Maršrutas balandžio 18-21 dienoms

„Durys Kaunui: Mažųjų architektūros formų atkūrimas“ nuotr.

PIRMADIENIS, balandžio 18 d.

Japonų kalbos skaitovų konkursas, 14 val.
VDU mažoji salė, S. Daukanto g. 28

Viena VDU Azijos savaitės renginių ciklo (balandžio 18 – 22 d.) sudedamųjų dalių – trečiasis japonų kalbos skaitovų konkursas „Japonijos ir Lietuvos pasakos japoniškai“. Dalyviai, suskirstyti į tris lygius pagal japonų kalbos mokymosi patirtį – pradedančiųjų, vidurinį ir pažengusiųjų, susidurs su skirtingomis užduotimis. Užduotis pradedantiesiems – raiškiai perskaityti paskirtą japonišką pasaką. Vidurinio lygio dalyviai turės perskaityti ilgesnę japonišką pasaką ir trumpą jos santrauką lietuviškai. Pažengusiųjų lygis – ypatingas, jie skaitys į japonų kalbą išverstą trumpą lietuvišką istoriją – legendą, padavimą, pasaką.

„Jazzlong“: Sauliaus Šiaučiulio trio, 20 val.
Klubas „Orixo“, Jonavos g. 40

Saulius Šiaučiulis – kompozitorius, aranžuotojas, puikus pedagogas ir, anot kai kurių Lietuvos kritikų, vienas geriausių tradicinio džiazo atlikėjų. Puikus ir savitas klasikos, liaudies temų interpretatorius įrašinėja su įvairiausiais folkloro, klasikos kolektyvais, kuria muziką spektakliams, leidžia metodinę literatūrą. Drauge su S. Šiaučiuliu „Jazzlong“ ciklo renginyje muzikuos klaipėdiečiai Laimonas Urbikas (saksofonas) ir Edmundas Federavičius (mušamieji).

ANTRADIENIS, balandžio 19 d.

Muziejaus kino teatras, 16 val.
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Balandžio 19–22 dienomis muziejaus mansardoje atidaromas kino teatras. Pirmasis seansas – filmas „Knygnešys“ (rež. J. Trukanas, 2011). Prieš filmą – trumpa paskaita apie spaudos draudimo laikotarpį Lietuvoje. Paskaitą skaitys Seniausios literatūros skyriaus vedėja Audronė Gedutienė ir muziejininkė Nijolė Raižytė.

12967519_262747614059925_2870353964323224833_o

Seminaras „Durys Kaunui: Mažųjų architektūros formų atkūrimas“, 16 val.
Kauno įgulos karininkų ramovė, A. Mickevičiaus g. 19

Organizacija „Gražinkime Kauną“ kviečia į vakarą, skirtą pažinti ir diskuoti. Seminare dalyvaus restauratorius Bangutis Prapuolenis, tarpukario architektūros ir dizaino entuziastas Dainius Lanauskas, Europos paveldo ženklo programos įgyvendinimo veiklos Kaune kuratorė Andrijana Filinaitė, architektūros istorikė Jolita Kančienė, UAB „Kultūros paveldo tyrinėjimų ir projektų centras“ direktorė Regina Žukauskienė, projekto „Durys Kaunui: Mažųjų architektūros formų atkūrimas“ vadovė Aistė Dičkalnytė.

Olandų urbanisto Han Dijk atvira paskaita „Spatial strategies“
Architektų namai, Vilniaus g. 22

Han Dijk yra vienas iš „POSAD spatial strategies“ įkūrėjų, dėsto urbanistinio dizaino paskaitas Bouwkunst akademijoje Roterdame ir yra kviestinis dėstytojas Amsterdamo akademijoje. H. Dijk dalyvavo rengiant įvairius miesto planavimo projektus, kur pasitelkiant dizainą ir darbą tarpdisciplininėse komandose, buvo tyrinėjami ateities miestų ir šalių klausimai. Pastaraisiais metais urbanistas dirbo su projektais, kuriuose judėjimas mieste, vanduo, mobilumas ir energija yra vieni svarbiausių elementų. Paskaita bus skaitoma anglų kalba.

12923301_1041900812537131_1521405514174175775_n

Tarptautinis kamerinės muzikos festivalis AVANTI: Vokalinės muzikos koncertas „Viva Voce“, 18 val.
VDU didžioji aula, Gimnazijos g. 7

Koncerte dalyvaus vokalistai Akvilė Garbenčiūtė, Ieva Goleckytė, Gabrielė Kuzmickaitė, Monika Pleškytė, Rapolas Baranauskas, Martynas Žukauskas, Jurgis Jarašius, akordeonininkas Laimonas Salijus ir pianistė Kotryna Kaklauskaitė. Programoje –G. Kuprevičiaus, N. Čepaitės, I. Krutoi, R. Wagner, P. Tchaikovsky, S. Berinskij, A. Gentile, V. Kernagio ir kitų kompozitorių pluoštas intriguojančių kūrinių – dramatiškos melodramos ir nuotaikingi ansambliai.

TREČIADIENIS, balandžio 20 d.

Paroda „Dizaino eksperimentai ir vizijos“
Kauno apskrities viešosios bibliotekos Meno leidinių skaitykla (Radastų g. 2)

Iki balandžio 25 dienos skaitykloje bus eksponuojami Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Pramoninio dizaino studijų programos studentų darbai. Parodoje išvysite, kaip jaunieji dizaineriai, vadovaujami profesionalių dėstytojų, naujai pažvelgė į muzikos instrumentų, baldų ir transporto priemonių projektavimą, pamatysite tarptautiniam „Electrolux Design Lab“ konkursui skirtus darbus, pasižyminčius inovatyviomis, originaliomis buities įrenginių idėjomis.

Parodos „Pro šypsena“ atidarymas,  17 val.
Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto Pelėdų kalno galerija, A. Mackevičiaus g. 27

Pelėdų kalno galerija kviečia į dailininkų kvarteto Martyno Gaubo, Vido Poškaus, Arvydo Martinaičio ir Andriaus Makarevičiaus parodos „Pro šypsena“ atidarymą. Parodoje „Pro šypsena“ dalyvaujantys menininkai užsimena apie nuomonę bei išduoda keturis koncepcijos ar tiesiog pavadinimo perskaitymo būdus. Vieną iš jų, bene patį svarbiausią yra nurodęs kuratorius ir dalyvis, Justino Vienožinskio menų fakulteto dėstytojas Arvydas Martinaitis: „Kad ir daug idiotizmų ir idiotų aplink – mes juokiamės!“. Tad, šypsena signalizuoja apie šiokią tokią keturių autorių karnavalinę opoziciją socialinei, kultūrinei ir politinei aplinkai. Žodelis PRO sąlygoja ir keletą kitų prasminių akcentų. Šypsojimasis „pro“ gali reikšti ir tai, kad į viską žiūrima linksmai, netgi ironiškai su cinizmo ar skeptiškumo prieskoniais. Šią samprata tiesiogiai koreliuoja lotyniška prielinksnio PRO samprata – „už“.

13051721_1566098473687923_5331116230384463971_n

„Kino klasikos klubas“: „Velnio sėkla“ (A. Puipa), 18 val.
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

Pagal Petro Cvirkos apsakymus 1979-aisiais sukurtame filme pagrindinio vaidmens atlikėjo Kosto Smorigino herojus Jonis nugyvena ilgą gyvenimą nuo jaunystės iki gilios senatvės. Buvęs samdinys tapęs gaspadoriumi pasikeičia net išoriškai. Dar būdamas vaikas už tai, kad įkando šeimininko ranką, Jonis pelno „velnio sėklos“ pravardę. Jis buvo puikus bernas, bet grėsmės akimirką šeimininkas jį nedvejodamas įduoda kareiviams, kaimuose ieškantiems rekrūtų. Fronte Jonis specialiai susižeidžia koją, kad galėtų grįžti namo – į Banio sodybą, kur jo laukia bevaisė šeimininkė Morta ir Jonį įsimylėjusi jauna samdinė Teresė.

Spektaklis „Plėšikai“, 18 val.
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

„Plėšikai“ – tai pseudo trileris nedviprasmišku pavadinimu. Spektaklio pagrindas – šiuolaikinio žmogaus ironiškas požiūris į viską, kas kažkada būdavo suheroinama, iškeliama virš kasdienybės, laikoma Dievo apsireiškimu ar likimu. Scenoje juokiamasi net iš paties teatro, iš jam rašytos pjesės, iš herojus vaidinančių aktorių… Tačiau ironiškoje atmosferoje iškyla dabartinio žmogaus baimės ir nemeilės šmėklos, kurios priverčia dekalogą skaityti visiškai kitaip: „Bijok savo artimo, kaip pats savęs“. Ir visgi absurdiškas gyvenimo paveikslas pateikiamas kaip jaukus žaidimas-trileris. Režisierius A. Areima XVIII a. F. Šilerio pjesę skaito jau šiandieninio žmogaus akimis, tad ir universalios dekaloginės vertybės primenamos be atgrasios didaktikos, tik koketiškai provokuojant žiūrovo sąmonę.

„Kino pavasaris“: „Juoda“ (Black), 18 val.
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Briuselyje siaučia per keturiasdešimt skirtingų gaujų. Kasmet vis daugiau paauglių įsitraukia į žiauriomis egzekucijomis, sekso orgijomis garsėjančių gatvės nusikaltėlių veiklą. 15-metė Mavela priklauso vienai tamsiaodžių, rasistų ir ypač negailestingų smurtautojų sambūriui „Juodasis Bronksas“, kuriam vadovauja artimi giminaičiai. Ji beprotiškai įsimyli policijos skyriuje atsitiktinai sutiktą charizmatišką Marvaną iš ypač priešiškos marokiečių gaujos „1080-ieji“. Nepalankios ir pavojingos aplinkybės verčia jauną porą rinktis brutalius ir lemtingus dalykus, kuriems akivaizdžiai nepritaria vyresnieji šeimų nariai. Mavela ir Marvanas trokšta būti kartu, mėgina slėpti aistras, susitikinėja slaptai, bet kartu nenori prarasti vadų pasitikėjimo. Deja, jie neišvengiamai pateks į sunkiai išsprendžiamą dilemą.

KETVIRTADIENIS, balandžio 21 d.

VDU Azijos savaitės kultūros diena, 13 val.
VDU didžioji salė, S. Daukanto g. 28

Kultūros dienos metu vyks įvairūs renginiai, suteiksiantys galimybę prisiliesti prie unikalių Japonijos, Kinijos ir P. Korėjos kultūrų. Kultūros dienoje pirmą kartą svečiuosis Kauno anime klubas „Kurokawa“. Renginio metu klubas vykdys „neko mimi – kačių ausyčių“ gaminimosi dirbtuves, kelios animės/ žaidimų dailininkės pristatys savo piešinių albumus ir vietoje pieš piešinius. Čia vyks jau antrasis VDU Azijos šalių blusturgis. Japonijos ambasada suteiks galimybę pasimatuoti tradicinį japonišką drabužį kimono, o Konfucijaus institutas renginio lankytojus mokins kiniškos kaligrafijos meno. VDU Azijos šalių klubai – Japonistikos klubas „Hashi“, Kinų kalbos ir kultūros klubas „Wu wei“ bei Korėjos kultūros klubas „Hallyu“ pakvies į įdomius ir interaktyvius užsiėmimus.

Susitikimas su VDA docentu Žygimantu Augustinu, 17 val.
VDA Kauno fakultetas, Muitinės g. 4

Paskaitos metu menininkas pristatys doktorantūros projektą „Keičiant savo kaukolę“ ir pakvies į diskusiją.

Simfoninės muzikos vakaras „Epitafija praeinančiam laikui“, 18 val.
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Broniaus Kutavičiaus simfoniją-oratoriją „Epitafija praėjusiam laikui“ chorui ir okestrui atliks Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, Kauno valstybinis choras ir solistė Eglė Šidlauskaitė (mecosopranas). Diriguos Modestas Pitrėnas. Koncerte taip pat skambės Hector Berlioz kūriniai – uvertiūra iš operos „Benvenutas Čelinis“ ir kantanta „Kleopatros mirtis“.

Grupių „Sunnata“, „Trna“ ir „Show Me A Dinosaur“ koncertai, 20 val.
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Sludge/doom šamanai iš Lenkijos „Sunnata“ pristatys savo dar visiškai šviežią albumą „Zorya“, kuris išleidžiamas balandžio mėnesį. Jau dabar galima pranašauti, kad jis tikrai nuguls tarp geriausių metų albumų stoner/sludge stilistikoje. „Trna“ iš Peterburgo kuriamą muziką tiksliausiai apibrėžia terminas blackgaze. Melodinga, gilu, svajinga, bet neužsaldinta. „Show Me A Dinosaur“ (Rusija) nusipelnė dėmesio po debiutinio albumo „Dust“. Pernai jie nugriaudėjo festivalyje „Devilstone“ ir paliko didelį įspūdį Lietuvos klausytojams.

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia