Maršrutas balandžio 26 – 28 dienoms

PENKTADIENIS, 04 26

Premjera: „Whitney“, 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Jos balsas užbūrė visą pasaulį. Dokumentinis filmas žvelgia į Whitney Houston – vienos talentingiausių visų laikų atlikėjų gyvenimą, stulbinančią karjerą ir dramatišką likimą. Draugai, artimieji ir kolegos dalinasi prisiminimais apie pop muzikos legendos kelią į šlovę, komplikuotą santuoką ir tragišką mirtį, sulaukus vos 48-erių metų.

„Kaunas Jazz“: Ąžuolas Paulauskas, „Joshua Redman Trio“, 19:00
VDU Didžioji salė, S. Daukanto g. 28

Pirmojoje festivalio koncerto dalyje naująjį savo albumą „4“ pristatys vienas ryškiausių jaunosios kartos muzikantų – Ąžuolas Paulauskas. Muzikantų šeimoje gimęs Ąžuolas groti mušamaisiais pradėjo būdamas vos ketverių. „Kaunas Jazz“ debiutavo būdamas šešerių – kartu su Kauno bigbendu. Tuo tarpu prieš 25 metus solisto karjerą pradėjęs Joshua Redmanas, vadinamas vienu geriausių praėjusio amžiaus pabaigoje išgarsėjusių džiazo muzikantų, į Kauną sugrįš po 14 metų pertraukos. Melomanai dar nepamiršo jo įspūdingo koncerto, „Kaunas Jazz“ įvykusio 2005-aisiais.

„Ringhold“ koncertas, 19:00
„Sinagoga Studio“, Vaisių g. 30

Estiško paraščių bliuzo duetas lanko Žaliakalnį. Ką čia bepridėjus?

„Anime Nights“, 19:00
KTU Santakos Slėnis K. Baršausko g. 59

Dvi naktys pasinėrus į japonišką animaciją ir visas šeštadienis, kupinas įspūdingų cosplay pasirodymų, japoniškų komiksų konkursų, unikalių paskaitų ir ne tik.

aanimenights

Reivas „First Gate“, 22:00
„Parakas“, L. Ivinskio ir Prancūzų g. kampoas

Vetinio pogrindžio atstovai Šančiuose esančio Kauno tvirtovės parako sandėlio patalpas pripildys sprogstamosios medžiagos – elektroninės muzikos.

ŠEŠTADIENIS, 04 27

Atvelykis tarp lėktuvų, 11:00
Lietuvos aviacijos muziejus, Veiverių g. 132

Ne tik mažiesiems skraidančių aparatų gerbėjams, bet ir vyresniems. Bus lėktuvų, picos ir gyvūnų.

„Kaunas Jazz“ džiazo gatvė
Įvairios vietos

Kaip ir kasmet, didžiausias džiazo festivalis šalyje šeštadienį užtvindys Kauno centrą. Festivalio scenų ieškokite (tikrai išgirsite!) Vilniaus g. ir A. Mapu g. sankryžoje, ties Vilniaus g. 9, Studentų skvere S. Daukanto gatvėje, o temstant linksmybės persikels į didžiąją „Kaunas Jazz“ lauko sceną Nepriklausomybės aikštėje.

dziazo

Popietė su magnolijomis, 13:00
VDU Botanikos sodas, Ž. E. Žilibero g. 6

VDU Botanikos sode vyks dendrologės dr. Astos Malakauskienės ekskursija po nuostabiai pražydusių magnolijų sodą. Popietė su magnolijomis papildomai neapmokestinama. Galioja parko ir oranžerijos lankymo bilietas.

Kauno tvirtovės sezono atidarymas, 15:00
I Fortas, Šiltnamių g.

Marsas – Karo dievas, kuris pakils iš naujo jau balandžio 27d. Kauno Tvirtovės sezono atidarymo šventėje. Čia atgis visi kariai nuo akmens amžiaus iki šiuolaikinės kariuomenės. Tu dar ne karys? Stok į rikiuotę!

marssodiena

Ciklo „Corpi Sonori“ seminaras, 15:00
POST galerija, Laisvės al. 51A

Edukacinį seminarą „Eksperimento Strategijos“ ves Vladas Dieninis, Gintas Rožė, Pijus Džiugas Meižis ir Armantas Gečiauskas. Seminare bus aptariamos garso meno ištakos ir istorija. Praktinėje dalyje pristatomos circuit bending ir no input technikos bei modulinių sintezatorių veikimo principai.

A lyga: Kauno „Žalgiris“ – Klaipėdos „Atlantas“, 17:00
NFA stadionas, Aukštaičių g. 51

Kaunui Lietuvos futbolo A lygoje atstovauja dvi komandos. Gerokai šiemet atsinaujinę „Žalgirio“ vyrai namuose – tiesa, laikinuose – priims klaipėdiečius.

Miuziklas „Lituanica“, 19:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Režisieriaus Manto Verbiejaus miuziklas atskleis ne tik dramatiškas „Lituanicos” skrydžio aplinkybes, bet ir atidžiau pažvelgs į Stepono Dariaus ir Stasio Girėno asmenybes. Beveik 50 aktorių bei šokėjų trupė scenoje vilki 4-ojo dešimtmečio stiliaus drabužius, atkurtus siekiant išsaugoti istorinio laikotarpio dvasią. Istorijos autentiškumą miuziklo kūrėjams išsaugoti padeda Lietuvos aviacijos muziejaus ekspertai, aviacijos entuziastai. Šiame pastatyme skambės 30 originalių, specialiai miuziklui „Lituanica” sukurtų muzikos kūrinių, itin turtingų stilistine prasme: siekiant atkurti tarpukario Lietuvos, o taip ir ir JAV dvasią, miuzikle skamba tautinės lietuviškos muzikos melodijos, 4-ojo dešimtmečio Kauną primenantys D. Dolskio estrados motyvai, taip pat amerikietiško lindyhopo bei svingo ritmai. Neapsieita ir be šiuolaikinės XXI a. muzikos fragmentų.

Sauliaus Petreikio ir grupės koncertas, 19:00
Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1

Saulius Petreikis – vienas ekspresyviausių Lietuvos kūrėjų, kurio koncertuose stebina gebėjimas sutalpinti gaivališką pirmapradiškumą ir didingos sielos kūrybą. Atlikėjo daugiapusiškumas atsiskleidžia per skirtingus instrumentus ir nuolatinį ieškojimą tiek gyvybingame dienos aktyvume, tiek mistiškos tamsos apmąstyme. Atlikėjo koncertas – tai visad kelionė aukštyn mitinio pasaulio medžio šakomis, kurios gidas Saulius Petreikis – nuoširdus ir visad nenuspėjamas.

„Kaunas Jazz“: „Jayus Jazz“, 23:00
Klubas „Sandėlis“, Muziejaus g. 8

Koks gi „Kaunas Jazz“ be naktinių koncertų? Šiemet festivalio lankytojų laukia nauja jų vieta – prie Kauno rotušės esantis „Sandėlis“. Šeštadienio naktį čia viešės efektinga serbų džiazroko grupė „Jayus Jazz“.

SEKMADIENIS, 04 28

„Vaikų Velykėlės“, 13:00
Prie Kauno pilies

13 valandą prie Kanklininko skulptūros prasidės nuotaikinga programa vaikams ir visai šeimai „Per Kauną rieda margutis“. Laukia aibė tradicinių užsiėmimų: kartu su Kauno tautinės kultūros centro vaikų folkloro ansambliais žaisite, šoksite, dainuosite, vaidinsite, kiaušiniausite ir ieškosite margučių.

Koncertas „Velykų muzika“, 13:30
Kauno Kristaus prisikėlimo bazilika, Žemaičių g. 31A

Tai ypatinga muzikos valanda, kurioje skambės kūriniai, ženklinantys tikėjimo, prisikėlimo ir pavasario simbolius. „Velykų muzika“ – tai tarsi sakrali kelionė laiku – nuo iškilmingų ir skardžių Antonio Vivaldi trimitų iki šių laikų autorių. Kviečia Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“.

„Kaunas Jazz“: „Selah Collective“, 14:00
Kauno choralinė sinagoga, E. Ožeškienės g. 13

Sekstetas iš Izraelio nemokamame koncerte istorinėje Kauno vietoje pasirodys su lietuvių vokaliste Silvija Pankūnaite.

Orkestro muzikos koncertas „Likimo galia“, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Kauno miesto simfoninis orkestras rengia koncertą, kuriame skambėsiančius kūrinius jungia vienas bendras motyvas ir tematika. Tai – likimas. Orkestro muzikos koncerte „Likimo galia“ arijas iš Dž. Verdžio, Š. Guno, V. A. Mocarto, Dž. Pučinio, U. Džiordano operų atliks klasikinės muzikos mylėtojams puikiai pažįstama solistė Raminta Vaicekauskaitė. Orkestrui bei solistei koncerto dieną dirguos jaunosios kartos dirigentas iš Vokietijos Gregoras Biotcheris.

Premjera. Spektaklis „Senos damos vizitas“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

„Senos damos vizitas“ – pjesė, atnešusi šveicarų dramaturgui Friedrichui Dürrenmatt (1921–1990) pasaulinę šlovę. Rašytojas manė, kad tragedijų laikai jau praėjo, ir tik komedija gali atskleisti šiandienos gyvenimo tragizmą. Dürrenmatas priverčia juoktis ir liūdėti, kvatotis ir baisėtis, lyg klounas, žavingus triukus demonstruojantis ant bedugnės prarajos krašto.

Spektaklio režisierius Aidas Giniotis mėgina išryškinti svarbiausius dramaturgo keliamus klausimus – kiek kainuoja jaunystės klaidos ir išdavystė, kiek kainuoja vieno žmogaus gyvybė, kiek kainuoja mūsų humanistiniai idealai ir principai? Kiek kainuoja teisingumas? O galbūt tai tėra kaukė, kuria pridengiame savo godumą ir silpnybes?

„GM Gyvai“: Big Daddy Wilson, 18:00
Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1

Big Daddy Wilson praėjusiais metais šventė 25 metų karjeros sukaktį, surengdamas muzikinį turą ir išleisdamas įrašą „Songs from the road“ (2018 m.). Savo kūryboje jis jungia bliuzą, gospelą, roots, soul, funk ir reggae, dovanodamas nepriekaištingos formos muziką, kurios norisi vis daugiau klausytis. Įtraukdamas savo mėgiamus instrumentus kongus, cajon ir kitus perkusinius atlikėjas kuria darnų žanrų mišinį, kurį galima vadinti world muzikos vardu.

„Kaunas Jazz“: Bobby McFerrin, 19:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Festivalio uždarymo proga į sceną didžiausioje arenoje Baltijos šalyse  kils legendinis amerikiečių džiazo vokalistas, superhito „Don’t Worry, Be Happy“ autorius Bobby McFerrinas. Tai bus antrasis jo pasirodymas „Kaunas Jazz“ – į Kauną jis grįš po aštuonerių metų pertraukos. Ankstesnis dainininko pasirodymas, įvykęs Kauno sporto halėje, tapo vienu ryškiausių koncertų per visą „Kaunas Jazz“ istoriją.

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia