Maršrutas birželio 11-14 dienoms

PIRMADIENIS, 06 11

Istoriko Charles Perrin paskaita apie Joną Šliūpą, 16:00
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

„Fulbright“ programos mokslininko dr. Charles Perrin paskaita apie lietuvių tautinės tapatybės formavimą(si) vyks anglų kalba.

Filmas „Kol dar neatėjo audra“, keli seansai
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Banglentininkė Tamė ir jūreivis Ričardas (aktoriai Shailene Woodley ir Sam‘as Claflin‘as) susipažino 1983-ųjų vasarą Prancūzijos Polinezijos saloje Taityje – Ramiojo vandenyno pietuose esančiame vandens ir nuotykių mėgėjų rojuje. Jaunuoliai iš karto krito vienas kitam į akį, o netrukus nutarė kartu leistis į gyvenimo kelionę: Ričardo jachta nuplaukti į Kaliforniją, esančią už daugiau nei 6000 kilometrų. Spalio mėnesį, artėjant vasarai Pietų pusrutulyje, įsimylėjėliai pakėlė bures. Kvapą gniaužiančios istorijos apie išgyvenimą režisierius yra Baltasar Kormakur.

audra (1)

ANTRADIENIS, 06 12

S. Lukošiaus fotografijų parodos „Kaunas kuriasi“ atidarymas, 17:30
Kauno miesto muziejus, Kauno rotušė, Rotušės a. 15

Šia paroda „ baigiamas trijų parodų, skirtų pristatyti Stanislovo Lukošiaus (1906–1997) fotografijų paveldą iš Kauno miesto muziejaus fondų, ciklas.

Daugumoje Stanislovo Lukošiaus fotografijų dėmesio centre atsiduria miesto kaita. Šeštasis–aštuntasis okupaciniai dešimtmečiai – intensyvios Kauno plėtros ir naujųjų rajonų formavimo laikas, kai miestas įgavo panašesnį į dabartinį išplėtoto didmiesčio veidą su savo žymesnėmis infrastruktūros trajektorijomis ir akcentais: naujais gyvenamaisiais ir pramoniniais rajonais, hidroelektrine, tiltais, aikštėmis. Deja, greta to nuotraukos fiksuoja pasmerktus sunaikinti objektus.

Išskirtinė S. Lukošiaus istorinių foto kadrų ypatybė, už kurią turime būti jam dėkingi – neretai jis užfiksuodavo ir vietovės, kvartalo vaizdą prieš artėjančius pokyčius arba jau vykdant griovimo, atnaujinimo darbus. Parodai atrinktų nuotraukų epicentre taip pat atsiduria trumpalaikiai griūties ir statybos momentai tarp praeities ir ateities. Debesų fone iškilęs plakatas su utopiniais pažadais iš TSKP programos ir plazdančiomis sovietinėmis vėliavomis, griaunamo rąstinio trobesio girgždesys ir trupėjimas, aplinkui pasklidęs ant kelio liejamos smalos kvapas… Kažkur čia žiūrovas turėtų pagauti save, skirtingame ir stebėtinai panašiame kaitos ženklu pažymėtame mieste.

lukosiaus

Filmo „Žemuogių pievelė“ peržiūra, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Seansas skiriamas Ingmaro Bergmano 100-osioms gimimo metinėms. Tai vienas ankstyvųjų režisieriaus darbų, dauguma kritikų šį filmą priskiria prie jo geriausiųjų. Čia režisierius pirmą kartą kaip simbolius panaudoja įvairias koncepcijas, kurios vėliau atsikartos ir kituose jo filmuose, bei taps atpažįstamu autoriaus braižu. „Žemuogių pievelė“ – kelio filmas, kur filmo herojus profesorius ne tik vyksta į Lundą, bet sapnuose ir prisiminimuose jis keliauja į savo vaikystę ir jaunystę, kur susitinka su artimais žmonėmis, tai filmas suteikiantis atpirkimo viltį gyvenimą be meilės nugyvenusiam žmogui.

zemuogiu

„Pažaislio muzikos festivalis“: „Carmina Burana“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Festivalis kviečia pasiklausyti įspūdingosios Carlo Orffo kantatos „Carmina Burana“, kurią atliks Kauno valstybinis choras, pianistai Motiejus ir Mykolas Bazarai, mušamųjų instrumentų virtuozai Vladas Šeibakas, Zenonas Bagavičius, Konstantinas Akopianas, Saulius Astrauskas, Artūras Zimblys bei rinktiniai solistai, diriguojami profesoriaus Petro Bingelio.

carmina

Jogos treniruotė, 19:00
Pieva priešais Baltijos g. 2

„Kaunas 2022“ bendruomenių programos „Fluxus Labas“ Šilainių ambasada, arba „Labas, Šilainiai!“, kiekvieną vasaros antradienį dovanoja jogos užsiėmimus vietos gyventojams ir visiems kitiems, kurie nori pradžiuginti kūną ir sielą. Pasiimkite kilimėlį!

TREČIADIENIS,  06 13

Blumo diena, 16:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Kiekvienais metais birželio 16-ąją airių rašytojo Džeimso Džoiso (James Joyce, 1882–1941) gerbėjai mini Blumo dieną – Bloomsday. Šventė pavadinta pagal Dž. Džoiso romano „Ulisas“ pagrindinio veikėjo Leopoldo Blumo (Leopold Bloom) vardą. Minint Blumo dieną, pagerbiamas rašytojas, prisimenamas romanas „Ulisas“ ir jame aprašyta moderniųjų laikų odisėja.

Šį kartą „džoisuoti“ esate kviečiami su vertėju Jeronimu Brazaičiu, aktore Alma Masiulionyte, „Nemuno“ žurnalo vyr. redaktore Erika Drungyte, pianistu, muzikos pedagogu Tomu Kukta, gitaristu-skautu Ignu Malinausku ir kolegėmis Regina Klementavičiene ir Loreta Jonikiene.

blumodiena

Diskusija „Kokio muziejaus reikia Kaunui?“, 16:00
Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyrius, L. Zamenhofo g. 4

Atsinaujinęs Kauno miesto muziejus kviečia į naujojo įvaizdžio pristatymą, kuriame bus diskutuojama modernėjančiam Kauno miestui aktualiais klausimais: koks muziejaus vaidmuo šiuolaikiniame pasaulyje; kokio muziejaus reikia Kaunui; kokiomis veiklomis turėtų užsiimti miesto muziejus?

Renginio pradžioje bus pristatoma Kauno miesto muziejaus stiliaus knyga bei muziejaus skyrių vizualinis identitetas. Dalyviai ir žurnalistai turės galimybę užduoti klausimus bei patys dalyvauti diskusijoje.

Diskusijoje dalyvaus Kauno miesto muziejaus direktorius Gabrielius Sužiedėlis; istorikas VDU Kauno istorijos centro vadovas, prof. dr. Jonas Vaičenonis; menotyrininkė, Kaunas 2022 platformų „Atminties biuras“ ir „Atsibusk, sukrusk“ kuratorė dr. Daiva Citvarienė; miesto sociologas, dr. Apolonijus Žilys;  vienas agentūros „BURO LT“ įkūrėjų ir jos vadovas, fotografas Artūras Bulota.

Interaktyvios muzikinės dėžės #djfolk pristatymas, 18:00
Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyrius, L. Zamenhofo g. 4

Po diskusijos „Šiuolaikinis miestas – šiuolaikinis muziejus. Kokio muziejaus reikia Kaunui?“ vyks interaktyvaus žaidimo – muzikinės dėžės pristatymas. Jo metu naujai suskambės tradicinės dainos ir sutartinės, apipintos šiuolaikinės muzikos ritmais.

Dalyvauja: grupė „Thundertale“, sutartinių giedotojų grupė „Sasutalas“, žaidimo kūrėjai „Mash Machine“.

djfolk

Spektaklis „Pagalvinis“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

https://www.facebook.com/events/200208760744814/

Šiais metais už spektaklį „Pagalvinis“ režisieriui Gintarui Varnui Kauno teatralų apdovanojimuose įteikta „Fortūnos“ statulėlė, o aukščiausiuose Lietuvos teatrų apdovanojimuose režisierius buvo nominuotas „Auksiniam scenos kryžiui“.

pagalv

„Pažaislio liepų alėjos vakarai“: Andrius Kaniava ir grupė, 19:00
„Monte Pacis“, T. Masiulio g. 31

Pažaislyje – dainuojantis aktorius Andrius Kaniava ir nuolatiniai jo scenos bičiuliai – gitaros virtuozas Aleksandras Ten, akordeonininkas – Nerijus Bakula. Geriausių rinktinių dainų programą ruošiantis atlikėjas sako:  „Į Kauną visada malonu sugrįžti, nes šio miesto publika yra ypatinga, prieš kurią jaučiu atsakomybę rinkdamasis, ką grosiu“.

kaniava

„Kitas kinas“: „Žvaigždžių vaikai“ (Children of the Stars, 2012), 20:00
Kauno menininkų namai (vidinis kiemelis), V.Putvinskio g. 56

„Kitas kinas“ skelbia lauko kino sezono pradžią! Šis renginys – septintoji edukacinės platformos inicijuoto nepriklausomų filmų ciklo dalis.

Filmo „Žvaigždžių vaikai“ epicentre – neįtikėtina, tačiau tikra istorija apie žmonių grupę, ilgus metus besistengiančią užmegzti ryšį su NSO ir vis dar ištikimai laukiančią jų atvykimo. 1973 m. Ruth Norman, 73 m. našlė, lakoniškai save apibūdinanti kaip kosminę vizionierę, įsigijo 67 akrus žemės kalnuose, esančiuose į Rytus nuo San Diego miesto Kalifornijoje, ketindama šią žemę panaudoti kaip nusileidimo taką Kosmoso Broliams – Intergalaktinės Konfederacijos emisarams. Praėjus 40 metų, atsidavusių sekėjų būrys vis dar kelia akis į dangų, laukdami jų atvykimo.

Subversyviai naudodamas įstabią medžiagą iš „Unarius“ akademijos ir klasikinių Holivudo mokslinės fantastikos filmų interviu su likusiais „Unarius“ studentais iliustravimui ir komentavimui, filmas „Žvaigždžių vaikai“ aprėpia milijono metų vertą kelionę, šimtus galaktikų ir tuziną B filmų atskleisti empatijos kupiną žvilgsnį į tikėjimą ir visus būdus, kuriuos žmonės jį pateisina.

Vakaro įžangoje bus rodomas pačių „Unarius“ akademijos narių sukurtas filmas „Atvykimas“ (angl. k. „the Arrival“) su specialiai šiai peržiūrai kuruota muzikine selekcija

KETVIRTADIENIS, 06 14

Kroatija bibliotekoje, 12:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Vibliotekoje lankysis Kroatijos Respublikos ambasados laikinasis reikalų patikėtinis ponas Krešimir Kedmenec, kuris bibliotekai įteiks ambasados dovanojamas knygas. Autentišką Kroatijos dvasią mums atskleis kartu atvyksiantis Ljelje ansamblis – Kroatijos nematerialus kultūros paveldas, įtrauktas į UNESCO sąrašą. Bibliotekos II a. fojė jau atidaryta kroatų dalykinės ir grožinės literatūros leidinių paroda.

kroatija

Renginys „Ištark, išgirsk, išsaugok“, 13:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Gedulo ir vilties dieną kiekvienas esate kviečiami sujungti Lietuvą istorijos tiltais ir kartu garsiai ištarti 105 000 tremtinių ir politinių kalinių vardus, išgirsti jų likimus ir išsaugoti kiekvieno iš jų istoriją.

Šiemet tremtinių ir politinių kalinių vardų bei likimų skaitymai Kaune vyks Vytauto Didžiojo karo muziejus kiemelyje. Skaitymai prasidės 13 val. ir truks visą naktį tol, kol bus perskaitytas paskutinis vardas skaitymų knygoje iš 20 000 vardų ir likimų.

Norinčius dalyvauti skaitymuose kviečiame registruotis adresu: www.misijasibiras.lt arba skaitymų dieną prisijungti prie gyvos eilės.

Parodos „Baltijos kaimynėms – 100“ atidarymas, 18:00
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Baltijos valstybių šimtmečiui dedikuotoje parodoje pirmą kartą taip išsamiai ir gausiai pristatomi Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje saugomi XX a. Latvijos ir Estijos menininkų darbai, sukurti tiek pirmosios nepriklausomybės laikotarpiu (1918–1940), tiek sovietinės okupacijos metais, o keletas jau ir po nepriklausomybės atkūrimo. Parodoje dominuoja tapyba ir grafika, jas papildo skulptūra ir taikomosios dailės dirbiniai.

Vilhelms Purvitis (Latvija). Atodrėkis

Vilhelms Purvitis (Latvija). Atodrėkis

Knygos „Dailės istorikas ir kritikas Mikalojus Vorobjovas“ pristatymas, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

„Kaunas pilnas kultūros“ gegužės numeryje šnekučiavomės su knygos sudarytoja ir viena autorių Giedre Jankevičiūte. Pristatyme prie misijos „Grąžiname Vorobjovą Kaunui“ prisijungs ir Egidijus Aleksandravičius bei viena autorių Rasa Žukienė. Pasak vieno iš knygos recenzentų Arūno Streikaus: „Ši knyga turėtų sudominti ne tik menotyrininkus, bet ir istorikus, tiriančius pirmosios Lietuvos Respublikos kultūrinio gyvenimo reiškinius. Ypad dėl to, kad čia itin plačiai pravertos durys į šešėliuose tebeglūdintį laikinosios sostinės nelietuviškos subkultūros pasaulį.“ Kitas knygos recenzentas – Paulius Subačius teigia: „Tai vienas reikšmingiausių akademinės ir kultūrinės atminties, ką esame turėję, susigrąžinimų po Nepriklausomybės atkūrimo.“

34499470_2142832729065487_3554525886336204800_n

Žemėlapio „Friendly City Kaunas“ ir leidinio „Friendly Stories“ pristatymas, 18:00
Restoranas „Al Cantuccio“, Muitinės g. 2

Įvairioms socialinėms grupėms, kurios neretai pamirštamos vieno ar kito verslo, draugiškų vietų žemėlapis išleistas anglų kalba. Antrąjį leidimą Kaune pristatys projekto iniciatorius kino režisierius Romas Zabarauskas, kartu atvešiantis ir leidinį „Friendly Stories“, kuriame rasite ir kauniečių istorijų.

friendlykaunas

Monikos Žaltauskaitės–Grašienės projekto „Atminties uždanga“ pristatymas, 18:00
Kauno geležinkelio stotis, M. K. Čiurlionio g. 16

Birželio 14 d., Lietuvai minint Gedulo ir vilties dieną, Kauno geležinkelio stotyje pristatomas tekstilininkės Monikos Žaltauskaitės-Grašienės specifinės vietos projektas „Atminties uždanga“, kurį menininkė skiria Lietuvos tremtinių atminimui. Projektą pristatys menotyrininkė, projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ vadovė Virginija Vitkienė.

Instaliacija susideda iš dviejų dalių: „Atminties audeklo“ ir garso takelio. „Atminties audeklo“ motyvas yra paimtas iš 2017 m. birželio 14-ąją upės slėnyje darytos fotografijos. Joje užfiksuotas lietuviškos pievos vaizdas smaliukių žydėjimo metu. Audeklą lydinčiame garso takelyje bus įrašyti skaitomi ištremtų vyrų moterims, mylimosioms, rašyti laiškai.  Projekto kryptį paskatino dvejus metus vykdomas menininkės tyrimas ir medžiagos rinkimas apie tremtinių meilės istorijas. Asmeninės istorijos, papasakotos per širdies prizmę, paskui per istorijos, kokia ji tuomet buvo, leidžia samprotauti apie individualybėje atrastą universalumą.

Instaliacija Kauno geležinkelio stotyje bus eksponuojama iki rugpjūčio 15 d. Vėliau kūrinys pradės kelionę traukiniais ir persikels į kitas Lietuvos geležinkelio stotis.

atmintiezuzdanga

Spektaklis „Bjaurusis“, 19:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras (Mažoji salė), Laisvės al. 71

Centrinis pasakojimo herojus – žmogus, gyvenantis normalų gyvenimą. Tiesa, jo gyvenimas pasirodo ne toks jau ir normalus, kai svarbiausią jo išradimą tarptautinėje konferencijoje pristatyti paskiriamas jo asistentas, nes žmogus yra… bjaurus. Natūralu, jog jis pasiryžta plastinei operacijai. Tačiau, tik gydytojui nuėmus tvarsčius herojus supranta, kad įmanoma būti ir per gražiu.

06 14 bjaurusis

Vakaras IX forto muziejuje, 20:00
IX forto muziejus, Žemaičių pl. 73

Minint gedulo ir vilties dieną Užliedžių teatro jaunimo grupė atliks spektaklį „Ištremta vaikystė“. Po spektaklio teminės ekskursijos metu galėsite daugiau sužinoti apie okupuotos Lietuvos istoriją 1940-1990 metais. Vakarą užbaigs vaidybinis filmas „Ekskursantė“ (2013 m.), sukurtas pagal tikrą 11-metės mergaitės iš Lietuvos istoriją. Pabėgusi iš tremtiniais perpildyto krovininio traukinio, vežusio ją ir jos šeimą į Sibirą, ji įveikė 6.000 km ilgą ir pilną pavojų bei nuotykių kelią namo – į Lietuvą.

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia