Maršrutas balandžio 6-8 dienoms

PENKTADIENIS, 04 06

Artūro Morozovo parodos „Kauno veidai“ atidarymas, 14:00
Vilijampolės turgus, Varnių g. 48C

Po pristatymo Kauno miesto muziejuje Kauno rotušės skyriuje Artūro Morozovo fotografijos, fiksuojančios Kauno mikrorajonų savitumą, kartu su „Kaunas 2022 Fluxus Labas!“ projektu balandžio 6 d. 14 val. iškeliauja į mikrorajonus. Pirma stotelė – Vilijampolės turgus. 

Pakalbėkime apie Vilijampolę, Slabadą, Slabodkę. Didžiojo LDK etmono Janušo Radvilos įkurta Vilijampolė savo istoriją skaičiuoja nuo XVII a. vidurio. Iš čia ir tas antikine dvasia dvelkiantis jos pavadinimas, tarsi sakantis, kad Radvila kūrė miestą prie Vilijos upės. Istoriškai ši vietovė siejama su žydų tautine mažuma: čia buvo pastatyta pirmoji Kaune mūrinė sinagoga, o 1882 m. įkurta visame pasaulyje garsi Ješiva – rabinų seminarija. Deja, 1941 m. įkurtas Kauno getas žymėjo tragišką žydų gyvenimo Vilijampolėje pabaigą.  Miestelis (Kauno dalimi ji tapo tik 1919 m.) XVIII – XIX a. buvo sielių plukdymo ir komercinis centras, čia buvusiuose sandėliuose kauptos eksporto prekės. Simboliška, kad parodos pristatymui taip pat pasirinkome komercinį mikrorajono centrą. Juk turgus puiki vieta pasikalbėti!

Parodą pamatyti galite turgaus darbo valandomis: pirmadieniais nuo 9 val. iki 15 val.; antradieniais – penktadieniais nuo 7 val. iki 18 val.; šeštadieniais – sekmadieniais nuo 7 val. iki 16 val. Paroda veiks iki balandžio 27 d.

market

Česlovo Gedgaudo knygos „Mūsų praeities beieškant“ pristatymas, 17:30
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Apie autoriaus istorijos sampratą ir Lietuvos istorijos mįsles kalbės Lietuvos edukologijos universiteto garbės daktarė Jūratė Statkutė Rosales, knygos leidėjas, Česlovo Gedgaudo fondo vadovas, televizijos laidos „Mūsų praeities beieškant“ autorius Leopoldas Krušinskas. Taip pat dalyvaus redaktorė Giedrė Morkūnaitė, maketuotoja Daiva Šulgaitė.

Koncertas „Itališka fiesta“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Pasinerti į L. van Beethoveno ir R. Shumanno kūrinių skambesį bei pasimėgauti itališku temperamentu klausytojus kviečia Kauno miesto simfoninis orkestras ir jam diriguosiantis Kauno publikai jau pažįstamas svečias iš Italijos Domenico Nordio.

Kauno miesto simfoninis orkestras

Kauno miesto simfoninis orkestras

Reprezentacinio meno albumo „Memorabilia“ pristatymas, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Lietuvos dailininkų sąjungos albumo „Memorabilia“ pristatyme dalyvaus projekto iniciatorė ir vadovė, LDS pirmininkė Edita Utarienė, knygos turinio kuratorės, menotyrininkės Rita Mikučionytė, Nijolė Nevčesauskienė, Evelina Januškaitė-Krupavičė, knygos dizainerė Agnė Dautartaitė-Krutulė bei kiti svečiai.

Riboto tiražo knygoje, kuri nebus platinama knygynuose, publikuojama daugiau kaip 112-os LDS narių kūryba: pristatomi tiek žymūs įvairių premijų laureatai bei konkursų nugalėtojai, tiek jauni ir perspektyvūs LDS nariai. Joje novatoriškai ir originaliai pateikiami tapybos, skulptūros, instaliacijos, videomeno, objektų, grafikos, keramikos, tekstilės, stiklo, metalo, juvelyrikos, scenografijos ir kt. kūriniai. 

Terminas „memorabilia“ nurodo į tai, ką verta įsiminti: knygos idėja remiasi aktualia asmeninės ir kolektyvinės atminties koncepcija. Šiuolaikinio meno praktikoje atmintis veikia kaip talpykla, kurioje glūdintys ir nuolat besikeičiantys turiniai kuria meno istorijos kontekstus – atmintis konceptualizuojama kaip tam tikra kūrybos forma, o jos atspindžiai padeda suvokti tikrovę.

Renginio metu albumo turinio sudarytojos aptars jo koncepciją bei savąsias kuratorines linijas, tuo tarpu dailininkė, knygos dizaino autorė Agnė Dautartaitė-Krutulė ekrane demonstruos, kaip knyga „atrakinama“.

„Memorabilia“ komanda

„Memorabilia“ komanda

„GM Gyvai“: Mathis Haug koncertas, 19:00
Klubas „Renginių oazė“, Baltų pr. 16

Mathis Haug – šių dienų muzikos bastūnas ir inteligentas, įkvėpimo sėmęsis iš Bob Dylan, Robert Johnson ir Tom Waits. Į subtilų mišinį jis apjungia garsus, poeziją ir savo įžvalgas, giliai bei prasmingai dainuodamas apie tikrus, gyvenimiškus dalykus. Prancūzų – vokiečių kilmės gitaristas ir dainų autorius yra geriausiai išlaikyta Europos scenos paslaptis, savyje sauganti nepaprastą bliuzo, folko, gospelo šaknų ir energingo roko receptą. Šį muzikinį darinį sunku apibūdinti, bet lengva su juo susisieti.
Visur kur pasirodydamas Mathis Haug šauniai atlieka savo misiją – kone apverčia klubus ir festivalius aukštyn kojomis, priversdamas auditoriją pajudėti ir palikdamas ją šaukiančią, jog nori dar. Puikaus gitaristo ir vokalisto magnetizmas, žavinčiai stiprus scenoje kuriamas personažas kiekvieną koncertą paverčia ryškia sėkme.Reinio Young koncertas, 21:00
Kavinė „Kultūra“, K. Donelaičio g. 16

Reinis Jaunais – latvių gitaros virtuozas. Young sceninį vardą naudojantis kūrėjas, grojantis įvairiomis gitaros technikomis (įskaitant perkusinį, tapping bei finger-picking), jau yra išleidęs keturis albumus. Koncertinėje programoje Reinis pristato kūrinius iš savo naujausio albumo „Tumšs“ (2017), kuriame gausu kaleidoskopinės įvairovės – nuo miško ošimą primenančių ramių kūrinių iki greitų džiazo solo, nuo rytietiškų meditacinių kompozicijų iki roko leitmotyvų, o taip pat naujus kūrinius iš šiemet ketinamo išleisti albumo „Music and Travel Stories“ (2018)

Vakarėlis „Grūzas ne muzika“, 23:00
Baras „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Dažniau svetur, nei Lietuvoje, grojantis vienas sėkmingiausių dešimtmečio didžėjų Manfredas ir drauge su juo seriją „Smala“ sostinėje kuriantys „12 inčų po žeme“. Retas, bet klampus naktinis įvykis.

ŠEŠTADIENIS, 04 07

Vienos dienos festivalis „Užauk savimi“, 11:00
„Pienocentro“ pastatas, Laisvės al. 55

Vienos dienos festivalį jaunimui organizuoja platforma „Youth Kaunas“. Renginio metu turėsite galimybę paklausyti išmintingų žmonių, išmėginti save ir atsivestus draugus wokshop’uose, pabandyti geriau su savimi susipažinti atliekant asmeninius testus ir pabendrauti su organizacijomis, kurios ieško naujų narių tarp jaunų žmonių. Tarp pranešėjų – Premjero patarėja švietimo, mokslo ir kultūros klausimais Unė Kaunaitė, viešojo kalbėjimo treneris ir mokymų vedėjas Tomas Stasiukaitis, tarptautinių technologinių projektų bei produktų vadovas ir verslo konsultantas Tomas Lekavičius, projekto „Ką žmonės dirba visą dieną?“ autorė Rasa Janina Jusionytė ir kiti.

29342868_574094676257030_3287949970246904368_n

Mados mugė „Pavasario popup“, 11:00
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Jau antrąkart M. Žilinsko dailės galerijoje susiburs aktualiausi Lietuvos mados, juvelyrikos, interjero ir maisto prekių ženklų. Mugės metu lankytojų laukia lietuvių dizainerių „sample sale“ erdvė. Čia bus galima įsigyti ankstesnių kolekcijų modelius ar niekur nematytus prototipus.

„Atvelykis tarp lėktuvų“, 11:00
Lietuvos aviacijos muziejus, Veiverių g. 132

Jau penktus metus iš eilės muziejus šeimas kviečia atvykti į tradicinę šventę. Jos metu visi dalyvauja įvairiose veiklose – piešia ant vandens, mokosi marginti margučius vašku, dalyvauja margučių ridenimo varžybose, spalvina piešinius, padedami patyrusio modeliuotojo konstruoja sklandytuvus, važinėjasi mašinėlėmis, dviratukais, šokinėja ant batuto ir nors kelios minutėms gali pasijusti pilotais išbandydami muziejaus skrydžių imituoklius.

Šeimos savaitgalis. Atvelykis Juozo Gruodžio namuose, 12:00
 J. Gruodžio memorialinis muziejus, Salako g. 18

Įspūdingoje medinėje viloje vaikai, jų tėveliai, seneliai ir draugai ridens savo atsineštus margučius, spalvins ir kitaip puoš kiaušinius, šoks liaudies ratelius ir kitaip švęs Atvelykį.

Filmas „Floridos projektas“, 16:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Amerikiečių nepriklausomo kino režisieriaus Sean Bakerio filmas „Floridos projektas“ –2017-ųjų filmas, tapes „Kino pavasario“ akcentu. Veiksmas nukelia į šalia greitkelio esantį motelį Floridoje, visiškai šalia „Disney World“ pramogų parko. Čia su maištinga mama Hali gyvena šešiametė Muni. Jos mėgaujasi kiekviena diena „Magiškoje pilyje“, kurią prižiūri jautrus ir rūpestingas vadybininkas Bobis (Willem Dafoe). Nepaisant atšiaurios aplinkos, vėjavaikiškai it gyvsidabris Muni nerūpi realybė – ji švenčia kiekvieną savo gyvenimo dieną. Ji ir jos padaužos draugai kasdien smalsiai ir be baimės tyrinėja pasaulį, kuriame atsidūrė. Tačiau Muni mama, kad galėtų išlaikyti dukrelę, priversta ieškoti pavojingų darbų ir sprendimų. Pagrindiniame vaidmenyje debiutavo lietuvių kilmės aktorė Bria Vinaitė.

Mariaus Šinkūno (vibrafonas) koncertas, 18:00
„Raudona ZOOna“, Laisvės al. 106

Marius Šinkūnas vibrafono atlikimo meno mokėsi Liono muzikos ir šokio akademijoje Prancūzijoje, prof. Jeano Geffroy klasėje, taip pat Vakarų Mičigano universitete JAV studijavo pas prof. Jody Moonert, Japonijoje lankė Toshihiro Akamatsu pamokas.

Atlikėjui šypsojosi sėkmė respublikiniuose jaunųjų vibrafonininkų konkursuose – jis tris kartus tapo J. Pakalnio jaunųjų atlikėjų konkurso laureatu Kaune, taip pat pelnė I premiją Jono Taločkos vardo jaunųjų atlikėjų mušamaisiais instrumentais konkurse.

Marius Šinkūnas yra grojęs su Lietuvos nacionaliniu, Kauno simfoniniu, Šv. Kristoforo ir Klaipėdos kameriniais orkestrais, taip pat pasirodė su Jungtiniu Baltijos šalių orkestru Švedijoje, Vokietijos–Skandinavijos simfoniniu orkestru Vokietijoje ir kitur.

„Carnival Youth“ koncertas, 21:00
„Sandėlis“, Muziejaus g. 8

Nesvarbu ar grupė pristato saldų ir melodingą kūrinį ar indie šokiams sutvertą hitą, kiekviena jų daina, albumas ar pasirodymas – pilni roko muzikai būdingos energijos, kurią visą „Carnival Youth“ išdalina savo klausytojams. 

Viena populiariausių grupių Latvijoje laikoma ketveriukė neabejotinai yra viena sėkmingiausių grupių Baltijos šalyse. Išmaišę visą Europą ir skleidę savo muziką JAV, vaikinai taip pat yra pripažinti „sienų laužytojai“. 2016 metais „Carnival Youth“ laimėjo prestižinį „The European Border Breakers“ apdovanojimą.

Filmo „Lietuva – tai jėga“ premjera ir Nėriaus Pečiūros koncertas, 21:00
„PuntoJazz“ palėpė, Kęstučio g. 6

Dokumentiniame filme pasakojama kaip nuo 1983-tųjų iki 1992-ųjų metų gyveno Lietuvos jaunimas, mėgstantis alternatyvų roką. Tai buvo rizikingos politikos ir kovos už teisę būti savimi laikai. Prisimenami istoriniai mitingai, roko festivaliai, antisovietinės dainos ir KGB persekiojimas. Dokumentinis muzikinis filmas „Lietuva – tai jėga“ – tai lemtingi Sąjūdžio laikai roko muzikantų akimis ir daugiau nei valanda svaiginančio laisvės troškimo.

Nėrius Pečiūra ir „Fantomai“ koncerte po filmo premjeros atliks visus savo hitus. Bus sudainuotas 1988 metų gabalas „Lietuva – tai jėga“, prisimintos kitos tų laikų antisovietinės dainos.

28577769_1588808067902271_4619853818441925779_n

Vakarėlis „Torpedo“, 22:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Triukšmingojo ska ir romantiškojo rocksteady žanrų vakarėlių serija „Torpedo“, pradėta 2015 metais Vilniaus stoties rajone, vienam vakarui atvyksta į Kauną.

Prie ska, early reggae, rocksteady specialistų Eroott ir Edgaro Tafari, prisijungia sunkiasvoris Kauno rude boy’jus Will Mars? ir viena kiečiausių ska grupių Marijos žemėje „Dideli Plaukai“.

SEKMADIENIS, 04 08

Vaikų velykėlės, 13:00-17:00
Erdvė prie Kanklininko skulptūros (Kauno pilies).

Per Lietuvą riedant margučiui Kauno tautinės kultūros centras kviečia tradiciškai užbaigti Velykų švenčių laikotarpį ir dalyvauti spalvingoje edukacinėje programoje vaikams „Surask, kur Velykų bobutė paslėpė margutį!“. Kartu su Kauno tautinės kultūros centro vaikų folkloro ansambliais visi apsilankiusieji galės žaisti, šokti, dainuoti ir ieškoti margučių. Svečių laukia Velykės staigmenos: pasivažinėjimas žemaitukų traukiamomis karietomis.

Filmas „Sengirė“, 14:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Šis filmas nufilmuotas paskutiniuose išlikusiuose senosios girios plotuose Lietuvoje. Poetiškas režisieriaus Mindaugo Survilos pasakojimas apie gamtą kviečia žiūrovus į begalinę kelionę. Pradedant nuo miško brūzgynų iki vilkų urvų, kylant aukštyn į juodųjų gandrų lizdus ir neriant gilyn į povandeninius miškus, ir sugrįžtant į pakraštį miško, kur gyvena žmogus.

093167_219b7af6

Šiuolaikinio šokio spektaklis 0–3 metų vaikams „Mozaika“, 15:00
Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79

Mažų vaikų aplinkinio pasaulio pažinimas prasideda nuo įvairių geometrinių formų (kubo, rutulio, kūgio) ir spalvų (žalios, raudonos, geltonos, mėlynos, oranžinės). Įvairias geometrines formas ir spalvas spektaklio kūrėjai dėlios tarsi mozaiką, virsdami vaikams atpažįstamomis daržovėmis – morka, pomidoru, agurku, o kartais neatpažįstamais grybais, vaisiais, gėlėmis. Keliaudami per atskirus vaiko raidos etapus, šokėjai tarsi vaikai iki vienerių metų šliaužios, ropos, spyruokliuos, eidami antruosius metus – plekšnos, eis, bėgs, o sulaukę trijų – šuoliuos, slapstysis ar suksis. Šiuos vaiko judesius ir judėjimą lydės specialiai šokio teatro „Dansema“ spektakliui sukurta muzika, parenkant aukštus, paprastus tokio amžiaus vaikams priimtinus garsus ir jų derinius.

Festivalis „Kauno rampa 2018“. Pankomedija „Tamošius Bekepuris“, 16:00
Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79

46-asis respublikinis mėgėjų teatrų festivalis atidaromas „cezario gruopės“ spektakliu (režisierius Cezaris Graužinis), kuris Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalyje (2016 m.) pripažintas „Talentingiausia lietuvių klasikos interpretacija“. Festivalis Kaune truks iki balandžio 12 d.

Padūkėlio Kazio Binkio poemoje kalbama apie vedybinio morčiaus apimtus Lietuvos gyventojus ir jų apsuptyje sau vietos ieškantį „netekėjusį“ žmogų Tamošių. Gavęs „lyg jausmą tokį“ gražuolei Onutei, jis siekia jos rankos, tačiau čia koją ima kaišioti atkaklioji Elzbieta. Blaškydamasis tarp dviejų džuljetų, mūsų romeo Tamošius nejučia eina pasitikti savo likimo… Muzikaliame spektaklyje Brigita Arsobaitė vaidins moteris ir merginas, Paulius Čižinauskas lįs į Tamošiaus kailinius, o Auksinio scenos kryžiaus laureatė Vilma Raubaitė atliks vyrų vaidmenis.

zoomed_tamosius-bekepuris-51-foto-d.matvejev©-646x431

„Baletas kine“: „Žizel“, 18:00
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Jau ne pirmą sezoną kino teatrų lankytojai ir baleto mėgėjai kviečiami stebėti tiesiogines transliacijas iš Maskvos Didžiojo teatro. A. Adamo baletas „Žizel“ yra vienas gražiausių romantinių baletų istorijoje. Pirmą kartą parodytas 1841 m. Paryžiuje, baletas iki šiol išlieka vienas populiariausių bet kurio teatro repertuare. Nelaimingos meilės, išdavystės, kilnumo ir pasiaukojimo temos jaudina kūrėjus iki mūsų dienų, o pagrindinis Žizel vaidmuo yra kiekvienos balerinos svajonė. Šiame pastatyme Žizel šoka Didžiojo teatro primabalerina Svetlana Zacharova.

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia