių portretai, simbolinės kompozicijos bei vaizdai iš žvejų gyvenimo, dailininko kūryboje itin reti natiurmortai, nes jo nedomino negyvoji gamta bei kiti civilizacijos sukurti objektai.

Petras Kalpokas. Upelis pavasarį, 1907. Privati kolekcija

Elenos Balsiukaitės-Brazdžiūnienės paroda „Oksimorono spąstai“, 11:00-16:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Personalinėje tapybos parodoje menininkė pristato pastarųjų ketverių metų kūrinius. Anot autorės, viskas neišvengiamai prasideda nuo žodžių – mintys ir idėjos švysteli galvoje būtent taip. Bet daugžodžiauti menininkė nemėgsta ir tik tapyboje laisvėn paleidžia šį srautą – stebi, kaip žodinė figūra tampa vaizdu. Bet piešinys neiliustruoja frazės, tik yra jos insipruotas. Šiame virsmo, oksimorono taške Elena Balsiukaitė laukia pradžios. Autorė startuoja ten, kur susiduria prieštaringumai. Užstrigimo, ambivalencijos būklė – spąstai, paradoksaliai išjudina – reikia išsipainioti.

Elena Balsiukaitė-Brazdžiūnienė

„Žmogus rengiasi“, 12:00-18:00
„Laukas“, Nepriklausomybės a. 12

Selektyviai atrinkti vintažiniai ir antrų rankų radiniai dalyvaujant jų kolekcionieriams – puiki proga permąstyti savo spintą ką tik galerijos kieme iš naujo įsikūrusiame bare „Laukas“. Beje, tai idėjos susitikti sumanytojai Furono Futuro ir kulniuką „Žmogui“ pritaisė!

Luko Mykolaičio nuotr.

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia