Maršrutas balandžio 8 – 11 dienoms

PIRMADIENIS, 04 08

„Kino pavasaris“: „Pasaulis priklauso tau“ (Le monde ou rien), 18:20
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Graikų kilmės prancūzų režisierius Romainas Gavras išgarsėjo muzikiniais klipais atlikėjams M. I. A. ir Jay-Z. Tad ir šioje veiksmo komedijoje pop kultūra susipina su gatvės, energingas takelis – su dinamišku scenarijumi. Smulkaus narkotikų prekeivio Fransua patėvis (Vincent’as Casselis) ką tik grįžo iš kalėjimo, mama (Isabelle Adjani) yra Paryžiaus kišenvagių gaujos vadeiva, o širdies draugė – tai pačiai gaujai priklausanti vaikystės meilė. Visų jų laukia dar viena nešvari misija, kurios pasekmių nuspėti neįmanoma.

„Kino pavasaris“: „Kafarnaumas“ (Capharnaüm), 20:35
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Teisėjas klausia 12-mečio Zaino: „Kuo kaltini savo tėvus?“- „Tuo, kad suteikė man gyvybę“, – atsako šis. Vėliau siužetas atkurs visus įvykius, atvedusius prie šios situacijos. Mažasis Zainas, nelyginant Kristus, Kafernaume prieš 2000 metų daręs stebuklus, pasižymi gražiausių pasakų herojams būdinga drąsa ir stiprybe. Filme susipina mitas ir realybė, o režisierės Nadine Labaki atrastų neprofesionalių aktorių magnetizmas priverčia  nelikti abejingiems istorijai, kuri, kaip teigia režisierė, tėra tūkstančių tikrų liudijimų kompiliacija.

MG_8196-CAPHARNAÜM-Copyright-Fares-Sokhon-pour-cover-site-2000-2000-1125-1125-crop-fill

ANTRADIENIS, 04 09

Dr. Małgorzatos Litwinowicz-Droździel paskaita, 15:00
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

VDU Academia cum laude kviečia savo bendruomenės narius ir visus susidomėjusius į kasmėnesinę viešąją paskaitą „Pasakojimo menas“, kurią skaitys kviestinė lektorė dr. Małgorzata Litwinowicz-Droździel.

Dr. Małgorzata Litwinowicz-Droździel nuo 2006 m. yra Tarptautinio pasakojimo meno festivalio Varšuvoje kuratorė. Paskaitininkė yra Varšuvos universiteto Lenkijos kultūros instituto tyrėja ir dėstytoja, besidominti XIX a. Lenkijos kultūros istorija, lituanistika, kultūros animacija. Mokslininkė tiria Lenkijos modernybės problematiką, gilinasi į klausimus, susijusius su medijomis ir kūrybiškumu.

Viešnia save vadina pasakotoja, besidominčia tradicinėmis istorijomis ir literatūros pasakojimu, ieškančia literatūros tekstuose žodinės tradicijos ir bendro klajojimo per istoriją, pasakojančia suaugusiems ir vaikams. Lektorė teigia, kad istorijų atranka ir apie jas formuojamas daugiašakis tiriamasis pasakojimas – tai svarbus ir kūrybiškas mokslinės veiklos aspektas.

Paskaita vyks anglų kalba.

Filmas „Rūgštus miškas“ ir susitikimas su režisiere R. Barzdžiukaite, 20:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Įsivaizduokite apžvalgos aikštelę, į kurią žmonės plūsta išvysti mirusį mišką. Turistus čia stebi ir girdi tūkstančiai juodų paukščių. Vieniems kormoranų nusiaubtas miškas primena atominę katastrofą, kiti negali atsižavėti šio reginio mistiškumu. „Šis filmas mums buvo vienas įspūdingiausių netikėtumų – jis lyg dokumentikos apie gamtą, trilerio, komedijos ir siaubo filmo sintezė,“ sakė vienas iš Lokarno kino festivalio sudarytojų Sergio Fantas.

Režisierė Rugilė Barzdžiukaitė yra sukūrusi keturis trumpametražius dokumentinius filmus ir nufilmavusi kitų režisierių juostų. Taip pat ji kuria teatrui ir šiuolaikinėms operoms. Kartu su Vaiva Grainyte ir Lina Lapelyte yra pastačiusios 6 tarptautinius apdovanojimus Europoje pelniusią šiuolaikinę operą „Geros dienos!“, o naujausias menininkių performansas-opera „Saulė ir jūra“ išrinktas atstovauti Lietuvai 58-ojoje Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje.

rugstusmiskas

TREČIADIENIS, 04 10

Vokalinės muzikos koncertas, 17:00
Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų skyrius, K. Petrausko g. 31

Koncertuos VDU Muzikos akademijos dainavimo katedros prof. Tomo Ladigos studentai – Rugilė Balčiūnaitė ir Gintautas Lukšas bei tarptautinių konkursų laureatė, koncertmeisterė Rūta Blaškytė. Koncerte taip pat dalyvaus Aura Burneckaitė (sopranas) bei pianistė Tonge Yun (asistentės Rūtos Blaškytės koncertmeisterio klasė). Koncerto vedėjas – prof. Tomas Ladiga.

Spektaklis „Nesamas miestas“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Kartais meilė trenkia lyg žaibas, o išėjusi palieka išdegintas dykras, būna, jog pamažu atsėlinusi prisijaukina ilgiems metams. Ir taip dažnai sukelia skausmą, apie kurį pasakoja visos devynios istorijos. Laimei, Nesamame mieste painūs meilės siužetai beveik visada pasiekia laimingas pabaigas. Sunkiai vienas kitą randantys, atpažįstantys ir suprantantys žmonės vis dėlto susitinka lemtingoje meilės akimirkoje. Režisierius – Arvydas Lebeliūnas.

nesamas

Festivalio „Avanti“ atidarymo koncertas, 18:00
VDU Didžioji aula, Gimnazijos g. 7

VIII Tarptautinis kamerinės muzikos festivalio „Avanti“ atidarymo koncertas skirtas Juozo Naujalio 150-osioms gimimo metinėms paminėti ir Giedriaus Kuprevičiaus 75-ojo jubiliejaus proga. VDU Kamerinis orkestras ir solistai atliks J. Naujalio ir G. Kuprevičiaus kūrybą.

avanti

Spektaklis „Aš – Moljeras“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 81

Inesa Paliulytė šmaikščiai perrašė Moljero „Tariamą ligonį“, pagrindinį vaidmenį patikėdama, kaip ir dera, pačiam komediografui. Tai spektaklis, kupinas žavių klounados elementų, čia karaliauja prancūziškas farsas, pastoralė, net operete. Paslaptinga ir trapi aktoriaus prigimtis čia atsiskleidžia netikėtu rakursu kaip pažadas viską nugalinčiai kūrybai ir meno triumfui.

KETVIRTADIENIS, 04 11

Publicistinis spektaklis „Romantikai“,  13:00
VDU Didžioji aula, Gimnazijos g.  7

VDU studentų kūrybinė grupė „Declamationes“ kviečia į spektaklį apie Daukanto, Adomo Mickevičiaus Ir Tomo Zano kartą ir jos pagrindines vertybes. Kovą dėl lietuvybės ir aristokratišką būtį. Tad tie, kas nespėjo pamatyti spektaklio ankščiau vykusiame renginyje „Vakaras su Daukantu“, maloniai kviečiami spektaklį išvysti dabar.

roma

Peeter Krosmann parodos „Kitas pavasaris“ atidarymas, 17:00
Galerija „Ars et Mundus“, A. Mapu g. 20

Peeter Krosmann – menininkas iš Tartu (Estija), šiuo met gyvenantis ir kuriantis Kaune. Daugiausia žinomas , kaip tradicinės tapybos žanrų: portreto ir peizažo puoselėtojas, daug dirbantis iš natūros, taip pat litografijos ir sgrafito meistras, komiksų autorius, menininkas pastaruoju metu atranda naujų išraiškos priemonių, tapydamas ir piešdamas abstrakčias kompozicijas.

Šioje parodoje Peeter pristato pastarųjų pusantrų metų laikotarpiu sukurtus tapybos darbus ir piešinius ,atspindinčius lietuviškąjį etapą autoriaus gyvenime. Tai kompozicijos, kuriose galime atpažinti įvairius Kauno ir Vilniaus kampelius, Kauno santaką, Kristaus prisikėlimo baziliką ir kitas vietas, pamatytas visai kitu, neįprastu kampu. Čia pat sutiksime ir keletą personų, gerai pažįstamų kultūros lauko žmonėms. Autorius su malonumu imasi portreto iš natūros žanro, kas taip reta šiuolaikinėje dailėje. Parodą vainikuoja abstrakčių piešinių ciklas bibline tematika.

kitaspavasaris

Parodos „Kerinti molio galia“ atidarymas, 17:00
Kauno miesto muziejus, Rotušės a. 15

Kauno miesto muziejaus Rotušės skyriuje atsiverianti paroda „Kerinti molio galia“ yra skirta reikšmingam lietuvių profesionaliosios keramikos tarpsniui priminti, kuris siejamas su Kauno „Dailės“ kombinato keramikos skyriuje beveik tris dešimtmečius kurtais mažo tiražo (vos 10 vienetų) dirbiniais. Parodoje, sudarytoje iš privačiose kolekcijose saugomų kūrinių, pristatoma tik nedidelė mažo tiražo dirbinių dalis, tačiau ir ji atspindi minėtu laikotarpiu pastebimai kitusias kūrinių formas, menines raiškos priemones ir dekoravimo technikas.

moliogalia

Ekskursija Baltijos šalių tekstilės parodoje, 17:00
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Menininkė, viena iš parodos dalyvių, Monika Žaltauskaitė-Grašienė pristatys Latvijos, Estijos ir Lietuvos atstovų sukurtus darbus, kuriuose atsispindi Baltijos tekstilės meno mokyklos vertybės – profesionalumas, techninio išpildymo meistriškumas bei inovacijų paieška meninėje raiškoje. Prašome registruotis tel. (8 37) 22 94 75 arba mkc.info@ciurlionis.lt

tekstile

Marijos Griniuk paroda ir knygos „BiteArchive“ pristatymas, 18:00
Šiuolaikinio meno ir mokslo centras, Sandėlių g. 7

Nuo 2013 metų iki dabar Marijos Griniuk tyrinėjimo laukas yra performatyvi pedagogika. Šio tyrimo atspirtis Fluxus judėjimo įkvėpti pirmieji šiuolaikinio meno festivaliai Anykščiuose: „AN88“ (1988 m.) ir „AN89“ (1989 m.). Vizualaus meno atstovai – AN festivalių dalyviai, tuo metu buvo tapybos katedros meno studentai. Tai paskatino Mariją keliauti į Vilniaus dailės akademiją, analizuoti tapybos katedros medžiagą bei susipažinti su Kes Zapkaus archyvu. Analizuojant kaip kito studijų programa nuo 1992 metų iki šių dienų yra pastebimos tam tikros tendencijos.

Parodos ašis – knyga „BiteArchive“, kurioje ir sudėta didelė dalis surunktos ir analizuotos medžiagos. Tačiau parodą papildys per paskutiniuosius metus sukurti meno objektai: dokumentacija, šilkografija, fotografija, tekstilė.

bitearchive

Pauliaus Gritėno paskaita „Įsivaizduoti politiką be mitų. Raoul Girardet ir šiandiena“, 18:00
VDU III rūmai, K. Donelaičio g. 52-508

Ketvirtoji VDU Filosofijos katedros ciklo gimnazistams (bet atviro visiems norintiems) „Kavinga filosofija“ paskaita – „Įsivaizduoti politiką be mitų. Raoul Girardet ir šiandiena“. „Paskaitoje pristatysiu prancūzų istoriko, sociologo Raoulio Girardet politinės mitologijos teoriją ir jos pritaikymą šiandienos politikos analizės procese. Aptarsiu keturis kolektyvinės vaizduotės mitus: Sąmokslo, Gelbėtojo, Aukso Amžiaus ir Vienybės. Analizuosiu šių mitų atspindžius dabarties politikoje bei kokiomis sąlygomis ir kodėl jie veikia. Kodėl visuomenė leidžiasi manipuliuojama ir ar įmanoma politika be mitologijos?“, – renginį pristato Paulius Gritėnas.

Parodos „Kūrinio genomika“ atidarymas, 18:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Parodos idėja – atverti žiūrovui kūrybos proceso paslaptis, nors žinoma, kad tai iki galo nėra įmanoma padaryti, nes kūryba ir menas visada pasilieka kažką, ko negalima išsakyti žodžiais ar paaiškinti. Šios parodos kertinė ašis – grįžti prie svarstymo, ar „kūrybos siela“ sveria 21 gramą. Parodoje savo kūrinius ir jų gimimo procesus pristato Aušra Andziulytė, Jovita Aukštikalnytė, Elena Balsiukaitė, Naglis Baltušnikas, Adomas Danusevičius, Laima Drazdauskaitė, Sandra Kvilytė, Petras Lincevičius, Agnė Liškauskienė, Arvydas Martinaitis, Eimutis Markūnas, Indrė Mikašauskaitė, Darius Rakauskas, Povilas Ramanauskas, Mukesh Shrestha (Nepalas), Rosanda Sorokaitė, Aušra Vaitkūnienė, Kristaps Zarinš (Latvija).

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia