Maršrutas balandžio 29 — gegužės 1 dienoms

„Kaunas Jazz“, A. Bulotos nuotr.

PENKTADIENIS, balandžio 29 d.

Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekos atidarymas
S. Daukanto g. 25

Po restauracijos atidaroma Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus. Šios viešosios įstaigos veikla bus susieta su Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Lietuvių išeivijos institutu (LII). Bibliotekos-muziejaus atidarymas sutampa ir su jubiliejiniais metais Prezidentui – lapkričio pradžioje VDU Tarybos pirmininkui ir garbės daktarui Valdui Adamkui sukanka 90 metų. Lietuvoje tokia biblioteka-muziejus kuriama pirmą kartą. Skaitykite mūsų interviu su Prezidentu čia.

Gedimino Pempės parodos „Tarp linijų ir žodžių“ atidarymas, 17 val.
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Petras Gediminas Pempė (1921–2008) – taikomosios grafikos kūrėjas, įnešęs reikšmingą indėlį į šios dailės srities barus Lietuvoje. Dailininkas, kurio aktyvus kūrybinis kelias prasidėjo XX a. 7 deš., kūrė knygų viršelius ir iliustracijas, firminius ir pašto ženklus, ekslibrisus, plakatus, sveikinimų adresus. Kaligrafija yra viena iš menininką geriausiai reprezentuojančių sričių – G. Pempė vadinamas šrifto virtuozu. Parodoje „Tarp linijų ir žodžių“ siekta atspindėti įvairiapusę dailininko kūrybinę veiklą, pradedant nuo ankstyvųjų projektų ir baigiant paskutiniaisiais darbais.

pempe

„Godos“, 19 val.
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Nuvilnijęs per Norvegijos ir Lietuvos regionus, „Godų“ projektas sugrįžo ten, kur prasidėjo. Didžiojoje scenoje – dviejų dalių šokio spektaklio „Godos“ premjera ir susitikimas su projekto kūrybine komanda bei projekto rezultatų pristatymas

12968160_1018204381604681_7777580505298650712_o

No[ise]jazz, 20 val.
Laisvojo meno buveinė „Raudonas namas“, Veiverių g. 64

Kiekvieno didelio festivalio būtinybė – alternatyvi „off“ programa. Pagrindinis šio vakaro svečias – radikaliai „pakrypęs“ gitaristas Valdas Narkevičius, grosiantis solo ir su kitais muzikantais – vokaliste E. Gerasimovaite, gitaristu M. Butkevičium, saksofono meditatorium G. Balbierium, šį kartą klasikinio džiazo „emplavimo virusu apsikrėtusia grupe „Ana-Logika“ (M. Paulikas ir R. Eimontas) ir kt.

Vakarėlis „Let’s Get Funky“ su DJ Goldstar
Baras „Yzy“, Vilniaus g. 19

Šiemet čekų didžėjus mini jau 20-ies metų vinilų sukiojimo jubiliejų. Per visą šį laiką prie jo patefonai prasisuko tukstančius valandų ir buvo ištryptos šimtų vakarėlių šokių aikštelės visoje Europoje. Taigi šį penktadienį galima drąsiai tikėtis padorios porcijos funk, soul, disco, acid jazz muzikos.

„Kaunas Jazz“: Lenkų džiazo diena, 20 val.
Vienybės aikštė

Specialų džiazo vakarą festivalis organizuoja kartu su Lenkijos institutu. Laukia du koncertai po atviru dangumi – hiphopo ir džiazo ritmus derinantys „Flue Band“ ir „Jazz Funk Experience“, kuriems galioja viena nerašyta taisyklė – skambant muzikai, turi kilnotis kojos. Iš legendinio Herbie Hancocko ir kitų džiazo ir fanko ritmams sielą pardavusių legendų įkvėpimo pasisėmę lenkai (ir vienas tituluotas britas) groja tik originalius kūrinius, įskeldami geros nuotaikos kibirkštį visur, kur tik prijungia savo instrumentus.

Vakarėlis „DBC x DEW“, 22 val.
Baras „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Tarpžanrinės klubinės patirties beieškantys, sukluskite ir nebedvejokite. Dvi aktyviausios, miestietišką muzikinę demokratiją atstovaujančios radijo laidos Lietuvoje — „Despotin Beat Club“ ir DEWFORANIMALS – susijungia vieną gražią Kauno naktį.

„Kaunas Jazz“: Bernhoft, 23 val.
Klubas „Combo“, Raudondvario pl. 107

Norvego Jarle Bernhofto, arba tiesiog Bernhofto, populiarumas jau senai išsiveržė už vieno žanro ribų. Ritmenbliuzas, popmuzika, net hiphopo atspindžiai – visa tai susilieja į šio talentingo žmogaus-orkestro pasirodymus.

ŠEŠTADIENIS, balandžio 30 d.

„Kaunas Jazz“: Džiazo gatvė, 14-20 val.
Senamiestis ir centras

Tradicija tapusi „Džiazo gatvė“ – tai daug įvairių nemokamų koncertų bei šokio ir DJ pasirodymų miesto centre ir senamiestyje – tiesiog nieko neplanuodami eikite Vilniaus gatve ir Laisvės alėja. Juk šeštadienis – tarptautinė džiazo diena.

Ievos Savickaitės performansas ONO, 19 val.
Projektų erdvė „Kabinetas“, A. Mapu g. 20

Ieva Savickaitė pirmąjį mono performansą pristatė 2014 m. „CREATurE Live Art“ festivalyje Kaune. Ją domina eksperimentinės performatyviųjų menų formos, teatrinės laboratorijos ir šiuolaikinės performanso meno tendencijos. Kūrybai būdingas ženkliškumas, žmogaus kūno medžiagiškumo problematika, estetizuota vizualinė raiška, kartu ir asmeninės temos, kurios suvokiamos visuomeninio kultūrinio gyvenimo kontekste. Performansas ONO veikia lyties performatyvumo teorijos kontekste, kaip video performanso „Pradžia 2014-09-16“ poetinis komentaras. Šeštadienį su Ieva Savickaite bendradarbiaus medijų menininkė Gintarė Gaidamavičiūtė.

Trumpametražio filmo „Manifesto“ peržiūra, 20 val.
Laisvojo meno buveinė „Raudonas namas“, Veiverių g. 64

„BrainMonk“ – tai dizainerių-vizualistų Andriaus Žemaičio ir Mariaus Pauliko kūrybinė platforma. Užfiksuotas per vieną dieną, spontaniška dvasia persmelktas filmas „BrainMonk“ netelpa į žanrų rėmus, ir galėtų būti apibūdintas kaip metafizinės kelionės dokumentas. Transcendencijos-stebuklo siekis stumia protagonistus/kūrėjus nežinomo tikslo link. Kelionės metu veikėjams reiškiasi skirtingų stichijų – gyvybės ir mirties, materijos ir intelekto, ramybės bei absurdo – manifestacijos.

brainmonk

Vakarėlis „Urban Grooves“, 21 val.
„Galeria Urbana“, Vilniaus g. 22

Po pasirodymų „Džiazo gatvėje“ didžėjai susiburs dar vienai džiazui dedikuotai sesijai. Už pulto – į Kauną per „Kaunas Jazz“ visuomet atvažiuojantys Genn Bo, Souldatov, Weedska ir Kropp.

„Kaunas Jazz“: „State of Zoe“, 22 val.
Vienybės aikštė

Estų džiazo festivalis „Jazzkar“ šiemet su mūsiškiu draugauja ypač artimai. Lietuvos muzikantai grojo Taline, o į Vienybės aikštę koncertui, kurį vainikuos fejerverkai, atvyksta vokalistė ir kompozitorė Anneliis Kits, savo pasirodymuos subtiliai derinanti soul, jazz ir pop nuotaikas.

„Kaunas Jazz“: „Koop Oscar Orchestra“, 23 val.
Klubas „Combo“, Raudondvario pl. 107

Kadaise, 2003-aisiais, „Koop“ jau viešėjo festivalyje, o šįkart vienas iš grupės lyderių grįžta su nauja komanda ir… lietuviams puikiai pažįstama vokaliste – Jazzu. Naujoji orkestro sudėtis jau keliavo po koncertų sales Europoje, tad simboliška, kad šeštadienį grįš į Kauną.

SEKMADIENIS, gegužės 1 d.

„Kaunas Jazz“: „Žydiškoji tema džiaze“
Kauno sinagoga, E.Ožeškienės g. 13

Giedrius Kuprevičius ir Liutauras Janušaitis sekmadienio popietę pristatys projektą „KurzSax“, kurio pagrindą sudaro elektroninės instrumentas „Kurzweil“ ir saksofonas.

Filmas „Kūdikiai“ (Bébé), 16 val.
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

Šio filmo pagrindiniai veikėjai ir herojai – keturi kūdikiai iš keturių pasaulio kampelių. Tai mergaitė Ponijao iš kaimelio Namibijoje, japoniukė Mari, gyvenanti Tokijuje, berniukas Bayargalas iš Mongolijos bei su šeima San Franciske įsikūrusi amerikietė Hattie. Režisierius Thomas Balmes įamžino šių vaikų gyvenimus nuo jų gimimo iki pirmųjų žingsnių.

Gala koncertas Motinos dienai, 17 val.
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Koncertas rengiamas bendradarbiaujant su Lichtenšteino „Sic itur ad astra [siaa]“ fondu. Kauno miesto simfoninis orkestras ir būrys solistų iš Lietuvos bei užsienio, diriguojami Ričardo Šumilos, atliks arijas iš kompozitorių P. Mascagni, G. Verdi, G. Donizetti, G. Rossini, G. F. Händel, V. Bellini, J. Offenbach, J. Massenet, G. Bizet, E. Kalman operų.

Mindaugo Juodžio tapybos paroda „Deep in Jazz“, 17 val.
Galerija ALM, Vilniaus g. 17

Juvelyras ir tapytojas Mindaugas Juodis, aktyvus džiazo scenos dalyvis, „Kaunas Jazz“ parodą rengia ne pirmą kartą.

 

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia