Maršrutas balandžio 3-6 dienoms

PIRMADIENIS, 04 03

Ispaniškos kultūros festivalio „Primavera en español“ atidarymas, 10:00
VDU Didžiosios salės fojė, S. Daukanto g. 28

Ispaniškos kultūros festivalis Kaune ir Vilniuje sveikinasi jau 7-ąjį kartą. Žinoma, atidarymu renginys tikrai nesibaigs – visą savaitę galėsite gilintis į tai, kas yra ispaniškos šventės, susipažinsite su Lotynų Amerikos ir Ispanijos filatelija, dalyvausite paskaitose ir, be abejo, mokysitės ispanų kalbos.

Spektaklis „Vėjas topolių viršūnėse“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Rolando Atkočiūno režisuotoje pjesėje, kurioje skamba Vidmanto Bartulio muzika, pasakojama apie tris, dar Pirmojo pasaulinio karo, veteranus, kas suteikia spektakliui tam tikro absurdo bei teatrinio sąlygotumo. Jie nedaug ką matę, tarytum niekada ir nebuvo jauni. Tačiau nei jie patys, nei autorius jų neapverkia. Atvirkščiai – juokas yra spektaklio variklis. Tai žaidimas, kurį  jie žaidžia su malonumu, azartu ir bendrumo jausmu. Spektaklyje vaidina Liubomiras Laucevičius, Albinas Kėleris ir Petras Venslovas.

„Aureolė’2017“, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Scenoje – labai rimtas džiazo kolektyvas, kurio nariai – Audrius Zalcas (kornetas), Tomas Razmus (altinis saksofonas), Mindaugas Apulskis (tenorinis saksofonas), Nerijus Ardzevičius (kontrabosas, bosinė gitara), Arnas Mikalkėnas (mušamieji). Kolektyve nėra harmoninio instrumento, kadangi kolektyvo nariai yra lankę solfedžio pamokas ir puikiai girdi akordinius laipsnius ir alteracijas. Kolektyve vyrauja gera nuotaika ir jų tikslas yra įrodyti, kad gali groti ir normalią muziką (ne tik „free“, „open“ ir kitokius išvestinius stilius). Koncerte skambės kolektyvo narių sukurti džiazo standartai.

aureole

„Kino pavasaris“: „Laukinių žvėrių medžioklė“, 20:30
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Vienas juokingiausių 2016 metų filmų. Repo muzikos ritmus pamėgęs neprognozuojamo charakterio paauglys ir sunkiai sukalbamas, šiurkštus, nepalaužiamas vienišas medžiotojas išeina į Naujosios Zelandijos mišką nė nenutuokdami, kad jų visuotinę paiešką paskelbs policija ir vaikų teisių apsaugos tarnyba. Režisierius ir scenaristas Taika Waititi („Ką mes veikiame šešėliuose“) sumąstė nesuderinamo dueto nuotykių fiestą.

ANTRADIENIS, 04 04

Kristinos Žilinskaitės tapybos parodos „Žemėlapis“ atidarymas, 17:00
Kauno miesto muziejaus Rotušės skyriaus rūsio galerija, Rotušės a. 15

Ši paroda yra tapybos darbų retrospekcija, apimanti skirtingą laikotarpį, aktuali tuo, kad tai yra pirma autorės personalinė paroda Lietuvoje. Ekspozicijoje pristatyta dalis portretų iš „LDK – istorinis portretas“ ciklo, kuris yra tam tikras mūsų istorinės atminties žemėlapis, susijęs ir su geografine Lietuvos, kaip valstybės samprata.

Parodoje eksponuojami peizažai nutapyti įvairių plenerų metu, vieni iš ankstesnių – Podolės Kamenece, Kryme tapyti darbai. Vėlesnis laikotarpis taip pat buvo susijęs su kelionėmis, tai tam tikras laiko ir vietos atspindys dailininkės kūryboje.

Kristina-Žilinskaitė_-Lietuvos-didysis-Kunigaikštis-Gediminas_2008-dr.al_.-70x70cm-e1489648110314

Susitikimas su keliautoju Tomu Utka, 17:00
V. Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Tomas Utka nuo Londono iki Rio de Žaneiro numynė per 54 dienas nuo 2016 m. vasario 17 iki liepos 20 dienos – Olimpinių žaidynių atidarymo šventės. Apie kelionę, didžiausius Pietų Amerikos, Brazilijos Šiaurės rytų miestus, turtingus unikaliais kultūros paminklais ir afro-braziliškomis tradicijomis, jis papasakos gyvai.

„Kino pavasaris“: „Frankas Zappa apie save“, 18:15
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Gimęs 1940 m. kompozitorius, muzikantas, dainų autorius, grupės lyderis, savamokslis prodiuseris ir nepaprastai laisvas mąstytojas Frankas Zappa savo pirmąją avangardinę kompoziciją, įkvėptą Edgard’o Varèse, ant popieriaus užrašė dar būdamas 14-kos. Nors žodžiai jo muzikoje atsirado tik po dešimtmečio, po debiutinio albumo „Freak Out“, 1966 m. išleisto kartu su grupe „The Mothers of Invention“, jis tapo vienu dažniausiai cituojamų muzikos pasaulio opozicijos balsų. Šiame subtiliai archyvinę medžiagą naudojančiame filme kalbėti apie save žodis suteikiamas visada tiesiam ir atviram, dėl to nuolatos cenzūruotam pačiam Frankui Zappai.

Fotografijų parodos „The Spirit of Roots & Routes“ atidarymas, 19:00
Kauno įvairių tautų kultūrų centras, Šv.Gertrūdos g. 58

„Roots & Routes“ yra tarptautinė asociacija ir kūrybingų žmonių tinklas, inicijuojantis tarpdisciplininius projektus, skatinantis kultūrinę įvairovę mene ir medijose, apjungiantis menines išraiškas su edukacijomis bei socialinėmis veiklomis. Fotografijų parodoje „dėmesio lauks šešių, skirtingose Europos šalyse kuriančių fotografų, darbai, kurie atskleidžia „Roots & Routes“ veiklos profilius. Fotografijose įamžinti šiam tinklui priklausančių organizacijų įgyvendinti projektai, susitikimai ir kitos veiklos. Tačiau paroda neapsiriboja reportažo žanru ir dokumentiniu turiniu. Šalia ekspresyvių, ryškiaspalvių fotografijų galima bus apžiūrėti klasikinio reportažo tradicijas primenančius nespalvotus darbus ar žiūrovo emocinio įsitraukimo reikalaujančius portretus.

Kata Major nuotr.

Kata Major nuotr.

Spektaklis „Palata“, 19:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al.

Vienos dalies spektaklį pagal Antono Čechovo apysakas „Palata nr. 6“ ir „Juodasis vienuolis“ sukūrė Rolandas Kazlas. Jis pats spektaklyje ir vaidina, taip pat – Liubomiras Laucevičius, Gintaras Adomaitis, Arūnas Stanionis, Artūras Sužiedėlis, Raimonda Šukytė.

Anot R. Kazlo, „spektaklio „Palata“ ašis – lemtingas ligonio ir daktaro susitikimas. Abu juos domina ir kankina esminiai žmogaus būties, tikėjimo ir netikėjimo, gyvenimo, mirties ir nemirtingumo klausimai. Kaip gyvent? Ką rinktis? Ar bandyt išlikt žmogumi visuomenėje, kurios dauguma skendi banalybėse, šlykštybėse, ar pasitraukt į vienatvę ir užsidaryt savo fantazijos, idėjų ir haliucinacijų pasaulyje? Ar į aplinką reaguoti jautriai, ar į viską žvelgti filosofiškai, randant pasitenkinimą tik savyje? Kas yra sveikumas, o kur jau prasideda liga? Kuo skiriasi teorijos nuo realaus gyvenimo? Ar palata yra kalėjimas, bausmė, ar taipogi ji gali būti vieta, kur sveikstama, citadelė, užuovėja, kurioje sugrįžtama į tikrąjį save? Tai temos, klausimai, kurie ir supriešina ir suartina spektaklio herojus. Palata ir jos vienintelis gyventojas, tarsi magnetas pradeda traukti daktarą Raginą. Vizitai į palatą pas ligonį tampa vis dažnesni…“

Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

TREČIADIENIS, 04 05

Džiazo valanda „A Love Supreme“, 18:30
„Teatro klubas“, Vilniaus g. 22

Džiazo legendai Johnui Coltrane‘ui skirti projektai nuolat suburia įvairių kartų džiazo muzikantus. Šio projekto įkvėpėjas Arkadijus Gotesmanas jau ne pirmą kartą atsigręžia į maištingąjį džiazo novatorių. Šį kartą J.Coltrane kompozicijas jis atliks kartu su saksofonistu iš Latvijos Denis Paškevič.

„Ekskursas“: susitikimas, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Simpatijas Kauno architektūrai žadinanti iniciatyva „Ekskursas“ ruošiasi naujam ciklui ir kviečia senus bei būsimus draugus-savanorius, į susitikimą. Jo metu bus aptarti jau aplankyti pastatai, užkulisių likusios istorijos, ir netgi bus išduota, kaip gaunami raktai nuo pačių įdomiausių Kauno pastatų.

ekskursas

„Kino pavasaris“: „Baigiamieji egzaminai“, 20:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Rumunų režisieriaus Cristian Mungiu herojus Romeo – vidutinio amžiaus daktaras, gyvenantis kompromisų kupiną, bet ganėtinai patogų gyvenimą mažame Transilvanijos miestelyje. Jis augino dukrą vildamasis, kad sulaukusi pilnametystės ji kurs savo ateitį užsienyje. Jo planas artėja prie išsipildymo – Eliza gavo stipendiją studijuoti psichologiją Jungtinėje Karalystėje, telieka išlaikyti brandos egzaminus, o tai tokiai gerai mokinei kaip ji tėra formalumas. Tačiau kai prieš pat pirmąjį egzaminą įvyksta tai, kas gali sugriauti jos kruopščiai planuotą ateitį, Romeo turi veikti. Bet nė vienas sprendimas nesutampa su nuo vaikystės dukrai skiepytais moralės principais.

KETVIRTADIENIS, 04 06

Kauno centrinio pašto 85-mečiui skirtos parodos atidarymas, 17:00
Kauno centrinis paštas, Laisvės al. 102

Parodos atidarymo metu ne tik ją apžiūrėsite, bet ir sudalyvausite viešoje paskaitoje „Laiškų respublika“. Jos metu sužinosite, kaip XVI – XX a. paštas tapo Lietuvos langu į Vakarų pasaulį ir padėjo megzti ūkinius bei intelektinius ryšius. Paroda veiks iki gegužės 8 d.

pastas

Homer Sykes parodos „Anglija 1970-1980“ atidarymas, 17:30
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

Homer Sykes yra Londone gyvenantis fotografas, dirbantis dokumentikos bei fotožurnalistikos srityse. Pristatomos parodos kūriniai pirmąkart buvo eksponuojami Robert Doisneau galerijoje Paryžiuje 2014-aisiais: tai paties autoriaus atrinkti darbai iš kūrybos periodo, skirto britų visuomenės bruožams tyrinėti.

Homer Sykes – dešimties knygų apie Didžiąją Britaniją, leidinių „Shanghai Odyssey“ (išleido Dewi Lewis Publishing) bei „On the Road Again“ (Mansion Editions) autorius. Leidykla Cafe Royal Books neseniai pristatė devyniolika jo zinų apie Britaniją.

Paroda veiks iki gegužės 7 dienos.

17492757_1280958338608497_4879803806751937519_o

VI Tarptautinio kamerinės muzikos festivalio „Avanti“ atidarymo koncertas, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Pirmąjį tradicinio festivalio vakarą scenoje pasirodys VDU kamerinis orkestras ir solistai Joana Daunytė (arfa) bei Giedrius Gelgotas (fleita). Programoje – G.Pierné, C.Debussy, A.Malcio, C. Saint-Saëns ir kitų kompozitorių kūriniai.

„Kino pavasaris“: „Aš nesu ponia Bovari“, 20:45
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Geriausiu San Sebastiano kino festivalio pripažintame filme režisierius Xiaogang Feng pasakoja satyrišką paprastos provincialės Li, sudrebinusios Kinijos teisinės sistemos pamatus, istoriją. Li kreipiasi į vietinį teismą norėdama įrodyti, kad jos skyrybos su vyru buvo didžiausia apgaulė. Siekdami gauti antrą valstybinį būstą jiedu suvaidino skyrybas, bet kai Li suprato, kad vyras ja pasinaudojo – teisme apkaltinęs svetimavimu pasiglemžė naująjį butą ir ten įsikėlė su kita moterimi – Li nori susigrąžinti garbę: iš naujo susituokti ir tinkamai išsiskirti. Kai į jos prašymą visi pašaipiai numoja ranka, ji pradeda dešimtmetį trukusį peticijų rašymo ir neteisybės demaskavimo procesą.

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia