Maršrutas birželio 14 – 16 dienoms

PENKTADIENIS, 06 14

Konferencija A. Nykos-Niliūno ir B. Krivicko atminimui, 9:00 – 19:30
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, S.Daukanto g. 25

Vilniuje birželio 13 dieną startavusi konferencija penktadienį persikelia į Kauną, Prezidento Valdo Adamkaus biblioteką-muziejų. Čia bus aptariamas istorinis laikotarpis, aktualizuojama B. Krivicko kūryba ir analizuojamos lietuvių diplomatams bei dailininkams kilusios pasirinkimo dilemos. Vėliau istorikė dr. Audronė Veilentienė pakvies į ekskursiją po senąjį Vytauto Didžiojo universitetą, kuriame mokėsi minimi autoriai. Dviejų dienų konferenciją vainikuos aktorius Dainius Svobonas, kuris skaitys A. Nykos-Niliūno ir B. Krivicko tekstus.

Screenshot-2019-06-06-at-13.09.10

IDėja konkurso finalas: 4 kūrybiniai eskizai, 11:00 – 13:20
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės alėja 71

Kokias interpretacijas sukelia lietuvių liaudies sakmė apie Eglę Žalčių karalienę? Kieno likimus iš taško A į tašką B perveža policijos sunkvežimis? Su kuo jums asocijuojasi žemė? Ir kada paskutinį sykį mėgavotės ramiu, lėtu laiku? Šiuos ir dar kitus klausimus kelia ir analizuoja konkurso „IDėja“ finalininkai: Juta Pranulytė, Marius Pinigis su trupe „Nuepiko“, Uršulė Bartoševičiūtė ir Radvilė Kisieliūtė. Teatro bendruomenei ir žiūrovams bus pristatyti skirtingų žanrų – šokio, garso ir judesio, performanso, šiuolaikinės pjesės eskizai.

Nuepiko. Foto: Artūras Bulota

Nuepiko. Foto: Artūras Bulota

Atminties akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok“, 13:00
Vytauto Didžiojo karo muziejus, K. Donelaičio g. 64

Projektas „Misija Sibiras“ Gedulo ir vilties dieną kviečia prisiminti ir išsaugoti tremties ir kalinimų istoriją. Įvairiuose Lietuvos miestuose vyks tremtinių ir politinių kalinių vardų ir likimų skaitymo akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok“, kurioje planuojama perskaityti daugiau nei 100 000 knygose užfiksuotų įrašų. Skaitymai prasidės po pietų ir truks visą naktį tol, kol bus perskaitytas paskutinis iš kiekvienoje knygoje esančių vardų. Norintys dalyvauti skaitymuose gali registruotis adresu www.misijasibiras.lt arba skaitymų dieną prisijungti prie gyvos eilės.

60707784_10157113428186236_6288376319470206976_n

Knygos „Labas, močiut. Labas, miško sese!“ pristatymas, 17:30
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kauno menininkų namai kviečia į knygos „Labas, močiut. Labas, miško sese!“ pristatymą. Knygoje atsiskleidžia istorija apie miško sesę, kuri būdama paauglė išbėgo į miškus laikyti Lietuvos laisvės frontą. Tai istorija apie Albiną Norkutę-Kairienę (slapyvardžiu Ramunė) ir jos partizanavimo metus, kalėjimą lageryje ir grįžimą į Lietuvą. Knyga vienos moters akimis pateikia laisvės skonio saldumą, kankinimų skausmą ir leidžia užuosti baimės kvapą. Pristatyme bus kalbinama partizanė, ryšininkė, tremtinė Albina Norkutė-Kairienė ir skaitomos ištraukos. Čia bus galimybė ir įsigyti šią knygą.

62203812_10218131212288209_6602428554401546240_n

Šiuolaikinio cirko festivalis „Cirkuliacija“: „Skrydis GR 20190614“, 18:00
Partizanų g. 85

Turbūt daugelis esame lipę į lėktuvą ir jautę pirmojo skrydžio nerimą, o jam krestelėjus – akimirkai sustingusį kvėpavimą ir dingtelėjusią mintį: „Krisim“. Vieni iš šios nuojautos tiesiog pasijuokia, kitus sukausto baimė, BET abejingų nepalieka. Grilda ir Raža, klounių duetas, žaidžia su visomis jūsų emocijomis, kurios leidžia pažinti save ir skaniai pasijuokti. Spektaklio autorės – Justė Liaugaudė ir Indrė Mickevičiūtė-Petrauskienė. Interviu su joms skaitykite čia.

Foto: DJ YUNG ŽIŽEK

Foto: DJ YUNG ŽIŽEK

Pažaislio muzikos festivalis. „Didis gėris“, 18:00
Švč. M. Marijos Apsilankymo (Pažaislio) bažnyčia, T. Masiulio g. 31

Nemokamą koncertą dovanoja Dovilė Kazonaitė (sopranas) ir Tadas Motiečius (akordeonas). Programoje – kompozitoriai Johann Sebastian Bach, Edvard Grieg, Giedrius Svilainis, Balys Dvarionas, Juozas Gruodis, Giedrius Kuprevičius, Giulio Caccini, Reynaldo Hahn, Claude Debussy, Andrew Lloyd Webber, Manuel de Falla.

Šiuolaikinio cirko festivalis „Cirkuliacija“: „Sizifas kyla/ Sisyphus Ascending“, 19:30
Partizanų g. 85

Danijos trupė „Glimt“ pristato poetišką, aštrią ir juokingą Sizifo mito interpretaciją iš šiuolaikinės perspektyvos. Sutinkame šiuolaikinį kostiumuotą Sizifą, ryžtingai bandantį ištrūkti iš pasikartojančių gyvenimo ritualų. Ką jis turės įveikti, kad pabėgtų nuo šios bausmės? Ar jis pasieks vidinę laisvę? Kompozitorius Johan Segerberg suteikia garsui sielą ir iš scenografijos sukuria lygiavertį scenos partnerį. Spektaklio garsovaizdis akompanuoja sceninį veiksmą tarsi veidrodis – keisti garsai, pasikartojantis iš lentynų, krentančių lapų šnaresys ir melodingi motyvai.

over-bord-sepia

ŠEŠTADIENIS, 06 15

Kūrybinės dirbtuvės „Kurk su Kauno bienale“, 12:00 – 16:00
Kauno geležinkelio stotis (M. K. Čiurlionio g. 16)

Kiekvieną trečiąjį kiekvieno mėnesio šeštadienį menui neabejingų šeimų lauks kūrybinės dirbtuvės paveikslų galerijoje ir viešose miesto erdvėse, kviečiančios dalintis savo didžiosios kelionės istorija. Dirbtuves paruošė ir ves menininkė Paulina Čiumbarienė. Šį šeštadienį dirbtuvės vyks Kauno geležinkelio stotyje, o jų tema taps „Keliautojai sausuma“. Kūrybinių dirbtuvių metu pasakojimai bus kuriami pasitelkiant žemę ir gruntą. Daugiau informacijos ir registracija: edukacija@biennial.lt, +37062114788 arba +37061189061.

Ekskursija „Kaunas – dizaino miestas. L. Truikio butas muziejus”, 12:30
Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčia, Nepriklausomybės a. 14

Ekskursijų ciklas „Kaunas – dizaino miestas“ šį kartą nuves į Radijo kalną ir autentišką butą, kuriame gyveno dailininkas scenografas Liudas Truikys ir aktorė Marijona Rakauskaitė. Ši ekskursija pratęs temas apie Pirmnosios Respublikos Kauno Meno mokyklos auklėtinius – pakeliui gidas pasakos apie Vytautą Kazimierą Jonyną, Konstanciją Petrikaitę Tulienę, Stasį Ušinską, o Liudą Truikį organizatoriai žada pristatyti ne tik kaip genialų scenografą ar vitražų autorių, bet ir kaip grafiką, iliustratorių bei tapytoją.

D. Ščiukos nuotr.

D. Ščiukos nuotr.

Šiuolaikinio cirko festivalis „Cirkuliacija“: „Sek mane/ Follow me“, 15:00
Partizanų g. 85

„Be Flat“ (Belgija) pristato parkūro spektaklį, kviečiantį iš naujo pažinti savo miestą. Šiame spektaklyje atlikėjai susiduria ir žaidžia su miesto viešosiomis erdvėmis „čia ir dabar“. Atlikėjų duetas kviečia savo publiką, „sekėjus“, į akrobatinę ir teatrinę kelionę po urbanistinę aplinką ir kasdienes situacijas joje. Spektaklio turinį diktuoja kaskart kita aplinka, kurioje jis rodomas, todėl kiekvienas spektaklis – unikalus. Gatvės tampa scena, pastatų fasadai – dekoracijos, grindinys – šokių danga, o pravažiuojančių mašinų garsai – fonine muzika.

Foto: Bartolomeo Eugenio Rossi

Foto: Bartolomeo Eugenio Rossi

„TrapFest 2019“, 17:00
„AdForm“ kiemelis, Rotušės a. 19

Praėjusią vasarą sugeneravęs eilę iki Kauno pilies, trap muzikos festivalis grįžta. Visi esminiai šios milijonus peržiūrų generuojančios scenos mikrofonai vienoje vietoje, nuo Flying Saucer Gang, OG Version ir Mad Money iki Free Finga ir Keanu Blunt.

SEKMADIENIS, 06 16

Muzikinė literatūrinė kompozicija „Geriu žalią tylą”, 12:00
Kauno Evangelikų Liuteronų Šventosios Trejybės bažnyčia, Muitinės g. 8A

Sekmadienio popietę organizatoriai kviečia pabūti kartu su Lietuvos dainiaus Pauliaus Širvio kūryba bei prisiliesti prie jo gyvenimo. Programoje skambės nuostabūs eilėraščiai, epizodai iš poeto biografijos ir dainos P. Širvio eilių tekstais. Eiles skaitys ir dainas atliks Karolis Kaminskas, o dienoraščio ištraukas pristatys aktorė Kristina Kazakevičiūtė.

16iK_15207

Pažaislio muzikos festivalis. „Skambančios istorijos“, 16:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Vienas ryškiausių Nyderlandų karilionininkų ir vargonininkų Auke de Boer pirmąją koncerto dalį gros karilionu, o antrąją – vargonais. Nyderlanduose tokia koncertų forma praktikuojama nuo senų laikų. Pirmoji koncerto dalis vyks Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje, po to klausytojai keliaus į Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčią. Atliepdamas į šventinę Lietuvos įstojimo į ES jubiliejui skirtą Pažaislio muzikos festivalio programą, Auke de Boer šiemet paruošė įvairių Europos šalių kompozitorių kūrinių aranžuočių varpams bei vargonams programą.

Teatro festivalis „Namas Nr 2“. Spektaklis „Pojūčių kokteiliai“, 17:00 – 22:00
V. Bacevičiaus pradinė mokykla, Savanorių pr. 91

Tai idealus suomių teatro kompanijos „The Center for Everything” pasirodymas tiems, kas dar niekada nėra buvę įtraukiančio teatro pasirodyme ir nori su juo susipažinti. Nei daug, nei mažai – koncentruotų 20 min., kurių metu aktoriai suplaks pojūčių kokteilį. Šis spektaklis – tai daugiasluoksnė emocijų kolekcija: vienas-prieš-vieną (eng. one-on-one) pasirodymo vyksmas sudarytas kaip kokteilių meniu. Žiūrovai gali išsirinkti jiems patinkantį kokteilį iš meniu arba susidaryti savo asmeninį kokteilį iš norimų ingredientų. Kokteilių meniu yra sudaromas pagal specifinį spektaklio kontekstą, todėl kiekvieną kartą yra kitoks. Daugiau apie festivalį: namaskurti.lt

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Anos Kovačić kūrinio „Migruojančios rūšys – judėjimo apmąstymai“ pristatymas, 17:30
Tado Ivanausko Obelynės Sodyba, Obelynės g. 2

Projektas „MagiC Carpets“ (liet. „Stebuklingi kilimai“) kviečia į ledais ir uogienėmis pagardintą rezidentės iš Kroatijos Anos Kovačić kūrinio pristatymą bei pažintį su kūrybiniu procesu. Menininkė Ana Kovačić 12-osios Kauno bienalės „Po išvykimo | Prieš atvykstant“ kelionės temos tyrinėjimams pasirinko garsaus lietuvių zoologijos profesoriaus Tado Ivanausko asmenybę. Ji rinko profesorių pažinojusių žmonių istorijas, lankė prof. T. Ivanausko iniciatyva Lietuvoje įkurtą Ventės rago ornitologinę stotį, Žuvinto biosferos rezervatą bei Zoologijos muziejų. Menininkė Kauno bienalės lankytojams pristato trijų dalių įvietintą instaliaciją „Migruojančios rūšys – judėjimo apmąstymai“, kurioje paukščių migracija persipina su šiuolaikiniame pasaulyje paplitusiu žmonių nuolatiniu judėjimu.

62434402_2460207327365053_7631324460200493056_n

Šiuolaikinio cirko festivalis „Cirkuliacija“: „SHIFT“, 19:30
Partizanų g. 85

„Barely Methodical Troupe“ – tai viena įdomiausių ir stipriausių šiuolaikinių cirko trupių Europoje. Trupės narių profesionalumas ir aukštas techninis pasirengimas puikiai atsiskleidžia tiek kolektyviniuose, tiek solo numeriuose, kurie paliks be žado net ir pačius įnoringiausius žiūrovus. „SHIFT“ nagrinėja skirtumus tarp to, kaip matome pasaulį ir kokia realybė yra iš tikrųjų. Šie ieškojimai išreiškiami stipria akrobatika, pribloškiančiais cirko triukais ir stipriomis emocijomis pripildytais teatriniais elementais.

SHIFT_temp

Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia