Maršrutas balandžio 25-28 dienoms

Spektaklis „Palata“. D. Matvejev nuotr.

PIRMADIENIS, balandžio 25 d.

Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės atidarymas, 17 val.
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Visos Lietuvos bibliotekos kviečia kartu paminėti 16-ąją Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę, tapsiančią ryškiausiu 2016-ųjų, Bibliotekų metų, akcentu. Šių metų tema – „Stiprios bibliotekos – stipri visuomenė“. Atidarymo renginyje Kaune bus pristatyta bibliotekos globėjo smuiko virtuozo maestro Vilhelmo Čepinskio rekomenduojamų knygų lentyna bei vyks kelionių kultūros ciklo VITA MOBILE susitikimas su knygos „Polinezijos salos. Ramiojo vandenyno perlai: Tahitis, Makemas, Raroja, Kon Tikis“ autoriumi Sauliumi Norkevičiumi.

Nacionalinė bibliotekų savaitė: susitikimas-diskusija „Požiūris į gyvenimą brandžios moters akimis“, 16 val.
Kauno Vinco kudirkos viešosios bibliotekos „Berželio“ padalinys, Taikos pr. 113B

Vienas pirmųjų savaitės renginių – skaitytojų klubo „Sidabrinė valanda“ susitikimas-diskusija „Požiūris į gyvenimą brandžios moters akimis“ pagal Rūtos Vanagaitės knygą „Ne bobų vasara“.

Pijaus Burako plakatų parodos atidarymas, 17 val.
VDA Kauno fakultetas, Muitinės g. 4

Pijus Burakas – vienas užimčiausių ir produktyviausių jaunosios kartos plakato žanro puoselėtojų. Parodoje pamatysite plakatus, sukurtus spektakliams, koncertams, įvairiems kultūros renginiams bei projektams. Ji veiks iki gegužės 9-osios.

burakas

„Jazzlong“: „Froyd“ feat. Leonardas Pilkauskas, 20 val.
Klubas „Orixo“, Jonavos g. 40

„Froyd“ – tai universalus džiazo trio, netaikantis jokių ribų savo muzikiniams ieškojimams. Šį trio sudaro būgnininkas Augustas Baronas (LT), Dimitris Verdinoglou (GR) ir Grigoris Theodoridis (GR). Visi nariai šiuo metu gyvena Nyderlandų Karalystėje, kur susipažino studijuodami Hagos Karališkosios konservatorijojos džiazo skyriuje ir 2013 m. pradėjo grupės koncertinę veiklą. Grupės pagrindinis tikslas yra įtraukti klausytoją į unikalią metamorfozę ir nepaleisti jo iki pat koncerto galo. Šis trio jungia senus džiazo standartus kartu su moderniais džiazo kūriniais bei su pačių narių orginalia kūryba. Koncerte prie trio prisijungs saksofonistas Leonardas Pilkauskas.

ANTRADIENIS, balandžio 26 d.

Parodų ciklas „Lūžio kartos vardai“: Danielius Sodeika
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

2000 m. Kauno paveikslų galerijoje buvo atidaryta „Lūžio kartos ir jos mokytojų“ ekspozicija, skirta XX a. paskutiniojo dešimtmečio Kauno dailininkų darbams. „Lūžio kartos“ pavadinimas nebuvo susietas su dailininkų amžiumi. Jų „lūžio“ pagrindą lėmė studijų sovietmečiu ir 9 deš. pabaigoje pasikeitusios kultūrinės, politinės ir ekonominės situacijos laisvėjančioje Lietuvoje sankirta. Dėl M. K. Čiurlionio dailės muziejaus rekonstrukcijos 2006 m. „Lūžio kartos“ ekspozicija buvo uždaryta. „Lūžio kartos vardai“ nesiekia atkurti buvusios ekspozicijos. Parodų ciklo tikslas – pristatyti 9 deš. buvusius jaunuosius dailininkus ir jų mokytojus dabartiniame kontekste. Naujausioje ciklo parodoje skulptorius, scenografas, instaliacijų kūrėjas Danielius Sodeika sukūrė instaliaciją, kurią suprasti padeda atpažįstami ženklai, kiekvieno interpretuojami pagal savo išmintį ir patirtį. Instaliacijos literatūriškumas primena skulptoriaus dar sovietmečiu išmoktas pamokas, kad kūrinio forma įprasmina turinį. D. Sodeikos kūrinio tekstas perskaitomas vaizde.

Sodeika_Zmogus su zuvimi

Spektaklis „Palata“, 19 val.
Nacionalinis Kauno Dramos Teatras, Laisvės al. 71

Anot inscenizacijos autoriaus ir režisieriaus Rolando Kazlo, spektaklio „Palata“ ašis – lemtingas ligonio ir daktaro susitikimas. Abu juos domina ir kankina esminiai žmogaus būties, tikėjimo ir netikėjimo, gyvenimo, mirties ir nemirtingumo klausimai. Pagrindinių personažų – daktaro Ragino (akt. Liubomiras Laucevičius) ir buvusio tarnautojo Gromovo (akt. Rolandas Kazlas) bendravimas išauga į dviejų skirtingų ir kažkuo vienas į kitą panašių žmonių dramą. „Palatos“ veiksmas persipina su „Juodojo vienuolio“ temomis ir personažais.

TREČIADIENIS, balandžio 27 d.

„Kaunas Jazz“: Tamir Grinberg koncertas, 16 val.
Prekybos miestelis „Urmas“, Pramonės pr. 16

Džiazas ne tik centre, ne tik Vienybės aikštėje – džiazas visur! Kauniečiams jau pažįstamas izraelietis Tamir Grinberg šiemet tikrai įgis naujų gerbėjų. Pernai „Kaunas Jazz“ metu, kai dainininkas ir muzikantas buvo bene pirmą sykį išvykęs gastrolių į užsienį, jis scenoje pademonstravo tokią muzikinę brandą, charizmą ir užsidegimą, kad iškart buvo visiškai aišku – šis jaunasis Izraelio muzikos stebuklas tikrai sugrįš į Lietuvą.

Varpų koncertas, 17 val.
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Koncerte „Vieversiai-Virpesiai“ karilionu skambins Raimundas Eimontas.

„Nacionalinė bibliotekų savaitė“: Viljamo Šekspyro sonetų skaitymai „Mano mūza“, 17 val.
Kauno Vinco kudirkos viešosios bibliotekos „Saulėtekio“ padalinys, K. Baršausko g. 92

„Social Dance“ vakaras, 20 val.
Muzikos klubas „Orixo“, Jonavos g. 40

Viskas, ko reikia trečiadieniui – tai šokių bateliai. Tvirti. „Orixo“ skambės salsa, bachata ir kizomba ritmai, kuriuos suvaldyti padės patyrę „Social Dance“ lankytojai.

KETVIRTADIENIS, balandžio 28 d.

Tarptautinis kamerinės muzikos festivalis „Avanti“: Antonio Vivaldi „Juditos triumfas“, 18 val.
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g.5

Koncertas skirtas Antonio Vivaldi kūrinio 300-osioms metinėms. VDU Kameriniam Orkestrui ir VDU Muzikos akademijos mišriam chorui diriguos Jonas Janulevičius.

Aldonos Gustas tapybos darbų parodos „Aš esu mes“ atidarymas, 18 val.
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Parodoje pirmą kartą eksponuojami 35 tapybos darbai, sukurti 1989–1991 m. Aldonos Gustas, išeivijos rašytojos ir dailininkės, gyvenančios Berlyne, paveikslų tema yra moteris apskritai ir moteris – ji pati. Dailininkė savo tapatybę suvokia ir išreiškia kaip bendrą moters ir kaip unikalios, individualios asmenybės.Menininkę domina laisva, juslinė moters prigimties pusė, grąžinanti prie pirminių ištakų, prie gamtos, nesuvaržytos civilizacijos taisyklių. Šioje parodoje rodomus tapybos darbus, taip pat 2015 m. eksponuotą piešinių ciklą „Moterys su burnomis“ menininkė padovanojo Nacionaliniam M. K. Čiurlionio dailės muziejui.

Parodos ,,Nuogo kūno teorija“ atidarymas, 18 val.
Kauno fotografijos galerija, Rotušės a. 1

Parodai kuratoriaus Donato Stankevičiaus atrinkti darbai iš dalies atspindi lietuvių autorių kūrybą akto žanre nuo septintojo dešimtmečio iki nepriklausomybės laikų, bet pati paroda labiau nagrinėja fotografo ir besifotografuojančio būsenas. „Akto žanras fotografijoje visada buvo savotiškai mistifikuotas. Ypatingai atmosfera įsielektrina, kai fotografuojantysis ir fotografuojamasis yra skirtingų lyčių. Sklaidant šio žanro fotografijų archyvą ir vieną po kito dėliojant į puslapius fotografų darbus, sukurtus iki šalies nepriklausomybės atgavimo, nejučia pradedi spėlioti, ar visgi egzistuoja tos dvi skirtingos intecijos – siekis naudojant nuogą kūną sukurti meninę fotografiją ar tiesiog prisidengiant fotografija į jį pažiūrėti“, – sako D. Stankevičius.

Visi, apsilankę galerijoje, bus pakviesti pratęsti vakaro Kauno kino centre „Romuva“, kur 20:00 val. vyks nemokama filmo „Eizenšteinas Gvanachuate“ peržiūra.

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia