Maršrutas balandžio 8-10 dienoms

Mirga Gražinytė-Tyla. Philipp Zinniker (polyphonic.org) nuotr.

Knygos „Prie stalo visa Lietuva“ pristatymas, 17 val.
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės g. 13

Mityba ir maisto kultūra tarpukario Lietuvoje tapo tema įntriguojamam pokalbiui. Pirmąją tokios apimties knygą „Prie stalo visa Lietuva“ pristatys ir pokalbiui kvies autoriai dr. Norbertas Černiauskas ir Justina Minelgaitė, rašytoja Aldona Ruseckaitė, muziejininkai: Ina Aleksaitienė, Birutė Glaznerienė, Nijolė Majerienė, Alfas Pakėnas, Rasa Ruibienė.

10001400_257020584632628_6616703369270661333_n§

Orkestro muzikos koncertas, 18 val.
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Kauno miesto simfoniniam orkestrui diriguos Mirga Gražinytė-Tyla. Kartu su visai neseniai Birmingamo miesto simfoninio orkestro meno vadove tapusia Mirga Kaune pasirodys ir jos sesuo Ona Gražinytė, fortepijono solistė. Penktadienio vakarą filharmonijoje skambės:

Kristina Vasiliauskaitė – Simfonetė
Franz Liszt – Koncertas fortepijonui ir orkestrui
Arvo Pärt – „Lamentate“ fortepijonui ir okestrui

Indrės Dirgėlaitės ir „Ąžuolinių berželių“ koncertas, 19 val.
„Teatro klubas“, Vilniaus g. 22

Indrė Dirgėlaitė su savo projektais pastaraisiais metais surengė nemažai koncertų Lietuvoje ir Vakarų Europoje. Jos muzikinėje biografijoje gausu tarptautinių projektų, ne kartą koncertavo su Lietuvos Valstybiniu simfoniniu orkestru, dalyvavo daugelyje festivalių.

„Ąžuoliniai berželiai“ – tikriausiai… yra multiinstrumentinis trio, kuriame kiekvienas iš narių yra meno vadovas. Analogų šalyje neturintis derinys be tradicinių instrumentų į savo pasirodymus įjungia kartu ir labai netradicinius. Trio pasirodymai paprastai įvardijami ne kaip koncertai, o tam tikras improvizacinis aktas ar įvykis, neapibrėžiamas uždaruose laiko rėmuose, nes jų papraščiausia nėra. Koncerte bus galima įsigyti ką tik išleistą trio albumą.

J. Kimo Arbas projekto „Awakening“ pristatymas, 19 val.
POST galerija, Laisvės al. 51a

J. Kimo Arbas, menininkas, šiuo metu gyvenantis Los Andžele, užsiima technologijų ir transmedijų pasakojimu, kuriamu jungiant video, balsą, performansą, garso kompoziciją, laiko ir erdvės susietus darbus. Gilinasi į erdvės ir žmogaus ryšį. J. Kimo Arbas eksponavo savo darbus Jungtinėse Amerikos Valstijose, Europoje, Australijoje, Ukrainoje, Kaukaze. Kalifornijos menų institute ir menų universitete Berlyne, Vokietijoje įgijo mokslinius laipsnius. Paroda veiks iki balandžio 13 d., o atidarymo metu, 20 val., vyks autoriaus performansas.

12524362_1108905342463441_5883606630497090957_n

Vakarėlis „Grūzas ne muzika“, 23 val.
Baras „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Sostinėje jau ketvirtą sezoną virinantys „Smalą“ didžėjai eina prieš bet kokius elektroninei muzikai būdingus įsitikinimus. Kartais labiau rokenrolas, nei reivas, bet išties balansas čia yra. „12 inčų po žeme“ atsiveš vinilų, o Manfredas – iki Meksikos ir Kanados jau nuvilnijusią charizmą.

Specialus filmo „Geismas ir garsas Vakarų berlyne“ seansas, 21 val.
„Largo“, Vaistinės skg.

21-asis tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ kviečia vienai nakčiai persikelti į XX amžiaus devinto dešimtmečio vakarų Berlyną – pogrindžio klubai ir įkvepiančios personalijos, pankai ir Meilės paradas, Joy Division kaip gyvai koncertuojanti grupė, o ne marškinėlių dizainas tumblr‘eryje, Tilda Swinton, Die Toten Hosen, Nickas Cave’as, New Order… visi jie čia! Po filmo naktinis gyvenimas tęsis čia pat, su post-punk muzikos selekcijomis nuo Analoginio Polivokso, Polyester ir Irmanto.

ŠEŠTADIENIS, balandžio 9 d.

„Kino pavasaris“: „Frankofonija“, 18 val.
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

Luvro vadovas Jacques Jaujard’as ir Reino grafas Franziskus Wolffas Metternichas Antrojo pasaulinio karo metu darė viską, kad apsaugotų Luvro meno lobynus. Aleksandro Sokurovo filmas yra apie meno ir galios santykį; jis tarsi klausia, ką vieno stipriausiai žmoniją sukrėtusio konflikto įkarštyje menas gali papasakoti apie mus pačius.

Ansamblio „Manta“ koncertas, 19 val.
„Largo“, Vaistinės skg.

2014-aisiais latviai „Manta“ išleido savo debiutinį albumą, įrašytą su dviem analoginiais kasetiniais magentofonais – albumas buvo apdovanotas ,,Auksiniu mikrofonu“ metiniu Latvijos įrašų pramonės apdovanojimu, pripažintas geriausiu alternatyviu albumu, o 2015 m. išleistas kaip vinilas. 2015-aisiais „Manta“ ir keturi filosofai susitiko tam, kad sukurtų konceptą albumui „Dementia of bourgeois philosophy for four voices and an ensemble“ su skaitymais ir dainomis, paremtomis B.E. Bichovskio bukletu. Grupė labai daug dėmesio skiria savo tekstams – gyvi pasirodymai išbaigiami video projekcijomis su vertimu į anglų kalbą.

„Condor Avenue“ ir „Kite Art“ koncertai, 21:30 val.
Klubas „Orixo“, Jonavos g. 40

Melancholiškai energingi „Kite Art“, 2014 m. pripažinti geriausia jauna Lietuvos grupe pažadėjo atpūsti vakarietiško indie skambesio vėjų, o praėjusių metų pavasarį nubudę ir debiutavę taip, jog sunku buvo vėl sudėti bluostą, nuo lengvo indie rokelio peršokę prie rimtesnio ir brandesnio skambesio, „Condor Avenue“ pavasarį budins savo debiutiniame EP „The Crown” suguldytais bei naujais kūriniais.

SEKMADIENIS, balandžio 10 d.

„Kino pavasaris“: muzikinių klipų konkursas „Kažkas atsitiko“, 11:30 val.
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo g. 49

Programa simboliškai pavadinta „Kažkas atsitiko“, prisimenant prieš 30 metų sukurtą bene pirmąjį Lietuvoje muzikinį filmą tokiu pačiu pavadinimu. Per 90 minučių pamatysite stipriausius Lietuvos režisierių sukurtus klipus, išleistus 2014 ir 2015 m. Tai pirmas kartas per 21-erius „Kino pavasario“ metus, kai muzikiniai klipai yra prilyginami filmams ir įtraukiami į festivalio programą. Geriausią „Kažkas atsitiko“ klipą rinks muzikos ir kino profesionalų žiuri. Jo autoriams atiteks 2,000 eurų prizas, įsteigtas lietuviškos muzikos portalo PAKARTOT.lt. Savo nuomonę išreikš ir publika. Kiekvienas į seansą atėjęs žmogus galės įvertinti jam ar jai labiausiai patikusį klipą. Festivalio pabaigoje, susumavus balsus, bus išrinktas klipas – publikos prizo nugalėtojas.

Muzikinė popietė visai šeimai „Skamba, audi, gaudžia“, 14:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Popietė skirta Kauno tautinės kultūros centro folkloro ansamblio „Ratilėlis“ 25-mečio jubiliejui. Pasirodys fokloro ansambliai „Ratilėlis“, „Dailingė“ ir „Sauluva“.

Spektaklis „Akmenys jo kišenėse“, 18 val.
Kauno kamerinis teatras, 18 val., Kęstučio g. 74A

Režisierius Gytis Padegimas, dar visai neseniai Klaipėdos dramos teatro atidarymo proga pastatęs įspūdingos apimties spektaklį pagal Arvydo Juozaičio istorinę dramą „Karalienė Luizė“, grįžta į Kauną ir debiutuoja Kauno kameriniame teatre. Šiuolaikinės airių dramaturgės Marie Jones (g. 1951 m.) pjesė „Akmenys jo kišenėse“, dviejų dalių komedija, vienuolika metų gulėjo režisieriaus darbo stalčiuje, kol sulaukė palankios valandos.

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia