Maršrutas birželio 1-3 dienoms

PENKTADIENIS, 06 01

Festivalis „Atataria lamzdžiai“, visą savaitgalį
Įvairios vietos

Ilgametes tradicijas išlaikęs tarptautinis autentiško folkloro festivalis rengiamas 33-ąjį kartą. Šių metų tema – „Lietuvos didvyriai“. Nors Lietuvos istorijoje didvyrio sąvoka bėgant laikui kito ir įgydavo naują prasmę, didvyris yra kiekvienas žmogus, prisidėjęs ir prisidedantis prie Lietuvos etninio paveldo populiarinimo ir išsaugojimo.

Organizatorių archyvo nuotr.

Organizatorių archyvo nuotr.

Susitikimas su Kristina Sabaliauskaite, 14:15
Lietuvos aklųjų bibliotekos Kauno padalinys, Savanorių pr. 204A

„Susitikimo tikslas nėra knygos pristatymas. Jeigu tekstui reikia didelio komentaro arba paaiškinimo, tai reiškia, kad rašytojas neatliko savo darbo. Man maloniausia būtų neformalus pokalbis“, – yra sakiusi Kristina Sabaliauskaitė. Iki šiol rašytojos knygų pristatymai bei susitikimai su skaitytojais sulaukdavo išskirtinio dėmesio – gerbėjai netilpdavo į sales, o autografus autorė dalydavo net iki kelių valandų.

„Baltos lankos“ ir Lietuvos aklųjų bibliotekos Kauno padalinys bibliotekoje rengia pirmąjį šiais metais K. Sabaliauskaitės susitikimą su skaitytojais. Knygos gerbėjai turės galimybę susitikti su rašytoja, autorė atsakys į skaitytojus dominančius klausimus.

sabal

Aviacinių knygų sutiktuvės, 16:00
Lietuvos aviacijos muziejus, Veiverių g. 132

Muziejuje bus pristatomos šiemet žurnalo „Aviacijos pasaulis“ redakcijos išleistas aviacinės knygos – Leono Jonio „Kalamočia“ ir Monikos Nijolės Zdanienės „Sparnų išbandymas“.

Premjera. Spektaklis „Vietiniai“
Nacionalinis Kauno dramos teatras (Mažoji scena), Laisvės al. 71

Režisieriaus Pauliaus Markevičiaus spektaklis (pjesės autorė Birutė Kapustinskaitė) idėjiškai pratęsiantis rašytojo Khalilo Gibrano trilogiją, susidedančią iš tekstų „Pranašo sodas“, „Pranašas“ ir „Pranašo mirtis“, kuris, autoriui mirus, taip ir nebuvo parašytas. Spektakliui sukurta trečioji dalis „Vietiniai“ kalba apie savo vadu beatodairiškai tikinčią bendruomenę, laukiančią pranašo pasirodymo, tačiau susidūrus su netikėtais įvykiais, pasimetančią ir, galiausiai, neberandančią būdo susikalbėti tarpusavyje.

Donato Stankevičiaus nuotr.

Donato Stankevičiaus nuotr.

Spektaklis „Filadelfija, aš atvykstu!“, 18:30
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Gyčio Padegimo spektaklis „Filadelfija, aš atvykstu!“ sukurtas pagal Brian Friel pjesę, kurią jis dedikavo savo Tėvui ir Motinai. Padegimas prabyla apie giluminius žmogaus ir tautos klodus, tačiau tai daro su šiaurietišku saikingumu, per daug nedramatizuodamas ir nedidaktizuodmas situacijos. Režisierius tiesiog siūlo atrasti savo vidinę Filadelfiją kantriu ir atkakliu savo gyvenimo lipdymu „čia ir dabar“ su tau artimais žmonėmis: tai esanti didžiausia paties gyvenimo privilegija.

filadelf

Simonas Kuliešis: „Pre Sent at I On_Pristatymas“, 19:00
POST galerija, Laisvės al. 51A

„Pre Sent at I On_Pristatymas“ – tai trečioji „Socialinių plytų peizažo“ ciklo dalis kviečianti susitikti su autoriumi, patyrinėti ir pasiklausyti, padiskutuoti apie tapybą / kūrybą parodoje, kurią sudaro virš 100 tapybos darbų. „Socialinių plytų peizažas“ – neapčiuopiamas, bet juntamas kasdieninėje aplinkoje, tačiau vien ja neapsiriboja. Jis suvokiamas kaip galintis transformuoti ir jungtis, atspindėti, rinktis, valyti, teršti ir t.t. Šie veikimo principai įgalina peizaž sąvoką tapti tarsi gyvu organizmu, darančiu įtaką plačiam kontekstui. Naudodamas „Šiuolaikinio žvilgsnio peizažo“ perspektyvą autorius įterpia socialinį diskursą, kurio pagalba darbuose atrandami ir patiriami socialinio peizažo aspektai.

postgal

Vakarėlis „StumkTrauk“, 21:00
„O kodėl ne?“, Perkūno al. 4

StumkTrauk yra bummel stiliaus propaguotojai ir entuziastai Lietuvoje. Vokietijoje pradžią gavęs judėjimas (bummel zug – vos judantis, lėtai puškuojantis traukinys) uždegė brandžiuosius besisukančio pulto džentelmenus Spitzin ir Marulį apsijungti naujam polėkiui. Pasikinkę Neoninį Flamingą jie kviečia kartu paskraidyti su digital cumbia, tropical bass, ketapop, bummel techno, oriental ir organic tropical vibes melodijomis.

„Pajungiam žvėrį!“, 00:00

S. Daukanto tiltas į Nemuno salą

Startuoja dar viena „Kaunas 2022“ programa! „Pasaulis tampa aiškus per pasakojimą. Mes patys tampame suprantami per pasakojimą. Pasakojimas mus sudomina, nuramina, paaiškina mums kas nutiko, pakviečia veikti. Mes skaitome knygas ir tapatinamės su jų herojais. Mes sakome vaikui: – neverk, papasakok, kas nutiko! Susitikę senus draugus prisimename senas istorijas. Vakare atsigulę savo miegamuosiuose pasakojame vienas kitam kas bus, kuriame savo ateities planus. Balsuojame už politikus, kurie mums sukuria istorijos dramą. Perkame ne vien daiktus, bet ir tų daiktų sukūrimo, pagaminimo legendas. Mes, žmonės, esame pasakojimo būtybės. Tad nuo šiol visi mėgstantys ir norintys pasakoti turės naują adresą: www.kaunolegenda.lt“, – rašoma kvietime. O daugiau ir gyvai bus vidurnaktį.

34031001_2065896456992567_3882581832071380992_n

ŠEŠTADIENIS, 06 02

Filmas „Kol dar neatėjo audra“, keli seansai
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Banglentininkė Tamė ir jūreivis Ričardas (aktoriai Shailene Woodley ir Sam‘as Claflin‘as) susipažino 1983-ųjų vasarą Prancūzijos Polinezijos saloje Taityje – Ramiojo vandenyno pietuose esančiame vandens ir nuotykių mėgėjų rojuje. Jaunuoliai iš karto krito vienas kitam į akį, o netrukus nutarė kartu leistis į gyvenimo kelionę: Ričardo jachta nuplaukti į Kaliforniją, esančią už daugiau nei 6000 kilometrų. Spalio mėnesį, artėjant vasarai Pietų pusrutulyje, įsimylėjėliai pakėlė bures. Kvapą gniaužiančios istorijos apie išgyvenimą režisierius yra Baltasar Kormakur.

audra

Koncertas „Aidėk, Laisvės varpe!“, 15:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirto XXIII Pažaislio muzikos festivalio įžanginį koncertą pradės Laisvės varpas – nuliedintas Filadelfijoje (JAV) ir 1922 m. Kaunui padovanotas lietuvių emigrantų kaip Laisvės simbolis išsivadavusiai tautai. Kauno karilionu skambins varpų muzikos mylėtojams gerai pažįstamas atlikėjas, nuo 1983 m. varpais Kaune grojantis Julius Vilnonis. Koncerto programoje lietuvių bei kitų šalių kompozitorių kūriniai persipins su liaudies dainų metamorfozėmis.

Spektaklis „Noktiurnas“, 19:00
Kauno centrinis knygynas, Laisvės al. 81

„Vienintelis dalykas, kurio negalima atleisti – tai neatleidimas“ – pagrindinę spektaklio idėją, cituodamas prancūzų rašytoją Romeną Gari, nusako režisierius Gytis Padegimas. Pasak jo, atleidimo tema ir problema darosi vis aktualesnė. „Mokam kaltinti, bet nemokam atleisti.“ Spektaklis kuriamas pagal to paties pavadinimo amerikiečių rašytojo, dramaturgo, režisieriaus Adamo Rappo pjesę, kurioje 32-jų metų personažas skaudžiai išgyvena paauglystėje įvykusį tragišką nelaimingą atsitikimą. Pusantro dešimtmečio desperatiškai siekdamas atpirkimo, jis stengiasi susidoroti su skausmu ir susvetimėjimu. „Pjesė kalba apie tai, kad net po skausmingų įvykių, susijusių su netektim, turi būti atgaila, atsiprašymas ir gailestingumas“ – teigia spektaklio režisierius.

Grupių „KRZTA“ ir „Cerber“ koncertai, 21:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Dvigubai lenkiško vakaro metu scenoje skambės – mathcore/post-metal/sludge ir hardcore/sludge/alt garsai.

SEKMADIENIS, 06 03

„Formula Junior Diamond Jubilee World Tour“, 09:00
Nemuno žiedas, Kačerginė

„Nemuno žiedas“ yra trasa, menanti lenktyniavimo pradžią šiame regione, daug prisidėjusi prie sporto legendų ugdymo. Šį birželį kai kurios legendos grįš prie savo ištakų ir dar kartą stos prie starto linijos. Kartu su iš Didžiosios Britanijos atvykstančiais „Formula Junior“ bolidais ant trasos asfalto savo jėgas išbandyti žada ir mūsų regionui labiau būdinga technika, bei visa flotilė istorinių automobilių. Renginys skirtas visiems, kuriems įdomi auto pasaulio evoliucija, tad kartu su savimi pasiimkite ir senelius ir mažuosius – pasižvalgyti bei pabendrauti su skirtingų laikotarpių entuziastais pavyks visiems.

32116574_1705356319557710_675440300864307200_n

„Kids Rave“, 12:00
„O kodėl ne?“,  Perkūno al. 4

„Yra toks posakis: „Kas kaip moka, tas taip šoka“, o kaip ir posakyje, taip ir gyvenime – mokėt iš tiesų nieko nereikia, tik nevaržyti vaizduotės. Ir mes jos nevaržysim, tik suteiksim erdvės ir muzikinį foną“, – sako organizatoriai. Renginys aprobuotas vaikams, bet tinka ir vaikams iš XX amžiaus.

kidsrave

Spektaklis-diskoteka vaikams „Negalima!“, 12:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Pasak spektaklio kūrėjų – režisierės, dramaturgės Agnės Dilytės ir scenografo Artūro Šimonio, tai spektaklis apie absurdiškus, neargumentuotus draudimus, kurie gniaužia ir slopina savarankišką, kritinį žmogaus mąstymą, stabdo kūrybines iniciatyvas. „Šis spektaklis, tarsi protestas prieš tai, kas negalima ir paguoda tam, kam draudžiama“, – teigia A. Dilytė.

negalima

„Pažaislio muzikos festivalis“: Pradedamasis koncertas, 19:00
Pažaislio vienuolynas, T. Masiulio g. 31

Pradedamasis festivalio koncertas dedikuojamas Maestro Virgilijaus Noreikos atminimui. Pažaislio vienuolyno kiemelio scenoje jėgas Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ir Kauno valstybinis choras. Taip pat išgirsime tris ypatingus solistus – buvusį V. Noreikos mokinį, tenorą Edgarą Montvidą ir prieš metus vykusio tarptautinio V. Noreikos vardo dainininkų konkurso laimėtojus: publikos simpatijų prizą pelniusį sopraną iš Ukrainos Tetianą Zhuravel bei antrosios vietos laimėtoją, baritoną Modestą Sedlevičių. Iš žinomiausių operų arijų bei chorų sudarytai programai, kurioje skambės Giuseppe Verdi, Gaetano Donizetti, Gioachino Rossini, Giacomo Puccini bei kitų autorių kūriniai, diriguos Gintaras Rinkevičius.

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia