Maršrutas balandžio 27-29 dienoms

PENKTADIENIS, 04 27

2018 IIHF pasaulio ledo ritulio čempionatas, I divizionas, B grupė, 12:30

„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Penktadienio tvarkaraštis:
12:30 Japonija – Rumunija
16:00 Estija – Kroatija
19:30 Lietuva – Ukraina

„Kaunas Jazz“ koncertai Karo muziejaus sodelyje ir Laisvės alėjoje, 18:00
S. Daukanto g. Ir Laisvės al. sankirta

Karo muziejaus sodelyje tradiciškai skambės varpai, čia vyks Giedriaus Kuprevičiaus koncertas. Festivalio lauko scenos Laisvės alėjoje prie fontano atidarymas vyks su jau tradicija tapusiu vaikų piešinių konkursu „Kaunas Jazz ant grindinio“. Kiek vėliau scenoje festivalio lankytojų lauks ir muzikinis linkėjimas nuo Estijos festivalio „Jazzkaar“. Šiais metais juos iš kaimyninės Estijos perduos grupė „Laura & W“. Sutemus fejerverką ne tik danguje, bet ir scenoje iššaus penkių jaunų vaikinų orkestras „Rakija Klezmer Orkestar“. Balkanišką, čigonišką ir litvakišką klezmerį grojantys atlikėjai žada supažindinti su pasaulietinės žydiškos muzikos kryptimi, kuri Lietuvoje po II pasaulinio karo beveik išnyko.

Protmūšis „Keistuoliai ir maištininkai: nepaklusnumo kultūros fragmentai“, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Koks universalus pradas sieja filosofus, literatus, teatralus, studentus ir menininkus? Ką bendro turi Kaunas, Praha ir Paryžius? Kaip maištauja lietuviai? Suburkite 3-5 žmonių komandą ir atsakykite į šiuos ir kitus klausimus bei susipažinkite su Lietuvos ir pasaulio maištininkais protmūšyje. Registracijos forma: https://goo.gl/Jj4H2q.

Protmūšį rengia Kauno technologijos universiteto gimnazijos Alumni klubas. Visos renginio metu surinktos lėšos bus skiriamos KTUG „Šimtmečio“ Humanitarinių, socialinių mokslų ir menų stipendijai steigti.

keistuoliai

Gitaros improvizacijų vakaras, 19:00
„Raudona ZOOna“, Laisvės al. 106

Guillaume Gargaud (Prancūzija) pasirodys ir solo amplua, ir kartu su Marijumi Butkevičiumi bei Valdu Aleksandravičiumi.

Spektaklis „Otelas“, 19:00
Vieta pranešama įsigijus bilietą

Gildo Aleksos režisuota „Otelo“ interpretacija nagrinėja postsovietinio palikimo ir žmogaus tragiškumo santykį, todėl spektaklis rodomas ne teatro scenoje, o kassyk vis kitame daugiabučio bute. Klasikinė tragedija čia prasideda jau pagrindiniams veikėjams išvykus toli nuo gimtojo miesto, toli nuo savo tėvynės ir nuo valdžios. Taip pat bute įsikūrusios dvi jaunos poros – Otelas su Dezdemona ir Jagas su Emilija – mėgina sugyventi, tačiau viena pora pradeda gadinti kitos gyvenimą ir viskas išvirsta į karštligišką sapną.

otelas

Šokio spektaklis „Liepsnos virš šaltojo kalno“, 19:00
Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79

Vyčio Jakausko spektaklis – apie sienas, išorines ir vidines, tikras ir menamas. Sienas, kurios teikia atramą ir saugų prieglobstį, sienas, kurios riboja mūsų siekius ir skatina nusivylimą bei kapituliaciją, ir tuo pačiu apie sienas, kurios gali tapti atspirtimi judėjimui į nepažintus horizontus.

liepsnosvirs

Grupės „Get Your Gun“ koncertas, 21:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Šiaurietiškas tamsumas, stipriai jaučiamas kontaktas su klausytoju, svajingi ir tuo pačiu mistifikuoti – danai „Get Your Gun“ grįžta į Lietuvą pristatyti naujojo leidinio „Doubt Is My Rope Back To You“. Pirmą kartą Kaune!

Grupės BA. koncertas, 21:00
Klubas „Gargaras“, Raudondvario pl. 101

Vienos svarbiausių dešimtmečio indie grupių Lietuvoje koncertas Kaune po dvejų metų pertraukos neabejotinai bus anšlaginis. Sostinėje į grupės pasirodymą bilietų nebeliko dar gerokai iki renginio.

„Kaunas Jazz 2018“: „Helsinki-Cotonou Ensemble“, 23:00
Klubas „Renginių oazė“, Baltų pr. 16

Benino ir Suomijos muzikantų grupė debiutavo 2012-aisiais. Anot specialistų, grupės muzika skamba kaip kažkas per vidurį tarp legendinio Afrikos muzikanto Felos Kuti ir populiarios JAV grupės „Snarky Puppy“. Funk, soul, džiazą ir afrikietiškus ritualinių apeigų ritmus savo kūryboje derinanti grupė garsėja ugningais pasirodymais

ŠEŠTADIENIS, 04 28

Kauno tvirtovės parko edukacinių erdvių atidarymas, 10:00
Įvairios vietos

Kiek kartų norėjote istoriją paliesti savo rankomis ir klausėte savęs nekantraudami: „Kada nors norėčiau pamatyti legendomis apipintus Kauno požemius…“ arba „Mano svajonė – pasijusti tikru tvirtovės gynėju“? Dabar galite liautis svajoję ir apsilankykite giliausiuose požemiuose, kuriuose slypi didžiulės paslaptys! Į Kauno fortus ekstremalių pojūčių ieškančius lankytojus traukia daugybė dalykų – įdomūs architektūriniai sprendimai, ekstremalūs pojūčiai vaikštinėjant klaidžiais tuneliais, apšviestais tik spingsinčia žibaline lempa.

Visą šeštadienį veiksmas virs net keliuose Kauno fortuose ir Centriniame parako sandėlyje.

seniavos

Ekskursija „Kauno art deco: vėl pas Adelę ir Paulių Galaunes“, 10:40
Susitikimo vieta pranešama užsiregistravus info@grazinkimekauna.lt.

Po kino filmo filmavimo pertraukos duris vėl atveria Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus padalinys, A ir P. Galaunių namai ir juose veikianti art deco stiliaus interjerų paroda „Kasdienybės geometrija“. Iniciatyva „Gražinkime Kauną“ kviečia į parodą keliauti per žydintį Žaliakalnio Radijo kalną, susipažįstant su architektų E. Fryko, F. Vizbaro, S. Kudoko, F. Bielinskio, B. Elsbergo suprojektuotomis modernistinėmis vilomis, istorine Kauno sporto hale, Lietuvos kūno kultūros akademijos rūmais.

galaunes

2018 IIHF pasaulio ledo ritulio čempionatas, I divizionas, B grupė, 12:30

„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Šeštadienio tvarkaraštis:
12:30 Kroatija – Rumunija
16:00 Ukraina – Japonija
19:30 Lietuva – Estija

„Kaunas Jazz 2018“: Džiazo gatvė, 14:00
Įvairios vietos

Koncertai ir šokiai – ne tik salėse ir klubuose, bet ir pagrindinėje Kauno pėsčiųjų arterijoje. Stabtelėkite Vilniaus gatvėje ir Laisvės alėjoje, klausykitės muzikos ar mokykitės naujų žingsnelių – tai yra „Kaunas Jazz“.

Ekskursija po parodą „Lietuviškojo modernizmo parafrazės“, 17:00
Vytauto pr. 71

Kauno modernaus meno fondas kviečia po išskirtinę parodą pasivaikščioti su jos kuratore,viena geriausių šio laikmečio dailės žinovių Kristina Budryte-Geneviče. Tai puiki galimybė daugiau išgirsti apie tarpukario ir vėlesnę Kauno dailės mokyklą, sužinoti, kodėl ji tokia įdomi ir įtakinga Lietuvoje. Bus pasakojama įvairių faktų ir istorijų apie menininkus, kurių darbai eksponuojami parodoje – apie V. Povilaičio pradingusias pirmąsias Lietuvos abstrakcijas, R. Nemeikšio ironišką žvilgsnį, A. Vilpišausko kūrybines inspiracijas ir daug kitų netikėtų istorijų.

Parodos rengėjų nuotr.

Parodos rengėjų nuotr.

„Neformalusis universitetas“, 17:00
Kauno autobusų stotis, Vytauto pr. 24

Tikrai ne. Jau ketvirtus metus iš eilės KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto studentų atstovybė SHM visus studentus ir moksleivius kviečia į „Neformalųjį Universitetą“. Tai seminarų ciklas, kurio metu jaunimas yra skatinamas tobulėti, domėtis mokslu neformalioje aplinkoje, kelti kompetencijas ne tik edukacinėje srityje, bet ir kultūrinėje, socialinėje ir savęs pažinimo srityse. Šiais metais lektorių gretose – populiarūs keliautojai, talentingi projektų kūrėjai, sportininkai, menininkai, pasiruošę papasakoti apie motyvaciją, pozityvą, savirealizaciją, kūrybą ir savo asmeninę patirtį. Būtina išankstinė registracija: https://goo.gl/forms/SgU6FoWYUs0DiGM33.

neformalusis

„Kaunas Jazz 2018“: „Shinkarenko Jazz 4N“ ir „Jacob Karlzon Trio“, 19:00
VDU Didžioji salė, S. Daukanto g. 28

Jacobas Karlzonas – daugiau nei dešimt solinių albumų įrašęs, kelių dešimčių kitų artistų plokštelių įrašuose dalyvavęs, ryškiai Skandinavijos (ir ne tik) džiazo scenoje pianistas, kompozitorius ir improvizuotojas. Jis, beje, taip pat žinomas ir kaip ilgametis „Kaunas Jazz“ viešėjusios dainininkės Viktorios Tolstoy muzikinis partneris. Jacobo kūryboje drąsiai flirtuoja džiazas, elektronika, rokas. Svečią iš Švedijos, pasirodysiantį su dar dviem muzikantais, pasitiks žinomi lietuviai – pirmojoje koncerto dalyje pasirodys bosistas Leonidas Šinkarenko su grupe „Jazz 4 N“.

„No Theatre“ vienos nakties festivalis „Teatrinė nemiga“, 21:00
Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79

Režisieriaus Vido Bareikio vadovaujamas teatro judėjimas „No Theatre“ kviečia žiūrovus į neeilinį renginį. Aštuntąjį savo sezoną vieno aktyviausių nepriklausomų Lietuvos teatrų kūrėjai pabaigs vienos nakties teatro festivaliu, kurio metu bus parodytos visos sezono premjeros – Ivano Vyrypaevo „Būtis nr 2“ bei „Iliuzijos“ ir Justo Tertelio „Sudie, idiotai!“. Festivalis baigsis penktą ryto!

SEKMADIENIS, 04 29

„Kaunas Jazz 2018“ koncertas, 14:00
Kauno choralinė sinagoga, E. Ožeškienės g. 13

Projektą „Naissblue“ iš Serbijos į Kauną atsiuntė tenykštis „Nišville Jazz Festival“.

Premjera. Popietė visai šeimai „Džiazolendas“, 14:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Koncertinė įstaiga „Kauno santaka“ su Kauno bigbendu pirmą kartą pristato naują, originalų džiazo muzikos kūrinį visai šeimai. Muzikinė premjera „Džiazolendas“ – ypatinga pasaka! Jos autorius – kompozitorius, trombonininkas Jievaras Jasinskis kartu su aktoriumi ir režisieriumi Andriumi Žiurausku kviečia sėsti į smagų džiazo muzikos traukinį, pakeliauti ir patirti daug nuotykių… mėnulyje, vandenyje, piratų laive ar veidrodžių karalystėje. O gal kitur. Visų paslapčių negalime atskleisti, nes kokie gi tada būtų nuotykiai?! „Džiazolendas“ – tai kūrinys, kuriame visi atlikėjai yra personažai, o klausytojai – aktyvūs dalyviai.

Filmas „Po medžiu“, 15:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Hafsteinn Gunnar Sigurðsson režisuotame filme „Pasukęs į kairę“ jaunas vyras persikelia į tėvų namus ir tęsia teisinę dvikovą su išspyrusia į lauką žmona dėl 4 metų dukrelės globos. Atlis netrunka pajausti karo atmosferą ir pas tėvus, kurių ilgalaikis konfliktas su kaimynais įgauna nesuvaldomą pagreitį. Jie ginčijasi dėl kieme išsikerojusio seno medžio, kurio šakos uždengia saulę, o nuolatinis šešėlis trukdo kaimynams želdinti žolę. Kai nemandagūs įžeidimai ir smulkios niekšybės tampa neveiksmingos, abi šeimos pereina prie sunkesnės artilerijos. Paslapčia apgadinamas nekilnojamasis turtas, išeina iš automobilių padangų oras, paslaptingai dingsta katinas, Atlio tėvas įsitaiso stebėjimo kamerą, o neištvėręs patyčių ir paragintas valdingos žmonos kaimynas nusiperka benzininį pjūklą.

„Blue Mouth Performance“: atvira repeticija/paskaita/performansas, 17:00
„Šelteris“, Vytauto pr. 79

Blue mouth performance yra keturių jaunųjų menininkių bendros kūrybos platforma. Ingrida Ce, Kristina Marija Kulinič, Ieva Savickaitė ir Milda Vyšniauskaitė pirmuosius bendrus projektus pradėjo vystyti 2014 m., studijuodamos kino ir teatro vaidybos bakalaurą. Ilgainiui pavieniai polilogai vystėsi į meninius tyrimus ir sąmoningą norą kurti kartu. Pernai buvo padarytas sprendimas įsipareigoti ilgalaikiam procesui.

bluemouth

Premjera. Spektaklis „Lė-kiau-lė-kiau“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras (Rūtos salė), Laisvės al. 71

Kai tau keturiolika, leki visu greičiu ir neri stačia galva, siautėji su draugais ir myli, lipi ant stogo ir skęsti muzikoje. Norisi bučinių ir nuotykių, tūsų ir juoko, pripažinimo ir galios, supratimo ir palaikymo. Eglės Kižaitės spektaklyje paauglių pasaulis – komplikuotas, gyvas, jautrus ir aštrus – sukurtas ir atkurtas iš paauglių forumų internete, susitinkant ir bendraujat su 13-16 metų vaikais. Meilė ir sekstingas, draugystė ir išdavystė, patyčios ir vienatvė – tai iššūkiai, su kuriais susiduria šiandienos paauglys, trokštantis būti išklausytas ir suprastas.

A lyga: „Stumbras“ – „Trakai“, 18:00
NFA stadionas, Aukštaičių g. 51

„Žalgiris“ pateko į finalinį ketvertą, o iš Kauno išvažiavo ledo ritulys. Kas toliau? Visada yra lietuviškas futbolas. A lyga žydinčiame Žaliakalnyje!

alygastumbras

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia