Maršrutas balandžio 18-20 dienoms

ANTRADIENIS, 04 18

Jaunųjų rašytojų festivalis „Literatūrinės slinktys“, 12:10
Vytauto Didžiojo universiteto „Rasos“ gimnazija, P. Lukšio g. 40

„Literatūrinės slinktys“ – vienas didžiausių jaunųjų literatūros autorių festivalių, kitaip nei ankstesniais metais, dar labiau išsiplėtė geografiškai. Šiemet jaunieji kūrėjai kartu su organizatoriais lankysis Vilniaus, Kauno, Pakruojo, Varėnos, Jonavos rajonų mokyklose, bibliotekose ir kitose literatūrai neabejingose vietose. Ten „slinktininkai“ bendraus su mokiniais, pedagogais, šiaip skaitančiąja bendruomene, atsakinės į jiems rūpimus klausimus, o neretai klausys ir pačių vietos talentų kūrybos.

Antradienį „Rasos“gimnazijoje svečiuosis poetas Simonas Bulotas. Renginių metu jaunieji autoriai skaitys savo poezijos ir prozos kūrinius, atsakinės į klausimus, diskutuos apie kūrybą.

Arkadijaus Vinokuro knygos „Mes nežudėme“ pristatymas, 18:00
Kauno centrinis knygynas, Laisvės al. 81

Knygoje „Mes nežudėme“ pateikti trisdešimt penki pokalbiai su žydų žudikų ar kitaip dalyvavusių genocide asmenų vaikais ir kitais giminaičiais. Visi pokalbiai yra autentiški, jie autoriaus nekomentuojami.

Prieš kiekvieną pokalbį pateikta duomenų iš Lietuvos Aukščiausiojo Teismo bylų apie nusikaltėlį ir jo vykdytus nusikaltimus. Pašnekovai dalijasi savo skausmu, gėda arba abejone dėl artimųjų nusikaltimų.

„Subtitrai“: „Holivudas pasiūlė per mažai“ ir „Mėgėjai”, 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Valdemaras Isoda sėdo ant kino adatos būdamas penkerių. Priklausomybė liko visam gyvenimui. Jis – ne režisierius, ne scenarijų autorius, ne kino kritikas. Jis – žmogus, kuriam „Holivudas pasiūlė per mažai“, kaip sufleruoja pirmojo peržiūros filmo anonsas.

Kalbant apie „Mėgėjus“… 1962 m. gydytojo Vitolio Laumakio ir inžinieriaus Adolfo Morėno draugystė prasidėjo gatvėje tvarkant sugedusį motociklą. Kėdainių kultūros centro rūsyje jie įkūrė mėgėjiško kino studiją „Mėgėjas”. Ilgainiui ji tapo ne tik viena garsiausių mėgėjiško kino studijų Lietuvoje, bet ir antraisiais jų namais, kur per penkis dešimtmečius jie sukūrė beveik šimtą trumpametražių filmų. Nors Vitolis ir Adolfas aktyviai dirba iki šiol – skaitmenizuoja turimą filmuotos medžiagos archyvą, tačiau „Mėgėjo” studijoje artėja nemalonios permainos.

45-ojo mėgėjų teatrų festivalio „Kauno rampa 2017“ atidarymas , 18:00
Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79

Festivalio atidarymui skirtoje šiuolaikinio cirko ir teatrinių etiudų programoje dalyvaus teatro trupė „Teatronas“ ir Kazio Binkio teatro jaunimo trupė.

Komediją pagal Moljero „Tartiufą“ pristato Kazio Binkio teatras. Teatro vadovas ir režisierius – Rimantas Štaras

Fotografijų parodos „Medžių grafika“ atidarymas, 18:00
Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyrius, L. Zamenhofo g. 12

Naujausioje savo parodoje fotografas Iridijus Švelnys pristato meninį pasakojimą apie medžius. Parodoje eksponuojami darbai išsiskiria modernia fotografine kompozicija, unikalia vaizdo „įrėminimo” koncepcija, individualiu stiliumi.

Savo kūriniais autorius taip pat suteikia galimybę ne tik pajusti emocijas, bet ir suvokti gamtos didybės grožį. Medžiai – tai amžinybės ir ilgaamžiškumo simbolis. Pateikdamas medžio įvaizdį per netikėtą prizmę, autorius išryškina medžio formų įvairovę paversdamas juos grafiniais vaizdiniais, taip sukurdamas tam tikrą dialogą su savuoju žiūrovu.

VšĮ „Gabrielės meno galerija“ surengta paroda veiks iki gegužės 13 d.

Iridijaus Švelnio fotografija

Iridijaus Švelnio fotografija

TREČIADIENIS, 04 19

Edukacinės ekspozicijos „Lietuvių literatūra: trumpai ir žaismingai“ atidarymas, 15:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Penkiose muziejaus salėse įrengtos pažinimui ir mokymuisi skirtos erdvės, kuriose per tam tikrus akcentus būsite supažindinti su pagrindiniais lietuvių literatūros istorijos įvykiais, reiškiniais ar asmenybėmis. Ekspozicijoje atrasite net 18 edukacijai skirtų vietų ir galėsite visose salėse liesti didžiąją dalį rodomų eksponatų.

Tomo Kavaliausko romano „Originalas“ pristatymas, 17:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Kauno Velnių muziejaus kavinėje „Kipšas“ sutiktas paslaptingas meno parodų kuratorius Karlas T. Vaineris įsuka menų doktorantą ir jo sužadėtinę į painią istoriją, susijusią su koliažų meistro Dogu Bankovo palikimu. Trijulė keliauja į Bulgariją ieškoti dingusių Bankovo paveikslų. Pasirodo, bulgarų kilmės Dogu Bankovas tarpukario Paryžiuje sukūrė daugiau koliažų, nei manyta. Tarp kuratoriaus ir Bulgarijos romų barono įsiplieskia nuožmi kova: kuris iš jų yra teisėtas Bankovo paveikslų savininkas, o kuris apsimetėlis? Kurie Bankovo paveikslai – klastotės, o kurie originalai? Skaitytojo laukia linksma detektyvinė kelionė narpliojant ryšius tarp 3-iojo dešimtmečio Paryžiaus menininkų ir šiandieninio Kauno bohemos.

Po Dogu Bankovo koliažų parodos atidarymo Kauno M. Žilinsko dailės galerijoje suabejojęs, ar tai originalai, ar klastotės, žurnalistas Rytis Zemkauskas sukūrė dokumentinį detektyvinį filmą „Niekam nežinomas menininkas“ (2011 m.). Į kadrą pateko Bulgarijos ambasadorius, Bulgarijos ir Lietuvos meno ekspertai, šio romano autorius ir netgi ekscentriškasis parodos kuratorius, kurį ir šiaip galima sutikti Kauno Laisvės alėjoje.

Renginyje dalyvaus knygos autorius Tomas Kavaliauskas, dokumentinio filmo apie Dogu Bankovą režisierius Rytis Zemkauskas, literatūrologė Gintarė Vaitonytė ir teatrologas Edgaras Klivis.

17884323_1677403422275771_543992345935661114_n

Dovydo Pancerovo knygos „Kiborgų žemė“ pristatymas, 18:00
Kauno miesto savivaldybės V. Kudirkos viešoji biblioteka, Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Žurnalistas Dovydas Pancerovas pristato jauno žmogaus įspūdžių ir potyrių karo lauke, Ukrainoje, dienoraštį „Kiborgų žemė“. Visas šios knygos pelnas bus skirtas Lietuvos kariuomenei, konkrečiai – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotajam pėstininkų batalionui.

Renginyje dalyvaus Kauno šokio teatras „Aura“.

Knygos „Vargas dėl lyties“ vertimo į lietuvių k. pristatymas, 19:00
Knygynas „Tūkstantis ir viena knyga“, Vilniaus g. 11

Knygynas kviečia į pokalbį, kurio tema – Judith Butler knygoje „Vargas dėl lyties. Feminizmas ir tapatybės subversija“ formuluojamos filosofinės idėjos ir jų aktualizavimas Lietuvos ir pasaulio kontekste. Knygoje suformuluotos sąvokos ir teorijos (lyties performatyvumo teorija, biologinė lytis kaip konstruktas) vis dažniau girdimos kasdienėje kalboje ir populiariuose kultūriniuose ir politiniuose naratyvuose. Kyla klausimas, ar tokie tekstai ir teorijos gali tiesiogiai veikti socialines problemas ir aktyvizmo praktikas?

Apie tai susitikime diskutuos Agnė Bagdžiūnaitė ir Aistė Voluntė (socialinis centras „Emma“) bei Denis Petrina (Vytauto Didžiojo universitetas, socialinės ir politinės kritikos magistrantūra) Asta Volungė- socialinis centras „Emma“. Pokalbyje dalyvaus ir knygos vertėja Rima Bertašavičiūtė.

17884058_10154653595427746_7248906920715231049_n

Kino vakaras: „Septyni maži apsakymai apie pirmąją meilę“, 19:30
Gruzijos meno ir skonio namai, K.Donelaičio g. 91

Federico Fellini apie gruzinų kiną kartą pasakė: „Gruzinų filmas yra absoliučiai unikalus fenomenas, gyvas, filosofiškai įkvepiantis, labai išmintingas ir nuoširdus kaip vaikas. Jame yra viskas, kas gali mane pravirkdyti, o tai padaryti, turėčiau pasakyti, nėra lengva“.

Šį trečiadienį ekrane – režisieriaus Georgij Mataradze 1981-aisiais sukurti „Septyni maži apsakymai apie pirmąją meilę“.

KETVIRTADIENIS, 04 20

„Kaunas 2022“ susitikimas su kultūros ir kūrybos bendruomenėmis, 16:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kovo pabaigoje Kaunui iškovojus „Europos kultūros sostinės 2022“ titulą, projekto kūrybinė komanda toliau aktyviai darbuojasi ir kviečia į pirmąjį susitikimą visus kultūros žmones. Jo metu bus pristatyta „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos etapai ir veikimo modelis.
„Kauno miesto ir rajono paraiška parengta atvirumo ir įtraukties principais. Tai visų kūrybinių organizacijų tarpusavio ir tarptautinio bendradarbiavimo galimybė. „Šiuolaikinė sostinė“ – taip vadinasi 2022-ųjų metų programa. Tai draugiška vieta visų tautybių ir įvairiausių bendruomenių iniciatyvoms ir raiškai. Ir, svarbiausia – tai pokytis, pasieksiantis miestiečius ten, kur jie gyvena. Kiekvienas kiemas gali tapti ir taps galerija, saugia ir draugiška erdve bei kūrybine laboratorija“, – teigia „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos vadovė Virginija Vitkienė.

Remio Ščerbausko nuotr.

Remio Ščerbausko nuotr.

Tarptautinio kamerinės muzikos festivalio „Avanti“ uždarymo koncertas, 18:00
VDU didžioji salė, S. Daukanto g. 28

Žinomas džiazo saksofonistas Liutauras Janušaitis festivalio proga pristatys dvigubą albumą „Two Different Sides“. Scenoje muzikantas pasirodys su VDU kameriniu orkestru ir būriu kviestinių muzikantų, tarp kurių – Domas Aleksa, Mindaugas Vadoklis, Jievaras Jasinskis, Jonas Gliaudelis ir kt.

Koncertas „Intriguojanti trio klasika“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L.Sapiegos g. 5

Scenoje – Ieva Pranskutė (smuikas), Mislav Brajkovic (violončelė), Morta Grigaliūnaitė (fortepijonas).

Spektaklis „Bedalis ir labdarys“, 18:00
„Girstutis“, Kovo 11-osios g. 22

„London, London!” – kartoja mintyse žiūrovai, keliaudami iš magiško teatrinio seanso Vilniaus mažajame teatre. Tai ne tik pagrindinis režisierės Gabrielės Tuminaitės naujausio spektaklio „Bedalis ir labdarys“ muzikinis leitmotyvas, virtuoziškai atliktas aktorės Elžbietos Latėnaitės. Frazėje „London, London!” telpa visa šiuolaikinė lietuviška mitologija. Joje visa tai, kas iki kaulų smegenų jaudina 21 amžiaus migruojantį lietuvį – bejausmė, žmogui priešiška kasdienybė, daug juodo, beprasmio, nieko nesukuriančio darbo, isterijos, kuria pratrūkstama nebepakeliant kasdienės naštos, aršios kovos už išlikimą ir nuolat į nugarą šnopuojančios mirties. Pagaliau ir Kaune!

Koncertas „Levita: Jazz from Paris“, 20:00
„PuntoJazz“ palėpė, Kęstučio g. 6,

Tarptautinis projektas „Levita“ susibūrė 2013 m. Paryžiuje. Muzikantai atlieka grupės vokalistės, Vitos Levinos kūrybos, taip pat žinomų atlikėjų kūrinius, interpretuodami folk-pop-jazz stiliumi. Grupė nuolat koncertuoja Paryžiaus klubų scenose, bei su savo muzika keliauja po Prancūziją.

Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Patys skaitomiausi
Muziejaus trečiadienis: „Aš esu sveikas ir kupinas jėgos savo kilniam darbui“
ANTRADIENIS, 04 18 Jaunųjų rašytojų festivalis „Literatūrinės slinktys“, 12:10 Vytauto Didžiojo universiteto „Rasos“ gimnazija, P. Lukšio g. 40 „Literatūrinės slinktys“ – vienas didžiausių jaunųjų literatūros autorių festivalių, kitaip nei ankstesniais metais, dar labiau išsiplėtė geografiškai. Šiemet jaunieji kūrėjai kartu...
Daugiau
Globoja
Leidžia