Maršrutas birželio 12-14 dienoms

PENKTADIENIS, 06 12

Iki 06 30
Paroda „Keliaujantys muzikai“
Kauno geležinkelio stotis, M. K. Čiurlionio g. 16

Ši, taip pat keliaujanti, paroda pristato trijų Leipcigo aplinkos sujungtų muzikų – Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Claros Schumann ir Edvardo Griego kelionių maršrutus ir kasdienybę. Pasisvečiavusi Kaune, paroda keliaus į Druskininkus, Šiaulius, Rietavą, Klaipėdą, o pradėta pavasarį ji nuo Varėnos, kur gimė Čiurlionis.

Organizatorių nuotr.

Paroda skirta Gedulo ir vilties dienai, 11:00 – 16:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Gintauto Aleknos fotografijų paroda parengta iš kelionių tremties pėdsakais po atokiausius Rusijos regionus. Paroda veiks tik birželio 12 dieną ir bus eksponuojama lauke prie pagrindinio įėjimo į bibliotekos pastatą. Parodos atidarymas – 15 val.

Gintauto Aleknos nuotr.

Vakaras su B ore ir Eroott, 18:00–22:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89

„Įprastai vakarus su B ore ir Eroott vadindavome regio vakarais, tačiau šįkart nusprendėme vaikinų neįrėminti į vieno žanro ribas ir susikaupusius muzikinius atradimus lieti laisvai. Baro lankytojus sūpuos ir judins šilti bei saulėti ritmai“, – kviečia kultūros baras miesto sodo pašonėje.

Vakaras su „Shishi“ ir Aiste Regina, 19:00–22:00
Kauno kultūros centro terasa, Kęstučio g. 1

Trys instrumentai, trys vokalai, trys shishės – neliūdnas trio iš Vilniaus, grojantis tai, kas gaunasi – laisvai, neįpareigojančiai ir be jokių pykčių. Koncertui paruoš ir palydės Aistė Regina, kviesianti į muzikinę kelionę per save.

ŠEŠTADIENIS, 06 13

Šeimadienis muziejuje: „Atspėk dainą“, 12:00
Kauno miesto muziejaus J. Gruodžio skyrius, Salako g. 18

„Jei kompozitorius galėtų Tai pasakyti žodžiais, jis nesivargintų bandydamas pasakyti muzika…“ G. Maleris.

Apie ką ši mintis? Ogi apie dainą. Išklausyti, išgirsti ir atspėti dainą kviečiame dalyvaujant azartiškame, linksmame edukaciniame užsiėmime „Atspėk dainą“. Užsiėmimo metu skambės kompozitoriaus J. Gruodžio solinių ir chorinių dainų ištraukos, atliksite muzikines užduotis, o aplenkę varžovų komandas, laimėsite puikius prizus.

Edukatorė Jurgita šeimų lauks jaukaus sodo apsuptame J. Gruodžio skyriuje ir kvies pasinaudoti galimybe ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir pasivaikščioti po įprastai užrakintus Gruodžių šeimos namus.

Būtina išankstinė registracija telefonu +370 696 75737 ar el. paštu mkp.kasa@kaunomuziejus.lt . Užsiėmimas šeimoms – nemokamas.

Nauja ekspozicija Maironio namuose
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Birželio 13 d. Maironio lietuvių literatūros muziejuje pradės veikti nauja Jono Mačiulio-Maironio gyvenimui ir kūrybai skirta ekspozicija, kurią lankytojai galės apžiūrėti svečiuodamiesi poeto bute. Kurdami šią ekspoziciją muziejininkai kartu su UAB „MultimediaMark“ komanda vieningai sutarė – būtina įdomiai ir nesudėtingai atskleisti, kokie iš tiesų yra svarbūs Maironio darbai, jo kūrybinis palikimas ir kokia jautri bei strategiškai mąstanti tai buvo asmenybė. Daugiau apie ekspoziciją skaitykite mūsų rubrikos „Muziejaus trečiadienis“ įraše.

„Pakrantė LIVE pristato: Giedrė, 21:00
„Pakrantė“ (prie „Žalgirio arenos“), Nemuno sala

Giedrė – nuo 1995 metų muzikos pasaulio aukštumoj esanti atlikėja. Išbandžiusi begalę muzikos stilių (pop, elektorininę, džiazo), ji įrodė, kad dvasingumą ir savitą stilistiką galima išlaužti visur. Profesionalumas, ypatingas balso tembras, improvizacija, mokėjimas pajusti kiekvieną kūrinį savaip – būtent tai priverčia klausytoją mesti darbus, lėkti į bilietų kasas ir pirkti bilietus. Karjerą atlikėja pradėjo su grupėmis „Summerland“, „Dogbones“. Kartu su grupėmis „Empti“, „Jazz Miniatures“ ir „Pieno lazeriai“ ji laimėjo nemažai apdovanojimų, išleido penkis albumus.

Šiuo metu Giedrė tęsia savo kaip solistės kelią ir kilnoja stogus lengva pop elektronika. Naujausias projektas – antrasis solinis albumas „Nuolat pildoma“. Projektas išskirtinis, nes albumas bus vis papildomas naujais kūriniais skaitmeninėje erdvėje. Taigi, subtilios muzikos fanai ir gurmanai – šventė tęsiasi!

Dėl staliukų rezervacijos ir kitais klausimais kreiptis šiuo numeriu: +37060683103.

SEKMADIENIS, 06 14

Kariliono muzikos koncertas, 12:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Į Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelį sugrįžta kariliono muzikos koncertai! Koncertai vyks tradiciškai sekmadieniais ir šventinėmis dienomis. Šį sekmadienį Kauną budins Julius Vilnonis.

Iki 06 28
Fotografijų konkurso „Lietuvos spaudos fotografija“ laureatų darbų paroda
Kauno miesto muziejaus Rotušės skyrius, Rotušės a. 15

Parodoje „Lietuvos spaudos fotografija 2019“ pristatomi nacionalinio konkurso laureatų – geriausių šalies spaudos fotografų darbai, atrinkti ir įvertinti tarptautinės vertinimo komisijos. Tai svarbiausių praėjusių metų šalies įvykių, aktualijų, asmenybių fotografijos, įvairiomis temomis atskleidžiančios socialinę, kultūrinę, politinę gyvenimo mozaiką ir susidėliojančios į bendrą šalies gyvenimo vaizdą. Fotografijų konkursui nuotraukas pateikė 111 autorių. Parodoje jos pateiktos pagal temas: „Naujienos“, „Gyvenimas“, „Portretas“, „Europos metai“, „Kultūra“, „Kariuomenė“, „Sportas“, „Pramogos“, „Gamta ir jos apsauga“, „Reportažas“ ir „Fotopasakojimas“.

Fotografijų paroda „Sveikas, šalies šeimininke! Lietuvos Steigiamajam Seimui –100“
Istorinė LR Prezidentūra, Vilniaus g. 33

Minint Steigiamojo Seimo 100-ąsias susirinkimo metines, Istorinė Prezidentūra atidarė šiai progai skirtą fotografijų parodą. Parodą galima aplankyti kasdien nuo 7 val. ryto iki 21 val. vakaro. Sodelyje paroda bus eksponuojama iki pat vėlyvo rudens. Parodoje – nuotraukos ir pasakojimas apie Steigiamojo Seimo palikimą lietuvių ir anglų kalbomis.

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia