Maršrutas balandžio 21-23 dienoms

PENKTADIENIS, 04 21

„Literatūrinės slinktys“: Popietė VDU, 15:00
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, S.Daukanto g. 25

„Literatūrinės slinktys“ – vienas didžiausių jaunųjų literatūros autorių festivalių, kitaip nei ankstesniais metais, dar labiau išsiplėtė geografiškai.

Vena iš stotelių vis dėlto liko pastovi – jau ketvirtą kartą viešės Kaune, Vytauto Didžiojo universitete. Renginyje bus pristatomas festivalio almanachas, kuriame aktualiausia jaunosios kartos kūrėjų poezija, proza, poetinis slemas. Dalyvaus: Simonas Bernotas, Aistis Žekevičius, Simonas Bulotas, Marius Povilas Elijus Martynenko, Mantas Balakauskas, Ernestas Noreika.

A. Anušausko knygos „Išdavystė. Markulio dienoraščiai pristatymas, 16:00
Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga, Laisvės al. 39

Knygos autorius dr. Agirdas Anušauskas – istorikas ir politikas, tiriantis Lietuvos XX amžiaus ir slaptųjų tarnybų istoriją.

Knygos „Išdavystė. Markulio dienoraščiai“ siužetas sukasi apie kontraversišką profesoriaus Juozo Albino Markulio asmenybę, apie rezistentus ir jų išdavikus, herojus ir okupantų agentus, slaptųjų tarnybų ir partizanų operacijas, seniai pamirštas paslaptis ir atradimus naujai surastuose dienoraščiuose. „Ąžuolas“, „Noreika“, „Erelis“, „Petrovas“, „Daktaras Narutavičius“ ir kiti slapyvardžiai lydi pagrindinį šios istorijos veikėją. Jo sukurtas įvaizdis iki šiol audrina vaizduotę. Knyga pretenduoja nupiešti išdaviko portretą ir atskleisti išdavystės psichologiją.

15min.lt nuotr.

15min.lt nuotr.

Knygos apie D. Grinkevičiūtę sutiktuvės, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Renginys skirtas tremtinės, gydytojos, disidentės, rašytojos Dalios Grinkevičiūtės (1927–1987) 90-mečiui. Kartu su knygos autore Dalia Kotryna Baliutavičiene dalyvaus poetas Robertas Keturakis, aktorė Olita Dautartaitė, dainuos VDU Muzikos akademijos profesorės Sabinos Martinaitytės ir doc. Audronės Eitmanavičiūtės 3 bakalauro kurso studentės, tarptautinių konkursų laureatės Monika Pleškytė ir Gabrielė Kuzmickaitė. Pianistė doc. Audronė Eitmanavičiūtė. Renginį ves muziejaus direktorė, rašytoja Aldona Ruseckaitė.

Sonatos Deveikytės-Zubovienės ir Roko Zubovo koncertas „Po saulės ženklu“, 17:00
M. K. Čiurlionio galerija, Putvinskio g. 55

Programoje – M. K. Čiurlionio ir Cl. Debussy kūriniai fortepijonui ir fortepijonui keturioms rankoms. Renginį papildys ir M. K. Čiurlionio tapybos darbų ciklo „Zodiakas“, kitų tapybos darbų projekcijos.

M. K. Čiurlionio galerijos nuotr.

M. K. Čiurlionio galerijos nuotr.

Parodų „Stebuklingas Peterburgas“ ir „Lietuva. Susitikimai“ iš Sankt Peterburgo atidarymas, 17:00
Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79

„Stebuklingas Peterburgas“ – tai Aleksejaus Silnikovo fotografijos, atskleidžiančios žiūrovui pačius ryškiausius architektūros ansamblius, gatves ir pastatus jo mylimame mieste. Antrojoje parodoje pristatomi žinomų Sankt Peterburgo žurnalistų Vladimiro ir Viačeslavo Želtovų įspūdžiai apie šiuolaikinį Lietuvos gyvenimą.

Čabua Amiredžibio romano „Mėnulio sūnus“ pristatymas, 17:30
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio 56

Prieš trejus metus mirusio gruzinų literatūros klasiko Čabua Amiredžibi romanas „Mėnulio sūnus“ nukelia mus į XIX a. pabaigos – XX a. pradžios Gruziją. Knygoje pasakojama apie atsiskyrėlį, nesitaikstantį su įprastinėmis visuomenės normomis. Pagal šį kūrinį 1977 metais režisieriai Gizo Gabeskirija ir Giga Lordkipanidzė pastatė septynių serijų kino filmą „Krantai“.

Renginys „Experimental & heavily psychedelic“, 21:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Klube – psichodeliniais eksperimentais užsiimantis trio „Flynotes“ iš Rusijos bei stoner rock trio „Black Citrus“ iš Vilniaus ir šių kaimynai electronic/ambient/post rock duetas „Arcadia Repeats“.

Vakarėlis „Unheimliche“, 22:00
Baras „Dildė ir Akvarelė“, Vilniaus g. 16

Po „Unheimliche“ pavadinimu slepiasi trys sostinės didžėjai Patricia Kokett, Hìldå ir Ilius, savo muziką pristatantys kaip keistai pažįstamą ir paprastai mistišką. Nuo gentinių garsų iki sintetinių klajonių.

Vakarėlis „Perpetuum“, 23:00
Klubas „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Svečiuose – argentiniečių leidykla „BirdsMakingMachine“, savo sąskaitoje turinti jau aštuonis leidinius, kuriuose dera Lotynų Amerika ir techno minimalizmas.

ŠEŠTADIENIS, 04 22

„Atvelykis tarp lėktuvų“, 11:00
Lietuvos aviacijos muziejus, Veiverių g. 132

Šventės metu pasirodys Kauno berniukų chorinio dainavimo mokyklos „Varpelis“ jaunučių choras, galėsite dalyvauti Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Aleksoto padalinio edukacinėse dirbtuvėse „Skriskit, skriskit lėktuvėliai…“, piešti ant vandens su VšĮ Meno terapijos ir socializacijos institutu „VYTA“ („Ebru“ menas – tapyba ant vandens), klubas „Lietuvos aitvarų judėjimas“ padės pasigaminti aitvarus. Mažieji savo jėgas galės išbandyti Lietuvos Broniaus Oškinio vaikų aviacijos mokyklos lėktuvėlyje-balansuoklyje.

Šventė „Šuns diena“, 12:00
Daugirdo amfiteatras, Prieplaukos krantinė

Lietuvos kinologijos centras į šventę kviečia visus kauniečius ir jų augintinius. Svetingai duris atvers šunims draugiškos vietos bei kavinės Kaune, vyks konkursai, pasirodymai ir kt.

„Daugirdo amfiteatro“ nuotr.

„Daugirdo amfiteatro“ nuotr.

Spektaklis „Šimtas keturiasdešimt dūžių per minutę“, 12:00
Kauno valstybinis lėlių teatras, Laisvės al. 87A

Kauno valstybiniame lėlių teatre svečiuosis Sankt Peterburgo Didžiojo lėlių teatro trupė su intriguojančio pavadinimo spektakliu „Šimtas keturiasdešimt dūžių per minutę“. Tai – vienas iš renginių, skirtų paminėti Kauno ir Sankt Peterburgo miestų bendradarbiavimo dešimtmetį.

Spektaklis skirtas įvairaus amžiaus žiūrovams – suaugusiesiems jis suteiks galimybę pažvelgti į vaikystę tarytum pro rakto skylutę, kur kiekvienas žingsnis tapdavo nuotykio pradžia, pasaulis atrodė beribis ir kiekvienas kelyje rastas mažmožis prilygo lobiui, o vaikams – stebėti savo pasaulį lyg iš šalies.

LSMU tautinių šokių ansamblio „Ave Vita“ jubiliejus, 17:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto tautinių šokių ansamblis savo kūrybinę biografiją pradėjo 1946 metais. Jaunatviškas, kupinas energijos kūrybingas studentiškas kolektyvas yra nuolatinis Kauno miesto, respublikinių, pasaulio lietuvių ir Baltijos šalių studentų dainų ir šokių švenčių „Gaudeamus“ dalyvis. Ansamblis su dideliu pasisekimu koncertavo įvairiuose tarptautiniuose festivaliuose.

„Ave vita“ kolektyvas kviečia draugus, gerbėjus, buvusius muzikantus , vokalistus bei šokėjus balandžio 22 dieną kartu paminėti 70-tąjį jubiliejų Kauno Dramos teatre. Renginio metu klausytojai galės išgirsti ir pamatyti unikalią, atsinaujinusią ansamblio programą bei garsaus atlikėjo, dainų ir muzikos autoriaus Jurgio Didžiulio pasirodymą.

Komedija „Nuo raudonos žiurkės iki žalios žvaigždės“, 18:00
Kauno mažasis teatras, M. Daukšos g. 34

Spektaklio-komikso siužeto nupasakoti neįmanoma – jį sudaro atskirų, tematiškai susisiejančių scenų grandinė. Jis ir Ji, Ji ir Ji, Jis ir Jis skirtingu laiku, skirtingo amžiaus, skirtingose vietose kaskart iš naujo bandantys atrasti Vyrą, Moterį, Žmoną, Meilę, Gyvenimą. Ir pačius save tame Gyvenime.

Poezijos interpretacijų ciklas „Poetos“: Pranas Morkūnas, 19:00
„Raudona ZOOna“, Laisvės al. 106

Raimundo Eimonto poetinis/muzikinis monoteatras tęsia pasirodymų ciklą „Poetos“.
Šį kartą išgirsite originalias didžiojo lietuvių dadaisto-imadžinisto, turbūt radikaliausio tarpukario poeto, Prano Morkūno avangardinių eilių interpretacijas be jokių muzikinių instrumentų.

SEKMADIENIS, 04 23

Filmas „Dangus virš Berlyno“, 16:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Angelai Damielis ir Kasielis nusileidžia į Berlyną, kuris po karo vėl pakilo. Išorinės žaizdos jau beveik išgydytos. Tiesa, Berlyno viduryje nusidriekusi siena vis dar skiria Vokietiją į dvi dalis. Vaikščiodami tarp žmonių, apsisiautę tokiais pat lietpalčiais, angelai girdi kiekvieno praeivio mintis. Juos gali matyti tik vaikai ir neregys Peteris Falkas. Vieną dieną angelas Kasielis supranta, kad norėtų tapti žmogumi ir ne tik pajusti šąlančias rankas, pasimėgauti kava su cigarete, bet ir patirti emocijas, meilę.

Šį filmą vokiečių režisierius Wim Wenders paskyrė visiems buvusiems angelams, o ypač – Yasujiro (Ozu), François (Truffaut) ir Andrejui (Tarkovskiui). 1987 m. Kanų kino festivalyje kūrėjas buvo apdovanotas kaip geriausias režisierius.

„Atviro rato“ spektaklio „Identify“ premjera, 18:00
„Girstutis“, Kovo 11-osios g. 26

Vienos dalies spektaklio „identify“ tiriamasis objektas – XXI a. žmogaus refleksija su savimi pačiu ir jį supančiais pasauliais. Aštuonių individų, susaistytų kraujo giminyste, bendros praeities ar, iš pirmo žvilgsnio, atsitiktiniais ryšiais, gyvenimo epizodai-istorijos, virsta keistu gyvenimo kaleidoskopu. Šiuos aštuonis asmenis sieja bendras gyvenimo-išgyvenimo variklis – bandydami identifikuoti save, kiekvienas jų tampa savo paties įkaitais.

„Kaunas Jazz“: Torsten Goods, 18:00
Raudondvario dvaro Menų inkubatorius, Pilies takas 1, Raudondvaris

Torstenas Goodsas – 36-erių dainininkas bei gitaristas iš Diuseldorfo džiazo gerbėjų vadinamas scenos sensacija, lyginamas su garsiaisiais atlikėjais Jamie Cullumu ir Michaelu Buble.

Tęsiant „Kaunas Jazz“ tradiciją kasmet koncertų pasiūlyti ne tik Kauno ir Vilniaus publikai, Torstenas Goodsas pavasarį aplankys ir mažesnius šalies miestus. Balandžio 21-ąją kelionę per Lietuvą jis pradės koncertu Panevėžio muzikiniame teatre, balandžio 22-ąją gros „Vandenio“muzikos klube Palangoje, o balandžio 23-ąją kauniečius ir miesto svečius pakvies į koncertą Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje.

D. Razausko ir S. Petreikio Jubiliejinis dešimtmečio koncertas, 19:00
Kauno valstybinė filharmonija, L.Sapiegos g. 5

Šviesų paveikslai. Pasaulio muzikos instrumentai. Poezija. Elektronika. Tai raktiniai žodžiai, kuriais būtų galima apibūdinti iš esmės neapibūdinamą Domanto Razausko ir Sauliaus Petreikio specialų jubiliejinį dešimtmečio koncertą.

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia