Maršrutas birželio 16-18 dienoms

PENKTADIENIS, 06 16

Filosofijos studentų konferencija „Problemos anapus mąstymo“, 12:00
VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas, V. Putvinskio g. 23

VDU Filosofijos studentų draugijos „Agora“ organizuojama konferencija skirta šiuolaikinių realizmų problematikai aptarti. Bus kalbama apie Kantą, Meillassoux, Hartmanną, dievus ir neateinančią ateitį.

Filmas „Sėdžiu. Medituoju Vipasaną“, 17:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Prieš du dešimtmečius sukurtas dokumentinis filmas – ne tik tik įdomi istorija apie tai, kaip 10-ies dienų kursai keičia žmonių gyvenimus Indijos kalėjimuose, tai taip pat įtraukiantis Vipasanos meditacijos pristatymas tiems, kas nėra su ja susipažinęs.

Juosta pasakoja apie stiprią moterį, buvusią Vyriausią kalėjimų inspektorę iš Naujojo Delio vardu Kiran Bedi, kuri stengėsi pakeisti pagarsėjusį Tiharo kalėjimą ir paversti jį ramybės oaze. Bet visų pirma, tai istorija apie kalinius, kurie iš esmės pasikeitė ir suvokė, jog įkalinimas – tai ne pabaiga, bet galbūt naujo kelio link geresnio ir pozityvesnio gyvenimo pradžia.

Seanse dalyvaus ir viena filmo režisierių Eilona Ariel. Po peržiūros bus pristatyta Vipasanos technika. Seansas – nemokamas.

Kamerinės muzikos koncertas „Dėkoju už gyvenimą“, 18:30
Kauno Jugtinė medotistų bažnyčia, A. Juozapavičiaus pr. 119

Koncerte dalyvaus styginių kvintetas, gitaros bei trimito solistai ir Kauno krikščioniškasis kamerinis choras „Geroji naujiena“.

„Pažaislio muzikos festivalis“: „Carmina Burana“, 19:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

C. Orffo (1895-1982) kantata „Carmina Burana“ sukurta pagal Vokietijoje, Benediktbeuerno vienuolyne, rastą XIII a. vagantų poezijos rankraštį. Kūrinyje apdainuojamas žmogaus gyvenimas, jo nepastovumas ir malonumai, aukštinami meilė ir vynas, lengvai pašiepiamos žmogiškosios ydos ir silpnybės. Kauno valstybiniam chorui diriguos Petras Bingelis.

burana

Grupių „Survive“ ir „Yomi“ koncertai, 21:00
Klubas „Lemmy“, Girstučio g. 1

Pirmoji grupė – thrash/death metal iš Japonijos. Svečius pasitiks Japanese folk metal išpažinėjai latviai. Paskutinis „Lemmy“ kartas iki rudens!

„Kažkokie keisti šokiai“, 20:00
Kavinė „Kultūra“, K. Donelaičio g. 16

„Labas,

Aš tik norėjau pasakyt, kad
Jei įdomu ir nori šokt, ateik.
Jei ne, vistiek ateik, gal bus įdomu ir gal šoksi.“, – sako kvietimas.

ŠEŠTADIENIS, 06 17

Blusturgis, 11:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Putvinskio gatvės diena užgimęs blusturgis grįžta dar vienam kartui, arba dar vienam šansui atsikratyti to, ko nedrįsote atiduoti praeitą sykį. Dalyviai turėtų ateiti anksčiau ir užsiregistruoti.

Luko Mykolaičio nuotr.

Luko Mykolaičio nuotr.

„Craft Beer Day 2017“, 14:00
„Genys“, A. Juozapavičiaus pr. 7H

Pirmasis craft alaus mikro festivalis, kurio tikslas – pristatyti moderniausius, inovatyviausius ir įdomiausius alaus gamintojus iš Lietuvos ir Europos, vyks Šančių naujakurių „Genys“ namuose.

Ekskursija autentiškame Maironio bute, 14:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Kiekvieno mėnesio paskutinį šeštadienį ekskursijų vadovės pasakojimą galima išgirsti į muziejus atėjus ir vienam ar tik su pora draugų. Gidė papasakos apie tarpukarį, Maironio gyvenimą Kaune, jo draugus bei pažįstamus, supažindins su autentiškai restauruotu Poeto butu.

dsc_0025

Spektaklio „Keturi metų laikai“ premjera, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Tai visai šeimai skirtas pirmojo Lietuvoje ir vienintelio Europoje profesionalaus rankų šešėlių teatro „Budrugana Lietuva“ vaidinimas, kurio režisierius ir scenarijaus autorius – Gela Kandelaki (Gruzija). Spektaklyje pasakojama meškiuko gyvenimo istorija – nuo pirmo žvilgsnio į pasaulį, iki visiško jo pažinimo. Keturi metų laikai – tai Rėdos ratas, kuriuo rieda ne tik gamta, bet ir kiekvienas iš mūsų – pavasarį prisikeldamas, o žiemą užmigdamas amžino poilsio. Kiekvienas metų laikas atspindi vis kitą mūsų gyvenimo etapą ir atneša vis kitokius išgyvenimus. Taip ir meškiukui kiekvienas metų laikas suteikia vis kitokią gyvenimo prasmę bei patirtį.

seseliu-teatro-budrugana-lietuva-spektaklio-istrauka-5940de5d22714

Filmas „Stefanas Cveigas: atsisveikinimas su Europa“, 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Rio de Žaneiras, Buenos Airės, Niujorkas, Petropolis – tai Stefano Cveigo stotelės atsisveikinus su radikalėjančios politikos ir nuotaikų draskoma ketvirtojo dešimtmečio Europa. Tačiau, nepaisant beribio svetingumo, pripažinimo ir pagarbos, nė viena jų neatstojo rašytojui namų. Garsus žydų kilmės austrų rašytojas, iš anksto numatęs savo šalies ir visos Europos nuopuolį, 1934 m. paliko Austriją. Rio de Žaneire vienoje konferencijoje jo paprašoma pasisakyti prieš Hitlerį, tačiau Cveigas atsisako išsižadėti žmogiškumo ir viską supaprastinti: jis tiesiog negali pasmerkti visos Vokietijos ir jos žmonių. Filme vaizduojami paskutiniai jo gyvenimo metai egzilyje.

SEKMADIENIS, 06 18

Lietuvos knygų iliustracijų paroda „Šiltas prisiminimas“, 11:00-17:00
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje yra sukaupta unikali originalių XX a. iliustracijų piešinių bei projektų kolekcija. Tai medžiaga, atspindinti dailininko minties gimimą ir materializavimą tarpinėje būsenoje iki galutinio tikslo – spausdinto vaizdo knygoje. Šie piešiniai, projektai, eskizai įdomūs bei vertingi kaip atskiri meno kūriniai, kurių retrospektyva ir pateikiama parodoje „Šiltas prisiminimas“.

Parodos, veiksiančios iki rugsėjo 17 d., pagrindą sudaro Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus kūriniai, eksponatus bei knygas taip pat skolino Lietuvos dailės muziejus, dailininkė Birutė Žilytė-Steponavičienė, Kauno apskrities viešoji biblioteka. Ekspoziciją papildys ir vaizdo bei garso instaliacija su animuotais kūriniais, literatūros skaitiniais. Lankytojai taip pat kviečiami įrašų knygoje pasidalinti, kokius prisiminimus sukėlė parodoje išvystos iliustracijos, kuri knyga (ir kodėl) yra ryškiausiai išlikusi atmintyje.

S. Eidrigevičius R. Kepežinskas

S. Eidrigevičius
R. Kepežinskas

Dviračių žymėjimas, 11:00
Kauno autobusų stotis, Vytauto pr. 24

Kiekvienais metais autobusais vyksta vis daugiau keleivių, besivežančių dviračius, o kiekvieną vasarą pastebimas jų vagysčių skaičiaus padidėjimas. Tad Kauno autobusų stoties atstovai kartu su policijos pareigūnais rengia saugumo akciją. Dviračius policijos pareigūnai žymės specialia graviravimo įranga. Norintiems pažymėti savo dviratį su savimi reikėtų turėti asmens dokumentą.

dvira

Koncertas „Sekmadienio muzika Kaune“, 16:00
Kauno šv. Petro ir Povilo arkikatedra bazilika, Vilniaus g. 1

Koncerte dalyvaus Sandra Lebrikaitė (sopranas) ir Dalia Jatautaitė (vargonai). Programoje – F. Mendelsono, A. Guilmant‘o, A. Stradela kūriniai.

„Pažaislio muzikos festivalis“: Joseph Haydn „Stabat Mater“, 17:00
Pažaislio vienuolynas, T. Masiulio g. 31

Virtuozišką Josepho Haydno „Stabat Mater“ Pažaislio vienuolyno bažnyčioje atliks tarptautinės muzikų pajėgos. Dirigentas Franzas Wassermannas jau po pirmosios repeticijos džiaugėsi galėsiantis dirbti su penkerių metų jubiliejų rudenį atšventusiu VDU Kameriniu orkestru. „Kolektyvas imlus, kūrybingas ir puikiai susigrojęs. Mano vadovaujamam chorui bus tikra šventė dalyvauti Pažaislio muzikos festivalyje atliekant J. Haydno „Stabat Mater“. Nekantriai laukiu ir susitikimo su solistais. Visų atlikėjų laukia iššūkis, o kartu ir kupinas kūrybinių atradimų kelias, lydimas iškilios J. Haydno muzikos.“

Spektaklis „Hamletas“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Daugybė režisierių kūrė Hamleto portretą, tad ne veltui ši pjesė yra tapusi teatro sinonimu. Kiekviena karta turi savo atsakymą į būties klausimą. Tiek Hamletui, tiek jo bendraamžiams, režisieriui Vidui Bareikiui ir aktoriui Vainiui Sodeikai (Hamletas), teatras ir scena yra vietos ieškoti to, kas yra „ne melas“, su jaunatviška viltimi rasti bent trupinėlį to, kas yra tiesa.

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia