Maršrutas birželio 12-15 dienoms

PIRMADIENIS, 06 12

Grupių „Jesien“ ir „Golebie“ koncertai, 20:30
Socialinis centras „Emma“, A. Mickevičiaus g. 35

Pirmadienį vakarėjant centro medinuke – lenkiškas psychodramatic post-punk/noise/jazz ir punk/noise/shoegaze.

ANTRADIENIS, 06 13

Koncertas „Gyvename tik kartą…“, 15:00
Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos istorijos skyrius, K. Petrausko g. 31

Dalyvaus VDU Muzikos akademijos doc. Audronės Eitmanavičiūtės kamerinio dainavimo klasės studentai – Marija Arutiunova, Rapolas Baranauskas, Daura Buivydė, Monika Jatužaitė, Iveta Kalkauskaitė, Dagna Kondratavičiūtė, Gabrielė Kuzmickaitė, Emilija Mackevičienė, Martynas Žukauskas, pianistės Evelina Juraškienė, Kotryna Kaklauskaitė, Živilė Kudirkaitė. Programoje skambės įvairių epochų ir šalių dainos bei duetai.

Parodos „Susitikimas“ atidarymas, 16:00
Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyrius, L. Zamenhofo g. 4

Parodos pavadinimas „Susitikimas“ atskleidžia parodos esmę ir prasmę. Lygiai prieš 30 metų, birželį, visi parodos autoriai baigė Vilniaus dailės akademiją. Gyvenimas vedė, viliojo, skraidino horizontaliai ir vertikaliai įvairiausiais keliais. Anot menininkų, dažnas pasakys, kad stipriausias prasmės pojūtis aplanko, kai užsiimama kūryba, o santykiai su žmonėmis – vienas iš įkvėpimo šaltinių. „Kolegų, kūrybinių bičiulysčių, žmonių, kurie mus supranta, atsiradimą ir buvimą mūsų gyvenime vertiname kaip didžiulę sėkmę“, – teigė parodos autoriai.

Parodoje darbus eksponuoja Antanas Šalaševičius (scenografija), architektai Aidas Rimša ir Linas Pikšrys (architektūra), Bangutis Prapuolenis, Dina Jankauskienė, Eulialija Limanauskaitė, Ina Adomaitienė, Ruslanas Aranauskas (tapyba), Elvyra Gessner (grafika) ir Orlandas Narušis (piešiniai).

Literatūrinė diskusija: Marius Burokas ir Andrius Jakučiūnas, 16:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kamanė.lt startuoja su nauju diskusijų ciklu. Pirmasis pokalbis – literatūros tema: „Lietuvių literatūros industrijos gimimas ir perspektyvos“. Apie lietuvių literatūros industrijos gimimą ir perspektyvas diskutuos poetas, vertėjas, literatūros kritikas, elektroninio žurnalo anglų kalba apie lietuvių literatūrą „Vilnius Review“ vyr. redaktorius Marius Burokas ir rašytojas, eseistas, kritikas Andrius Jakučiūnas. Diskusiją moderuos literatūros kritikas Ramūnas Čičelis.

kmn

Paroda, skirta lietuvos valstybingumo 100-mečiui paminėti (5 parodos etapas), 10:00-18:00
Kauno miesto muziejaus Rotušės skyrius, Rotušės g. 15

Šįkart Kauno miesto muziejaus muziejininkai atrinko eksponatus, iliustruojančius laikotarpį tarp 1958 ir 1967 m. Parodoje pristatomi eksponatai iš trijų Kauno miesto muziejaus rinkinių: Kauno miesto istorijos, Lietuvių tautinės muzikos istorijos bei M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos istorijos.

Roko Dovydėno parodos „Plėviakojis VS Luohan“ atidarymas, 16:00
Kauno miesto muziejaus Rotušės skyrius, Rotušės g. 15

Inspiruotas Europoje paplitusios porceliano imitavimo tradicijos, parodos autorius pradėjo kurti vazas instaliacijai „Plėviakojis vs Luohan“. Menininkas naudojo vietinį molį, stengdamasis jį paversti išoriškai panašiu į Kinišką porcelianą. Šis pasirinkimas buvo svarbus, siekiant išlaikyti vaizdo ir turinio, formos ir technologijos vienybę.

Kurdamas instaliaciją, R. Dovydėnas laisvai interpretavo istorinius įvykius ir siužetus. „Plėviakojis vs Luohan“ – parodos autoriaus sukurta istorija. Kaip dažnoje istorijoje, čia veikia herojus ir anti herojus. Sekdamas rytų legendomis ir pasakomis, menininkas sąmoningai nekūrė „gerojo“ herojaus. „Veikiau visą istoriją stengiausi pamerkti į sutemas, kuriose išsitrina gėrio ir blogio supratimas. Čia veikia Plėviakojis, pelkėse gyvenantis peraugęs buožgalvis. Dieną jis slapstosi, o naktį klajoja po apylinkes, gąsdina vaikus, prievartauja moteris, aštriais pelekais žudo sutiktus vyrus. Slapstydamasis pelkėse leidžia kurkulus bei kitaip linksminasi. Ir Luohan, kinų budistas vienuolis, pasiekęs nušvitimą, gebantis keliauti laiku ir atsidurti bet kurioje erdvėje. Apsiginklavęs kardu, jis tarp erdviniais šuoliais keliauja iš planetos į planetą, paskui save palikdamas mirtį ir ašaras, bandydamas rasti Plėviakojį ir jį nudobti. Kūriau istoriją apie intelektualaus blogio ir paprasto, buitinio blogio kovą“, – teigė autorius. Paroda veiks iki liepos 13 d.

Roko-plakatas-A3-2

„GM Gyvai“: „Hazmat Modine“ koncertas, 18:30
Raudondvario dvaras, Pilies takas 1, Raudondvaris

Nesuprasi, ar tai bliuzas, svingas, džiazas, klezmerų muzika, ar avangardas. Viena originaliausių Niujorko grupių!

Susitikimas „Pabėgimas į Maroką“, 17:00
Kauno V. Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Berberų, arabų ir maurų kultūra, rytietiški prieskoniai, Saharos dykumos peizažas, Atlaso kalnai, palmių oazės, vandenyno pakrantės… Keliaujant Maroko „atradimas“ laukia kiekviename žingsnyje: klaidžiojant siauromis gatvelėmis medinoje, nakvojant riaduose, valgant tadžiną tradicinio stiliaus kavinėse, žavintis mozaikų grožiu mečetėse, stebintis archaiška technika atliktais meistrų ir amatininkų dirbiniais spalvingose ir chaotiškose turgavietėse… Ir visa tai susilieja į vientisą nepakartojamą marokietiško sąmyšio dvasią.

Marokietišką dvasią susitikime paskleis kelionės į Maroką organizatorė Daiva Mikuckaitė ir fotografas Jonas Danielevičius. Renginio metu bus pasakojami kelionės į Maroką įspūdžiai ir atidaroma kelionės fotografijų paroda.

TREČIADIENIS, 06 14

Atminties akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok“, 13:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Antrus metu projekto „Misija Sibiras“ organizuojama atminties akcija istorijos tiltais suvienys Lietuvą tam, kad visi kartu ištartume tremtinių bei politinių kalinių vardus, išgirstume jų likimus ir išsaugotume istoriją. Vilnius, Kaunas ir Klaipėda susijungs tam, kad visi kartu perskaitytume 60 000 ištremtų ir kalintų žmonių vardų ir likimų – po 20 000 kiekviename didžiajame mieste. Skaityti pradėsime birželio 14 d. 13 val., ir tęsime skaitymus per visą naktį, tol, kol bus perskaitytas paskutinis vardas skaitymų knygoje.

misijasibiras

Filmas „Apsimetėliai“, 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Po aborto trisdešimtmečiams Anai ir Juhanui turtingi draugai pasiūlo praleisti atostogas jų prabangioje pajūrio viloje, kol jie bus išvykę. Ana nebesijaučia gerai su Juhanu ir beveik kiekviename žingsnyje jam priekaištauja. Vieną dieną paplūdimyje, kol jie maudosi, nepažįstamieji pavagia jų daiktus. Įtampa pasiekia piką ir Ana apkaltina Juhaną bailumu, nes šis nesiėmė jokių veiksmų, nors ir viską matė. Besiginčydami jie pamato Eriką ir Trinę, kurie įsirengė stovyklavietę pajūryje. Prasidėjus audrai, kuri suniokojo stovyklautojų palapinę, Ana su Juhanu priversti pasikviesti du nepažįstamuosius į vilą praleisti naktį. Ana nusprendžia pažaisti keistą žaidimą – apsimesti vilos savininke. Kasdien melas tampa vis pavojingesnis, kol galiausiai peržengiama riba.

Orientavimosi žaidimas „Velo Kaunas 2017“ (I etapas), 18:30
Vaidilos g. 27

Dviratis, kompanija ir internetas – viskas, ko reikia norint sudalyvauti pramoginiame-kultūriniame orientavimosi žaidime. Jų šiemet suplanuoti trys.

Aistės Smilgevičiūtės ir grupės „Skylė“ akustinis koncertas, 19:00
Svetingumo kompleksas „Monte Pacis“, T. Masiulio g. 31

Trečiajame ciklo „Pažaislio liepų alėjos vakarai“  koncerte grupė pakvies klausytoją į jautriai kuriamą savitą muzikinę ir poetinę erdvę vienuolyno apsuptyje – spalvingą, kupiną metaforų, apgyvendintą netikėtais personažais.

Viliaus Kočiubaičio knygos „Afganistano daktaras“ pristatymas, 18:00
Kauno centrinis knygynas „Pegasas“, Laisvės al. 81

https://www.facebook.com/events/1919573278317357

Kuris žmogus sielos ramybės galėtų ieškoti pragaru virtusiame krašte? Taip elgiasi lietuvis gydytojas Vilhelmas Vėberis, grįžęs dirbti į Afganistano ligoninę. Skurdas, viduramžių tradicijos, neapykanta kitatikiams, smurtaujantys talibai – tokia Afganistano kasdienybė. Akistata su mirtimi čia įprastas dalykas, o išlikimo pamokos ypač skausmingos. Keliaudamas per nusiaubtą kraštą, Vėberis bando prisitaikyti prie vietos papročių. Jo kelyje išdygsta ir vienas kitas atklydęs svetimšalis. Užsienietė moteris, dešimčiai dienų tapusi Vėberio pakeleive, irgi bėga nuo praeities šmėklų. Ji lyg šviesos spindulys blyksteli gydytojo gyvenime, tačiau užgęsta taip ir nesugebėjusi prigyti nesvetingoje žemėje.

Filmo „Seserys“ peržiūra, 17:30
Kauno V. Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Filmas „Seserys“ – 2017 m. „Sidabrinės gervės“ kino apdovanojimų nominantas. Filmas seka jaudinamą garsios smuikininkės Danutės Pomerancaitės, gimusios Kauno gete, gelbėjimo istoriją. Tai – pasakojimas apie kilnius, pasiaukojančius žmones, išskirtines asmenybes – aktorę Eleną Žalinkevičaitę-Petrauskienę, jos vyrą, operos dainininką Kiprą Petrauską, pirmąjį Danutės Pomerancaitės ir jos pusseserės Rūtos Lopianskaitės gelbėtoją Balį Simanavičių. Juosta filmuota autentiškose Kauno ir Vilniaus vietose.

Peržiūroje dalyvaus filmo autorės Danutė Selčinskaja ir Lilija Kopač bei filmo herojės Danutė Pomerancaitė-Mazurkevič ir Aušra Petrauskaitė.

seserys

KETVIRTADIENIS, 06 15

Mokymai „Kaip korupcija veikia jaunus žmones Lietuvoje?“, 10:00
VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas, V. Putvinskio g. 23

Tęstinio projekto tikslas – paskatinti jaunus žiniasklaidos atstovus kovoti ir pranešti apie korupcijos atvejus, dalintis patirtimis ir geriausiomis praktikomis. Taip pat – praplėsti žinias apie korupciją Lietuvoje, atkreipiant dėmesį į jos tipologiją, įtaką šalies gerovei bei visuomenės įsitraukimą vietiniu, nacionaliniu ir europiniu lygmeniu.

Knygos  „Nejaugi tai buvo: straipsniai, pokalbiai, laiškai“ sutiktuvės, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

„Nejaugi tai buvo“ – pirma ir vienintelė iškilios teatro, kino ir televizijos aktorės Reginos Rūtos Staliliūnaitės (1938–2011) knyga, sudaryta po autorės mirties iš jos gausaus ir įvairaus rašytinio palikimo. Intelektualūs pasisakymai, įtaigūs straipsniai, apgalvoti interviu ir jautrūs laiškasi tarsi grąžina gyveniman legendinę asmenybę, nutviekstą neeilinio talento, istorinių vaidmenų, pelnytos garbės ir pripažinimo.

Lietuvos knygų iliustracijų parodos „Šiltas prisiminimas“ atidarymas, 17:00
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

https://www.facebook.com/events/782919241886383/

Stasys Eidrigevičius

Stasys Eidrigevičius

„Lenkų kino klubas“: „Bangos“ („Fale“), 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Merginos svajoja tapti profesionaliomis kirpėjomis, o kol kas atlieka praktiką vietinėje kirpykloje. Filme vaidina septyniolikametės Katarzyna Kopeć ir Anna Kąsek, kurių gyvenimas ir įkvėpė sukurti scenarijų. 2016 m. filmas buvo atrinktas į pagrindinę Tarptautinio Karlovy Vary kino festivalio konkursinę programą, o 2017 m. Grzegorz Zariczny pelnė Tarnovo kino festivalio Specialųjį žiuri prizą už geriausią kino debiutą.

„Vatikanai“, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Projekto „Digital Tsunami“ vasaros klejonėms pasirinko lokaciją, taip ir netapusia Vatikano ambasada, tiksliau, jos sodelį. Ketvirtadienių muzikinės paieškos skirtos proto- ir post- kasinėjimams, šįkart juos komandos nariams Ernestui Sadau ir NKS atlikti padės svečiai iš Vilniaus Weevil ir 23suspect.

vatikanai

„Pažaislio muzikos festivalis“: Koncertas Okupacijos ir genocido dienai paminėti, 19:00
Kauno šv. Apaštalų Petro ir Povilo arkikatedra bazilika, Vilniaus g. 1

Sakralią Okupacijos ir genocido dienos nuotaiką giesmėmis papildys svečiai iš Vokietijos – Heidelbergo universiteto kamerinis choras „Camerata Carolina“. Kolektyvo koncerte skambės gražiausios Šiaurės Europos kompozitorių ‑ Nielso W. Gade, Edvardo Griego, Trondo Kverno, Knuto Nystedto, Wilhelmo Stenhammaro, Johano Georgo Lotschero, Arvo Parto, Cesaro Cui, Einojuhani Rautavaara, Rihardso Dubros, Erikso Ešenvaldso, Romualdo Jermako, Peterio Vasko, Vytauto Miškinio, Česlovo Sasnausko kūriniai. „Mums svarbu prisidėti prie šios dienos paminėjimo“, sako choro vadovas ir dirigentas prof. F. Wassermannas. „Tai istorijos dalis, nuo kurios nukentėjo ir mano žmonos šeima.“

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia