Maršrutas birželio 15 – 18 dienoms

PIRMADIENIS, 06 15

Popietė Vasaros lauko terasoje, 12:00 – 18:00
Kauno menininkų namai,  V. Putvinskio g. 56

Vasaros lauko terasoje rasite kultūros ir meno knygų ir žurnalų skaityklą, Kultūros infocentro nemokamų leidinių bei atvirą darbo/poilsio zoną. Esant geram orui, skaityti, dirbti kompiuteriu ar tiesiog mėgautis saule galite lauko terasoje, o lyjant – persikelti į Koncertų salę, kurioje taip pat veikia skaitykla ir galima ramiai dirbti. Vasaros lauko terasa atidaryta kiekvieną darbo dieną nuo 12 val. iki 18 val.

Pleneras „Kaunas tapyboje, tapyba Kaune. Kiemas“, 17:00
Kauno kultūros centro terasa, Kęstučio g. 1

Pleneras (iniciatorė menotyrininkė Gabrielė Kuizinaitė) Kauno miesto tema organizuojamas jau antrą kartą. 2019 m. pleneras buvo skirtas Laikinosios sostinės metams, atkreipiant dėmesį į modernizmo architektūrą, šiemet – miesto kiemų temai.

Plenere, truksiančiame visą savaitę, dalyvauja profesionalūs menininkai ir Kauno kultūros centro dailės studijos „Vaivorykštė“ nariai: Gintautas Vaičys – meninės dalies vadovas, Gitas Markutis, Sigitas Petrauskas, Daiva Kupstienė, Zita Virginija Tarasevičienė, Vilius Ksaveras Slavinskas, Rūta Barniškytė-Klusienė, Vida Bagdonienė, Regina Cemnolonskienė, Natalija Karpinskienė, Gražina Ašmienė, Teresė Draugelienė, Eleonora Čepulienė, Virginija Jaskytė-Rūkienė, Jelena Tamilina, Nijolė Brencienė ir Juozas Ivanauskas.

Praėjusiais metais plenero dalyviai buvo kviečiami pateikti laikinosios sostinės vaizdinius tapyboje. Šiais metais kviečiami žvalgytis po Kauno kiemus ir pateikti savąją refleksiją, raginami surasti savąjį santykį su konkrečia erdve, galbūt įvykiu, asmeniu, susijusiu su vieta. Liepos mėnesį Kauno kultūros centre numatoma surengti plenero metu sukurtų darbų parodą.

 

Improvizacija prie Soboro su „IMPRO Kaunas“, 18:00
Nepriklausomybės a.

„Visą vasarą pirmadienio vakarais improvizuosime prie Soboro! Atvykite dalyvauti, susipažinti su teatrine improvizacija, stebėti, arba tiesiog linksmai praleisti laiką. Susitikimų metu atliksime nesudėtingus, bet labai linksmus pratimus, žaisime. Galite bet kada prisijungti ar išvykti. Susitikimai vieši ir nemokami“, – kviečia teatrinės improvizacijos klubas, kuriame dalyviai improvizacinių žaidimų ir suimprovizuotų vaidinimų pagalba skatinami atsiskleisti, būti savimi, elgtis spontaniškai.

ANTRADIENIS, 06 16

Susitikimas su parodos „Laikinoji sostinė tapyboje kūrėjais“, 17:00
Kauno miesto muziejaus Pilies skyrius, Pilies g. 17

2019 m. Kauno kultūros centro dailės studija „Vaivorykštė“ kartu su VšĮ „Gabrielės meno galerija“ organizavo laikinosios sostinės šimtmečiui skirtą dailininkų plenerą „Laikinoji sostinė tapyboje“. Šių metų pavasarį dvidešimt kūrėjų darbų buvo išeksponuoti Kauno miesto muziejaus Pilies skyriuje veikiančioje parodoje.

Susitikimo su parodos darbų kūrėjais metu organizatoriai sieks papasakoti, kaip šiandieninis žvilgsnis į Kauno miesto istoriją, architektūros, miesto dvasios fenomeną skatino menininkus kurti naujas menines interpretacijas ir kūrybinius vaizdinius. Kartu sužinosite, kodėl daugelis plenero autorių susitelkė ties Kauno peizažo, architektūros ar jų fragmentų meniniu įprasminimu, o kiti pasirinko abstrakčiąją raišką.

Renginyje kartu su kūrėjais dalyvaus Kauno kultūros centro dailės studijos „Vaivorykštė“ vadovė Agnietė Janušaitė-Vitkūnienė ir menotyrininkė Gabrielė Kuizinaitė.

Kauno miesto ir rajono bendruomenių susitikimas, 17:30
„Kaunas 2022“ Tempo erdvė, M. Daukšos g. 34

„Kaunas 2022“ bendruomenių programa „Fluxus Labas!“ savo kelyje susiduria su neįtikėtinu kiekiu bendruomenių, kurios yra atviros, kūrybiškos ir veiklios. Laikas jas visas pakviesti susitikti, susipažinti, pasidalinti savo veiklomis, aptarti bendruomeninius džiaugsmus bei iššūkius. „Tikime, jog dažniau bendraudami vienas su kitu, lengviau užmegsime naujus ryšius, kurie Kauno miesto ir rajono bendruomenes lydės link dar didesnių ir kūrybiškesnių idėjų“, – rašo renginio iniciatoriai. Susitikimo dalyvių registracija: https://forms.gle/bkTo1is75KEAei5w5

Kūrybinė pamoka su Sigute Ach, 18:00
Online

Kauno apskrities viešoji biblioteka savo „Facebook“ paskyroje kviečia stebėti kūrybinės pamokos vaizdo įrašą su Sigute Ach vaizdo įrašą. Dailininkė ir iliustratorė papasakos apie akvarelės liejimo techniką, reikalingus darbo įrankius ir mokys piešti akvarele. Sigutė Ach – knygų iliustruotoja ir pasakų vaikams kūrėja, bet geriausiai žinoma kaip „Nieko rimto“ leidyklos dailininkė. Daugiau informacijos: bit.ly/3f8Q4iz

Vakaras „Rašytojas ir jo paroda. Indrė Valantinaitė“ 18:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Maironio lietuvių literatūros muziejus kviečia į antrąjį renginių ciklo „Rašytojas ir jo paroda“ susitikimą. Šįkart pasimatysite ir pakalbinsite ką tik naujos knygos sulaukusią poetę Indrę Valantinaitę.

Kiekvieną mėnesį muziejus kvies ne tik pokalbiui su rašytoju, bet ir į jo paties parengtą dar nematytų eksponatų parodą. Rašytojai atrinks kelis sau svarbius daiktus, surengs jų parodą ir taip bent šiek tiek praskleis savo kūrybos virtuvės, įpročių, ritualų uždangą.

KKC fotostudija „Creo“: Pokalbis su Dainiumi Ščiuka, 18:00
Kauno kultūros centro terasa, Kęstučio g. 1

Kauno kultūros centre veikiančios fotostudijos vadovas Sebastijonas kviečia iš arčiau susipažinti su kauniečio jaunosios kartos fotografo Dainiaus Ščiukos veikla, sėkmės kodu ir požiūriu į fotografiją.

D. Ščiukos archyvo nuotr.

TREČIADIENIS, 06 17

Projekto „Modernizmas ateičiai“ kūrybinio rašymo dirbtuvės „Heterotopia“, 16:30
Vieta tikslinama užsiregistravus

„Kaunas 2022 projektas“ „Modernizmas ateičiai“ – tai ne tik edukacinė, bet ir kūrybinė platforma, kurios pagrindinis tikslas – emocinio ryšio su paveldu kūrimas. Šiais metais drauge miesto bendruomenė kviečiama kurti videomeno projektą apie Kauno modernizmą kartu su Aideen Barry – vizualiųjų menų menininke. Dirbtuvės gi ragina  čiupti rašymo priemones ir kurti istorijas apie modernistinę architektūrą. Tam, kad galėtumėte tą padaryti, dažniausiai trūksta visai nedaug: pasitikėjimo savo kūrybiškumu, noro perteikti savo matymą platesnei publikai ar tiesiog įkvepiančios temos. Dirbtuvės vyks autentiškose modernistinėse erdvėse: jose galėsite įsijausti į rašymą, susipažinti su vietos istoriją, išlaisvinti vaizduotę per pojūčius ir užrašyti pasakojimą, kuris bus nuspalvintas jūsų unikalios patirties ir išgyvenimų! Kūrybinių dirbtuvių metu parašytos istorijos bus naudojamos rengiant videomeno projekto scenarijų.

Dirbtuvės vyks pirmus tris birželio ketvirtadienius. Dalyvavimas nemokamas, tačiau vietų skaičius – ribotas! Registracija –https://forms.gle/rQUJC5WZgqrLPmy19

Folkloro vakaras „Prašom, svečiai, kieminėt“, 18:30
Kauno kultūros centro terasa, Kęstučio g. 1

Folkloro vakaras „Prašom, svečiai, kieminėt“ su ansambliu „Gadula“ ir sutartinių giedotojų grupe „Sasutalas“ (vadovas Andrius Morkūnas) kviečia prisiminti, kad be praeities nėra ateities. Praeitis mus moko – ateitį kuriame patys.

Ši folkloro edukacinė programa skirta liaudies muzikos mėgėjams išsaugojusiems mūsų tapatybės esmę. Skambės kaimo žmonių, auginusių duoną ir išmaitinusių Lietuvą senaisiais laikais, pasilinksminimų bei nepabaigiamų  darbų dainos ir muzika.

Dokumentinio kino ciklas „Common People“: „Recorder: The Marion Stokes Project“, 21:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 55

Kauno menininkų namų (KMN) ir platformos „Kitas Kinas“ inicijuojamas dokumentinių filmų peržiūrų ciklas sugrįžta naujam sezonui. Šiemet ciklas plečia geografiją – žiūrėti ir diskutuoti apie dokumentinius filmus kviečia ne tik Kauno menininkų namuose, bet ir Vilniuje – Kirtimų kultūros centre.

Ciklą KMN kiemelyje atidarys dabartinių pasaulio įvykių kontekstui svarus filmas „Recorder: The Marion Stokes Project“ (rež. Matt Wolf, 2019 m.) Filmą pristatys „piktos kino kritikės“ Ilona Vitkauskaitė ir Santa Lingevičiūtė.

Filmas kaip laiko kapsulė pasineria į keistą radikalios komunistės ir aktyvistės, kuri ilgainiui tapo pasakiškai turtinga atsiskyrėle-archyviste, gyvenimą. Marion Stokes atliekamas darbas buvo beprotiškas, bet drauge genialus, o vėliau ji skaudžiai sumokėjo už tai, kad paskyrė savo gyvenimą šiam fantastiškam ir beprotiškam projektui.

KETVIRTADIENIS, 06 18

Vytauto Dubausko parodos „Dozė“ atidarymas, 17:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Tapytojas Vytautas Dubauskas naujausioje savo kūrybos parodoje „Dozė“ eksponuoja dar niekur nerodytus paskutinių ketverių metų darbus – tapybą ant drobės ir popieriaus. „Labai myliu Kauną. Niekada nerengiau Kaune savo darbų parodos. Todėl nutariau, kad šią parodą skirsiu savo draugams, kursiokams, dėstytojams, A.Samuoliui, Kampui, Alfai, buvusiam Stepo Žuko technikumui. Kartu noriu susitikti su Kauno jaunosios tapytojų kartos atstovais…“ – prisipažįsta autorius. Kita vertus, ši paroda provokuoja diskutuoti apie tapybos aktualumą ir šiuolaikiškumą, apskritai, apie skirtingų kartų tapytojų kūrybos patirtį ir prioritetus.

„Puota“: Kūrybinio rašymo dirbtuvės su Sandra Bernotaite, 17:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 55

Jauniausios „Kaunas 2022“ programos dalyviai, audiovizualinių vyksmų „Puota“ iniciatoriai, kviečia į eilėraščių rašymo dirbtuves su rašytoja Sandra Bernotaite. Renginio metu žaisite su žodžiais, kursite tekstus, dėliosite juos į eilutes ir skaitysite. Dirbtuvių metu sukurtus eilėraščius galbūt būsite pakviesti skaityti „Puota: Atgimimas“ finaliniame renginyje.

Sandra Bernotaitė – rašytoja, publicistė, mentorė, dviejų romanų ir knygos apie rašymą autorė. Renginys nemokamas, tačiau skubėkite registruotis, nes vietų skaičius ribotas. Registracijos forma: https://forms.gle/UEu75YYGtEv77iUC8

Ekskursija su kuratoriais Antano Sutkaus fotografijų parodoje „Sveikinimai iš XX amžiaus“, 17:30
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Pirmoji tokio dydžio A. Sutkaus paroda Kaune išsiskiria iki šiol dar nematytų ir naujų fotografijų gausa. Su fotografijos archyvu daugiau nei dvidešimt metų dirbantis A. Sutkus sako, kad ten iki šiol aptinka pamirštų momentų, daug paveikių vaizdų iš praeities. Šie darbai – tai ištisa fotografijos epocha, pasakojanti apie XX amžiaus Lietuvą ir jos žmones. Parodos darbų atrankoje kuratoriams buvo labai svarbu greta visiems puikiai žinomų ir jau fotografijos klasika tapusių kūrinių parodyti kuo daugiau nematytų A. Sutkaus darbų. Ekspozicijoje bus galima išvysti ir paskutinių poros metų fotografijas. Paroda veiks iki birželio 30 d., vėliau galerija uždaroma rekonstrukcijai.
Ekskursiją ves kuratorius Artūras Morozovas. Vietų skaičius ribotas. Būtina išankstinė registracija tel. 8 684 843 88

Antanas Sutkus. Jonas Mekas su mama ir Viktoru Kuprevičiumi. Kaunas, 1971

Algio Fediajevo koncertas, 20:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89-1D

2019 m. pabaigoje vinilinių plokštelių ir CD pavidalu išleidęs savo trečiąjį albumą muzikantas kuria ir atlieka muziką, visiškai besiskiriančią nuo to, ką Lietuvos klausytojas yra įpratęs girdėti atliekant tokiame instrumentiniame formate. Didelį dėmesį skirdamas pačiai dainai, tekstui, tuo pačiu įprastos dainos rėmus jis nuolat laužo savitu ir virtuozišku grojimo ir komponavimo stiliumi paremtomis psichodeliškomis ir šamaniškomis akustinės gitaros variacijomis, svyruojančiomis tarp ramios harmonijos ir agresyvaus chaoso, Rytų ir Vakarų, folkbliuzinių atgarsių ir disonuojančių sąskambių, artimų avangardui.

„Lauko kinas“ „Parazitas“, 22:15
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Vasaros kino sezoną kieme pradedanti „Romuva“ kviečia pamatyti „Auksine palmės šakele“ ir net 4 „Oskarais“ apdovanotą filmą, tikrą „Kino pavasario“ hitą, kuriame pasakojama apie ankštame rūsyje gyvenančią Ki-taeko šeimą (rež. Bong Joon-ho).

Bilietų prekyba į šį filmą bus paskelbta likus kelioms dienoms iki seanso pradžios (sekant orų prognozes). Bilietus bus galima įsigyti tik internetu. Filmo seansas esant blogoms oro sąlygoms bus atšauktas.

 

Kauno kino centro „Romuva“ nuotr.

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia