Maršrutas balandžio 20-22 dienoms

PENKTADIENIS, 04 20

Kauno mugė „Pavasaris 2018“, visą savaitgalį
Senamiestis

Antrąkart rengiama mugė šiemet kviečia atrasti ne tik lietuvišką gastronominę įvairovę, įdomias, atraktyvias veiklas bet ir netikėtas, bendrystę skatinančias, pramogas. Mugė prasidės nuo  E. Ožeškienės – Vilniaus gatvių sankryžos ir tęsis senamiesčiu iki Rotušės aikštės, M. Valančiaus g. bei A. Jakšto g. bei Kauno pilies. Organizatoriai teigia, jog suskirstydami mugę į visiems atviras temines zonas, atskleis Kauno kultūrinio lauko įvairovę, unikalumą ir siekia sujungti įvairių kultūrų, kartų žmones bendradarbiavimui, idėjų dalijimuisi, kūrybai. Beje, mugės metu vyks ir Kauno senamiesčio ir Rotušės aikštės draugijų sezono atidarymo šventė.

Orkestro muzikos koncertas 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Kauno miesto simfoninis orkestras ir solistė Daniela Navarro (fortepijonas, Kosta Rika), diriguojami Martyno Staškaus, atliks V. Klovos, F. Chopin, P. Čaikovskio ir kt. kompozitorių muziką. Daugiau apie koncertą skaitykite čia.

Kristinos Marijos Kulinič performansas „gerai“, 18:00
VDU menų galerija 101, Muitinės g. 7

Apie autorę: Kristina Marija Kulinič labai rimtai ir atsakingai į viską žiūri.

gerai

„Anime Nights“, 18:00 (ir šeštadienį)
Studentų g. 48

Jau tradicija tapęs, visus japoniškų animacinių filmų bei kultūros megėjus į vieną vietą suburiantis renginys grįžta. Laukia dvi naktys japoniškos animacijos ir dvi dienos įspūdingų cosplay pasirodymų, amv ir yonkoma komiksų konkursų, unikalių paskaitų ir šimtai bendraminčių, bei naujų draugų.

animenights

Kauno dviratininkų paradas, 18:00
Kauno pilis

„Važiuosime dviračių takais senais, naujais, būsimais. Pamatysime kas buvo, kas yra, kas planuojama – su išmaniais komentarais.
Važiavimas ramus, draugiškas. Sustosime pailsėti ir palaukti atsiliekančių“, – rašoma kvietime. Paradas finišuos Panemunės šile ant Nemuno kranto.

Maršrutas – Kauno pilis > Jonavos g. > Šiaurės pr. > V. Landsbergio-Žemkalnio g. > P. Lukšio g. > Kalniečių parkas > Partizanų g. rajonas > Dainavos parkas> Kovo 11-osios g. > Petrašiūnai > HES > Panemunės šilas.

Spektaklis „Natanas Išmintingasis“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Apdovanojimais jau apipiltas spektaklis pagal G. E. Lessingo dramą nukelia į XII amžiaus pabaigą, trečiojo kryžiaus žygio laikų Jeruzalę: vietą, kuri tapo didžiųjų Vakarų religijų – judaizmo, krikščionybės ir islamo – karo lauku. Čia rutuliojasi sudėtinga žmogiškų jausmų ir santykių intriga, kurioje persipina trijų skirtingų tikėjimų pagrindinių veikėjų likimai.

Premjera. Filmas „100 metų kartų“, 18:15
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Žiūroviškiausias festivalio „Kino pavasaris“ lietuviškas filmas „100 metų kartu“ – 100 gerų emocijų per vieną valandą! 15 Lietuvos šimtamečių pakeri optimizmu, o tikri ir nuoširdūs jų pasakojimai ne tik įkvepia, bet ir užkrečia noru gyventi. Nes kai gyveni 100 metų, viskas 100 kartų geriau! Režisierė – Edita Kabaraitė.

Parodos  „Lietuviškojo modernizmo parafrazės“ atidarymas, 18:30
Vytauto pr. 71

Nuomojamą erdvę VDU bendrabutyje dviems savaitėms meno galerija pavers Kauno modernaus meno fondas. Parodoje bus eksponuojami Henriko Čerapo, Eugenijaus Varkulevičiaus–Varkalio, Ričardo Nemeikšio, Alfonso Vilpišausko, Raimundo Gailiūno, Arūno Vaitkūno, Antano Martinaičio, Vytauto Povilaičio, Laimos Drazdauskaitės ir Algio Skačkausko kūriniai. Dešimt skirtingų tapytojų vizualiai pristato kolekcijos branduolį, kurį apžvelgus istoriniu ir meniniu aspektais, galima nusakyti ir XX amžiaus tapybos būklę.  Parodos kuratorė – dr. Kristina Budrytė-Genevičė. Plačiau apie parodą skaitykite čia.

KMMF nuotr.

KMMF nuotr.

Parodos „Architektūrinė Simbiozė. Tarp Žmogaus ir Gamtos“ atidarymas, 19:00
POST galerija, Laisvės al. 51A

Paroda atskleidžia naujas perspektyvas beiškant ir analizuojant lietuviškąjį architektūros identitetą. Aistės Ambrazevičiūtės ir Jurgio Gečio, Vienos meno akademijos absolventų, vizionieriški darbai, tyrinėjantys tradicinę medinę architektūrą, kerpių struktūras bei Kuršių Nerijos kraštovaizdį, vienijančia architektūrine išraiška perteikia simbiozę tarp vietovės charakteristikos, medžiagiškumo ir kulturinio identiteto. Nors projektai radikaliai skiriasi savo architektūrinio dizaino kalba, abu autoriai tyrinėja paraleles tarp prezervacijos bei inovacijų, praeities ir ateities technologijų, natūralių ir dirbtinių medžiagų. Eksponuojami darbai pristato originalų požiūrį į kintančią architektūros specialybę bei tarpdisciplininius mainus vystant kūrybinius projektus ir puoselėjant geografinius skirtumus, istoriją bei vietos charakteristiką. Parodos, kuri veiks iki gegužės 18 d., ekspoziciją sudaro kontrastuojantys eksponatai: gipso ir medžio maketai, skulptūros, piešiniai, vizualizacijos, didelio formato analoginės fotografijos bei projekcijos.

simbioze

Šiuolaikinės muzikos ciklas OLOS, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

2017 m. prasidėjusi koncertų serija atveria erdvę netikėtiems muzikiniams susitikimams, kviesdama toliau tyrinėti plačią ir nenuspėjamą šiuolaikinės eksperimentinės muzikos geologiją. Scenoje – Entropija, Gintas k su vj juodo ir Bodycocktail (Zan Hoffman). Plačiau apie atlikėjus skaitykite čia.

Gintas K, vj juodo. Organizatorių archyvo nuotr.

Gintas K, vj juodo. Organizatorių archyvo nuotr.

„Digital Tsunami: Syntetyk“, 22:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Neseniai Varšuvoje „koncertavęs“ vienas „Digital Tsunami“ narių ten susipažino su panašaus karštumo geležį kalančiais didžėjais, kurie lyg tyčia dar nebuvo lankęsi Adomo Mickevičiaus jaunystės vietose. Klaidos bus ištaisytos garsiai skambant sunkiai elektroninei muzikai.

ŠEŠTADIENIS, 04 21, 10:00

Akcija „Darom“ /„Kaunas tvarkosi“, 10:00
Įvairios vietos

Jau vienuoliktoji visuomeninė akcija šiemet skirta Valstybės atkūrimo šimtmečiui. „Darom“, arba, kaunietiškai, „Kaunas tvarkosi“, tvarkymo taškų ieškokite Kauno miesto savivaldybės puslapyje. Junkitės – gamta padėkos!

Ekskursija „Nuo Aleksoto panoramos iki Aleksoto gatvės“, 11:00

Iniciatyvos „Gražinkime Kauną“ atstovai, jau išmaišę visą Radijo rajoną ir Kauno centrą, šįsyk kviečia pažinti Aleksotą. Ekskursijos metu turėsite išskirtinę progą aplankyti Karolio Reisono projektuotą Maironio namą, dabar – darželį. Registracija – info@grazinkimekauna.lt.

Vilniaus teatro „Lėlė“ spektaklis „Pinokis“, 12:00
Kauno valstybinis lėlių teatras, Laisvės al. 87A

Pinokis – gudrus „lėliškas“ sutvėrimas, vienareikšmiškai besivaikantis malonumų ir būdų išvengti to, kas yra „nemalonioji“, „nuobodžioji“ gyvenimo dalis. Režisieriui Šarūnui Dateniui panorėjus gimsta jis ne Carlo Collodi pasakos laikas ir net ne šiandieną, o netolimoje ateityje, kur siaučia sustiprėjusios šių dienų vartojimo, automatizacijos ir susvetimėjimo problemos. Ir jau tikrai nieks jo neišdrožia iš medžio – čia jis ne medinukas, o androidas, sumontuotas dirbtinio intelekto pagalba.

pinokis

Miuziklas „Aida“, 18:00
Kauno valstybinis muzikinis teatras, Laisvės al. 91

Pasaulio scenas užkariavęs Sero Eltono Johno ir Tim Rice miuziklą Kaune pastatė režisierius Vytenis Pauliukaitis ir dirigentas Jonas Janulevičius, scenografiją ir kostiumus spektakliui sukūrė dailininkai Adomas Jacovskis ir Aleksandra Jacovskytė, choreografiją – Arikas Krupas.

Spektaklis „Hirošima, mano meile“, 18:00

Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Legendinio Marguerite Duras kūrinio „Hiroshima, mon amour“ pastatymas teatro scenoje – jautri istorija apie du mylinčius žmones ir vieną akimirką jų gyvenime, prieš kurią nublanks visos dienos. Tai kvietimas į pokalbį apie meilę, apie kurią kalbama teatro kalba. Apie meilę. Labai tikrą, labai spontanišką. Išliekančią ir paliekančią žymę visam gyvenimui, bet nevystomą toliau. Nutrūkstančią, ar tikriau – nutraukiamą pačių personažų. Procesas sustabdomas tam, kad jis išliktų. Šis eksperimentinis pastatymas nustebins žiūrovą netradiciniais erdvės sprendimais, aktorių nuoširdumu ir muzikos įtaiga.

Pasak režisieriaus Ramūno Abukevičiaus tai kūrinys, kuris šiandien taip pat itin aktualus. Nors pjesės autorė M. Diuras anuomet rašė turėdama omenyje Hirošimos tragediją, dabar, pasak režisieriaus, mes ir vėl gyvename branduolinės grėsmės akivaizdoje.

„Kaunas Jazz 2018“: Petras Vyšniauskas ir Vladimir Kaplan, 19:00
„Volfas Engelman Studija“, Kaunakiemio g. 2

Kamerinis koncertas – dar viena įžanga į kitą savaitę visą miestą įtrauksiantį „Kaunas Jazz“.

kaplan

Grupės „jautì“ koncertas, 19:00
„Largo“, Vaistinės skg.

Vaikinų ketvertas, pasivadinęs „jautì“, – vaikystės draugai, gerokai išaugę muzikuojančių naujokų kelnes, šiandien su klausytoju bendraujantys atvirai ir betarpiškai. Tačiau jie ne svajokliai romantikai – apžvalgininkai šiuos vaikinus vadina pirmąja math roko grupe šalyje.

Premjera. Filmas „Tavęs niekada čia nebuvo“ (You Were Never Really Here), 19:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Buvęs karo veteranas Džo (Joaquin Phoenix) nieko nebijo, tik prisiminimų nuotrupos jį kartais priverčia krūptelėti. Atšiauraus vienišiaus, kuris pasiruošęs viskam dėl silpnesniųjų, nauja užduotis – surasti ir išlaisvinti pagrobtą senatoriaus dukterį Niną. Džo – vienintelė viltis ir jam niekas nesutrukdys išgelbėti mergaitę iš pragaro, į kurį ši pateko. Pagrindinis jo ginklas – plaktukas.

Naujas režisierės Lynne Ramsay („Pasikalbėkime apie Keviną“) trileris įtraukia žiūrovą į nuožmią keršto kelionę po pogrindinį Niujorką. Kanų kino festivalyje filmas pelnė geriausio scenarijaus apdovanojimą, o Joaquin Phoenix buvo pripažintas geriausiu aktoriumi. Garso takelį sukūrė talentingasis kompozitorius Johnny Greenwood iš „Radiohead“.

„Temple Balls“ ir „Royal Guard“ koncertai, 21:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Pirmieji hardrokeriai – iš Suomijos, antrieji – iš Italijos.

Nėriaus Pečiūros ir „Wagon Restaurant“ koncertas, 21:00
Kavinė „33“, K. Donelaičio g. 33

Kultūros ir poilsio vakare Nėrius papasakos kaip buvo kuriamas naujasis diskas. Skambės ne tik naujausios dainos, bet ir populiarūs hitai. Legendinė Kauno grupė „Wagon Restaurant“ pristatys savo debiutinį diską „Miegojau prie stalo restorane“, atliks geriausias dainas. Taip pat vakarėlyje pasirodys ir jungtinis projektas, grupė „Underground United Forces“, kuri atliks keletą garsių istorinių lietuviško rokenrolo kūrinių.

wagnrestorant

„In the arms of Braillė Satellitė 2018“, 23:00
Baras „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Į„Lizdą“ atvyksta slapto festivalio „Braillė Satelitė“ kaltininkai, ispaniškai lietuviškas duetas Octatanz ir jų svečias Twoonky. Šį brolių italų duetą, beje, apibūdina kaip spontanišką, artimą instinktams ir… „out of control“.

SEKMADIENIS, 04 22

Blusturgis, 12:00
„Ridikas“, M. K. Čiurlionio g. 16

Veganiška stotelė geležinkelio stotyje kviečia pravėdint spintas ir atrast lobių.

blusturgis

Analitiniai feministiniai skaitymai #7, 16:00
Socialinis centras „Emma“, A. Mickevičiaus g. 35

Bus pristatomas Kumari Jayarwardena knygos „Feminism and Nationalism in the Third World“, kurią naujai išleido Verso 2016 metais (pačią knygą galima rasti „Emmos“ bibliotekoje), skyrius apie Kinijos moterų kovas, jų dalyvavimą revoliucijoje. Kaip rašo Rafia Zakaria knygos pratarmėje, moterų liudijimai iš Afganistano arba iš Irako (dabar ir iš Sirijos) yra labai laukiami ir sveikintini Vakaruose tik tam, kad būtų pateisinama karinė intervencija. Taip Vakarai tarsi nori pareikšti, kad feminizmas yra jų nuosavybė, jų pasiekimas. Šioje sesijoje bus kalbama pakalbėsime apie feminizmą kaip ne Vakarų išmislą, toliau tęsiama nacionalizmo sąvokos analizė ir paties feminizmo termino subtilumai per Kinijos feministinių judėjimų istorijos prizmę.

analitiniai7

Premjera: Šokio spektaklis „Sprendimas“, 17:00

Verslo lyderių centras „BLC“, V. Putvinskio g. 53

Vardai kalba patys už save: choreografė Birutė Letukaitė ir kompozitorius Antanas Jasenka, tarptautinį pripažinimą pelniusios Nyderlandų menininkės Gudos Koster kostiumai ir audringomis ovacijomis Lietuvoje ir pasaulyje sutinkama tarptautinė Kauno šokio teatro „Aura“ trupė. Plačiau apie spektaklį, kuris bus rodomas ir pirmadienį, skaitykite čia.

Spektaklis „Palata“, 19:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Pagrindinių personažų – daktaro Ragino (akt. Liubomiras Laucevičius) ir buvusio tarnautojo Gromovo (akt. Rolandas Kazlas) bendravimas išauga į dviejų skirtingų ir kažkuo vienas į kitą panašių žmonių dramą. „Palatos“ veiksmas persipina su „Juodojo vienuolio“ temomis ir personažais. Režisierius – Rolandas Kazlas.

Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

2018 IIHF pasaulio ledo ritulio čempionatas, I divizionas, B grupė, 12:30
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Didysis ledo ritulys pirmąkart žengia į Kauną. Su japonais, ukrainiečiais, estais, rumunais ir kroatais susikaus visų laikų stipriausia Lietuvos rinktinė, kurioje žais ir Darius Kasparaitis, ir Dainius Zubrus. Ar po čempionato padaugės ledo ritulio virusu apsikrėtusių vaikų?

Sekmadienio tvarkaraštis:

12:30 Estija – Japonija
16:00 Rumunija – Ukraina
19:30 Kroatija – Lietuva

Karolio Kavolėlio nuotr.

Karolio Kavolėlio nuotr.

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia