Maršrutas birželio 18-21 d.

PIRMADIENIS, 06 18

Filmas „Iš meilės Pablui (Loving Pablo), keli seansai
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Kai žymiausia Kolumbijos žurnalistė Virginija Vallejo (akt. Penélope Cruz) yra pakviečiama į garsiausio pasaulyje narkotikų barono Pablo Eskobaro (akt. Javier Bardem) vakarėlį, suviliota jo charizmos, Virginija užmezga aistringą meilės romaną su Eskobaru, nepaisant to, kad jis yra vedęs ir šeimą turintis vyras.

Režisieriaus Fernando León de Aranoa biografinė drama yra paremta 2008 metais išleistais ir bestseleriu tapusiais žurnalistės Virginia Vallejo memuarais „Mylėti Pablą, nekęsti Eskobaro“, kuriuose ji ne tik apibūdina savo romantiškus santykius su P. Eskobaru, bet ir atskleidžia jo sąsajas su kelių skirtingų šalių prezidentais, Karibų diktatoriais ir aukštus postus užimančiais politikais.

pablo


Susitikimas „Izraelio valstybė: žydų ir lietuvių paslapčių keliu“, 17:30
„Happspace“, verslo centras „Arka“, 4 aukštas, Karaliaus Mindaugo pr. 37

Lita, litvakai ir lietuviai, kas mus jungia? Judaizmas, religiniai papročiai ir, kodėl juos reikia žinoti, prieš vykstant į Izraelį? Tel Avivas – nemiegantis miestas. Jeruzalė – trijų religijų miestas. Palestina: užuojauta per nepasitikėjimo prizmę. Golano aukštumos: balansas tarp Pasaulio Karo ir Taikos ašmenų. Apie visa tai pirmadienį galėsite pasikalbėti su žurnaliste, portalo „Kas vyksta Kaune“ redaktore Brigita Sabaliauskaite neseniai grįžusia iš savo antrosios kelionės po Izraelį, kurioje surinkta dar daugiau žinių ir informacijos apie šią valstybę.

izraelio

LKL finalas: Kauno „Žalgiris“ – Vilniaus „Lietuvos rytas“, 18:30
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Finalo serija šiemet ne visai tokia, kokios tikėjosi kauniečiai, bet taip tik įdomiau. Visgi visos viltys į tai, kad pirmadienį jau galėsime pasveikinti šių metų LKL čempionus namų arenoje.

ANTRADIENIS, 06 19

Parodos „Lietuvą kūrėme kartu“ pristatymas, 16:00
Kauno įvairių tautų kultūrų centras, Šv. Gertrūdos g. 58

Paroda parengta Tautinių mažumų departamentui prie LRV bendradarbiaujant su Vilniaus Universiteto Istorijos fakulteto dėstytojais ir studentais, skirta visuomenei supažindinti su Lietuvos tautinėmis bendruomenėmis, jų vaidmeniu kuriant Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę. Parodą pristatys Tautinių mažumų departamento prie LRV direktorė dr. Vida Montvydaitė.

kuremekartu

Diskusija „ Kaunas 1919-1939 m.: sostinė, įkvėpta modernizmo judėjimo“, 17:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Diskusijos metu metu bus pristatyti Kauno modernizmo architektūros įrašymo į UNESCO paveldo sąrašą nominacinės bylos pildymo I-ojo etapo rezutaltai.

Diskusijos prelegentai: architektūrologas dr. Vaidas Petrulis, istorikas prof. Jonas Vaičenonis, menotyrininkė dr. Vaida Almonaitytė-Navickienė, menotyrininkė dr. Jūratė Tutlytė, prof. Kęstutis Zaleckis. Organizatoriai kviečia dalyvauti architektūrologus, istorikus, kultūros paveldo specialistus, architektus, menotyrininkus, verslo bendruomenę ir visus miestiečius, kuriems ši tema aktuali.

Organizatorių archyvo nuotr.

Organizatorių archyvo nuotr.

A lyga 17 turas: „Stumbras“ – „Trakai“
S. Dariaus ir S. Girėno stadionas, Perkūno al. 5

Kauno „Stumbras“ šeštadiienį iškovojo bene skambiausią pergalę Lietuvos čempionate per visą klubo istoriją – nugalėjo antroje vietoje žengiantį sostinės „Žalgirį“, o dabar istoriniame stadione, skaičiuojančiame paskutines dienas iki renovacijos pradžios, pasitiks „Trakus“.

Klubo archyvo nuotr.

Klubo archyvo nuotr.

Festivalio „Cirkuliacija“ pristatymas Šilainių bendruomenei, 18:00
Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Šilainių padalinys, Baltų pr. 81

Festivalis „Cirkuliacija“ vyks liepos 9-22 dienomis Kaune. Liepos 19-22d. didžioji rožinė cirko palapinė išdygs Šilainiuose, pievoje netoli Baltų turgaus ir pakvies kauniečius ir miesto svečius pasinerti į cirko sukūrį, kuriame numatoma ne tik išskirtinė tarptautinių cirko trupių spektaklių programa, bet ir nemokamos dirbtuvės, ekskursijos ir pramogos visai šeimai.

Festivalio „Cirkuliacija“ organizatoriai siekia betarpiško bendravimo su bendruomene ir tikisi, kad festivalio intervencija į kasdienį gyvenimą taps galimybe ne tik kitų rajonų ar miestų gyventojams geriau pažinti Šilainius, bet ir vietiniams gyventojams įgyti neįkainojamos patirties prisidedant prie festivalio veiklų organizavimo. Todėl šio susitikimo metu bus ieškomi savanoriai norintys įdomiai ir prasmingai praleisti laiką prisidedant prie festivalio įgyvendinimo.

cirkuliacija

TREČIADIENIS, 06 20

Ciklo „Pirmas lankas“ susitikimas, 16:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Šis renginys – ypatingas, ne tik tuo, kad užbaigia šių metų poezijos žanro knygų pristatymus, bet ir suteikia puikią progą išgirsti literatūrologės, o šįkart jaunos debiutuojančios Kauno poetės Linos Buividavičiūtės kūrybą. Susitikimo metu bus pristatyta pirmoji autorės poezijos knyga „Helsinkio sindromas“ („Kauko laiptai“, 2017 m.), poetę kalbins redaktorė Aurina Venislovaitė.

pirmaslankas3

Ekskursija parodoje „Pirmoji Lietuvos Respublika (1918–1940 m.): didieji pasiekimai“, 16:00
Istorinės LR Prezidentūros sodelis, Vilniaus g. 33

Valstybės atkūrimo šimtmečio metais Istorinė Prezidentūra jungiasi į edukacinį projektą „Lietuvos muziejų kelias“ ir kviečia dalyvauti Nepriklausomybės metų ženklus pristatančiose ekskursijose. Jei nespėsite šį trečiadienį, ekskursija po sodelyje veikiančią fotografijų parodą vyks ir lygiai po savaitės tuo pat metu.

Raudonojo Kryžiaus piknikas Pasaulinei pabėgėlių dienai, 18:00
Istorinės LR Prezidentūros sodelis, Vilniaus g. 33

Ką bendro turi pabėgėliai ir Lietuvos Nepriklausomybė, ar sirai žaidžia krepšinį ir kas yra kriauklių žaidimas „Borjees“ – tai tik keletas dalykų, kuriuos sužinosite šio renginio metu.

piknikaspabegeliu

KETVIRTADIENIS, 06 21

Knygos „JAV lietuvių darbai Lietuvai 1918–2018 metais“ sutiktuvės, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

„Draugo“ fondo (JAV) išleistos Juozo Skiriaus knygos „JAV lietuvių darbai Lietuvai 1918–2018 metais“ („Savas takas ir Ko“, 2018 m.) sutiktuvėse dalyvaus „Draugo“ fondo pirmininkė, leidinio iniciatorė ir leidybos vadovė Marija Remienė (JAV), knygos autorius prof. Juozas Skirius, dr. Ramūnas Kondratas, istorikas prof. Egidijus Aleksandravičius, istorikė dr. Vitalija Stravinskienė, kanklininkė Jurga Senkutė. Vakaro vedėja – rašytoja, muziejininkė Aldona Ruseckaitė.

Atviros skaitymo grupės„Clap when you want to!“ sesija, 18:00
Šiuolaikinio meno ir teorijos knygynas „Six Chairs Books“, Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Knygynas kartu su videomenininke ir kuratore Gerda Paliušyte kviečia į septintąją dukart per mėnesį vyksiančios atviros skaitymo grupės sesiją. Šioje sesijoje kalbėsite apie tai, kaip keičiasi istorijos apie juodaodžių patirtis jas pasakojant juodaodžiams, taip pat – kas bendro tarp Twin Peaks’o ir hip-hopo bei kodėl 2016-uosius televizijoje būtų galima įvardinti afro-pesimizmo metais. Daugiau apie šią temą sužinosite ir skaitinių sąrašą gausite parašę info@sixchairsbooks.lt.

„Pažaislio muzikos festivalis“: Fortepijono muzikos koncertas, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Petras Geniušas (fortepijonas) ketvirtadienį koncertuos su vokaliste Justina Gringyte (mecosopranas). Daugiau apie atlikėjus skaitykite čia.

elegantiskasis

„Kaunas 2022“ kviečia: Restauruotų durų atvėrimas, 18:00
V. Putvinskio g. 32

„Kviečiame visus atvykti ir simboliškai atverti restauruotas Algirdo Sliesoraičio namo duris, kurios pasikeitė neatpažįstamai. Beveik. Apie jų priklausomybę pastatui vis dar liudija originalusis durų langas, atkartojantis jo balkonų formas. Tikime, kad šios durys, pasikeitusios iš esmės, taps pavyzdžiu kitiems, kokie meistrystės ir meno kūriniai vis dar varstomi daugelyje modernistinių Kauno pastatų ir kantriai, po gausiais dažų sluoksniais, pamuštomis stiklinėmis akimis, vis dar laukia savojo atgimimo“,- kvietime rašo „Kaunas 2022“ atstovai, tuo pačiu dėkojantys iniciatyvai „Gražinkime Kauną“.

durys

„Design Thursdays“ / „Open Kitchen Kaunas“, 18:30
Nemuno sala

Dizaino ketvirtadienių ciklo renginys atkeliauja į urbanistinį maisto turgų ir gyvam pasirodymui pasikvietė „Gallery Weekend Kaunas“ metu girdėtą kauniečių projektą „Bionics“.

bionics

Tarptautinė jogos diena, 19:00
Nemuno sala

„Yoga Mode“ studija kartu su Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuru bei projektu „Judėk sveikai“ kviečia prisijungti prie atviros jogos treniruotės kartu su tūkstančiais žmonių visame pasaulyje, kurie myli jogą bei sveiką gyvenimo būdą.

jogamode


Parodos „Padėk Panešt“ atidarymas, 19:00

Galerija „Nyčės ūsai“, Pilies g. 1

Ramunės Barkauskaitės ir Gretos Liutkutės kūrybinis duetas projektuoja kasdienybės situacijas per meninę prizmę. Gyvenimo paradoksai. Rutina. Absurdas. Visa tai inspiruoja ir sukuria terpę kūrybai. 

Eksponuojami kūrėjos Ramunės Barkauskaitės skaitmeniniai estampai išsiskiria konceptualumu ir spalvų estetika. Darbuose – išgryninti visiems pažįstami kasdienybės fragmentai, perteikti minimalia estetiška pompastika. Paroda veiks mėnesį.

padekpanest

Grupės „Kūjeliai“ koncertas, 20:00
„Adform“ kiemelis, Rotušės a. 20

„Pasiėmę po draugą rankon ir keliaujam, juk visko mums užtenka“, – dainuoja dvasios grupė.

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia