Žurnalų archyvas

Maršrutas balandžio 3–6 dienoms

2 balandžio, 2023, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 04 03

Lietuviškų šokių vakaras, 18:00
Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyriaus renginių salė, L. Zamenhofo g. 4

Pagal katalikų liturginį kalendorių, šis pirmadienis yra Didžiojoje savaitėje, kuomet linksmintis nederama. Todėl kaimo kultūroje nevyko šokių vakarai, buvo ruošiamasi šv. Velykoms. Todėl šokių vakaro metu bus kreipiamas dėmesys į senovines  tradicijas – mokysimės pavasarinių ratelių ir žaidimų. Mokymus pves ansamblis „Kadujo“.

Šokių vakaro metu, kaip įprasta, gros ansambliai „Kauno bandonija“, „Šilko stygos“, „Paparčio klubo muzikantai“, muzikantai Albinas Vaškevičius, Svajūnas Birgiolas, Deimantas Makrickas ir kiti.

„Pamatyk kine“: „Atostogos Romoje“ (Roman Holiday), 18:30
„Romuva“, Laisvės al. 54

Už vaidmenį filme „Atostogos Romoje“Audrey Hepburn 1954 m. buvo apdovanota „Oskaru“, „Auksiniu gaubliu“ ir BAFTA apdovanojimu. Šiame filme kartu su laisve besimėgaujančia princese suvalgysime itališkų ledų ant Ispaniškų laiptų – populiariausios susitikimų vietos Romoje – bei pralėksime siauromis Romos gatvelėmis su „Vespa“.

TM & Copyright © 2002 by Paramount Pictures. All Rights Reserved.

ANTRADIENIS, 04 04

Paroda „LEGO modernizmas – nuo kaladėlės iki pastato“, 11:00–17:00
A. ir P. Galaunių namai, Vydūno al. 2

Jau paskutinę savaitę veikia Roko Mikšiūno modernizmo interpretacijų paroda.  Joje jūsų laukia chronologiškas jaunojo menininko kelias nuo pirmųjų pažinčių su Kauno modernizmo architektūra iki naujausių kūrybos perlų. Ekspozicijoje išvysite šiuos realius LEGO modelius: Vilniaus modernizmo pastatus, margosios LEGO užuolaidos fragmentą, Kauno modernizmo interpretacijas ir Kauno centrinį paštą. Parodoje taip pat yra ir vizualizacijų iš dar nesukonstruotų arba į parodą negalėjusių atkeliautų LEGO modelių.

„Rašytoja ir jos paroda“: Greta Ambrazaitė, 18:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Muziejus po ilgos pauzės ir vėl kviečia į renginių ciklo „Rašytojas ir jo paroda“ susitikimą su Greta Ambrazaite apie jos dvi poezijos knygas, literatūrą, tekstus ir jos atrinktus bei atsivežtus kelis jai svarbius asmeninius daiktus. Renginio metu G. Ambrazaitė papasakos šių daiktų istorijas, kurios bent šiek tiek praskleis jos kūrybos virtuvės, įpročių, ritualų uždangą. Autorę kalbins literatūrologė, kultūrinės veiklos organizatorė Agnė Cesiulė.

International Open Mic / Tarptautinis atviras mikrofonas, 19:00 Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56-1

Poetry poesía puoezėjė поезії poezja şiir dzeja कविता helbeste شاعری


Kviečiame į Tarptautinį atviro mikrofono vakarą pasidalinti ir pasimėgauti mėgstama literatūra anglų ir kitomis užsienio kalbomis. Ar turite mėgstamą eilėraštį ispanų, turkų, farsi, ukrainiečių ar net suahilių kalbomis? Žodžiai atgyja juos tariant gimtąja kalba, o mes norime paragauti jūsų vaikystės prisiminimų saldumo, įsivaizduoti miesto kraštovaizdį ir patirti jūsų kelionę per poeziją.

TREČIADIENIS, 04 05

Ekskursija parodoje „Kartūno kodas“, 17:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Ar industrijos istorija gali daryti įtaką šiuolaikiniam miestui ir žmogui? Ar audinio numeris gali būti interpretuojamas kaip santykis su pačiu savimi, miestu ar jo praeitimi? Ekskursijose jūsų laukia pažintis su unikaliais Alytaus medvilnės kombinato dailininkių sukurtais audinių projektais ir pavyzdžiais, išlikusiais artefaktais, fotomedžiaga bei gyvais Alytaus medvilniečių prisiminimais.

Kviečiame registruotis iš anksto tel. +370 684 843 88 (darbo dienomis nuo 9 iki 16 val.). Kaina: su muziejaus bilietu.

Justės Mocevičiūtės nuotr.

Beno Bėranto knygos „Pirštų galiukais“ pristatymas, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Net ir trumpiausia ar tyliausia istorija nusipelno būti išgirsta. Būtent apie tokias istorijas bibliotekoje kalbės knygos „Pirštų galiukais“ autorius Benas Bėrantas. Renginio metu rašytojas skaitys savo kūrybą, dalinsis jos atsiradimo užkulisiais ir pasakos apie savo profesinį kelią, kuris iš visų pusių veda prie knygų.
„Pirštų galiukais“ – trylika metų brandintos trumpos istorijos. Jose užfiksuotos jausenos, kurios gali būti nematomos plika akimi, bet išgyvenamos iki širdies gelmių ar neuronų galų. Šie pasakojimai romantiški, nostalgiški, sapniški ir tuo pat metu tokie, kurie ne vienam gali pasirodyti artimi.

Šokio spektaklis „Godos“, 18:30
„Romuva“, Laisvės al. 54

Žodį „godos“ jau vargu ar beišgirsime kasdienėje kalboje, tačiau jame telpa kiekvieno mūsų išgyvenimai, patirtys ir jausmai. Šokio teatro „Aura“ įkūrėjos Birutės Letukaitės ir dviejų choreografių iš Norvegijos sukurtame spektaklio „Godos“ pasaulyje susipina praeitis, dabartis ir ateitis, susitinka moteriškas jausmingumas, paslaptingos mitologijos būtybės ir futuristinio pasaulio vizijos.

KETVIRTADIENIS, 04 06

Premjera. Spektaklis „Taisykla“, 14:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Spektaklis paaugliams gimė įkvėptas kultinio 1985 metų amerikiečių filmo „Pusryčių klubas“. Režisierius Augustas Gornatkevičius su kūrybine komanda ir jaunais Nacionalinio Kauno dramos teatro aktoriais sukūrė originalią versiją, kurioje penki paaugliai mėgina surasti atsakymus į jiems rūpimus klausimus. Mokyklos rūsys virsta siurrealistine erdve, kurioje klaidžioja sapnai, autoritetai, veikėjai iš vaikystės pasakų ar skaitytų knygų.

Gintauto Velykio parodos „PortalAi“ atidarymas, 17:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Avatarai; programėlės iš vos kelių žodžių, sukuriančios skaitmeninius vaizdus; robotai, padedantys atlikti chirurginę operaciją; surenkantis ir analizuojantis informaciją dirbtinis intelektas, įgavęs virtualų pavidalą… Dirbtiniu intelektu (DI) grįstų technologijų šuolis toks milžiniškas, kad tai jau nebėra fantastinių filmų siužetai, bet realybė. Meno pasaulyje šių dienų aktualija tampa dirbtinio intelekto ir žmogaus dvikova arba partnerystė. Diskutuojama, kas yra tikrasis kūrinio autorius – menininkas ar programos kūrėjas.

Skaitmeninio meno Lietuvoje pradininkas Gintautas Velykis (g. 1958 m.) į kompiuteriu kuriamų paveikslų stilistiką įžengė iš tapybos pasaulio. 1990–1992 m. jis pradėjo tapyti nežemiškus siužetus, išgalvotus motyvus. Kosmines, transcendentines idėjas menininkas išreiškė tradicinėmis tapymo priemonėmis. Vis dėlto nerealūs siužetai labiau tiko kompiuterinei tapybai.

Kauno paveikslų galerijos nuotr.

Koncertas „Reti susitikimai“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Kauno styginių kvartetas klausytojų ir muzikos kritikų aukštai vertinamas už atlikimo preciziškumą bei išradingai formuojamą repertuarą. Plėsdamas kultūrinį akiratį kolektyvas inicijuoja pažintis su atlikėjais iš viso pasaulio ir pristato drauge su jais parengtas programas. Susitikimas su klarneto virtuozu Darko Brleku – vienas iš šios iniciatyvos projektų, leisiančių klausytojams arčiau susipažinti su Slovėnijos kultūra ir atlikimo menu.

Programoje – Vidmanto Bartulio „Reti susitikimai, kurių metu mes šokame aistringus šokius, mename mirusius draugus, mus užplūsta sentimentalūs prisiminimai…“, Ernest Chausson – Styginių kvartetas c-moll, op.35 II d. ir Wolfgang Amadeus Mozart – Klarnetinis kvintetas A-dur, KV 581.

Susitikimas su Donaldu Kajoku, 18:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Muziejuje laukia pokalbis apie poeziją, esybę ir nesybes, apie gyvenimišką kasdienybę ir poeto žvilgsnį į pasaulį. Autorius pažadėjo ir poezijos paskaityti, o renginio metu bus galima įsigyti literatūros tyrinėtojų naujai išleistą Donaldo Kajoko poezijos rinktinę „Dieviškos slėpynės“ (LLTI, 2023, su CD) bei paprašyti autoriaus įrašyti palinkėjimą.

Su Donaldu Kajoku kalbėsis literatūrologė, kultūrinės veiklos organizatorė Agnė Cesiulė.

Ciklo NICHE koncertas, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56-1

Kauno menininkų namuose prasideda koncertų ciklas NICHE, skirtas skleisti ir pristatyti jaunosios kartos lietuvių garso meninink(i)ų ir kompozitorių kuriamą gyvai atliekamą šiuolaikinę elektroakustinę muziką. Kompozitorės ir atlikėjos Jūros Elenos Šedytės sudarytoje ciklo programoje bus pristatoma Lietuvoje ir užsienyje kuriančių lietuvių meninink(i)ų vokalinė, instrumentinė/kamerinė, elektroninė alternatyvioji kūryba, klubinė ir eksperimentinė muzika.

Ciklą atidarys elektroakustinės improvizacinės muzikos kūrėjos ir atlikėjos Gintė Preisaitė (Kopenhaga) bei Guostė Tamulynaitė (Oslas). Jos abi savo atlikėjinę veiklą pradėjo Kaune, kaip klasikinės muzikos pianistės, tačiau studijų metais pasuko į šiuolaikinių improvizacijų ir eksperimentinių kompozicijų lauką.

Po šio koncerto garsų medžiotojai migruos į pačiame centre esantį pogrindinį tašką S11. Sekit pažįstamus!