Maršrutas balandžio 29 – gegužės 2 dienoms

PIRMADIENIS, 04 29

Gražinos Pašakarnienės fotografikos parodos „Aguonų šokis“ pristatymas, 17:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2, IV a. fojė

Iki gegužės 20 d. eksponuojamoje parodoje organiškai susipina sentimentalūs lauko aguonų skaitmeninių fotografijų vaizdai bei nuotraukų grafiniai vaizdai, sukurti kompiuterinėmis technologijomis.

„Mitologijoje aguona užima ypatingą vietą. Antikos laikais aguona buvo laikoma šventu dievų augalu, graikų poetas Teokritas (III a. pr. Kr.) aguoną kildino iš Afroditės ašarų, nukritusių jai apraudant savo mylimojo Adonio praradimą, sapnų dievo Morfėjaus simbolis – aguona, deivei Demetrai šios gėlės buvo aukojamos kaip žemės, miego ir užmaršties simbolis.“ – rašo autorė.

aguo

Žodžio ir garso spektaklis „Vilku gimęs, vilku ir būk!“, 18:00
„Raudona ZOOna“, Laisvės al. 106

Pirmadienį susivienys trys „Raudonos ZOOnos“ ciklai – „Poetos“, „Lietuviškumo pamokos“ ir „Knygių urvas“. Raimundas Eimontas balsu ir elektrinėmis kanklėmis interpretuos knygos „Lietuviškos pasakėčios“ ištraukas.

ANTRADIENIS, 04 30

KMN infocentras: „Archives and Disobedience“, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Margaret Tali ir Tanel Rander knygą „Archives and Disobedience: Changing tactics of visual culture in Eastern Europe“ pristatys vienas iš knygos redaktorių, balandį KMN reziduojantis menininkas, kuratorius ir rašytojas Tanel Rander.

Knyga yra tekstų, nagrinėjančių archyvinių instancijų reikšmę vizualioje kultūroje ir viešajame diskurse Rytų Europos valstybėse, rinkinys. Archyvai (meno institucijos, muziejai, nuotraukų ir video bankai) traktuojami kaip žinių valdymo ir kontrolės forma, subjektyvumo šaltinis, tuo pat tarnaujantys ir kaip įrankis rezistencijai bei nepaklusnumui skleistis. Per archyvus formuojama tapatybės politika, kurioje subjektyviai transliuojama vertybių sistema, žmonių elgesio modeliai ir kalbos konstrukcijos. Remiantis šiuo požiūriu, įvairių Rytų Europos autorių, tarp jų užsiimančių ir meninėmis praktikomis, tekstuose nagrinėjama kaip archyvai, kuriuose tarpsta diskurso formavimo praktikos – ne tik išsaugo ir apjungia, bet ir formuoja bei kuria subjekto ir objekto pozicijas visuomenėje.

disobedience

Spektaklis „Dreamworks“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Niekas nesibaigia nei gerai, nei blogai. Geriausių budistinių istorijų esmė – palikti galimybę istoriją pakeisti nuo bet kurios jos vietos. Šių istorijų personažų sprendimai ir elgesys laikomi labiau atsitiktinumais ar atsitikimais, bet tik ne likimu. Nėra nei pradžios, nei pabaigos. Gyvenimas – tai iliuzijų darbas, kuris niekada nesibaigia. Taip savo istorijas pasakoja ir rusų dramaturgas Ivanas Vyrypajevas, o jam antrina režisierius Agnius Jankevičius, mūsų katalikiškai įtampai čaižiai primindamas: „Chill! Nusiramink!“. „Vyrypajevo personažai daro ne ką kita, kaip ieško, nuo kurios vietos galėtų pradėti iš naujo, kad galėtų pradėti nuo pradžių. Jie grįžta į pirmą susitikimą, į gimimą, kad susikurtų sau dar vieną šansą“, – sako režisierius. Buitinės situacijos, draugų pokštai, šioks toks kriminalas – toks paviršutiniškas veiksmas lydi pagrindinio personažo pokalbį su mirusia žmona.

dreamworks

Ciklo „Miesto kultūra. Miestai be miestiečių“ paskaita, 18:00
VDA Kauno fakultetas, Muitinės g. 4

Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Architektūros katedra organizuoja devynių paskaitų ciklą „Miesto kultūra. Miestai be miestiečių“. Šiuo projektu Architektūros katedra siekia aktualizuoti šiuolaikinės architektūros aspektus ir jų įtaką miesto veido, kultūros ir visuomenės poreikių formavimuisi. Balandžio viešnia – doc. dr. Eglė Navickienė (Vilniaus Gedimino technikos universitetas).

Filmas „Pirmieji kovotojai su mafija“, 18:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Tai turbūt pirmasis dokumentinis kino pasakojimas atskleidžiantis Lietuvos visuomenės gyvenimą kruvinaisiais 1990-aisiais, kai šalyje klestėjo reketas, nevaržomai siautėjo banditų gaujos. Šiame filme intriguojančius pasakojimus prieš kamerą pateikia buvę elitinio kriminalinės policijos padalinio – 6 skyriaus – vadovai, eiliniai operatyvininkai, kuriems tuomet teko susidurti su nemažais sunkumais. Vienas iš pašnekovų filmo kūrėjus atvedė prie Kauno mokyklos, kurioje kadaise mokėsi Henrikas Daktaras. Žiūrovai pamatys nemažai anksčiau niekur neskelbtų archyvinių kadrų. Šio filmo scenarijaus autorius, prodiuseris ir vienas iš režisierių – žurnalistas Dailius Dargis, kuris savo septyniose knygose yra paskyręs nemažai vietos 1990-ųjų epochos tyrinėjimams.

Archyviniai kadrai

Archyviniai kadrai

Bjelle albumo „PLANet B“ pristatymas, 20:00
„Sinagoga Studio“, Vaisių g. 30

Kompozitorė, dainų atlikėja ir kūrėja, radijo ir televizijos laidų vedėja Raminta Naujanytė – Bjelle kviečia į pirmojo solinio albumo „PLANet B“ pristatymo koncertą Kaune.

Pirmąjį mini albumą „Kas tu Toks“ prieš kelis metus su grupe išleidusi USB rakte, Raminta Naujanytė –Bjelle dar kartą stebina netikėtais sprendimai – šį kartą albumas telpa komiksų knygelėje. Albumą „PLANet B“ galima skaityti ir klausyti vienu metu – komikso puslapiuose yra QR kodai, išmaniųjų telefonų pagalba leidžiantys skambėti muzikai, būtent tose vietose, kur dainos jungia pasakojimą.

Didžioji naujojo albumo dainų dalis gimė Islandijoje, kur atlikėja studijavo elektroninės kompozicijos studijas Islandijos menų universitete. „Pirmą kartą turėjau galimybę ilgesniam laikui atitolti nuo sau įprastos aplinkos, iškeliauti iš komforto zonos, todėl santykis su savimi tapo kitoks”.

TREČIADIENIS, 05 01

Šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis“: „Origamis“, 17:00
Nemuno slėnis, Zapyškis, Kauno raj.

Įkvėptas senovės japonų origamio technikos, „Origamis“ 40 pėdų krovininį konteinerį paverčia besikeičiančia pasirodymo erdve. Satchie Noro lėtai išskleidžia mechaninę struktūrą, iš trikampio lankstydama kvadratą ir stačiakampį. „Origamis“ – tai mašinos ir šokėjos duetas, pramoninė romantika, kurioje konteineris – globalizacijos simbolis – apglėbia trapų žmogaus kūną. Per stulbinamai vizualią ir giliai poetinę patirtį S. Noro ir Silvain Ohl į vieną sujungia šokį, judančią architektūrą ir kraštovaizdį.

Tradiciškai gegužės 11 d., Lietuvos aitvarų sostinėje Zapyškyje vyks aitvarų festivalis „Tarp žemės ir dangaus“. Festivalis organizuojamas nuo 2006 metų ir pritraukia tūkstančius žmonių, kurie festivalio metu turi galimybę kūrybiškai praleisti laiką su šeima ar draugais, apsupti nuostabios gamtos. Naujasis Baltijos šokis džiaugiasi galėdamas būti šios augančios šventės dalimi ir gegužės 1 d. kviečią į kūrybines aitvarų gamybos dirbtuves, kurios taps mažyte aitvarų festivalio repeticija.

origamis

„Improdimensija“: Kresten Osgood / Arnas Mikalkėnas / Aurelijus Užameckis, 19:00
„Jazz Academy“, Baltų pr. 34

Kresten Osgood yra labiausiai užsiemęs būgnininkas Danijoje, grojantis 300 koncertų per metus. Jo muzika vyrauja nuo tradicinio džiazo iki improvizacijos ir eksperimentų įvariose sudėtyse. Arnas Mikalkėnas – vienas aktyviausių laisvosios muzikos atlikėjų Lietuvoje, multiinstrumentalistas, kompozitorius, aktyvus performanso meno dalyvis, ne viename Europos konkurse apdovanotas tarptautiniais prizais ir garsėjantis novatoriškomis džiazo improvizacijomis. Aurelijus Užameckis – kontrabosininkas, kompozitorius. Pradėjo groti nuo mažens ir praktikavo klasikinės muzikos atlikimą, tačiau po ilgų ieškojimų džiazo ir šiuolaikinės muzikos stiliuose, nuėjo daugiažanrišku muzikos keliu ir šiuo metu neapsiriboją stilistiniais rėmais – groja ir kuria muziką.

impro

KETVIRTADIENIS, 05 02

Knygos „Prezidento rūmai Kaune“ sutiktuvės, 17:30
Istorinė LR Prezidentūra, Vilniaus g. 33

Ši ką tik išleista kolektyvinė monografija turėtų patikti tiems, kuriems įdomi pastarųjų dviejų šimtmečių Kauno, Lietuvos ir Europos istorija. Plačiau apie knygą rašėme čia.

prezidentorumai

Spektaklis „Biografija: vaidinimas“, 18 val.
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Gintaro Varno režisuotas spektaklis „Biografija: vaidinimas“ – tai kūrinys, kuriame svarstoma siurrealistinė galimybė gyvenimą realizuoti tarsi spektaklį scenoje – pervaidinti nepatikusias ar nepavykusias vietas: kas nutiktų, jei drugelio efektas būtų įmanomas. Šiam kūriniui nesvetimi absurdiškumo elementai, tarsi F.Kafkos “Procese”, kuomet asmeniniai apsisprendimai tėra iliuzija, nes visada už nugaros stovi Likimas/Dievas/Registratorius ciniškai vertinantis asmenybės gyvenimą tik kaip dar vieną bylą Visatos sudedamojoje. Žmogus net ir žinodamas savo likimą 7 metus į priekį, vis tiek daro vienokias ar kitokias klaidas, o kritinė Žmogiškoji klaida – neišvengiama.

\

Kabloonak albumo pristatymas, 19:00
„Sinagoga Studio“, Vaisių g. 30

Vilniečio Kabloonak muzika yra saugus uostas tiems, kurių pilkąsias ląsteles jau kiek per daug išvargino užtikrintai šaižus šiuolaikinio miesto ritmas. Užuovėją čia ras ir tie, kuriems gyvenimo eteryje per daug greičio ir elektros. Jautriai poetiškos ir brandžiai sarkastiškos jo kūrybos iškarpos labai tinka išlydėjus paskutinius triukšmingo baro lankytojus dar sutrenkti vieną kitą šokį dviese. Nebūtinai net lėtą. Bet dviese. Nes nesvarbu, gyvai ar įraše, visu garsu ar pašnibždom, Kabloonak yra absoliučiai ir amžinai apie meilę ir už ją. Koncerte bus pristatomas naujasis muzikanto albumas.

56976928_3171388699553746_3671707085390741504_n

Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia