Maršrutas balandžio 3-5 dienoms

ANTRADIENIS, 04 03

Alekso Andriuškevičiaus paroda „Fazės“, 11:00-17:00
A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus, V. Putvinskio g. 64

Alekso Andriuškevičiaus ankstyvoji tapyba fotorealistinė („Miestiečiai“ I, „Modistė“, visi 1985 m., „Kūnai“, 1987 m.). Vėliau pradėjo kurti objektus, akcijas, žemės meną, videomeną, su grupe „Post Ars“, kurios narys yra nuo 1989 m., – performansus (ciklai „Raušenbergo įkvėpimas“, „Kojos“, „Raštai“, visi 1989 m.) Nuo 1990 m. susidomėjo konceptualiuoju ir proceso menu, raiškoje ėmė vyrauti minimalizmas (piešinių serija „Trys valandos darbo“ 1990 m.), dažnos gamtos ir kultūros santykio, laiko problemos („Lėktuvas“, „Plunksnos“, abu 1995 m.)

Nuo 1983 m. dalyvauja parodose, festivaliuose. 1993 m. parodoje „Europa-Bienale Niederlausitz II“ Vokietijoje su „Post Ars“ pelnė pagrindinį prizą, Prancūzijos ir Baltijos šalių videomeno festivalyje Rygoje – II premiją. Jo kūrinių turi Lietuvos, Estijos, Izraelio muziejai.

Parodoje eksponuojami kelerių paskutinių metų nedidelio formato darbai, atlikti skirtingomis plastinėmis išraiškos priemonėmis. Užfiksuoti pavidalai, vaizdai, kaip galutinės buvusio matymo „laikmenos“. Paprasčiausios emocinės fazės – aliejuje, koliaže, akvarelėje, piešiniuose.

Fazes (1)

Spektaklis „Cinkas“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

„Yra dvi situacijos, kai žmogus pakyla virš gyvenimo kasdienybės, ir atsiveria jo esmė: kai jis įsimylėjęs ir kai nujaučia artėjančią mirtį. Tada žmogus egzistuoja ant savo galimybių ribos“, – sako rašytoja Svetlana Aleksijevič. Jos knygų pasaulis sudėliotas „iš tūkstančių balsų, likimų, mūsų buities ir būties fragmentų“, kurie liudija ne istorinių faktų, bet jausmų tiesas. Ir epochos pabaigą…

Po 26-erių metų pertraukos Eimuntas Nekrošius grįžo į Jaunimo teatrą su spektakliu, pasakojančiu apie tai, kas įvyko prieš tuos tris dešimtmečius. Apie epochą, kuri nugrimzdo į nebūtį, bet jos padarinius jaučiame ir šiandien. Daugybė suluošintų likimų, nublokštų į naujo gyvenimo pakraščius. Išvaikščiojęs pasaulinės literatūros viršukalnes, Nekrošius susitelkia į eilinių žmonių likimus. Ir žvelgia į juos iš esamojo laiko perspektyvos.

Spektaklio premjera Vilniuje įvyko 2017 m. lapkritį. Už muziką spektakliui Algirdas Martinaitis apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi.

Lauros Vansevičienės nuotr.

Lauros Vansevičienės nuotr.

Premjera. Šokio spektaklis „Norėčiau būt paparčio žiedu“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Frankofonijos mėnesio renginių lankytojų jau įvertintas šokio teatro AURA naujausias spektaklis (chor. Bea Debrabant, Prancūzija) šįkart tapo kultūros edukacijos savaitės „Menų dūzgės“ dalimi. Po spektaklio laukia diskusija.

Svetlanos Baturos nuotr.

Svetlanos Baturos nuotr.

„Edson Ensemble“ koncertas, 19:00
Babtyno-Žemaitkiemio dvaras, Babtų sen., Kauno raj.

Nuo romatinės iki post modernios muzikos – tokią programą žada iš Nyderlandų atvykstantis ansamblis.

Hajime Suzuki nuotr.

Hajime Suzuki nuotr.

„Kino pavasaris 2018“: „Jūsų Vincentas“ (Loving Vincent), 20:20
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Praėjus metams po dailininko Vincento Van Gogho mirties, vienintelis tikras jo draugas paštininkas Arleso su detektyvu sūnumi rūpinasi, kad paskutinis nusižudžiusio menininko laiškas būtų pristatytas į vietą. Lenkų ir britų tandemas rekonstravo sudėtingą ir painią paslaptį bei ištyrinėjo, kas galėjo nutikti paskutiniais Van Gogho gyvenimo mėnesiais. 125 dailininkams prireikė net 7 metų, kad nutapytų 65 tūkst. filmo kadrų ir atgaivintų Van Gogho paveikslus. Susipažinsite su jo artimiausiais žmonėmis, mėgstamiausiomis vietomis, o viename žymiausių paveikslų įamžinta gandais apipinta istorija apie nusipjautą ausies galiuką. Svarstoma, kad būtent šis nutikimas tapo menininko pabaigos pradžia.

vincentas

TREČIADIENIS, 04 04

Šokio ir judesio spektaklis 6-18mėn. kūdikiams „Debesų gaudyklė“, 11:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Spektaklyje pasakojama istorija nuo gyvybės užsimezgimo iki pat jos gimimo, nuo įsčiose girdimų ir jaučiamų besilaukiančios mamos lopšinių, dainuojamų savo dar negimusiam kūdikiui, prisilietimų, maudynių prieš miegą, tėčio sekamų  pasakų iki pat pirmųjų kūdikio judesių, lytėjimo, pažinimo, žaidimo ir buvimo. 

Pagrindinė spektaklio idėja – sukurti švelnumo ir saugumo pripildytą erdvę, kurioje kūdikiams galima būti taip, kaip norisi, kur stimuliuojama klausa, rega ir lytėjimas. Spektaklio režisierė – šokio teatro „Judesio erdvė“ vadovė ir choreografė Laura Geraščenko.

Festivalis „Lietuvos teatrų pavasaris“. Spektaklis „Edis Agregatas“, 18:00
„Girstutis“, Kovo 11-osios g. 26

Teatrą ir gyvai atliekamą muziką jungiančiu sceniniu veikalu į sceną visa galia ir naujomis jėgomis bei netikėtomis raiškos formomis sugrįžta muzikinė „Keistuolių teatro“ pusė, aktorių orkestras, diriguojamas teatro spiritus movens Aido Giniočio.

Eksperimentinės roko muzikos, gyvai atliekamos aktorių scenoje, ir pirmą kartą Lietuvos teatrų istorijoje pasirodančios steampunk scenografijos fone besiskleidžianti nemirštančio optimisto istorija sužavės ne tik A. Tapino knygų, „Da Vinčio kodo“ ir alternatyviosios istorijos gerbėjus, bet ir visus, pasiruošusius nerti į mechaniškos ir užburiančios atmosferos, pomirtinio gyvenimo bei visų svarbiausia – amžinosios laimės paslapties kupiną teatro įvykį. Projekto kūrėjai šį savo kūrinį įvardija netikėtu žanru – teatrine muzikine (m)isterija, kurioje progresyvsus ir art roko muzika darniai sugyvena su naujų teatrinių formų paieškomis, besiskleidžiančiomis scenoje nauja ir nematyta stilistika.

agregatas

Knygos „Žydų teatras tarpukario Lietuvoje“ pristatymas, 18:00
Kauno įgulos karininkų ramovė, A. Mickevičiaus g. 19

Doc. dr. Inos Pukelytės monografija kviečia iš arčiau susipažinti su žydų veiklomis tarpukario Lietuvoje bei sužinoti, kokią vietą Lietuvos žydų teatras galėjo turėti tarptautiniam žydų diasporos, o kartu ir nepriklausomos Lietuvos teatro vystymuisi. Pristatymo moderatorius – VDU Menų fakulteto Teatrologijos katedros vedėjas doc. dr. Edgaras Klivis.

zyduteatras

Kauno choreografijos mokyklos mokinių koncertas, 18:00
Kauno valstybinis muzikinis teatras, Laisvės al. 91

Jau 17 metų gyvuojanti mokykla pilna įvairiaspalvių talentų, charakteringų, kūrybingai iniciatyvių mokytojų bei darbščių ir nuoširdžiai bendraujančių mokinių, tarptautinių konkursų nugalėtojų ir laureatų. Mokykla bendradarbiaudama su įvairiomis meno institucijomis rengia koncertines programas, šokio spektaklius bei projektus visuomenei.

Dviejų dalių koncerte Kauno choreografijos mokyklos mokiniai džiugins atlikdami gražiausias klasikinio, šiuolaikinio, pasaulio tautų ir istorinio šokio kompozicijas. Koncerto svečiai – Kauno šokio teatras „Aura“ ir kiti svečiai.

„Kino pavasaris 2018“: „Dabar tai jau padėk man, Dievuli!“ (So Help Me God), 18:00

Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

„Kad ir kaip nesinorės patikėti savo akimis, šiame dokumentiniame filme visos situacijos yra absoliučiai tikros, neišgalvotos ir nesuvaidintos. Nieko panašaus į tokią absurdiškai juokingą, nepatogią ir šokiruojančią realaus gyvenimo satyrą tikrai nesate matę. Tai – 2017 m. sensacija!“, – sako vyr. „Kino pavasario“ programos sudarytojas Edvinas Pukšta.

dievulipadek

„Kinema“: „Aš esu Kuba“ (Soy Cuba), 20:00
Socialinis centras „Emma“, A. Mickevičiaus g. 35

30 metų apie šį filmą mažai kas žinojo, o tuo labiau buvo matę. Filmas, kelis kartus parodytas kino teatruose Kuboje ir Sovietų sąjungoje, nesulaukė didelio palaikymo nei iš valdžios, nei iš žiūrovų ir galiausiai buvo pamirštas. „Aš esu Kuba“ turėjo tapti epu, pasakojančiu apie Kubos 1959 metų revoliuciją, tam buvo pakviesti sovietinio kino meistrai, laimėję Kanų palmės šakelę vienintelį kartą per visą Sovietų sąjungos kino istoriją. Kad būtų išgautas kuo gyvesnis Kubos įspūdis, šio kino filmavimui buvo pasitelkta netgi karinė technika, prie liemenių ir virvių rišamos kameros. Tik 1995 metais šis filmas vėl buvo atrastas ir pripažintas kino šedevru.

soycuba

KETVIRTADIENIS, 04 05

Vinco Mykolaičio-Putino 125-osios gimimo metinės, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Dalyvaus literatūrologas Stasys Lipskis, rašytojo kūrybos fragmentus skaitys aktorius Saulius Bagaliūnas, fortepijonu skambins pianistė Šviesė Čepliauskaitė. Renginį ves muziejaus direktorė Aldona Ruseckaitė. Prieš renginį galėsite apžiūrėti parodą „Būties akimirksniai…“, skirtą rašytojui bei jo seseriai Magdalenai Mykolaitytei-Slavėnienei.

putinas

Monikos Požerskytės fotografijų parodos „100 metų kartu“ atidarymas, 17:30
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

Šešėliais neužmaskuoti, skaidrūs veidai yra tarsi žinutė, kad dažniau pažiūrėtume savo artimam žmogui į akis, jį išklausytume. Taip savo fotoprojektą „100 metų kartu“, į kurį turėjome progos pažvelgti „Kaunas pilnas kultūros“ vasario numeryje, pristato Monika Požerskytė. Jos idėja Šimtmečiui – nufotografuoti šimto metų sulaukusius atkurtos Lietuvos valstybės bendraamžius ir kiekvieno jų ypatingą istoriją sudėti į projektą „100 metų kartu“.

29570452_2131453286870520_462398596727269912_n

Susitikimas su Valentinu Sventicku, 18:00
Kauno centrinis knygynas, Laisvės al. 81

Didžiajai daliai Lietuvos žmonių gana pasakyti vardą ir pavardę – Justinas Marcinkevičius, – ir yra aišku, apie ką kalbama. Tai aukščiausias titulas, kokio gali sulaukti viešas žmogus.

Kauno centrinis knygynas kviečia į knygų apie Justiną Marcinkevičių pristatymą ir susitikimą su jų autoriumi Valentinu Sventicku.  Renginį moderuos literatūrologė, literatūros kritikė Donata Mitaitė.

sventic

Žurnalo „Nemunas“ naujo numerio sutiktuvės, 18:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Po Velykų galerijoje „Meno parkas“ skaitytojai kviečiami paridenti „Nemuno“ kvadratą, kurio kiekvienas kampas suapvalėja palietus rankomis. Programoje – žurnalo kūrėjai ir autoriai, pokštaujantys, klystantys, ieškantys, fantazuojantys, eksperimentuojantys, keisčiausi ir kiečiausi: Davidas Bowie, Robertas Antinis, Benediktas Januševičius, Austė Stiklerytė, Auris Radzevičius, James Joyce ir kiti.

sutiktuves

Atviros skaitymo grupės „Clap when you want to!“ sesija, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

šiuolaikinio meno ir teorijos knygynas „Six chairs books“ kartu su menininke Anastasia Sosunova kviečia į ketvirtąją dukart per mėnesį vykstančios atviros skaitymo grupės sesiją.

Šioje sesijoje – „It Is Hard To Trust Each Other“ – bus daugiau nuoširdumo nei tiesos, o tekstai ir skaitytojai drauge su jais kalbės apie tikrovių susirėmimus: M. Sandovsky tekste „Letters to L: Paranoia and Visions” kritiškai apsvarstomi feministinei minčiai metami kaltinimai isterija ir nesukalbamumu; trumpoje rašytojo ir mąstytojo (Paul) Beatriz Preciado knygos „Testo Junkie: Sex, Drugs, and Biopolitics” ištraukoje siūloma žvelgti į lyties keitimą kaip daugialypumo plotmę, o filosofės ir feminizmo teoretikės Rosi Braidotti skyrelyje „Postmodern Feminism Nomadism“ pasakojama apie poliglotus, tapatybes bei svarstoma, kuo siejasi skirtumų pripažinimas ir artimumas. Tad, lieka tik pasikalbėti apie tai, kaip ir vėl patikėti, pasitikėti vieni kitais.

Registracija ir skaitiniai: info@sixchairsbooks.lt.

clap

Premjera. Filmas „100 metų kartu“, 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

„100 metų kartu“ – tai Lietuvos šimtamečių, atkurtos Lietuvos bendraamžių, kino portretai. Herojų istorijos, jų veido raukšlėse ir akyse užrašyti pasakojimai, atsiveriančios ilgo gyvenimo patirtys, vis dar negyjančios žaizdos ir paslaptys atskleidžia, kaip Lietuvos valstybei svarbūs įvykiai paveikė jos žmonių likimus. Seansą pristatys ir į diskusiją pakvies projekto kūrybinė grupė.

Pranešimas „Asteroidai: grėsmė mūsų civilizacijai?“, 18:00
„Green Café“, Laisvės al. 46

Ilgalaikei žmonijos ateičiai Žemėje užtikrinti svarbu pakankamai anksti aptikti net ir mažus asteroidus, kurie gali pataikyti į mūsų planetą: prisiminkime santykinai nedidelius Tunguskos ar Čeliabinsko meteoritus, turėjusius branduolinio ginklo masto griaunamąją galią ir užklupusius žmones visiškai netikėtai.  Kaip galime prognozuoti šias rizikas ir ką reikia daryti norint apsiginti? Kaip manoma, dinozaurai išnyko į Žemę atsitrenkus asteroidui: ar mes, žmonės, būdami protingesni, panaudosime savo žinias, kad išvengtume rizikos sulaukti dinozaurų likimo?

Pranešėjas: Dr. Vladas Lašas, „B612 Foundation“ bendraįkūrėjas.

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Muziejaus trečiadienis: „Aš esu sveikas ir kupinas jėgos savo kilniam darbui“
ANTRADIENIS, 04 03 Alekso Andriuškevičiaus paroda „Fazės“, 11:00-17:00 A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus, V. Putvinskio g. 64 Alekso Andriuškevičiaus ankstyvoji tapyba fotorealistinė („Miestiečiai“ I, „Modistė“, visi 1985 m., „Kūnai“, 1987 m.). Vėliau pradėjo kurti objektus, akcijas, žemės meną, videomeną, su...
Daugiau
Globoja
Leidžia