Maršrutas balandžio 7-9 dienoms

PENKTADIENIS, 04 07

Renginys „InfoShow’17 Hardware Jam“, visa savaitgalį
Studentų g. 50

Nesvarbu, ar esate programuotojas, inžinierius, analitikas, automatikas, dizainieris, ar tiesiog smalsus technologijų entuziastas – renginyje visi turės progą prisidėti prie įvairiausių projektų įgyvendinimo ir prisiliesti prie (galbūt) dar nematytų ar nečiupinėtų įrenginių.

Klubo „Sparnai 72“ jubiliejus, 15:00
Lietuvos aviacijos muziejus, Veiverių g. 132

Stendinio modeliavimo klubo „Sparnai 72“ nariai jau 15 metų yra savanoriai Lietuvos aviacijos muziejaus pagalbininkai. 2017 metų balandį klubas „Sparnai 72“ švenčia savo veiklos 30-ąsias metines ir jubiliejaus proga muziejaus lankytojams dovanoja 72 kartus sumažintų miniatiūrų parodą „Orlaivių istorija“.

Eksponuojamų darbų skaičiumi paroda bus siekiama viršyti ligšiolinį vienoje parodoje demonstruotų skirtingų tipų orlaivių skaičių – 720 (tiek modelių buvo 25-osioms klubo metinėms skirtoje parodoje). Organizatoriai tikisi, kad bus užfiksuotas ir naujas Lietuvos rekordas. Apie parodą ir savo sukurtus modelius pasakos darbų autoriai, pristatyme dalyvaus muziejaus istorikai ir vadovai. Paroda veiks iki gegužės 15 d.

Rimanto Marčėno sukaktuvinis 80-mečio kūrybos vakaras, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Kartu su R. Marčėnu renginyje dalyvaus Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas Vidmantas Kiaušas-Elmiškis, skaitovė Irna Labokė, pianistas Darius Kudirka, renginį ves muziejaus direktorė, rašytoja Aldona Ruseckaitė.

Jūratės Stauskaitės parodos „ESU“ atidarymas, 17:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Dailininkė, pedagogė, publicistė, viena ryškiausių mūsų šalies menininkių ir aktyvių kultūros lauko dalyvių atstovauja kūrėjų kartai, subrandinusiai savo kūrybos pasaulį nepriklausomybės idėjų skleidimosi ir tapsmo laikotarpiu. J. Stauskaitės paroda „ESU“ – tai nuotykis ne tik žiūrovui, bet ir pačiai menininkei, pirmąkart taip išsamiai pristatančiai savo kūrybos kardiogramą.

Šalia jau atpažįstamo braižo grafikos ciklų „Šokis“, „Baltas paukštis meta juodą plunksną“, „Kelionė“, „Arlekinas“ ir kt., ji prikelia ir vieną kitą pirmųjų savarankiškų darbų liudytoją – nuo jautraus ofortinio H. K. Anderseno „Undinėlės“ pasaulio iki paskutiniųjų metų dramatiškų plačiaformačių piešinių. Paroda veiks iki gegužės 7 d.

Gabrielės Šermukšnytės tapybos parodos „Haunted“ atidarymas, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L.Sapiegos g. 5

Gabrielė Šermukšnytė (g. 1990) – jauniausios kartos, gerai atpažįstamo kūrybinio braižo, figūratyvinės tapybos atstovė. Menininkė tiria išvirkščias popkultūros puses, ironiškai kritikuoja šiuolaikinės visuomenės dekadansą ir rodo negailestingą jo atspindį. Paroda veiks iki balandžio 30 d.

17505144_1827578444170048_713815946539689297_o

Koncertas „Gitarų vakaras 2017“, 18:00
„Žalgirio arenos“ amfiteatras, Karaliaus Mindaugo pr. 50

„Gitarų vakaro“ metu pasirodys 10 atlikėjų (grupių), kurie ne tik džiugins publiką savo atliekamomis dainomis, bet ir dalyvaus konkurse. Dalyvius vertins muzikos pasaulio atstovai.

Koncertas „Scenoje – orkestras ir jaunieji talentai“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Visada jaunas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos simfoninis orkestras Kaune atliks Felix Mendelssohn Bartholdy, Johann Sebastian Bach, Carl Maria von Weber, Giovanni Bottesini, Camille Saint-Saëns, Ludwig van Beethoven muziką.

Spektaklis „58 sapnai“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Spektaklis – tai debiutuojančio jaunojo režisieriaus Renaldo Bartulio psichologinė drama pagal šiuolaikinio lietuvių poeto, fotografo, dramaturgo Juliaus Kelero pjesę.

Kartu su naująją premjera Kamerinis teatras jungiasi prie Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinė socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ir kviečia nelikti vieniems, o pasidalinti emocijomis ir suteikti pagalbą išsiunčiant atvirlaiškį artimam draugui ar giminaičiui.

„Kino pavasaris“: „Ji“, 21:00
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Festivalis Kaune pratęstas savaitei. Turime progą pažiūrėti režisieriaus Paul Verhoeven filmą, šiemet pasirinktą „Kino pavasario“ atidarymui.

Vakarėlis „Penkeri metai Aušrų: Makam (NL)“, 23:00
Baras „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Vakarėlių serijos gimtadienyje pasirodys olandas Makam, naktis mėgstantis pradėti nuo deep house ir palengva didinti apsukas.

ŠEŠTADIENIS, 04 08

Spektaklis šeimai „Molinis sapnas“, 12:00
Kauno valstybinis lėlių teatras, Laisvės al. 87A

Spektaklis „Molinis sapnas“ – tai lietuvių liaudies legendomis ir mitais perpintas kūrinys, patraukliai ir suprantamai pasakojantis apie svarbiausius Lietuvos istorijos įvykius ir reikšmingiausias datas. Paradoksai, netradiciškai naudojami buities rakandai, gyva muzika ir kartu su žiūrovais spektaklio metu kuriama istorinio įvykio interpretacija turėtų sudominti mažuosius smalsuolius ir jų tėvelius.

c15049fa7fc9b03f33bfdb88958909aa_resized

Paroda „Tapybos istorijų studija“, 12:00-16:00
„Meno forma“, Savanorių pr. 166

Daugiau nei dešimtmetį ypatingą dėmesį abstrakčiai tapybai skirianti Irma Leščinskaitė, paprašyta argumentuoti savo pasirinkimą, teigia, kad ši tapybos forma yra tokia pat reflektyvi, kaip ir šiuolaikinė kultūra, kryptingai ir sąmoningai interpretuojanti ankstesnes epochas.

Parodoje autorė eksponuoja keturis skirtingais būdais (audioinstaliacija, pridėtine realybe, gelminiu skenavimu, markeriu ir videoprojekcija) sukurtus tapybos ciklus, kiekvienas jos kūrinys išlieka atskira savarankiška erdve. Pastaruoju metu menininkės kūryboje ryškėja posūkis į tam tikras vaizdo formavimo schemas, poslinkį nuo abstraktaus ekspresionizmo link medijų priemonėmis kuriamo tapybiško pasakojimo.

irma-lescinskaite-studijoje_1_orig

Grupės „Beissoul & Einius“ koncertas, 20:00
Klubas „Gargaras“, Raudondvario pl. 101

Maišydami elektroniką, soul stiliaus vokalą ir šokių muzikos skambesį, „Beissoul & Einius” dar žavi ir sceniniu įvaizdžiu. Dainininkas Beissoul stebina gyliu savo balse ir energinga choreografija. Tai itin elegantiškas, skoningas, stilingas elektroninės muzikos flirtas su emocijomis.

Koncertas „Tarp][Kauno][Sienų“, 21:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

„HeadUp“ – jau 17-os metų slenkstį minantis, energingą hardcorą/groove metalą grojantis, kolektyvas iš Vroclavo. Kartu grosiantys „Tručas“ – lietuviai, grojantys kažką panašaus į thrash metal, apvilktą sarkazmo ir kvailų juokelių rūbu. Prisijungs ir pietietiško groove’o klystkeliais žengiantys „Dead Man’s Cross“.

Vakarėlis „Balkanaktis Kaune“, 22:00
Klubas „Orixo“, Jonavos g. 40

Balkanus ant delnų į Lietuvą parnešusi trijulė į vakarėlį tuo tarpu atsiskraidina svečią iš Barselonos – Grounchoo.

SEKMADIENIS, 04 09

„Jaunųjų tyrėjų savaitgaliai: Kiaušinio galios“, 11:30 ir 13:30
Kauno tvirtovės VII fortas, Archyvo g. 61

Sekmadienį laukia pažintis nepaprastomis kiaušinio galiomis ir kūrybinės kaleidoskopų dirbtuvėlės. Programos metu dalyviai pažins išskirtines kiaušinio fizikines ir chemines savybes – tyrėjai išmoks kepti violetinės spalvos kiaušinienę be ugnies, gamins šokinėjančius ir net tamsoje šviečiančius kiaušinius. Susipažinę su ypatingomis kiaušinio galiomis, programos dalyviai pasiners į konstrukcinius darbus – kartu su vedėjų pagalba, kiekvienas dalyvis pasigamins savo kaleidoskopą.

Koncertas „Netikėti prisilietimai“, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Koncerte bus pristatyta gitaristo, prodiuserio ir dainų autoriaus Martyno Kuliavo kūryba, prie kurios įgyvendinimo prisidės Lietuvos, Graikijos ir Pietų Afrikos Respublikos muzikantų, gyvenančių Didžiojoje Britanijoje, komanda.

„Kino pavasaris“: „Pasiklydę Paryžiuje“, 19:45
Forum Cinemas Kaunas, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Po dar kino teatre „Lietuva“ juokinusio „Ledkalnio“, „Kino pavasarį“ atvėrusios „Rumbos“, linksmų „Fėjos“ gaudynių dabar Fiona vaidina išsiblaškiusią keliautoją, o Dominique’as persirengia spalvingu benamiu valkata. Jie susitinka romantiško Paryžiaus gatvėse. Kanados bibliotekoje dirbanti Fiona sulaukia tetos laiško iš Paryžiaus. Ji akimirksniu susikrauna kuprinę į Prancūzijos sostinę, kad išgelbėtų 88-erių senolę Martą („Oskaro“ premijai už vaidmenį Michaelio Haneke’s „Meilėje“ nominuota Emmanuelle Riva). Tačiau pasibeldusi į buto duris ji randa tuščius namus ir nugirsta kaimyną: Marta vieną rytą išėjo ir negrįžo. Fiona lieka viena nepažįstamame mieste. Vieną nelaimę keičia kita katastrofa: ji pameta kuprinę su drabužiais, pargriūva, šlampa po lietumi, bet vis tiek pasikliauja intuicija. Galiausiai prie Senos susipažįsta su mielu, droviu ir po tiltais snaudžiančiu klajokliu Domu. Vienišas vyrukas tampa Fionos gidu. Tuo pačiu metu Marta atranda ilgai ieškotą širdies draugą Dunkaną.

 

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia