Maršrutas balandžio 4-7 dienoms

Kadras iš filmo „Mustangės“

PIRMADIENIS, balandžio 4 d.

„Kino pavasaris“: „Kai nuvirsta medis“, 18 val.
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

„Vizionieriškas kerinčio grožio reginys apie mums visiškai nepažįstamas baskų kaimo tradicijas, paslapčių kupiną mišką ir mistinį žmogaus ryšį su gamta“, – sako kino kritikas E. Pukšta. Plačiau: „Troba iš akmenų laikoma Baskų krašto kaimo gilių tradicijų būstu. Senovinės sienos sutvirtina ir saugo praeities paslaptis ir protėvių išmintį. Troba (baskiškai Baserri) taip pat simbolizuoja šeimą, kai vyresniųjų kartai ateina laikas perduoti sukauptas žinias ir per amžius puoselėjamas tradicijas. Bet šeima reiškia ir dviejų skirtingų pasaulių – seno ir naujo – susidūrimą“.

„Jazzlong“: „Kaunas Zoo“, 20 val.
Muzikos klubas „Orixo“, Jonavos g. 40

„Kaunas Zoo“ yra tas Kaunas, dūsaujantis ir aidintis, besipinantis savo kilpose ir peržengiantis paties virbus, kurio nereikia kurti, projektuoti ir tikėtis. Tiesiog esantis. „Kaunas Zoo“ muzika žmones, o žmonės – juos randa patys, be reklamos ir plakatų. Požeminėje perėjoje, Santakoje, Kauko baseine, Menininkų sodelyje, Žaliakalnio gamykloje ar Preilos paplūdimyje. „Jazzlong“ scenoje susitiks 10 įvairių patirčių savininkų, Kauno gatvių praeiviams ir stebėtojams pažįstamų ir kiekvienas atskirai, ir kaip „Kaunas Zoo“.

„Kino pavasaris“: „Omaras“, 20:45 val.
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

2015 m. Kanų festivalio žiuri prizu apdovanota, skirtingiausioms interpretacijoms atvira romantiška absurdo komedija jau spėjo tapti ir vienu didžiausių „Kino pavasario“ hitų. Aprašymas intriguoja: „Artimiausios ateities miestuose nebelieka vietos vienišiems žmonėms. Nauji įstatymai visus išsiskyrusius vyrus ir visas moteris be partnerio įpareigoja privalomai užsiregistruoti specialiame viešbutyje. Čia kiekviena viešnia ir kiekvienas svečias gauna 45 dienas susirasti tolesnio gyvenimo porai. Jei per nurodytą laikotarpį nepavyksta niekuo susižavėti, likę vieni nelaimingieji paverčiami gyvūnais pagal asmeninį pageidavimą“.

ANTRADIENIS, balandžio 5 d.

Susitikimas su Romualdu Požerskiu, 18 val.
KTU fotostudija, Laisvės al. 13

Minint vieno iš seniausių Universitete veikiančių meno kolektyvų veiklos keturiasdešimtmetį, balandžio 5 d., antradienį, vyks jau antrasis, tęstinio projekto, susitikimų su fotografais renginys. Paskaitose kviečiami dalyvauti visi, kuriuos domina fotografija, kūryba, kūrėjai ir jų mintys bei patirtys. Antrasis kviestinis lektorius – fotomenininkas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Romualdas Požerskis. Tai išskirtinė galimybė pasiklausyti vieno iš žinomiausių Lietuvos fotomenininkų pasokojimo apie jo kūrybinį kelią ir užduoti rūpimus klausimus.

Spektaklis „Nevykėlis“, 18 val.
POST galerija, Laisvės al. 51

„AAT|Artūro Areimos teatro“ vienos dalies nonkonformistinis, egzibicionistinis, dekonstrukcinis ir isterinis aktas „Nevykėlis“ prieš buržuazinę visuomenę, tikinčią kosmoso galia (pagal E. Limonovo „Nevykėlio dienoraštis“) grįžta į Kauną ir bus rodomas antradienį bei trečiadienį.

„Kino pavasaris“: „Mustangės“, 18 val.
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Vasaros pradžia. Šiaurės Turkijos kaimelyje Lalė ir keturios jos seserys grįždamos iš mokyklos nekaltai žaidžia su berniukais. Tačiau tokius jų žaidimus suaugusieji traktuoja visiškai kitaip. Jiems tokie veiksmai atrodo kaip pasileidimas, tad nenuostabu, kad merginoms grįžus namo kyla skandalas. Šeimos namai greitai tampa kalėjimu, o mokyklą pakeičia maisto gaminimo ir namų ruošos pamokos. Maža to, merginų dėdė jau planuoja dukterėčias ištekinti. Tačiau jas ne taip lengva sutramdyti. Jos visos svajoja būti laisvos ir nusprendžia kovoti už savo nepriklausomybę, peržengdamos visas ribas.

Parodos „Kamertono aidas“ atidarymas, 18 val.
VDU galerija „101“, Muitinės g. 7

Povilo Ramanausko ir Rosandos Sorakaitės minčių ir idėjų ekspozicija – abstrakti, eksperimentinė, tačiau gan aiškiai atspindinti autorių kasdienybės vaizdinius, kurie kaip kamertono garso vibracija persekioja kūryboje, keldami klausimus ir reikalaudami nuolatinio įsiklausymo. Tai dueto paroda, kurioje piešiniai, tapybos kūriniai ir objektai eksponuojami prisitaikant ir papildant vienas kito idėjas bei ieškant naujų, bendrų kūrybinių situacijų. „Kamertono aidas“ veiks iki balandžio 22 d.

Rosanda Sorakaitė

Rosanda Sorakaitė

TREČIADIENIS, balandžio 6 d.

10-oji Baltijos šalių šiuolaikinės keramikos paroda „Pavasaris 2016“, 18 val.
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Specialiai jubiliejinei 10-ajai Baltijos šalių šiuolaikinės keramikos parodai sukurtus darbus eksponuos keliasdešimt keramikų iš Baltijos valstybių ir svečiai iš Lenkijos, Vokietijos, Turkijos, Švedijos. Parodą organizuoja Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno keramikų sekcija, jos kuratorius Juris Bergins, projekto vadovė Živilė Bardzilauskaitė-Bergins.

Profesionaliosios lietuviškos keramikos lopšyje Kaune „Pavasariai“ rengiami nuo 2007 metų. Kasmetinė paroda nuėjo kelią nuo grupinės lietuvių keramikos ekspozicijos iki solidaus tarptautinio Baltijos šalių šiuolaikinės keramikos renginio, į kurį kviečiami svečiai ir iš kitų šalių.

„Kino pavasaris“: „Didybės kapinės“, 20:30 val.
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

Mokykloje įkuriama laikina ligoninė, joje gydomi paslaptinga miego liga sergantys kariai. Geraširdė savanorė Džen ilgainiui prisiriša prie niekieno nelankomo jauno ir gražaus kario Ito. Jauna aiškiaregė Keng padeda atnaujinti ryšį tarp nugrimzdusių į komą karių. Keng tyrinėjant ligonių sąmonę, Džen atranda Ito užrašų knygelę su keistais raštais ir eskizais, kurie gali būti susiję su paslaptingu miego sindromu ir mitais apaugusia senovės vieta po mokyklos pastatu. „Auksinės palmės šakelės“ laimėtojas tailandietis Apichatpongas Weerasethakulas gilinasi į savo šalies praeitį per dvasinę atsiminimų prizmę. Filmo pasaulyje susilieja praeitis ir dabartis, sapnai tampa realybe, o kasdienės detalės tampa magiškos.

KETVIRTADIENIS, balandžio 7 d.

Parodos „Jaunystė“ atidarymas, 17 val.
A. Zmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejaus galerija, V. Putvinskio g. 64

Pripažintų Lietuvos grafikos meistrų Rolando Rimkūno ir Rimvydo Kepežinsko inicijuota paroda pristato Vilniaus dailės akademijos (VDA) Vilniaus ir Kauno fakultetų Grafikos katedrų absolventų kūrybą. Parodos pobūdis leido suburti aštuonis skirtingus jaunus menininkus, kurie publikai pateiks savo naujausius taikomosios ir vaizduojamosios grafikos darbus. Čia matysime įdomius ir savitus iliustratorius: Liną Spurgą, Lauksminę Steponavičiūtę, Ingą Navickaitę, Ievą Auželytę ir Viltę Žumbakytę. Estampus pristatys Julija Račiūnaitė, Toma Šilinaitė ir Vladimiras Leleiva. Tai skirtingas medijas pasitelkiantys menininkai, eksperimentuojantys įvairiomis grafikos priemonėmis ir medžiagomis. Paroda veiks iki gegužės 8–osios.

Šokio spektaklis „MONSTRAS“, 19 val.
VDU Didžioji salė, S. Daukanto g. 28

Kauno šokio teatro „Aura“ ir „Cie Samuel Mathieu“(Prancūzija) koprodukcija – fiziškas ir energetiškas spektaklis, nudažytas unisonais, neatitikimais ir kontrastais, girdomas atminties istorijomis ir prisiminimais, pripildytas kiekvieno patirtimi, ir kuris, tikisi autoriai, nepasiduos laikui, išsilies per emocijas ir atitolins monstro, kuris miega mumyse, pabudinimą.

MONSTER by AURA Dance Theatre & Cie Samuel Mathieu from Aura Dance Theater on Vimeo.

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia