Maršrutas balandžio 30-gegužės 3 dienoms

PIRMADIENIS, 04 30

Ingos Linevičiūtės paroda „I know what you are up to“, 11:00-17:00
VDU menų galerija „101“, Muitinės g. 7

Parodoje pristatoma animuotų piešinių instaliacija veikia kaip atskiri fragmentai ir vaizdiniai-palyginimai. Balto kubo erdvė transformuojama į projekcijų instaliaciją, kurios kiekvienas elementas siekia sukurti „gyvo“ piešinio įspūdį, išlaikyti medžiagiškumą ir suteikti tikrumo. Šiame projekte didžiausias dėmesys yra skiriamas piešimo laisvumui ir šviežumui bei nenumatytiems atradimams. Kiekviena klaida yra postūmis išplėtojimui. Kiekvienas nukrypimas – tai nauja istorijos dalis. Tai gali tęstis, kartotis ir niekada nesibaigti – kaip ir pačios situacijos.

Inga Linevičiūtė – lietuvių menininkė, šiuo metu kurianti Kopenhagoje. Baigusi Kauno dailės gimnaziją Inga studijavo bakalaurą Centrinio Lankašyro universitete, Jungtinėje Karalystėje. Du darbai iš Ingos bakalauro buvo atrinkti į vizualiųjų menų organizacijos „Bloomberg New Contemporaries” jaunųjų menininkų konkursą, kuris yra vienas svarbiausių Jungtinės Karalystės renginių, pristatančių perspektyviausius jaunuosius menininkus. Šiuo metu Inga nuotoliniu būdu studijuoja magistrą Londono menų universitete. Savo kūryboje Inga analizuoja dabarties momentus remdamasi mitologija ir tradicine daile. Tai – istorijos, tyrinėjančios socialinį etiketą, žmonių elgseną.

„Kaunas Jazz  2018“: Laura Mvula, 19:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

28-ojo festivalio didžiojo koncerto viešnia – viena ryškiausių šių dienų britų soul ir r&b vokalisčių. Tarp Lauros Mvulos talento gerbėjų – dainininkai Eltonas Johnas, Stevie Wonderis, „Kaunas Jazz“ klausytojų širdis užkariavęs Gregory Porteris. Beje, visi trys dainininkai yra scenoje dainavę kartu su ja. Net du atlikėjos albumai pateko tarp pretendentų į „Mercury Prize“ – vieną svarbiausių britų muzikos apdovanojimų, teikiamą už geriausią metų albumą. Koncerto metu bus paminėta Tarptautinė džiazo diena.

„UNDER Festival“ prisistatymas, 22:00
„O kodėl ne?“, Perkūno al. 4

Latvijoje elektroninės muzikos festivalį rengianti didžėja Ksenia Kamikaza atveža jo gabalėlį paragauti į Vytauto parką. Kartu su ja – DJ VZ, svečius pasitiks Ement.

„Invites: Radio Slave“, 23:00
„Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Matthew Edwards, besislepiantis po Radio Slave pseudonimu, tik visai neseniai išeido debiutinį albumą, bet viso pasaulio elektroninės muzikos klubuose sukasi jau nesuskaičiuojamą daugybę metų. Pagaliau Kaune.

ANTRADIENIS, 05 01

Filmas „Pelėdų kalnas“, 10:40
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Jei keldami trispalves Vasario 16-ąją nespėjote pamatyti šio Audriaus Juzėno filmo, ištaisykite klaidą pirmąjį gegužės laisvadienį.

„Pelėdų kalnas“ – tai istorija apie 1947-1952 m. Lietuvoje susiklosčiusius politinius ir istorinius įvykius, partizanų ryžto ir nešamos žinios kelionę, pralietą kraują, herojų tarpusavio meilę bei santykius, pokario kartą, tvyrojusią baimę būti nubaustam, ištremtam ar nužudytam, bet taip ir nenumalšinusią nepriklausomybės šauksmo. Tai yra istorija apie viltį. Apie beatodairišką riziką priešintis vardan laisvės. Vardan tautinės, socialinės ir, pagaliau, paprasčiausios žmogiškos laimės.

peledukalnas

Garso/žodžio teatras „Poetos“: „Vladimirui Majakovskiui – 125“, 17:00
„Raudona ZOOna“, Laisvės al. 106

Didžiojo poezijos novatoriaus-futuristo eiles lietuvių ir rusų kalbomis interpretuos Raimundas Eimontas (balsas, mušamieji instrumentai).

TREČIADIENIS, 05 02

Susitikimas „JAV rytinės pakrantės lietuviai: paveldas, vietos ir pasakojimai“, 16:00
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

Augustinas Žemaitis ir Aistė Žemaitienė Lietuvos šimtmečio proga, laimėję LR Vyriausybės kanceliarijos Šimtmečio iniciatyvų konkursą, vykdė projektą „Tikslas: Amerika“ ir sukūrė labai įdomių lietuviškų vietų JAV žemėlapį. Projekto savanoriai per 16 dienų aplankė 301-ą lietuvišką JAV vietą 106-iuose miestuose ir miesteliuose 11-oje valstijų, nuvažiavo 4532 km, susitiko su beveik 200 žmonių ir išklausė jų pasakojimų, padarė ~8000 nuotraukų.

Kokių lietuviškų vietų yra Amerikoje, kaip jas reikėjo „išvilkti į dienos šviesą“? Kaip pavyko suspėti padaryti tiek daug per tokį trumpą laiką? Kodėl verta aplankyti Konektikuto miške pastatytą mistišką Mindaugo pilį ar toliausiai nuo Lietuvos esantį lietuviškai pavadintą ežerą? Ką įspūdingo galima atrasti Pensilvanijos kaimuose, kur keliolika procentų gyventojų – lietuviai (jų protėviai imigravo į JAV dar prieš 100 metų)? Kokios lietuviškos vietos yra Niujorko, Vašingtono, kitų JAV didmiesčių centruose? Ir kaip visa tai netikėtai atskleidžia Lietuvos istoriją ir kultūrą? Visa tai sužinosite susitikimo metu.

Knygos „Žmogus su šuneliu“ pristatymas, 17:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šančių padalinys, Sandėlių g. 7

Apie Simono Simonenkovo knygą kalba rašytoja ir poetė Dalia Jazukevičiūtė: „Taip jau žmogus surėdytas – tarsi jau žinai, jau pačiupai už uodegos ir įtikėjai, kad nebepamirši. Ir pamiršti. Toks jausmas mane persekiojo, kai vis skaičiau ir skaičiau Simono Simonenkovo naują knygą „Žmogus su šuneliu“. Nes aš ne šiaip skaičiau, o mokiausi. Nubėgdavau į priekį, paskui sugrįždavau atgal, pasitikslinti arba pasitikrinti. Ir taip daug kartų. Kai ką norėjau užginčyti, kai kur nusijuokti – puikiai pataikyta – kai kas liūdino – savo menkumo suvokimas… Bet tai knyga, kuri, jeigu esi imlus, gali tave nuvesti Šviesos taku.“.

Spektaklis „Hamletas“, 18:00

Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Daugybė režisierių kūrė Hamleto portretą, tad ne veltui ši pjesė yra tapusi teatro sinonimu. Kiekviena karta turi savo atsakymą į būties klausimą. Tiek Hamletui, tiek jo bendraamžiams, režisieriui Vidui Bareikiui ir aktoriui Vainiui Sodeikai, teatras ir scena yra vietos ieškoti to, kas yra „ne melas“, su jaunatviška viltimi rasti bent trupinėlį to, kas yra tiesa. Šis spektaklis – V. Bareikio pamėgto „teatro teatre“ principo tąsa. Teatras veikia kaip veidrodis, versdamas įsižiūrėti, jis atskleidžia tai, kas dažnai lieka šešėlyje – paties aktoriaus misiją, jo asmenybės dualumą, būtį ir buvimą teatre ir už jo ribų.

Maksym Golovko parodos „Looking through the gate“ atidarymas, 18:00
Galerija „Ars et Mundus“, A. Mapu g. 20

Autorius pasakoja, kad projektą inspiravo metaliniai vartai, kuriuose buvusios angos sukūrė riterio šalmo ar kaukės įspūdį. Suradęs 12 vartų su panašiomis angomis, M. Golovko juos nufotografavo ir iš šių vaizdų pagamino kaukes. Vėliau jis grįžo prie visų vartų ir su kaukėmis užfiksavo atsitiktinius praeivius. Paroda veiks iki gegužės 16 d.

gate


Šiuolaikinio šokio seminaras „Free Flow Project“ (iki penktadienio), 18:30
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

„Free Flow Project“ – tai edukacinis projektas, kurį jau keletą metų Baltijos šalyse, Pietų Korėjoje, Vokietijoje, Norvegijoje bei Suomijoje vysto šiuolaikinio šokio choreografas iš Pietų Korėjos Wooguru. Šiame šokio seminare remiantis korėjietiškosios neo-konfucionizmo filosofijos kryptimi donghak skatinamas spontaniškumas, siekiama laisvės pojūčio bei gilaus ryšio ir harmonijos tarp kūniškųjų ir neapčiuopiamų emocinių patirčių. Registracija: menas@kmn.lt.

Wooguru

„Naujasis Baltijos šokis’18“: „Hrrr, aš šoku“ šokančios meškos visata, 19:00
„Šelteris“, Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79

Solo spektaklyje Mathisas Kleinschnittgeris kovoja su šokančia meška kaip laisvės praradimo ir laukiniškumo suvaldymo simboliu. Atsižvelgdamas į galią ir potencialą, slypintį šokančios meškos įvaizdyje, jis atranda savo gyvenimo, darbo ir patirties metaforą. Kaip smarkiai esate verčiami daryti dalykus, kurių patys nepasirinkote? Ir ar dalykai, kuriuos privalote daryti, sukelia tik agoniją, ar jie gali kelti ir džiaugsmą? Spektaklyje stengiamasi pažiūrėti į akis šiam ambivalentiškumui.

hrrrassoku

„Kinemma“: „The Young Karl Marx“, 20:30
Socialinis centras „Emma“, A. Mickevičiaus g. 35

„Emmos“ kino vakaruose pradedama Haičio režisieriaus, rašytojo ir politinio aktyvisto Raoul Peck filmų mini-restrospektyva. Pernai pasirodžiusi juosta yra biografinis filmas apie Karlo Markso jaunystę ir idėjos formavimosi istorija. 26 metų politinis radikalas, rašytojas ir žurnalistas su žmona Jenny dėl valstybinių represijų iš Kelno bėga į Paryžių. Ten jie susipažįsta su turtingo fabriko savininko sūnumi Englesu, tyrinėjančiu britų darbo klasės padėtį. Pastarojo tyrimai papildo paties Markso vystomas idėjas. Vėliau jie kartu bandys suteikti tuo metu plitusioms socialistinėms idėjoms sistematišką griežtumą ir suvaidins reikšmingą vaidmenį darbo klasės judėjimo formavimesi.

karlmarx

„RavenJack“ koncertas, 22:30
„BO“, Muitinės g. 9

23-ąjį gimtadienį minintis kultinis senamiesčio baras vieną iš šventinės savaitės vakarų praleis su stipriausiais Kauno rokeriais.

KETVIRTADIENIS, 05 03

Stanislovo Lukošiaus fotografijų paroda „Nemiestiškas miestas“, 11:00-17:00
Kauno miesto muziejus, Rotušės a. 15

Antrojoje parodoje, skirtoje pristatyti Stanislovo Lukošiaus (1906–1997) fotografijų paveldą iš Kauno miesto muziejaus fondų, tęsiama kelionė į užburiančios miesto praeities pasaulį. Šįsyk esate kviečiami trumpam susitikti ir prasilenkti su nutolusiu „kaimiškumu“, kuris nėra banalus ar vertas patyčių.

Lietuviškas vakaras, 16:00
VDU, V. Putvinskio g. 23, 414 aud.

VDU studentų kūrybinė grupė „Declamationes“ kviečia į Lietuvišką vakarą, skirtą Vilhelmo Storostos-Vydūno metams. 

Mintimis apie Vydūną dalinsis universiteto dėstytojai: Gintautas Mažeikis, Aurelija Mykolaitytė, Indrė Žakevičienė, Irena Buckley. Studentai pakvies prisiminti Vydūno rengtus lietuviškus vakarus, kurių programa sumanyta taip: giedotojų choro dainos, vaidinimas, deklamacijos, Vydūno prakalba, vakarą puošiantys gyvieji paveikslai. 

Atskleidžiančio lietuviškąją tradiciją ir ieškančio sąsajų su dabartimi vakaro dirigentas – pats Vydūnas.

vydunas

Antano Šileikos knygos „Basakojis bingo pranešėjas“ pristatymas, 16:00
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

Visas penkias savo knygas Antanas Šileika parašė anglų kalba, pirmiausia jos buvo išleistos Kanadoje, įvertintos tenykščių kritikų ir skaitytojų. Kalbėdamas apie savo knygų tematiką autorius sako: „Niekada netikėjau, jog rašysiu lietuviškomis temomis. Kelias į jas buvo vingiuotas, ir supratau, kad tik apie tai galiu rašyti. Visų mano romanų inspiracijos ir veiksmas kyla iš Lietuvos, kuri man atrodė kaip atspindinti visą pasaulį. Esu vaizduotės emigrantas.“. Dažname interviu ir pokalbyje Kanadoje gimęs ir gyvenantis rašytojas kalba apie savo kintančią tapatybę, kūrybos lietuviškus siužetus ir kontekstus. 
Memuarų knygoje „Basakojis Bingo pranešėjas“ Antanas Šileika fragmentiškai dėlioja savo atsiminimų mozaiką, kurioje su humoru yra prisimenama vaikystė, lietuvių įsikūrimo Kanadoje rūpesčiai, jaunystės ir studijų metai, žurnalistinis ir akademinis darbas. Tačiau daugelį knygos pasakojimų sujungia lietuviškoji gija. Tai nutrūktgalviški ir kartu išminties nestokojantys pasakojimai apie tapatybę, emigraciją, nuolatines namų paieškas, pašaukimą, darbą, šeimą ir meną.

bingo

Susitikimas su tapytoju Eugenijum Varkulevičium-Varkaliu, 17:00
Pop-up galerija, Vytauto pr. 71

Kauno modernaus meno fondas kviečia į susitikimą su dailininku abstrakcionistu Eugenijumi Varkulevičiumi-Varkaliu. Tai vienas iš renginių ciklo, vyksiančio Parodos „Lietuviškojo modernizmo parafrazės“ metu dalis, kurio metu turite išskirtinė galimybė pasikalbėti su Laikinajai sostinei svarbiais menininkais. Renginys nemokamas, tačiau būtina registracija el. paštu info@artkaunas.com.

Eugenijus Varkulevičius. Dainiaus Ščiukos nuotr.

Giedrės Kaukaitės kūrybinės veiklos vakaras, 17:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Kauno M. K. Čiurlionio draugija kviečia į vakarą-susitikimą su tarptautinių konkursų ir Lietuvos vyriausybės kultūros ir meno premijos laureate, dainininke Giedre Kaukaite.

Kūrybinės veiklos 50-mečio programoje: dokumentinio filmo „Aš žinau tą smoką“ (rež. Marius Siparis), CD dainų albumo „Debesų keliu didžiuoju“ / „Upelio varpelis“, knygos „Iš pedagogo užrašų“ pristatymas.

Skulptūros, skirtos A. Mapu atminti, pristatymo vakaras, 17:00
Galerija „Ars et Mundus“, A. Mapu g. 20

Vilijampolėje gimęs, Aleksote rašęs Abraomas Mapu laikomas pirmuoju hebrajų kalba kūrusiu literatu. Jo atminimui Martynas Gaubas sukūrė skulptūrą, kuri sulaukė palaikymo programoje „Kauno akcentai“. Užsukite susipažinti!

Knygos „Valstybė-Lietuva. Sostinė-Vilnius. 1918-100-2018“ pristatymas, 18:00
Kauno įgulos karininkų ramovė, A. Mickevičiaus g. 19

Nuotraukų ir daiktų vaizdų albumas, kurį sudarė Eugenijus Ivanauskas, išleistas paminėti Lietuvos Respublikos šimto metų jubiliejų. Albume pateikiamos koncentruotos žinios apie svarbiausius 1918-1940 m. įvykius, valstybės valdymo struktūras ir visuomenines organizacijas, iškilias asmenybes.

Filmas „Paskutinis gyventojas“ (The Last Inhabitant), 18:00

Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

„Paskutinis gyventojas“ – itin jautrus ir asmeniškas Jivan Avetisyan režisuotas pasakojimas apie du vyrus, azerą Ibrahimą ir armėną Abgarą, kurie, įsiliepsnojus etniniam konfliktui, savo gyvybės kaina išsaugo tikrąsias vertybes, ištikimybę ir tvirtą draugystę. Filme vaidina ir lietuvių aktorė Sandra Daukšaitė-Petrulėnė.

Renginys „ Kodėl tikras istorikas visuomet liks savo valstybės išdaviku?“, 18:00
„Green Café“, Laisvės al. 46

Kaimynų mokykliniai istorijos vadovėliai Europoje nėra skaitomi ir nėra verčiami, ypač vidurinėje ir rytinėje žemyno dalyje. Taip yra todėl, kad daugelis kaimyninių tautų ilgą laiką turėjo bendrą praeitį, kuri šiandien yra skirtingai interpretuojama. Dažniausiai kaimynų interpretacija yra laikoma klaidinga, o jos propagavimas žalingas tautos identitetui ir valstybės tvarumui.  Kaip šioje situacijoje jaustis nuoširdžiam, kritiškai mastančiam ir tiesos ieškančiam istorikui, kurį aplinka verčia būti objektyviu mokslininku bet tuo pačiu metu ir savo krašto patriotu?

Renginio pranešėjas: dr. Rūstis Kamuntavičius (VDU). Ši diskusija yra Baltijos pažangių technologijų instituto renginių ciklo „Café Scientifique diskusijos“ dalis. Šie renginiai skirti visiems bendrauti mėgstantiems ir mokslu kasdienybėje besidomintiems žmonėms. Tai – neformalios diskusijos kartu su žinomais Lietuvos mokslininkais ir entuziastingais tyrėjais, kurie yra pasirengę savo žiniomis dalintis su visuomene, o apie mokslą kalbėti įdomiai ir suprantamai kiekvienam.

isdaviku

Premjera. Spektaklis „Babelis“, 19:00
KTU teatro studija „44, Laisvės al. 13

– Danielio gyvenimas vystosi pagal jo idealų planą!, – parašo spektaklio ,,Babelis” skelbimo viršuje Danielis ir klausimu kreipiasi į teatro studijos „44“ narius:
- Tai ką mes parodysim savo žiūrovams..? Ar tikrai ,,Babelį”?
- Taip, ,,Babelį”, – atsakom jam mes.

Studija į spektaklį gali priimti tik 44 žiūrovus, tad būtina užsiregistruoti čia: https://ktu.edu/anketa/index.php/847849/lang-lt.
Pjesės autorius ir režisierius A. Špilevoj.

Tarptautinio chorų festivalio „Kaunas Cantat“ atidarymas, 20:00
Kauno Šv. Jurgio Kankinio bažnyčia, Papilio g. 7

Sakralinės muzikos festivalis vyks jau 8-ąjį kartą, koncertus įvariose vietose lankyti esate kviečiami iki gegužės 8-osios.

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia