Žurnalų archyvas

Maršrutas balandžio 25–28 dienoms

25 balandžio, 2022, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 04 25

Japonijos dienos Kaune WA (visą savaitę)
Įvairios vietos

Japonijos dienos Kaune WA – bilietas į tekančios saulės šalį. Tarp laukiamiausių festivalio renginių – šokio teatro „Aura“ ir garsaus Japonijos modernaus šokio choreografo Ryu Suzuki jungtinis projektas, garsios pasaulyje kaligrafijos menininkės Aoi Yamaguchi performansas, kviečiantis pažinti šį meną per įspūdingą spektaklį, roboto gyvai kuriami piešiniai, daugiau nei 1000 metų tradiciją turinti sakurų stebėjimo šventė „Hanami Matsuri“, vienos garsiausių Japonijoje tradicinio instrumento liutnios atlikėjos Tanaka Kyokusen koncertas, parodos, paskaitos, koncertai, maisto degustacijos ir kiti renginiai. Visą savaitę!

„VDU kultūros dienos“ (visą savaitę)
Įvairios vietos

Balandžio 24 – 29 dienomis Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakultetas organizuoja tradicinį plačiajai visuomenei skirtą meno ir kultūros festivalį „VDU kultūros dienos“. Kaip teigia Menų fakulteto dekanė prof. dr. Jurgita Staniškytė, jau šeštus metus „VDU Kultūros dienos“ rengiamos kaip atvirumo ir bendrystės erdvė, kurioje susitinka akademikai ir visuomenė, kūrėjai ir miesto bendruomenė, kurioje aptariamos aktualiausios dabarties problemos,  diskutuojama, kuriama bei mokomasi kartu.

Ispaniškos kultūros festivalis „Primavera en español“ (visą savaitę)
Įvairios vietos

„Jau vienuoliktąjį kartą VDU subursime ispanų kalbos ir kultūros gerbėjus. Šiemet festivalio „Primavera en español“ idėja labai paprasta – kviečiame susitikti! Kadangi pernai kasmetinis  ispaniškos kultūros festivalis vyko tik nuotoliniu būdu, esame pasiilgę „gyvų“ diskusijų, pokalbių ir bendravimo ispanų kalba. Pažinti ispanakalbį pasaulį kviesime bendraujant su gimtakalbiais, dalyvaujant kviestinių lektorių paskaitose, konkurse, žiūrint filmą“, – pasakoja Vigilija Žiūraitė, VDU ispanų kalbos lektorė ir viena iš festivalio organizatorių.

Kasparo Uinsko rečitalis, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Tarptautinį pripažinimą pelnęs pianistas koncertuoja pagrindinėse pasaulio salėse, tokiose kaip Niujorko „Carnegie Hall“, Vašingtono „J. F. Kennedy Center“, Londono „Wigmore Hall“, Berlyno filharmonijoje, Madrido filharmonijoje, Briuselio „BoZar“ bei daugybėje kitų. Kaune K. Uinskas atliks Franzo Liszto kūrybą.

Studentų paroda „Simbiozė“, 18:00
VDU menų galerija „101“, Muitinės g. 7

Atidaroma VDU Menų fakulteto studentų – galerijos savanorių darbų paroda. Atidarymo metu vyks ir kūrybinės dirbtuvės, kurias ves studentai. Parodoje per tapybos, fotografijos ir grafinio dizaino medijas pristatoma simbiotiška būtis. Studentų paroda yra VDU kultūros dienų dalis.

Filmas „Trys (Tres)“, 20:15
Kauno kino namai „Romuva“, Laisvės al. 54

Filmas „Trys“ – Kanų „Auksinės palmės šakelės“ laureato ir „Oskarų“ nominanto režisieriaus Juanjo Giménezo ilgametražis debiutas, kurio premjera vyko prestižiniuose Venecijos ir Toronto kino festivaliuose.

Tai istorija apie C. – talentingą ir savo darbą labai mylinčią garso dizainerę. Vieną dieną ji pasijunta keistai – girdimas garsas ima atsilikti nuo matomo vaizdo. Lyg filme su klaidingu garso takeliu. Užsakovai, C. darbuose aptikę sinchronizacijos neatitikimų, negali jai patikėti naujų projektų ir galiausiai tai perauga į visišką disbalansą merginos gyvenime. Ji permąsto visą savo gyvenimą ir stengiasi išsikapstyti, ieškodama atsakymų savo vaikystėje.

ANTRADIENIS, 04 26

Japoniško kino popietė. „Kiekviena diena – gera diena“, 16:00
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Japonijos ambasada Lietuvoje kviečia patirti japonišką kiną. Eseistės Noriko Morishita žymiu kūriniu paremto filmo pagrindinė herojė mokosi svarbių gyvenimiškų pamokų, kurias jai diktuoja japoniškos arbatos ceremonijos pasaulis. Režisieriaus Tatsushi Omori režisuotame filme jaunosios aktorės Haru Kuroki ir Mikako Tabe vaidina kartu su viena žymiausių japonų kino žvaigždžių, Kirin Kiki.

Nemokamus bilietus bus galima atsiimti 1 val. Iki seanso pradžios. Seansas yra Japonijos dienų WA dalis.

Akordeono koncertas, 17:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, K. Donelaičio g. 8, III a. renginių erdvė

Bibliotekoje suskambės akordeono melodijos, kurias atliks Kauno 1-osios muzikos mokyklos mokiniai. Koncerte gros mokytojų Kristinos Dabravolskaitės ir Domanto Miliaus mokiniai: M. Kuokalaitė, K. Mačikūnas, I. Šarapovaitė, O. Šaluga, E. Vaitkečius.

Skambės gražiausi kompozitorių Viktoro Majorovo, Balio Dvariono, Muzio Clementi, Marthos Mier, Liudvigo Schyttės, Denniso Alexanderio, Domenico Cimaroso, Sigito Petkevičiaus kūriniai.

Norberto Černiausko knygos „1940. Paskutinė Lietuvos vasara“ pristatymas, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Ši dokumentinė knyga – 1940-ųjų birželio dviejų savaičių kaleidoskopas, pašėlusiai įsukantis į to meto Lietuvos ir jos žmonių realijas.

1940 m. birželį Lietuvos žmonės planavo derlių, atostogas, išleistuves ir savo ateitį. Vasaros savaitgaliai buvo numatyti gegužinėms, ekskursijoms, įvairiausių organizacijų suvažiavimams, sportui, poilsiui ir, žinoma, žemės ūkiui. Vyriausybė taip pat nesnaudė – palaimino šalies elektrifikacijos ir susisiekimo gerinimo projektus bei patvirtino didžiausią metinį biudžetą. Bažnyčia su nerimu laukė svarbios reformos – civilinės santuokos įteisinimo. Visa Lietuva jaukinosi išsvajotąjį Vilnių ir Vilniją. Darbais, idėjomis ir gandais kunkuliuojanti šalis jau buvo kiek apsipratusi su Europoje vykstančiu karu. Nepaisant to, prie radijo imtuvų, dienraščių puslapių ar pieninių vyrai pasipypkiuodami aptarinėjo vokiečių žygį Paryžiaus link. Kaip pasisuks karo švytuoklė? Ar rekordiškai speiguotą žiemą iškentusioje šalyje sužydės sodai? Kokia bus vasara?

Norbertas Černiauskas – istorikas, Vilniaus universiteto dėstytojas. Jo knyga „Paskutinė Lietuvos vasara“ nominuota Metų knygos rinkimų dokumentikos ir publicistikos kategorijoje.

Renginys – Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės programos dalis.

Tragikomedija „ADOMAS 2.0“, 19:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Mielos moterys ir mieli žmonės! Šiuolaikinės Intelektualios Klounados Teatras didžiuojasi, kad po ilgų derybų pavyko suorganizuoti garsiosios Organics Technology for Bio Artificial Intelligence vadovės Saros Brightman naujo kūrinio pristatymą Lietuvoje! Pagaliau bus pristatytas 10 metų intensyviai kurtas tobulas vyras – Adomas 2.0! Jo užduotis išpildyti visus jūsų lūkesčius ir padėti kurti sveikus, laimingus santykius. Adomas 2.0 dalyvaus viešame pasimatyme su kruopščiai iš didelio merginų būrio atrinkta Ieva ir, jei tarp jų užgims meilė, tai bus įrodymas, kad žmonija turės galimybę naujai, šįkart – tobulai pradžiai.

Teatro archyvo nuotr.

TREČIADIENIS, 04 27

Romualdo Rakausko novelių skaitymai, 17:00
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

Renginio metu aktorė Dominyka Budinavičiūtė skaitys tekstus iš R. Rakausko fotonovelių knygos „Vilties šviesa“ (leidykla „Vaga“, 1983 m.), prie skaitymų galės prisijungti visi norintys.

Nors R. Rakausko fotografijos tapo svarbia Lietuvos kultūros istorijos dalimi, autoriaus kūryba yra neatsiejama nuo jo santykio su literatūra. Šis renginys lydi iki gegužės 8 d. Kauno fotografijos galerijoje vykstančią Donato Stankevičiaus kuruotą parodą „R.R.“.

Romualdo Rakausko fotonovelių knyga „Vilties šviesa“ (leidykla „Vaga“, 1983 m.)

Daivos Nevardauskienės knygos „Dviračiais po Aukštąją Panemunę“ pristatymas, 17:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Panemunės padalinys, Vaidoto g. 115

Visi mėgstame keliauti. Ir visai nesvarbu, kaip – svarbu tai, ką sužinome.  Šįkart bibliotekos Panemunės padalinio vedėja D. Nevardauskienė kviečia pakeliauti Panemunę dviračiais.

Praeityje tai – miestelis, carinės Rusijos Kauno tvirtovės dalis, tarpukariu – Lietuvos kariuomenės buveinė ir kurortas su pliažais, šilu ir sanatorijomis. Spalvinga ta Panemunės istorinė uždanga. Pervažiavę tiltu iš Šančių į Panemunę, atsidursite kitokiame Kaune. Nedideli mediniai namai išsirikiavę pagrindinėje Vaidoto gatvėje, kuri, nenuilstamai pulsuojanti didžiuliu automobilių srautu, išsišakoja į vingiuotus, medžiais pasipuošusius Baterijos ir Vaišvydavos plentus.

Panemunė. Veronikos Trimakienės nuotr., apie 1952 m.

Kardinolo Sigito Tamkevičiaus dienoraščio „Priespaudos kovos ir nelaisvės metai: 1968–1988“ pristatymas, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Meno ir muzikos skyrius,  A. Mapu g. 18

Atskira knyga išleistus iki šiol nepublikuotus kardinolo dienoraščius istorikas Arūnas Streikus, moderuosiantis pokalbį, prilygina aštraus siužeto trileriui. Kaip sako pats kardinolas, knygoje jis bandė kuo tiksliausiai parodyti 1968–1988 priespaudos ir kovos metus. Visa tai, ką skaitytojas užrašuose-dienoraštyje ras, yra faktai: vardai ir pavardės ne tik žmonių, kurie sovietmečiu kentėjo ir kovojo, bet ir vykdžiusių priespaudą arba talkinusių priespaudos nešėjams.

Skiriama „Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos“ metams ir Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei.

KETVIRTADIENIS, 04 28

Ekskursija po J. Zikaro namus-muziejų, 17:00
J. Zikaro g. 3

Ekskursijoje būsite supažindinami su žmogaus, spinduliavusiu kūrybos šviesą, atsidavimą savo mokiniams ir meilę Tėvynei, gyvenimu, apžiūrėdami atnaujintas gyvenamąsias patalpas, dirbtuvę ir ekspoziciją, per šio menininko kūrybą, bandysite pažinti Lietuvos istoriją, Lietuvą mylėjusius žmones ir XX a. 2 deš. interjerų ypatumus (kambarių išplanavimą ir apstatymą).

Ekskursijos dalyvių skaičius ribotas, todėl būtina registracija tel. +370 684 84 335

Susitikimas su Juozu Gaižausku „Savo knygas aš pamatau“, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Parko padalinys, P. Lukšio g. 60

Atlikėjas Juozas Gaižauskas jau išleido dvi knygas piligrimystės tema: „Dievas su šlepetėmis“ ir „Tigras, glostantis pėdas“,  bei pačią naujausią – „Žaižaruojančios dangaus skeveldros“, skirtą poeto Vytauto Mačernio atminimui. Knygose daugybė neįtikėtinų istorijų, už kiekvieno posūkio laukiantys nuotykiai, nuolat tvyrantis mistinio pasaulio dvelksmas, sutinkami nauji žmonės. Jų pasakojamos istorijos susipina į magišką pasakojimą, iš kurio ištrūkti tiesiog neturi jėgų, net ir užvertęs paskutinį puslapį.

J. Gaižausko archyvo nuotr.

„Europietiško kino kelionės“: „Charlotte apie Jane (Jane par Charlotte)“, 18:30
Kauno kino namai „Romuva“, Laisvės al. 54

Bohemiškojo Gainsbourgų klano pristatinėti nereikia: dainininkė ir aktorė Jane Birkin, muzikantas Serge’as Gainsbourgas, jų dukra aktorė Charlotte Gainsbourg. Charlotte imasi režisierės vaidmens ir debiutiniame savo filme kamerą nukreipia į mamą. Šiltoje ir jautrioje dokumentikoje dvi talentingos moterys atsiveria ne tik publikai, bet ir viena kitai.

Šis seansas yra projekto „Europietiško kino kelionės“ dalis. Projekto seansai kviečia pažinti ir pamilti skirtingų Europos šalių kiną bei originaliausius filmus išvysti išankstinių premjerų metu. Projektas yra „Kaunas 2022“ programos dalis.


Spektaklis „Dabar many visai kita ugnis“, 19:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Kaune gastroliuoja Sauliaus Varno režisuotas spektaklis „Dabar many visai kita ugnis“ (Samuelio Becketto pjesės „Paskutinė Krepo juosta“ motyvais). Pagrindinį – Krepo – vaidmenį atlieka žinomas teatro ir kino aktorius, režisierius Sakalas Uždavinys. Taip pat spektaklyje dalyvauja aktorius Vidmantas Fijalkauskas ir violončelininkė Elena Daunytė.