Maršrutas balandžio 5 – 7 dienoms

PENKTADIENIS, 04 05

Marijos Nemčenko paroda „Brut“, 12:00 – 18:00
VDU menų galerija „101“, Muitinės g. 7

Kaunietės Marijos Nemčenko kurtoje darbų serijoje atsigręžiama į gyvenamųjų daugiabučių namų neaiškius likimus Škotijoje bei Lietuvoje. Video kūriniu ir instaliacija pristatomas dviejų šalių urbanistinis peizažas, lyginamos šių dviejų skirtingų vietų istorijos, atsižvelgiant į skirtingas persipynusias politines įtakas.

2018 m. Glasgo tarptautinėje bienalėje pristatyta paroda, į Lietuvą atkeliauja su leidiniu „BRUT nuobodulys. Daugiabučiai, tuštuma ir žaidimai“, kuriam tekstus rašė architektūros profesorius Edwardas Hollis, meninkė Marija Nemčenko, kuratorė Anna Tudos ir akademikas Husseinas Mitha. Leidinio grafinis dizainas atspindi gyvenamojo būsto tematiką, apgyvendinant tekstus skirtinguose knygos – daugiabučio butuose, taip sukuriant persipinantį kūrinį, kuriame tekstai veikia dialogo vienas su kitu forma.

brut

Parodos „1000 modelių“ atidarymas, 15:00
Lietuvos aviacijos muziejus, Veiverių g. 15:00

Lietuvos modeliuotojų sukurtų 1000 lėktuvų paroda skirta paminėti Lietuvos karo aviacijos 100-metį.

1000

Diskusija „Norvegijos ir Lietuvos bendradarbiavimas kultūros srityje“, 15:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Diskusijos dalyviai: muzikantas ir prodiuseris Pal Isdahl Solberg (Vestfold), garso menininkas Aleksander Haugen (Vestfold), prof. Valdas Rakutis, VšĮ „Kauno Tvirtovės Parkas“ direktorius, Egidijus Bagdonas, tarpsektorinio kultūros paveldo festivalio „Baterija“ Kauno Tvirtovėje kuratorius, Evelina Šimkutė, „Šilainiai Project“ vadovė. Ši diskusija yra Skandinavijos dienų programos Kauno mieste dalis.

Renginys „Aleksoto pasakojimai“, 16:00
VDU Muzikos akademija, V. Čepinskio g. 5 (228 aud.)

VDU studentų kūrybinė grupė „Declamationes“ tęsia programą „Kaunas: istorijos dabartis“ ir kviečia į antrąjį renginį. Išgirsite pasakojimus „Šventybė Aleksoto kalne“, „Aleksotas Kauno istorijos kontekste“, „Tarpukario Aleksoto gyventojų kasdienybė, verslai ir gyvenimo būdas“, „Opera nuo Aleksoto kalno“ ir kt.

Aleksander Haugen ir Paul Takahashi audiovizualinis performansas, 16:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Penktadienio vakarą Kauno menininkų namuose vyks Norvegijos menininko Aleksander Haugen (Lahestan) ir Paul Takahashi šiuolaikinis garso ir vaizdo performansas. Šis performansas yra Skandinavijos dienų programos Kauno mieste dalis.

Paul Takahashi projekto „Šilainiai [Fortas] Project“ metu, Kauno 8 fortas, 2017m. Nuotraukos autorius Donatas Stankevičius

Paul Takahashi projekto „Šilainiai [Fortas] Project“ metu, Kauno 8 fortas, 2017m. Nuotraukos autorius Donatas Stankevičius

Alexandros Mazurkevich ir Kauno miesto simfoninio orkestro koncertas, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

„Kaunas Piano Fest 2018“ publikos prizo nugalėtoja Alexandra Mazurkevich su Kauno miesto simfoniniu orkestru atliks Ludwig van Beethoven koncertą ortepijonui ir orkestrui nr. 4, G – dur, Op. 58.

„Kino pavasaris“: „Vagiliautojai“ (Manbiki Kazoku), 18:20
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Japonų kino meistro Hirokazu Kore-edos „Auksinę palmės šakelę“ laimėjusiame filme Osamu ir jo sūnus, grįždami po kasdienės vagystės namo, randa šaltyje sustirusią keturmetę. Nors Osamu žmona iš pradžių nesiryžta priimti dar vieną valgyti prašančią burną į jau ir taip skurdžią šeimą, prievartos ženklai ant mergaitės kūno padeda apsispręsti. Nors šen bei ten vagiliaudami jie sunkiai suduria galą su galu, šeima gyvena laimingiau už daugelį. Kol netikėta paslaptis tampa rimtu išmėginimu jų bendrystei…

Dokumentinio filmo apie grupę „Sa-Sa“ premjera, 21:00
„PuntoJazz“ palėpė, Kęstučio g. 6

1981-1989 metais Lietuvoje gyvavo viena įdomiausių undergroundinio roko, post-punk grupė „Sa-Sa.“ Jie egzistavo konspiracijoje, stengėsi nesiviešinti, juos stebėjo saugumas. 1994-siais alternatyvinės muzikos leidėjas Dovydas Bluvšteinas išleido šios grupės įrašus, vienintelį albumą, audiokasetę „Paskutinės dainos“, kuris tapo kultine garažinio roko legenda ir etalonu. Muzikologai ir grupės gerbėjai vieningai pastebi, kad „Sa-Sa.“ muzika ir dainų tekstai yra sukurti meistriškai, tobulai atskleidžia nevilties ir depresyvios egzistencijos sovietiniais laikais temas. „Sa-Sa.“ istorija – apipinta legendomis, klausimais ir paslaptimis, apie kurias išsamiai papasakota pilnametražiame muzikiniame dokumentiniame filme. Filmą pristatys žurnalistas ir muzikantas Nėrius Pečiūra, o po to ir pagros.

sasa

ŠEŠTADIENIS, 04 06

Renginys „Kaunas rieda 2019“, 12:00
Nemuno sala – Rotušės aikštė

Dviračių, riedučių, riedlenčių ir kitų ekologiškai bei sveikai judėti leidžiančių aparatų sezonas Kaune bus pradėtas su muzika – nuo Nemuno salos startavusi eisena finišuos Rotušės aikštėje, kur koncertuos Vidas Bareikis. Čia pat bus apdovanoti originaliausių šalmų savininkai.

Žvėrūnos parodos „Hedonistai“ atidarymas, 16:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89

Grafikos darbų parodoje „Hedonistai“ analizuojama epikūriškojo hedonizmo doktrina šiuolaikinės visuomenės kontekste. Nagrinėjamas poreikio ir laisvo pasirinkimo santykis. Pasitelkiant populiariosios kultūros simbolius ir ženklus siekiama išryškinti šiandieninės visuomenės pjūvį jos pačios ydų kontekste. Kūriniuose atsiveria fantastinės erdvės, kuriose demonstruojami geismai, baimės, apokaliptinės, mistinės, fantastinės scenos. Menininkė nebijo vaizduoti slapstomų geidulių ir perversijų, kritiškai pateikia fasadinę moralę. Daugelyje darbų jaučiama savita refleksija apie pastangas išsilaisvinti nuo masiškai priimamų taisyklių. Beje, tai Žvėrūna iliustravo praėjusių metų „Kauno pilno kultūros“ rugsėjo numerio viršelį!

hedonistai

A lyga 5 turas: Kauno derbis – Stumbras X FK Kauno Žalgiris, 17:00
NFA stadionas, Aukštaičių g. 51

Lyg ir nereikia papildomų argumentų, ypač tiems, kurie dar neapsisprendė, už kurią Kauno komandą sirgs šį sezoną. Apsisprendusiems – įdomaus sezono!

Renginys „Jazz-Įžeminimas (jokios poezijos!)“, 18:00
„Raudona ZOOna“, Laisvės al. 106

„Jazz Į-Žeminimas (jokios poezijos!)“ – bekompromisinės Raimundo Eimonto no-jazz trio improvizacijos be jokių poetinių pagražinimų. Jokio cukraus, tik sodri, šiurkšti kasdienybės realybė. Su Raimundu, imsiančiu plonastygę gitarą, gros ir Tomas (storastygė gitara) bei Vytautas (daužomieji instrumentai).

„Kino pavasaris“: „Dvilypiai gyvenimai“ (Doubles vies), 20:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Alenas – savimi pasitikintis ir sėkmingas knygų leidyklos direktorius, tačiau kasdien susiduria su asmeninio bei profesinio gyvenimo pakilimais ir nuosmukiais. Jo santykiai su žmona, populiaria aktore Serena (Juliette Binoche), atrodo išsikvėpę, o darbe kyla sunkumų su naują knygą parašiusiu nuolatiniu leidyklos rašytoju. Maža to, Alenas dega entuziazmu priimti socialinių tinklų ir skaitmeninės eros iššūkius, tačiau jo užmojai sulaukia ne tik kolegų bei draugų palaikymo, bet ir aršios kritikos.

f7309c24-673e-43c9-918c-c224caa9bba1

Vakarėlis „Digital Tsunami: Morah“, 23:00
Klubas „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Balandžio „Kauno pilno kultūros“ numerį, dedikuotą reivui, atšvęsti galima kad ir šiame renginyje. Skaityti turbūt nepavyks, nes tiek „Digital Tsunami“ atstovų, tiek jų svečio iš Graikijos muzika klaikiai tamsi.

SEKMADIENIS, 04 07

Spektaklis „Megztinis“, 12:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Gildo Aleksos spektaklis pagal Donaldo Bisseto istorijas pasakoja apie dvi mergaites, kurių mama nemoka kurti pasakų, o močiutė – tikra pasakų ir žaidimų meistrė. Gyvendama tarp daugybės megztų-nenumegztų megztinių, ji moka užburti visų vaizduotę, žaidimus paversdama smagiomis ir išdykusiomis pasakomis. Jai būtina spėti išmokyti mergaičių mamą, kaip tai daryti, prieš išvykstant į ilgai lauktą kelionę Indijon. Šiame spektaklyje net nesmagūs dalykai – tuščias kanarėlės narvas, visur skubanti, laiko neturinti mama ar jos sušlapęs telefonas – atgyja iš naujo ir suteikia džiaugsmo. Taip pat ir bet kokie namuose miegantys daiktai, žaidimui prireikus, gali prabusti naujam gyvenimui.

Knygos „Savas margutis“ pristatymas, 13:00
Gedimino g. 48

Prieš Velykas pravartu prisiminti ar išmokti tradicijų. Kad ir atsivertus knygą „Savas margutis“. Sekmadienį kartu su knygos autorėmis tautodailininke Dalia Bazariene, kurios marginti velykaičiai yra saugomi Lietuvos nacionaliniame muziejuje, ir architektūros mokslų daktare Eglė Bazaraite, kuri studijų Lisabonoje metu mokė vietinius šio unikalaus mūsų kraštui užsiėmimo, kalbėsimės apie kiaušinių marginimo technikas, spalvų ir ženklų kodus, bei kaip naujiems margintojams atrasti tradiciniuose raštuose šiuolaikinį aktualumą ir gaivą. Renginio svečias – liaudies menus išmanantis ir Kauno tautodailininkų skyriui vadovaujantis Valentinas Jazerskas. Pokalbį moderuos Urtė Karalaitė, podcasto „Greito gyvenimo lėti pokalbiai“ sumanytoja. Renginys vyks unikaliose patalpose, kuriose jaučiama gyva Kauno art deco dvasia – bute Gedimino g. 48.

savasmargutis

„Kūlgrindos“ albumo „Giesmės Austėjai“ pristatymas, 16:00
Kauno įgulos Karininkų ramovė, A. Mickevičiaus g. 19

„Giesmės Austėjai“ – jau devintas apeigų folkloro grupės „Kūlgrinda“ išleistas albumas, vainikuojantis beveik 30 metų gyvuojančią grupės veiklą. Pasaulį išvydęs 2018 metų gruodį, albumas gyvai bus pristatytas kartu su ateinančiu pavasariu bei bundančiom bitėm. Koncerto metu išgirsite albume įrašytas giesmes, kurias atliks „Kūlgrindos“ dainininkai ir muzikantai. Renginio dalyvius patrauks bičių medaus ir vaško kvapas: gyvenimo su bitėmis paslaptimis dalinsis bitininkas Jonas Jakaitis.

Filmas „Kamčiatkos meškos. Gyvenimo pradžia“, 16:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Dokumentiniame filme pasakojama apie pirmus rudosios meškos gyvenimo metus pagal pačios gamtos sukurtą scenarijų. Filmavimo grupė septynis mėnesius stebėjo kelių meškų šeimų gyvenimą Pietų Kamčiatkos federalinio teritorijoje, siekiant atskleisti vieno didžiausių Rusijos plėšrūnų brendimo paslaptis. Tai yra ypatingas reginys, leidžiantis žiūrovui pasinerti į ugnikalnių, sraunių upių ir laukinių gyvūnų pasaulį, kur žmogui pavesta stebėtojo rolė.

Knygos „Aš – stebuklas, Jūs nepastebėjote?“ pristatymas, 19:30
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Knyga apie neeilinį etapą išgyvenusį Kauno „Žalgirį“, paremta neįtikėtinomis istorijomis apie metą, kuomet Lietuvos čempionų klubo valdymą perėmė verslininkas Vladimiras Romanovas, bus pristatyta po žalgiriečių rungtynių su „Šiaulių“ krepšininkais. Amfiteatre vyksiančiame pokalbyje dalyvaus knygos autorius žurnalistas Jonas Miklovas, „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas, treneris Darius Maskoliūnas, kuriems klausimus galės užduoti ir susirinkę žiūrovai.

„Kino pavasaris“: „Netikėta meilė“ (El Amor Menos Pensando), 21:00
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Šioje sąmojingoje romantinėje komedijoje du garsiausi Lotynų Amerikos aktoriai – nuostabioji Mercedes Morán ir žavusis Ricardo Darínas – vaidina vidutinio amžiaus porą, išgyvenančią egzistencinę krizę. Po 25 metų santuokos Markosas ir Ana ima kelti klausimus apie meilę, aistros prigimtį bei ištikimybę ir priima sprendimą, kuris iš esmės pakeis jų gyvenimą. Nors iš pradžių viengungystė pasirodo viliojanti ir įdomi, jai gyvenimas netruks pavirs monotonišku, o jam – kone košmaru.

Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia