Maršrutas balandžio 22-24 dienoms

VDU Kauno botanikos sodas

PENKTADIENIS, balandžio 22 d.

Diskusija su iliustruotoju Karoliu Strautnieku, 17 val.
VDA KF, Muitinės g. 4

Karolis Strautniekas papasakos apie savo kūrybinį kelią, pateiks savo nuomonę apie šiuolaikinę iliustraciją. Diskutuosime apie šiuolaikinės iliustracijos reikšmę, jos padėties ir poreikio skirtumus Lietuvos ir užsienio kontekste.

Eglės Jasulaitytės paroda „Vanduo“ ir poezijos skaitymai, 17 val.
Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, A. Mapu g. 18

Parodos įkvėpimo šaltinis buvo jaunos pokario poetės Dianos Glemžaitės eilės. Penktadienio vakarą pabendrauti ir poezijos paklausyti kviečia parodos autorė, eiles skaitys aktorius Arūnas Žemaitaitis.

vnduo

Lawrence Brownlee su Kauno miesto simfoniniu orkestru, 18 val.
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Kauno miesto simfoninis orkestras vienoje scenoje pasirodys su visame pasaulyje pripažintu tenoru iš Jungtinių Amerikos Valstijų Lawrence Brownlee. Su bel canto žvaigžde į sceną lips ir sopranas iš Lietuvos – Viktorija Miškūnaitė. Orkestras ir solistai pasirodys diriguojami Kauno miesto simfoninio orkestro vyriausiojo dirigento Constantine Orbelian. Muzikantai koncerte atliks G. Donizetti ir V. Bellini operų ištraukas.

Opera „Vindzoro šmaikštuolės“, 18 val.

Kauno valstybinis muzikinis teatras, Laisvės al. 91

Vokiečių kompozitoriaus Otto Nicolai (1810-1849) vardą garsina vienintelė pagal to paties pavadinimo W.Shakespeare komediją parašyta vokiška, komiška fantastinė opera „Vindzoro šmaikštuolės“, kurią jis pradėjo dar 1845-aisiais, kaip pats sakė „su didele meile ir smagia nuotaika“, – tačiau dėl užimtumo tarnyboje baigė tik paskutiniaisiais savo gyvenimo metais. Operos planą ir scenarijų labai kruopščiai sudarė pats kompozitorius, o libretą rašė jaunas poetas H.S.Mosenthalis. Išliko visos garsiojo anglų dramaturgo W. Shakespearo sukurtos situacijos, tačiau jos buvo gerokai supaprastintos.

„Anime Nights“, 20 val.
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

Anime Nights – kasmetinis ir jau tradicija tapęs renginys, pritraukiantis šimtus japoniškų animacinių filmų mėgėjų. Anime fanai dvi naktis iš eilės mėgausis filmais, o dieną jų lauks papildomi užsiėmimai susiję su Japonijos kultūra: cosplay pasirodymai, įvairiausios paskaitos, amv ir manga komiksų konkursai, o viską vainikuos dalyvių eisena Laisvės alėjoje.

„The Pink Elephant“ ir „Abudu“ koncertai, 21:30 val.
Klubas „Orixo“, Jonavos g. 40

Į Lietuvą sugrįžta rausva psichodelinė muzika iš Latvijos, vardu „The Pink Elephant“. Grupės vizito tikslas – naujo albumo, tiksliau, kasetės „Cassette concert“ pristatymas. Jei jums nesvetimos muzikinės hipnozės, ryškesnės spalvos ir garsai, jei esate bent kartą girdėję „Tame Impala“, „Jefferson Airplane“ ar lietuvius „Garbanotą Bosistą“ ir nepakeitėt radijo dažnio, prisijunkit prie rožinių maudynių psichodelinėse bangose. Kartu pasirodys energingi scenos naujokai iš Šakių „Abudu“. Gimę prieš metus, 5 vaikinai neseniai laimėjo 3-ią vietą jaunų grupių konkurse „Garažas’16“.

Vakarėlis „Untitled Tricks“ su Nixxon ir Night Force, 22 val.
„Largo“, Vaistinės skg.

Triukai be pavadinimo 2013 m. startavo požeminėje perėjoje Danijos sostinėje. Dėmesio jais pasiekta, tad Kopenhagos lietuvių serija netruko persikraustyti į pagridininius Kopenhagos pogrindžio klubus, kur Untitled Tricks vietos žmonėms pristatė tokius selektorius ir kūrėjus kaip: An-I, NGLY, Sacha Mambo, June, ΚΕΜΑΛ, Jamie Tiller, Ñaka Ñaka ir daugeli kitų. Iškart šešiese į Kauną parskrendantys Untitled Tricks rankiniame bagaže atveža Kopenhagos nakčiai nusipelniusius, o mūsų miesto dar nepatyrusius veikėjus.

ŠEŠTADIENIS, balandžio 23

Lietuvos vyrų lėkščiasvydžio rinktinės draugiškos varžybos su Kauno „Skraidančiais drambliais“, 10 val.
Kauno santaka

Daugiau informacijos: www.frisbee.lt

400 rožių diena su skaitymais mieste, 11-18 val.
Visas miestas

Balandžio 23-ioji, Pasaulinė knygos ir autorių teisių diena, turi ypatingą prasmę pasaulio literatūros kalendoriuje. 1564 m. balandžio 23-ioji oficialiai laikoma Viljamo Šekspyro gimimo data. 1616 m. šią dieną pasaulis neteko ispanų plunksnos meistro Migelio de Servanteso bei savo gimimo dieną mirė ir V. Šekspyras. Šia proga ir amžininkų mirties metinėms paminėti vyks V. Šekspyro ir M. Servanteso kūrybos ištraukų skaitymai Kauno centre. Juos atliks VDU Teatro aktoriai bei įvairūs universiteto užsienio kalbų klubai. Anglų, lietuvių, ispanų, prancūzų ir italų kalbinis skambesys visą dieną aidės prie Kauno pilies (Pilies g. 17), Teatro klubo senamiestyje (Vilniaus g. 22), Istorinės Lietuvos Respublikos Prezidentūros Kaune (Vilniaus g. 33), miesto centrinio pašto (Laisvės al. 102) bei Rotušės aikštėje.

Šekspyras-ir-Servantesas
VDU Tautinių šokių ansamblio „Žilvitis“ koncertas, 16 val.
VDU Didžioji salė, S. Daukanto g. 28

Vytauto Didžiojo universiteto tautinių šokių ansamblis „Žilvitis“ pristato etnospektaklį „Kalvis“. Pagal lietuviškus papročius sukurtoje programoje atskleidžiami įvairiausi lietuvių tautos darbai, pasilinksminimai ir tradicijos. Programoje – naujausi šalies choreografų ir kompozitorių bei jau lietuvių šokių „aukso fondu“ tapę kūriniai.

Tarptautinis tautinės instrumentinės muzikos ansamblių ir orkestrų festivalis „Klonių aidai“, 11 val.
Kauno Juozo Gruodžio konservatorija, J. Gruodžio g. 6

Tautinių instrumentų muzikos festivalis „Klonių aidai“ – puikus tautinio meno prasmės įrodymas. Meno, kuris išugdė jau kelias kartas tautos piliečių, kurie sukaupę patriotinį pasiryžimą, sugebėjo atstatyti Lietuvos nepriklausomybę. Festivalis „Klonių aidai“ vyks jau XIX-ąjį kartą (1996 m. pavasarį įvyko pirmasis). Jis tapo tradiciniu renginiu žinomu visoje Lietuvoje ir už jos ribų: sukviečiantis – jungiantis kelias dešimtis skirtingo amžiaus autinio meno puoselėtojų ir atlikėjų.

Marko Palubenkos koncertas, 21 val.
Baras „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

į Kauną atvyksta garsų alchemikas, inovatorius ir indie ambasadorius Markas Palubenka. „Gėlo žodžio“ turas – tai penkeri metai chameleoniško skambesio bei turtingame lietuviškame žodyje užkoduota nenugludinta emocija. „Artėja ilgai lauktas susitikimas su naujais bei ištikimiausias klausytojais atliekant dainas, kurias sukūriau per pastaruosius penkis metus. Idėja turui gimė perdainavus Kęstučio Jablonskio dainą „Aš pėdų neradau“ – ji įkvėpė vėl grįžti prie kūrybos lietuvių kalba. Koncertuose atliksiu beveik visas savo lietuviškas dainas, kartu su albumų „no fun in 101“ ir „Puzzleman“ favoritais. Nuo pat karjeros pradžios stengiausi rašyti kuo labiau viena nuo kitos besiskiriančias dainas, tad turas bus puiki proga prisiminti skambesių daugialypiškumą“, – kalba autorius.

Grupių „Arcadia Repeats“ ir „Got Mou“ koncertas, 21 val.
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Pirmieji svečiai iš Vilniaus – tai instrumental/ambient/space/core duetas. „Got Mou“ – gyva elektronika.

SEKMADIENIS, balandžio 24 d.

„Street Art Championship’2016“, 9 val.
Sabonio krepšinio centras, Pašilės g. 41

Tai pirmą kartą organizuojamas gatvės šokių čempionatas, kuriame šokėjai varžysis Hip Hop (IDO) atviroje bei pradinukų kategorijose, „Street Dance Show“ ir „Free Dance Show“ kategorijose bei „House“ kategorijoje.

Muzikinė popietė visai šeimai, 14 val.
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Tradicinėje mažiausius kauniečius su muzika pažindinančioje popietėje – operėlė „Oginskio jaunystė“. Kompozitorius ir libreto autorius – Vidmantas Bartulis. Režisierius – Andrius Kurienius.

V. Šekspyro paieškos VDU Kauno botanikos sode, 15 val.
VDU Kauno botanikos sodas, Ž. E. Žilibero g. 6

Literatūrinis sodininkas – taip būtų galima įvardinti garsiausią britų bardą, kuris savo kūriniuose aprašė arba paminėjo net 63 įvairiausių augalų, gėlių, medžių prieskoninių žolelių pavadinimus. Daugelis istoriografų ir V. Šekspyro gyvenimo bei kūrybos tyrinėtojų neatmeta idėjos, kad didysis Renesanso epochos kūrėjas galėjo būti sodininkas. Sekmadienį botanikos sode vyks V. Šekspyro tekstuose minimų augalų paieškos. Su citatomis iš anglų dramaturgo ir rašytojo dramų bei sonetų bus bandoma ne tik atrasti aprašytus augalus, bet ir išsiaiškinti jų reikšmę V. Šekspyro tekstuose. Galbūt tai ir padės įminti mįslę, koks gi iš tiesų yra šių augalų vaidmuo bardo gyvenime ir kūryboje, o pažvelgus į augalus, mintimis nusikelti į jo pasaulį.

Spektaklis „Auksinė šventykla“, 18 val.
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

1950 m. vienas zen budizmo vienuolis sudegino vieną žymiausių šventyklų Kyote – Auksinę šventyklą. Vienuolį pripažino išprotėjusiu. Japonų rašytojas Yukio Mishima, paveiktas tos istorijos, parašė knygą „Auksinė šventykla“. Asmeninė reakcija į šią knygą inspiravo Kęstutį Marčiulyną sukurti monospektaklį.

Kaunietis aktorius ir režisierius Kęstutis Marčiulynas 2001 m. tapo zen budistų vienuoliu ir šiuo metu žinomas Bo Haengo vardu. Kai 2002 m. jis perskaitė knygą, pasijuto sukrėstas to, kaip autorius interpretuoja šventyklą sudeginusio vienuolio asmenybę. „Man pasirodė, tarsi mane patį laikytu bepročiu, nes noras sudeginti šventyklą, kurioje gyveni, kyla daugeliui – tai yra dalis „dvasinės praktikos“. Tai spektaklis apie to vienuolio dvasinį kelią, gyvenimą ir išėjimą“, – spektaklio idėją pristato autorius.

Filmas „Belgica“, 18:15 val.
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

Šis tas smagaus iš „Kino pavasario“ repertuaro. Ambicingas vienaakis Džo valdo barą „Belgika“, kurį, padedamas karštakošio brolio Franko, paverčia populiariu klubu. Regis, atrasta sėkmės formulė – „Belgika“ greitai plečiasi, čia laukiami visi ¬ nuo roko grupių ir karščiausių didžėjų iki miesto marginalų. Tačiau netrukus paaiškėja, kad tokio masto verslą ne taip paprasta išlaikyti – tenka laviruoti tarp dūžtančių santykių, asmeninių gyvenimų ir nesibaigiančių vakarėlių.

Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia