Maršrutas balandžio 24-27 dienoms

PIRMADIENIS, 04 24

VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dienos: susitikimas su profesoriumi Liudu Mažyliu, 11:00
VDU mažoji salė, S.Daukanto g. 28

Kaip ir kasmet, pavasariui įsibėgėjus, VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas (PMDF) balandžio 24–27 dienomis kviečia artimiau susipažinti su fakulteto bendruomene ir veiklomis bei turiningai praleisti laiką jau tradicinėmis tapusiose PMDF dienose. Visi renginiai ir paskaitos yra atviri plačiajai visuomenei, moksleiviams, žiniasklaidos atstovams.

Diskusijoje apie Vasario 16 d. Nepriklausomybės akto paieškas ir jo atradimą bei reikšmę kalbės profesorius Liudas Mažylis, taip pat dalyvaus VDU politologas, docentas Kastytis Antanaitis ir kiti svečiai.

„Kazio Bradūno kūrybos skvero“ pristatymas, 14:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Bibliotekų savaitės proga surengtoje parodoje – šviesios ir erdvios žurnalų redaktoriaus aikštės, poezijos skersgatviai, kuriuose susikerta tradicija ir modernumas, margos išeivijoje leistų knygų gatvės su amžininkų atsiliepimais apie rašytojo kūrybą. Apie ilgą ir įdomų Kazio Bradūno gyvenimo bei kūrybos kelią pasikalbėsime su poeto dukra.

Paskaita „Lietuviškos Uptono Sinclairo Džiunglių gijos“, 16:00
VDU, S. Daukanto g. 25, III aukštas

Giedrius Subačius paskaitoje pristatys savo tyrimus, susijusius su garsiojo amerikiečių rašytojo Uptono Sinclerio romano „Džiunglės“ (1905) lietuviškąja tematika, kurią tyrinėja ne vienerius metus. Mokslininkas yra atlikęs romano „Džiunglės“ personažų – lietuvių šeimos antropologinę analizę, rašęs apie lietuvių darbą Čikagos skerdyklose. Savo tyrimus mokslininkas paskelbė knygoje „Upton Sinclair: The Lithuanian Jungle“ (2006).

Giedrius Subačius yra PLB Lituanistikos katedros Ilinojaus universitete Čikagoje vedėjas, baltų studijų organizacijos „Association for the Advancement of Baltic Studies“ (JAV) prezidentas, žurnalo „Archivum Lithuanicum“ vyriausiasis redaktorius, žurnalo „Lituanus“ tarybos pirmininkas. Jo tyrimų sritys – senieji Lietuvos raštai, istorinė sociolingvistika, tekstologija, Europos bendrinių kalbų istorija.

Šokio spektaklis „(G)ground zero“, 18:00
VDU didžioji salė, Daukanto g. 28

VDU kultūros savaitės startas bus pažymėtas ypatingu reginiu.

„Rokis“, „Terminatorius“, „Gelbėtojai“, „Mirtina kova“, Briusas Lee, Muhammadas Ali, Michaelas Jacksonas, Jimmas Hedriksas, „Backstreet Boys“ ir „All4one“ – šie ir daugelis kitų filmų, jų personažų, muzikos atlikėjų, grupių ir aktorių yra M. Paplausko ir M. Pinigio įkvėpimo šaltinis. Todėl „(g)round zero“ nėra tik dviejų skirtingų šokėjų sąjunga. Tai taip pat duoklė jų vaikystei ir to meto herojams. Tai duoklė jų laisvei ir drąsai, tam, kad fantazija išliktų.

18042901_10156244205033916_14820483_o

Daugiau apie savaitės renginius skaitykite čia.

Spektaklis „Įstrižainė-67“, 18:00
VU KnF Raudonojo kilimo teatras, Muitinės g. 8

Naujausias teatro spektaklis kalba apie nuolatinį bandymą atsiriboti, mintimis pabėgti kitur, užmirštus artimuosius bei sunykusį bendravimą. Spektaklio režisierė – Indrė Taločkaitė. Pjesę adaptavo Rūta Narkevičiūtė pagal D. Ivanovo ir V. Trifanovo kūrinį.

Turo „Carnifex Europe Spring 2017“ koncertas, 19:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Scenoje – amerikiečiai modern death metal atlikėjai „Carnifex“, britai „A Night in the Abyss“ (blackened tech death/deathcore) ir „The Five Hundred“ (metal).

Nikolaj Ooržak koncertas, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Nikolajus Ooržakas –  šamanas iš Tuvos, gerklinio dainavimo meistras (chomeiži), muzikantas, sielogydos sistemos „Saulės skambesys“ kūrėjas. Devynių debesų šamanas yra įvaldęs visus (!) gerklinio dainavimo stilius: sygryt, kargyra, ezengiler, borbanadyr, chumei, ir yra laikomas Chumeiži (gerklinio dainavimo Chumei meistru). Koncerto metu Nikolajus groja intuityviai, naudodamas nacionalinius instrumentus: igil, būgną, dambrelį, lietaus lazdą. Dainuodamas jis pasitelkia žemės, ugnies, vandens bei oro energijas ir tai daro iš šamaniškos būsenos (atviros sąmonės arba transo).

16682032_1707342366222323_3013897710051299847_n

ANTRADIENIS, 04 25

Mariaus Abramavičiaus (Neboisia) fotografijų parodos „Užupis: mitai ir realybė“ atidarymas, 16:00
Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyrius, L. Zamenhofo g. 12

Kalbėdamas apie fotografijų serijos „Užupis: mitai ir realybė” sukūrimą autorius pasakoja: „Pirmas gilus impulsas mano susitikimo su Užupiu buvo labai seniai, nors prieš tai aš čia dažnai lankydavausi savo tėvuko amžiną atilsį Kazio Abramavičiaus dirbtuvėje, bet tas naujas žvilgsnis stipriai pakeitė mano gyvenimo liniją. Tai atsitiko jau beveik užmirštais laikais, tais laikais, apie kuriuos kasdien neprisimenu, bet jų dėka esu ten kur esu, tai yra čia Užupyje ir kuriu Užupiui ir pasauliui. Dar atsimenu gerai tą jausmą, žvelgiant nuo Šventos dvasios cerkvės į Užupį, tą užvaldantį visą mane norą būti ten… Dabar galima pasakyti – reikia perbristi upę, pasiekti kitą krantą, perkopti perėją. Būti ten kur noriu. Kiek daug vandens Vilnele nutekėjo, oi kiek daiktų nunešė srovė. Ir ne tik daiktų, o ir įvykių, situacijų, atradimų, praradimų, likimų. Kiek visko matė dangus, kiek visko matė mano akys“.

18010290_604068123117079_565543881233755809_n

Vieno lito literatūrinės premijos įteikimas, 17:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kauno rašytojai aštuonioliktą kartą kolegiškai įteiks Vieno lito literatūrinę premiją. Renginyje dalyvaus poetas Robertas Keturakis, anstesni premijos laureatai. Vieno lito literatūrinė premija teikiama nuo 1999 m., sumanytojas – Petras Palilionis.

Poezijos ir džiazo vakaras „Gėlė pasakė vejui…“ 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Muziejuje – poezijos ir džiazo improvizacijos pagal Henriko Radausko poeziją „Gėlė pasakė vėjui…“ Programą atliks aktorė Dalia Jankauskaitė ir džiazo muzikantas Vytautas Labutis.

Šančių bibliotekos atidarymas, 17:00
Sandėlių g. 7

Bene svarbiausias bibliotekų savaitės renginys – renovuoto Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šančių padalinio atidarymas. Jo metu į interaktyvų muzikinį pasirodymą svečius įtrauks dainų autorius, atlikėjas, prodiuseris, visuomeninių procesų tyrinėtojas ir socialinių iniciatyvų aktyvistas Jurgis Didžiulis.

„Gero kino klubas“: Personažų kine kūrimas išvaizdos pagalba, 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Gegužę vyksiančią „Dizaino savaitę“ anonsuoja tradicinė bendrdadarbystė su „Romuva“ – programa „Stilingas kinas“. Ta proga „Gero kino klubas“ kviečia susipažinti su personažų išvaizdos komunikacija kine. Kalbėsime apie stereotipinių personažų išvaizdoje slypinčius simbolius, režisieriaus ir kostiumo kūrėjo pasirinkimus žiūrovo nuomonės ar suvokimui formuoti. Pasakojimas ir diskusija apie mūsų kaip žiūrovo žvilgsnio režisūrą. Paskaitą ves lektorė Olesė Kekienė, aprangos ir įvaizdžio dizainerė, paskaitų ciklo apie išvaizdos komunikaciją autorė.

Vizualiųjų menų rezidencijos parodos atidarymas, 17:30
Kauno kūrybinių industrijų centras, A. Mapu g., 20

Kauno kūrybinių industrijų centras ir galerija „Ars et mundus“ kviečia apsilankyti „CreArt“ rezidentų kūrybinių darbų pristatymo parodoje. Joje dalyvauja keturi menininkai – tapytojai Vladimir (Lado) Sharashidze ir Malkhaz (Zura) Kochalidze iš Gruzijos, Ferencz Zoltan iš Rumunijos ir naujųjų medijų menininkas Matías Lopez iš Ispanijos.

Tarptautinio P. Čaikovskio violončelininkų konkurso Aukso medalio laimėtojo Andrei Ioniţă koncertas, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, E. Ožeškienės g. 12

„The Times“ rašo: „A. Ionita yra vienas ryškiausių pastarojo dešimtmečio violončelininkų“. Rumunas sukėlė tikrą sensaciją P. Čaikovskio violončelininkų konkurse, po kurio jis kviečiamas koncertuoti prestižiškiausiose koncertų salėse visame pasaulyje: Berlyno filharmonijoje, Niujorko „Carnegie Hall“, Londono „Cadogan Hall“ ir kitose. Renginio programoje – kompozitorių Césaro Francko, Roberto Schumanno kūriniai.

TREčIADIENIS, 04 26

„Skandinavų dienos 2017“: Filmas „Emigrantai“ („Utvandrarna“),17:00
VDU, V. Putvinskio g. 23, 103 aud.

Filmas „Emigrantai“ 1971 m. sukurtas pagal Vilhelmo Mobergo romanus ir pasakoja apie į Minesotą emigruoti susiruošusių švedų grupelę. Filmas nominuotas net keliems „Oskarams“.

Marijos Nemčenko parodos „Tarp Rytų Vakarų yra tokia vieta“ atidarymas, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Projektų erdvės „Kabineta“ organizuojamoje personalinėje Marijos Nemčenko (Lietuva/Škotija) parodoje menininkė pristatys Lietuvoje dar neeksponuotus 2016 m. sukurtus kūrinius bei jų papildytus ir specifiškai erdvėms pritaikytus fragmentus.

Marijos darbai gvildena kultūrinio identiteto ir egzotikos temas, kurias ji susieja su asmenine migracijos patirtimi. Meninkė savo kūriniuose gilinasi į moderniai visuomenei opias temas, tokias kaip kolonizacija, migracija ir nacionalizmas, savo ruožtu atsipindėdama dvilypę Rytų ir Vakarų regionų sąsają.

17952017_1858381384413651_3612382325077638666_n

Susitikimas su architektūros istorike Jolita Kančiene ir knygos „Kaunas 1918 – 2015 m. Architektūros gidas“ pristatymas, 17:30
Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Vytauto g. 21, Garliava

Prieš porą metų leidyklos „Lapas“ išleistas gidas netikėtai tapo tikru architektūros bestseleriu, peržengusiu žanro ribas. Visai neseniai pasirodė ir angliška bei vokiška ne vienu apdovanojimu įvertintos knygos versijos.

„Senamiesčio kino“ klubas: Algimanto Puipos filmo „Miegančių drugelių tvirtovė“ peržiūra, 18:00
Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A.Mapu g. 18

Drama „Miegančių drugelių tvirtovė“, pastatyta pagal to paties pavadinimo Jurgos Ivanauskaitės romaną, kurį 2005 metais skaitytojai išrinko geriausia metų knyga. Filmas išsaugo rašytojai būdingą žaismingą, kiek ironišką, kartais vulgariai sarkastišką stilių.

Paskaita „Dzūkų tradicinių XIX a. drabužių ypatumai“, 18:00
Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79

Paskaitų ciklas, skirtas Tautinio kostiumo metamas, aptaria regioninius tradicinių kostiumų bruožus, siuvimo ir apdailos ypatybes.

Paslaita iš ciklo „Šiaurės Kasablankos akademija“, 17:00
Sugiharos namai, Vaižganto g.30

Tomasz Błaszczak, VDU Česlovo Milošo centro mokslo darbuotojas, skaitys paskaitą „Lietuvos baltarusių bendruomenė: 1939-1940 m. iššūkiai tarp Kauno, Vilniaus ir Minsko“.

KETVIRTADIENIS, 04 27

Šveicarijos lietuvių bendruomenės fotografijų parodos „Lietuvių Šveicarija“, pristatymas, 16:00
Kauno pilis, Pilies g. 17

Paroda skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui pažymėti. Parodoje – dešimties Šveicarijos lietuvių fotografijos, kuriose įamžintas Šveicarijos lietuvių bendruomenės gyvenimas ir veikla, puoselėjant tautinį tapatumą, gimtąją kalbą ir kultūrą, o taip pat šveicariškos tradicijos ir įspūdingiausi Alpių šalies gamtovaizdžiai. Parodos dalyviai: Diana Brunner, Eglė Dranevičienė, Danutė Gudauskienė, Ilona Katkienė, Vilma Kinčiūtė – Kern, Rita Meyer, Feliksas Ostapenko, Rimas Sukarevičius, dr. Lijana Tagmann, Laima Jokimaitė – Tikuišienė.

Parodos „Dainavimas – mano malda“ atidarymas, 17:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Atidaroma paroda, skirta vienos žymiausių tarpukario Lietuvos operos solisčių Marijonos Rakauskaitės 135-ečiui pažymėti. Joje galėsite susipažinti su dar niekur neeksponuotais Marijonos asmeniniais daiktais, laiškais ir nuotraukomis.

Tai buvo gyvybinga, spinduliuojanti žavesiu ir puikiu aktoriniu talentu asmenybė, savo sopranu turtinusi Lietuvos operą nuo 1924 iki 1948 metų. Gimusi JAV, išauginta religingoje, bet labai kūrybingoje ir išsilavinusioje šeimoje, Marijona, atrodo, ir negalėjo pasirinkti kito kelio, kaip kūrėjos, besistengiančios įprasminti savo veiklą.

Plakatas Marijonos parodai

Lenkų kino klubas: „Kemperis“, 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Ekrane – Łukasz Grzegorzek režisuota istorija apie trisdešimtmetį, priverstą pagaliau peržiūrėti savo nerūpestingo gyvenimo modelį. Klausimas tik, ar jis pats to nori. Filmo pavadinimas pasiskolintas iš video žaidimų žodyno ir reiškia žaidėją, kuris aktyviai nepersekioja priešininko, o pasislėpęs laukia, kol šie patys paklius į jo taikinį. Ar tokia filosofija pasiteisina ir realiame gyvenime bei asmeniniuose santykiuose, tai jau kitas klausimas.

„Dizaino Ketvirtadienis #10“: ,,Spauda – Skaitmena – Ateitis“, 19:00
„Design Library Kaunas“, K. Baršausko g. 59

Susitikimo metu kalbėsime apie technologijų įtaką šiuolaikiniam grafiniam dizainui. Svečias – grafikos dizaineris bei meno vadovas Tadas Karpavičius.

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia