Maršrutas balandžio 23-26 dienoms

PIRMADIENIS, 04 23

Girstupio bibliotekos atidarymas, 12:00 (ir visą savaitę)
Kovo 11-osios g. 24

Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu duris po remonto atvers Girstupio biblioteka. Jos kolektyvas kviečia dalyvauti visą savaitę vysiančiuose šventiniuose bibliotekos atidarymo renginiuose, edukacijose ir įdomiuose susitikimuose. Laukia VDU vaidybos programos IV kurso studentų šokio / performatyvaus judesio eksperimentas „Iš naujo“, med. dr. Virginijos Teresės Gudavičienės paskaita „Sveikata ir gydymas natūraliomis priemonėmis“, Zofijos Veikšienės veltinių lėlių parodos „Provansas“ atidarymas ir paskaita ir daug kitų renginių. Savaitės programą rasite čia.

2018 IIHF pasaulio ledo ritulio čempionatas, I divizionas, B grupė, 12:30

„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Pirmadienio tvarkaraštis:
12:30 Ukraina – Estija
16:00 Japonija – Kroatija
19:30 Lietuva – Rumunija

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė Kauno apkskrities viešojoje bibliotekoje (visą savaitę)
Radastų g. 2

Vaikams, senjorams, šunų augintojams, norintiems išmokti tekstilės paslapčių, melomanams ar tiems, kurie iki šiol nerado progos užsukti į biblioteką – šią savaitę Kauno apskrities viešoji biblioteka kaip niekad atvira visiems. Išsamią renginių programą rasite čia.

ANTRADIENIS, 04 24

Justinos Puidokaitės parodos „Gėlių kalba“ atidarymas, 17:00
Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyrius, L. Zamenhofo g. 4

Justinos Puidokaitės tapybos parodą pristato galerija „Meno alėja“. „Floristinė tema į mano kūrybą atėjo 2005 m., besibaigiant vasarai. Tokiu metu, vasaros pabaigoje, saulė savo šviesą meta tokiu kampu, kad jurginai, astros, serenčiai ir kitos rudeninės gėlės nusidažo neįprastai sodria spalva. Tokio sodrumo norėta mano paveiksluose. Augalų vešėjime jaučiu gyvenimo aistrą, aistrą gyventi. Augalija kalba apie gausą, dosnumą, lankstumą, amžinybę ir trapumą, atsipalaidavimą ir rezultatą be pastangų. Mane kalbina augalai, aš kalbinu drobes, šios – žiūrovą“, – rašo tapytoja.

geliukalba

Mariaus Čepulio knygos „Visa tiesa apie gyvūnus“ pristatymas, 17:30
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu Marius Čepulis  pristatys antrąją savo knygą „Visa tiesa apie gyvūnus“. Gamtos fotografas šioje įspūdingai iliustruotoje knygoje prabyla paukščių, žvėrių ir vabzdžių balsais. Nuo auslindos iki briedžio, nuo kiškio iki gulbės – kiekvienas gauna progą demaskuoti žmonių apie juos prikurtus mitus, pasipasakoti apie mėgstamiausius skanėstus, poravimosi ir žiemojimo įpročius.  Renginio metu taip pat bus atidaroma M. Čepulio fotografijų paroda „Paukščiai kitaip“, kuri bibliotekoje veiks iki birželio 15 d.

Filmas „(Ne)eilinė moters istorija“, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Ar meilė – tik drugeliai pilve? O gal kančia – būtina sudėtinė jos dalis, dar blogiau, ar meilė gali tapti priklausomybe? Kaip meilę apibūdino Aristotelis, o kaip – Mikė Pūkuotukas? Janinos Lapinskaitės filmo „(Ne)eilinė moters istorija“ peržiūros proga vyks ir diskusija apie tai, kaip bendrauti poroje, kad santykiuose romantikos būtų daugiau, negu rizikos, kaip atpažinti pirmuosius smurto ženklus, ir ką daryti, jei atpažinote. Lektorė – fondo FRIDA vadovė Daiva Baranauskė.

KMN rezidencijos: kūrybinės fotogrametrijos dirbtuvės, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Menininkai Dalia Mikonytė ir Adomas Žudys tęsia sausio mėnesį Kauno menininkų namuose pradėtą rezidenciją, kurios metu siekia įgyvendinti video kūrinį „Kauno studija“ – komplimentą unikaliam Kauno modernizmui bei tęstinio projekto „Miesto studijos“ dalį. Šių metų balandžio 24 d. 18 val. vyks KMN rezidentų rengiamos kūrybinės fotogrametrijos dirbtuvės, kurių metu bus tyrinėjamas Kaunas ir jo architektūriniai, skulptūriniai ir gamtos objektai, o užfiksuoti vaizdai papildys video kūrinį, atspindintį naują, dinamišką miestą virtualioje 3D erdvėje. Šis kūrinys bus pristatomas gegužės 11 d. KMN kartu su gyvu Pijaus Džiugo Meižio (Münpauzn) pasirodymu, renginio „Gallery Weekend Kaunas“ metu.

Dirbtuvių dalyviai pasiners į ekskursiją po Kauną, kurioje sena ir nauja, tradiciška ir šiuolaikiška, vieša ir asmeniška yra susipynę. Kūrybinėse dirbtuvėse laukiami visi. Dalyviai turi atsinešti savo fotoaparatus – tinka bet koks modelis ar kokybiškai fotografuojantis telefonas.

Dirbtuvių metu bus išbandoma sena, nišinė fotografijos technika – fotogrametrija, dažniausiai naudojama sudarant planus ir žemėlapius. Fotogrametrija – tai statiško objekto skenavimas, sukuriant nuotraukų rinkinį, ir, naudojant kompiuterinę technologiją, iš jų padarant 3D objektą. Remiantis šiais fotografinių vaizdų matavimais nustatoma ir tiriama įvairių žemės paviršiaus objektų forma, dydis, padėtis.

Į dirbtuves galite registruotis adresu menas@kmn.lt iki balandžio 23 d. 17 val. Dalyvavimas dirbtuvėse nemokamas.

Fotogrametrijos dirbtuvės

Eurolyga: Kauno „Žalgiris“ – Pirėjo „Olympiacos“, 20:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Kauno „Žalgirio“ komanda po labai ilgos pertraukos – Eurolygos atkrintamosiose varžybose. Reguliariajame sezone šeštąją vietą užėmę žalgiriečiai ketvirtfinalio serijoje iki 3 pergalių susigrums su Pirėjo „Olympiacos“ komanda. Po dviejų rungtynių Graikijoje serija į Kauną persikels balandžio 24 d., ketvirtosios serijos rungtynės vyks balandžio 26 d.

TREČIADIENIS, 04 25

2018 IIHF pasaulio ledo ritulio čempionatas, I divizionas, B grupė, 12:30

„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Trečiadienio tvarkaraštis:
12:30 Ukraina – Kroatija
16:00 Rumunija – Estija
19:30 Japonija – Lietuva

12-osios Baltijos šalių šiuolaikinės keramikos meno parodos „Pavasaris 2018“ atidarymas, 18:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Dvyliktą kartą Kaune vyks Baltijos šalių šiuolaikinės keramikos paroda, plėtojanti baltiškąsias keramikos tradicijas, menines inovacijas ir puoselėjanti įvairių kartų keramikų kūrybiškumą, profesionalumą ir inicijuojanti  jaunosios keramikų kartos parodinę veiklą. Žinomų įvairiu šalių menininkų sukurti kūriniai parodai „Pavasaris“ dažnai patenka į tarptautines konkursines parodas ir muziejus, laimi apdovanojimus tokiose valstybėse, kurios turi gilias meno keramikos tradicijas, kaip Danija, Italija, Ispanija, Kinija, Taivanas, Vokietija, Lenkija, JAV,  Australija ir kitur.

pavasaris

Ciklo „Istorinio kostiumo raida amžių tėkmėje“ paskaita, 18:00
Perkūno namas, Aleksoto g. 6

Paskaitų ciklas organizuojamas siekiant įsitraukti į Europos kultūros paveldo metų renginius bei skatinti istorinės rekonstrukcijos integravimo galimybes į jaunimo ir suaugusiųjų neformalųjį švietimą. Paskaitų metu klausytojai susipažins su Europos istorinio kostiumo raida pradedant nuo ankstyvųjų viduramžių ir baigiant renesansu. Paskaitas skaitys Vytauto Didžiojo universiteto Lyginamųjų kultūrų studijų I kurso magistrantė Eglė Kukytė, kuri taip pat atstovauja istorinės rekonstrukcijos judėjimą Lietuvoje. Lektorė jau daugiau kaip 6 metus užsiima viduramžių kultūros rekonstrukcijomis ir domisi tokiomis sritimis kaip viduramžių apranga, šokiai, buitis ir kasdienybė apskritai. Taip pat lektorė priklauso Kauno istorinių šokių klubui „Saltus Gladii“, kuris dalyvauja daugybėje Lietuvos bei užsienio istorinės rekonstrukcijos renginių.

Balandžio 25 d. „Ankstyvųjų ir brandžiųjų viduramžių aprangos raida Vakarų Europoje“
Gegužės 2 d. „Aprangos raida XIV – XV a. Vakarų Europoje“
Gegužės 9 d. „Istorinis kostiumas renesanso laikotarpiu Europoje“

kostiumoraida

„Fluxus Labas!“ bendruomenės susitikimas „Labas, Šilainiai!“, 18:00
Šilainių biblioteka, Baltų pr. 81

2022 metais Kaunas bus Europos kultūros sostinė. Nors 2022-ieji dar toli, bet „Labas, Šilainiai!“ kviečia rajono gyventojus jau dabar tapti aktyvios savo bendruomenės dalimi!

„Susitikę pakalbėsime apie visų mūsų norus, lūkesčius, planus, siūlomus renginius ir iniciatyvas, galimybes prisijungti prie idėjų, kūrybos ir įgyvendinimo. Gal klausysime gyvos muzikos, gal sužaisime susipažinimo žaidimą, o gal tiesiog išgersime arbatos ir nuspręsime susitikti dar kartą.

Įdomu? Norite sužinoti daugiau? Prisijungti?
Griebkite už parankės kaimyną ir ateikite kartu!
Sukurkime Šilainius, kuriais didžiuojamės, kuriu gyventojai – bendrauja, šypsosi, sveikinasi ir pažįsta vienas kitą“, – rašoma kvietime.

labas

Dokumentinio filmo „Kalbantis lobis“ pristatymas, 18:00
Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų muzikos istorijos skyrius, K. Petrausko g. 31

Dokumentinis filmas pasakoja Kauno radiofono plokštelių paslėpimo ir atradimo istoriją. Dokumentuojami gyvų amžininkų prisiminimai, radiofono istorija, plokštelių likimas po jų atradimo 1992 m. Filmas remiasi sakytinės istorijos šaltiniu, plokštelių atradimo liudininkės – Bronislavos Masaitienės atmintimi. Tai gyvas šios istorijos šaltinis, pristatantis radiofoną „žmonių istorijos“ akimis bei vienintelis galintis pateikti unikalių ir autentiškų faktų apie radiofono plokštelių likimo įvykių eigą.

Filmo trukmė: 40 min. Autoriai: Marius Skukauskas, Julija Činčytė.

kalbantislobis

Spektaklis „Mūsų miestelis“, 18:00

Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Visuotinio lėkimo, susvetimėjimo, savanaudiškumo ir nuolatinio bandymo gyventi pagal planą kontekste spektaklis „Mūsų miestelis“  (rež. Darius Rabašauskas) atsigręžia į amžinybės akivaizdoje gyvenančių paprastų žmonių likimus bei ieško jų prasmės. Spektaklis nagrinėja esminius klausimus: kodėl gyvename? Kas yra meilė? Kas yra mirtis? Kas yra laikas ir kodėl jo nevertiname? Kas bus, kai mūsų laikas pasibaigs?

Festivalis „Lietuvos teatrų pavasaris“. Tezių opera „Liuterio durys“, 19:00
„Girstutis“, Kovo 11-osios g. 26

Baigiamasis visą balandį „Girstutyje“ vyksiančio 40-ojo festivalio vakaras bus ypatingas. 2017 m. pabaigoje Reformacijos 500-ųjų metų jubiliejui skirtus metus vainikavusi nacionalinė premjera – Giedriaus Kuprevičiaus tezių opera „Liuterio durys“ – sulaukė didžiulio pasisekimo ir, visų tuomet į salę netilpusių džiaugsmui, grįžta į Kauną.

„Liuterio durys“. Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

„Liuterio durys“. Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

Filmas „Geras, blogas ir bjaurus“ (The Good, the Bad and the Ugly /  Il buono, il brutto, il cattivo, 1966), 19:00
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Šį klasikinį vesterną režisavo italas Sergio Leone. Pagrindinius vaidmenis atliko Clint Eastwood, Lee Van Cleef ir Eli Wallach. Filmas vyksta prerijose bei dykumuose, vaizduoja tris banditus, bekonkuruojančius rasti lobį. Režisierius Quentin Tarantino laiko jį „visų laikų geriausiai surežisuotu filmu“. „IMDb“ tinklapyje užima 9-ąją vietą (su 8.8 balu) 250 geriausių visų laikų filmų reitinge.

KETVIRTADIENIS, 04 26

Paroda „Ne vienai valandai: Lietuvos Valstybės Konstitucijai – 95“, 10:00-17:00
Kauno miesto muziejus, Rotušės a. 15

Parodoje apžvelgiama Lietuvos Konstitucijos raida XX a. Pristatomos fotografijos, valstybės institucijų rašytiniai dokumentai, periodikos spaudiniai, statistikos duomenys, apžvelgiami konstitucionalizmo teisei nusipelnę parlamentarai, politikai, teisininkų bendruomenės nariai.

Parodoje panaudotos fotografijos ir dokumentai iš Lietuvos Respublikos Seimo archyvo, Lietuvos centrinio valstybės archyvo, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos, Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos, Nacionalinio Mikalojaus Konstantino Čiurlionio dailės muziejaus, Lietuvos nacionalinio muziejaus, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro, Lietuvos ypatingojo archyvo, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus, Kauno arkivyskupijos kurijos archyvo, Kauno IX forto muziejaus, Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos, Šiaulių „Aušros“ muziejaus, prof. Vytauto Sinkevičiaus asmeninio archyvo, eksponuojamos fotografų Bernardo Aleknavičiaus, Arūno Baltėno, Zenono Nekrošiaus, Pauliaus Lileikio nuotr.

konstitucijai95

Paroda veiks iki balandžio 30 dienos. Jos rengėjas – LR Seimo kanceliarija.

Ekskursijos Lietuvos banko rūmuose, 12:00 / 15:00
Maironio g. 25

Jau antrą kartą miestiečiai kviečiami į nemokamas ekskursijas Lietuvos banko rūmuose Kaune, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Pasivaikščiojimo banke metu ne tik turėsite galimybę pasivažinėti seniausiu Kauno liftu, pamatyti net 3 tonas sveriančias banko saugyklos duris, pasigrožėti rūmų interjeru, bet ir išgirsite daug įdomybių apie tarpukario Kauną, Lietuvą ir iškilias to laikotarpio asmenybes.

Būtina išankstinė registracija internetu, telefonu 8 5 268 0334 arba el. paštu tgrelis@lb.lt

bankorumai

CIklo „Pirmas lankas“ renginys, 15:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

„Pirmas lankas“ – kvietimas susipažinti su pradedančiaisiais autoriais. Tai renginių ciklas, skirtas debiutinėms rašytojų knygoms pristatyti ir paklausti jų autorių, kaip gi sekėsi įveikti pirmąjį lanką. Pirmasis renginys – Virginijos Kulvinskaitės elektroninės poezijos knygos „Antrininkė“ pristatymas. Literatūros kritikę, šįkart – poetę, kalbins literatūrologas, rašytojas Ramūnas Čičelis.

Gegužę numatomas susitikimas su poetu Dovydu Grajausku ir jo poezijos knyga „Apie reiškinius“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2017 m.), birželį – su Mariumi Povilu Elijumi Martynenko ir prozos knyga „Be penkių pasaulio pradžia“ („Tyto alba“, 2018 m.).

Festivalis „Muzika muziejuje 2018“, 15:00
Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos istorijos skyrius, K. Petrausko g. 31

Muziejus, siekdamas skleisti praeities ir šių dienų muzikinę kultūrą, pakvietė talentingus vaikus iš visos Lietuvos muzikos mokyklų dalyvauti respublikiniame jaunųjų atlikėjų festivalyje. Jo programoje skambės kūriniai chorui, solistams ir įvairiems muzikos instrumentams. Muzika muziejuje skambės ir penktadienį!

muzika-muziejuje-cover

Duncano Higginso parodos „Down on the farm“ atidarymas, 17:00
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

2012 m. M. Žilinsko dailės galerijoje Duncanas Higginsas pristatė parodą „Unloud”, kurioje atsispindėjo tai, ką menininkas patyrė Solovkų salyne Šiaurės Rusijoje nuo 2005 iki 2011 metų. Higginsas grįžta į M. Žilinsko galeriją su naujais darbais, kuriuose toliau analizuoja ir plėtoja istorinius Šiaurės Rusijos ir Lietuvos įvykius. Parodoje eksponuojama daugiau nei 1000 paveikslų, darbų ant popieriaus, tekstilės ir knygų. Atskleisdamas žiaurius istorijos momentus, parodos autorius pasiruošęs nuvesti žiūrovus ten, „kur akys niekada nemato“. Ši paroda yra iš dalies autobiografinė, dalinai griaunanti kultūrą, pateikta iš surinktų liudijimų, kurie susipina į polifoninę formą. Tai sąmoningas klajojimas istorijos pasažais, pakartotinai surinktais fragmentais, sujungtais monologais, kurie vis iškyla ir ištirpsta visatoje.

Duncanas Higginsas yra vaizduojamojo meno kūrėjas, gyvenantis Sheffielde, Jungtinėje Karalystėje. Jis dėstytojauja Norvegijoje, Bergeno meno ir dizaino akademijoje, ir Nottinghamo Trento universitete Jungtinėje Karalystėje.

Paroda veiks iki birželio 3 d.

higgins

Koncertas „Muzikinė puokštė“, 17:30
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Koncerte skambės J. S. Bacho, L. Vinci, L. van Beethoveno, F. Chopino, M. K. Čiurlionio, P. Sancan, J. Mouquet ir kitų kompozitorių kūriniai. Atlikėjos – tarptautinių konkursų laureatės Ineta Stonkutė (fleita) ir Evelina Stonkutė (fortepijonas). Abi seserys mokosi Kauno A. Kačanausko muzikos mokykloje.

Filmo „Kaunas. Sugiharos ir Japonijos ženklai“ premjera, 17:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Filme Kauno ryšių su Japonija puslapiai verčiami per keturias skirtingas asmenybes prieš Antrąjį pasaulinį karą tapusias tiltais tarp dviejų šalių. Tai – Jukičis Fukudzava, pirmasis japonas, paminėjęs ir aprašęs Kauną savo dienoraštyje, kuomet 1862 m. kartu su 36 japonų misija važiavo pro Lietuvą traukiniu ir čia trumpam išlipo pasivaikščioti. Pirmųjų lietuviškų knygelių apie Japoniją autorius Steponas Kairys 1905 m. buvo sužavėtas nedidelės tolimos valstybės, kuri sugebėjo nugalėti dešimteriopai didesnę Rusiją, ir kuri įkvėpė lietuvių ryžtą siekti savo nepriklausomybės. Net kelis kartus Japoniją aplankęs žurnalistas ir keliautojas Matas Šalčius 1929 m. ryžosi šią šalį iš Kauno pasiekti… motociklu. Ir galiausiai diplomatas Čiunė Sugihara 1940 m. abi tautas sujungė per savo žygdarbį.

Projektas, remiamas Tarptautinio Tošibos fondo (TIFO), pradėtas vykdyti 2017 m. vasarą. Jo pagrindiniai dalyviai yra VDU Azijos studijų centro vadovas dr. Aurelijus Zykas, dr. Linas Didvalis ir Kristijonas Jakubsonas. Filmavime dalyvavo 20 mokslininkų bei politikų tiek Japonijoje, tiek Lietuvoje. 2017 m. lapkričio-gruodžio mėn. filmavimas vyko skirtingose Japonijos vietose, ir jo metu komanda apsilankė 10 Japonijos miestų, kur susitiko su mokslininkais bei visuomenės veikėjais, filmavo susijusias vietas, objektus bei dokumentus.

Norintys patekti į premjerą kviečiami užsiregistruoti.

Screen Shot 2018-04-20 at 12.53.51

Paskaita „Valstybė nuo jūrų iki jūrų: Lietuva senuosiuose žemėlapiuose“, 18:00
„Green Café“, Laisvės al. 46

Šiandien įprastas Lietuvos vaizdas žemėlapyje visiems puikiai pažįstamas ir atpažįstamas, tačiau taip buvo ne visada. XIII amžiuje užgimusi Lietuvos valstybė augo, plėtėsi, patyrė ir nemažai teritorinių nuostolių. Žemėlapiai tobulėjo ir keitėsi kartu su civilizacijos ir technikos pasiekimais bei žmogaus poreikiais. Taigi kaip ir kada atrandame Lietuvą senuosiuose žemėlapiuose, kokie tai žemėlapiai ir kokia Lietuva juose vaizduojama?  Apie tai pasakos VDU dr. Laima Bucevičiūtė.

Ši diskusija yra Baltijos pažangių technologijų instituto renginių ciklo „Café Scientifique“ diskusijos“ dalis. Šie renginiai skirti visiems bendrauti mėgstantiems ir mokslu kasdienybėje besidomintiems žmonėms. Tai – neformalios diskusijos kartu su žinomais Lietuvos mokslininkais ir entuziastingais tyrėjais, kurie yra pasirengę savo žiniomis dalintis su visuomene, o apie mokslą kalbėti įdomiai ir suprantamai kiekvienam.

nuojuruikijuru

Parodos „Vilties paieškos pelenuose: istorijos iš Afganistano“ atidarymas, 18:00
Kauno įvairių tautų kultūrų centras, Šv. Gertrūdos g. 58

Vaiva Bezhan – fotografė, dešimtmetį gyvenanti už Lietuvos ribų. Jau magistro studijų metais ji susidomėjo dokumentine fotografija ir atstumtosios visuomenės tema. 2015 m. Vaiva pradėjo fotožurnalistės kelią, per šį laiką fotografavo Turkijoje, Kosove, Rusijoje bei Afganistane. Pastarojoje šalyje jaunoji menininkė lankėsi jau du kartus, abu kartus praleido po mėnesį keliaudama ir kolekcionuodama žmonių istorijas.

bezhan

Aušros Andziulytės parodos „Įsirėžę vaizdai“ atidarymas, 18:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

„Buvo laikas, kai mano tėtis pasakodavo apie savo gimtinės vietas su kažkokiu begaliniu ilgesiu ir šiluma, vis tarsi ištraukdamas iš atminties peizažo detales: pamiškės linkį ties paliais, vingiuojantį upeliūkštį kaitrią vasarą, kelią apsodintą beržais, laukus… Ilgai nesupratau kas ten tokio ypatingo, kol nenuvažiavau į tas vietas. Tuomet viską pamačiau tarsi tėčio, o gal net ir protėvių akimis. Yra kažkoks visa persmelkiantis kodas ir vidinė atmintis susitapatinanti su matomu vaizdu. Tame derinyje ir atsiranda mano tapomi vaizdai“, – kalba tapytoja.

Aušra Andziulytė. „Kita Nemuno pusė“. Skarda, aliejus. 76 x 126 cm. 2017

Aušra Andziulytė. „Kita Nemuno pusė“. Skarda, aliejus. 76 x 126 cm. 2017

Spektaklis „4 mortos“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Šis spektaklis – tai vakarėlis su mirtim, paremtas lietuviška mitologija, folkloru. Tai žaidimas-ritualas, kuris sugrąžina mus iš feisbukinės egzistencijos į gamtos mums duotą prigimtį. Tai – pabuvimas kartu. Todėl vakarėlio apibrėžimas – jam labai tinkamas. Vakarėlis gali būti visoks, kiekvienam skirtingas, tačiau pagrindinė vakarėlio esmė – kad žmonės pabūtų kartu. „Vakarėlis su mirtim kiekvieną turėtų įkvėpti prasmingiems darbams“ – teigia režisierius Darius Rabašauskas.

Kino vakaras „Nebylus kinas ir gyva muzika“, 19:00
LSMU Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejus, Rotušės a. 28

Matysite 1923 m. sukurtą Haroldo Lloydo nebyliąją romantinę komediją „Safety Last!“. Akomponuos Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos moksleiviai Vytis Kišūnas ir Simas Šavenis.

Safety_Last_Poster_Art_r2.indd

Ciklo „CRRNT“ koncertas nr. 3, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

„CRRNT“ – tai koncertų ciklas skirtas naujajai gyvai muzikai. Trečiajį kartą vyksiančiame ciklo koncerte pasirodys kvartetas, susibūręs iš atlikėjų atstovaujančių džiazo, improvizacinės ir eksperimentinės muzikos scenas. Ansamblis atliks kompozicijas, sujungtas improvizacijos bei triukšmo sintezės.

Koncerte dalyvaus Dovydas Stalmokas (saksofonas)
, Marius Giedra (klavišiniai), 
Aurelijus Užameckis (kontrabosas) ir 
Ignas Kasikauskas (mušamieji).

CRRNT (1)

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia