Maršrutas balandžio 16-19 dienoms

PIRMADIENIS, 04 16

Renginių ciklas „PMDF dienos 2018“, visa savaitę
Įvairios vietos

Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas balandžio 16 – 20 dienomis kviečia moksleivius, mokytojus, plačiąją visuomenę, žiniasklaidos atstovus į renginių ciklą „PMDF dienos 2018“. Įvairių renginių metu bus galima susipažinti su fakulteto bendruomene, dalyvauti tarptautinėse diskusijose, seminaruose ir veiklose bei turiningai praleisti laiką jau tradicinėmis tapusiose PMDF dienose.

Detalią renginių programą rasite čia.

Rimos Petrilevičienės eilėraščių rinktinės „Kuždesiai“ sutiktuvės, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Renginyje dalyvaus autorė R. Petrilevičienė, redaktorius Robertas Keturakis, aktorius Petras Venslovas, leidėjas Valdas Kubilius (Pasaulio lietuvių centras). Knygą bus galima įsigyti!

VDU Kultūros dienos. Filmas „Stebuklas“,18:00
VDU Didžioji salė, S. Daukanto str. 28

VDU Kultūros dienos trunka visą savaitę. Daugiau apie jas skaitykite čia.

Ši tragikomiška režisierės ir scenaristės Eglės Vertelytės istorija pasakoja apie kiaules, stebuklus, kiaulišką kapitalizmą ir sistemų sandūroje išgyventi bandantį žmogų. Peržiūroje susitiksite su pagrindinio vaidmens atlikėja Egle Mikulionyte, už šį vaidmenį gavusia geriausios 2017 metų Lietuvos kino aktorės apdovanojimą.

Slemas #9, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

„Pavasarį kurkia ir plėšosi varlės, pavasarį trūksta vitaminų ir retkarčiais norisi nusišaut, pavasarį stovi su portfeliu prie lango, autobusai važiuoja tolyn pro mokyklą, mirkčioja žaliom ir raudonom švieselėm, ir tau kažko pasiutusiai maudžia širdį“, rašė Saulius Šaltenis – o kokių vitaminų trūksta jums? Išpažinkite savo širdies maudulius, vitaminų stygius ir kasdienius džiaugsmus devintajame Kauno menininkų namų sleme.

Daugiau informacijos ir išankstinė dalyvių registracija (registruotis galima ir prieš renginį, vietoje):
menas@kmn.lt

Slemas (1)

ANTRADIENIS, 04 17

Knygos „Tykantis tamsoje“ pristatymas, 17:30
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Tai pirmoji amerikiečių literatūros klasiko Howard Phillips Lovecraft rinktinė lietuvių kalba – apsakymai ir apysakos, aprėpiantys visą jo kūrybos kelią. Ši siaubo ir fantastikos meistro knyga, neturinti tikslaus analogo anglų kalba, jau sulaukė didelio lietuvių skaitytojų susidomėjimo ir puikių atsiliepimų.

Pristatymo metu su skaitytojais bendraus knygos sudarytojai / vertėjai: poetas, literatūros kritikas, vertėjas Marius Burokas ir literatūrologas, semiotikas, vertėjas Paulius Jevsejevas Juos kalbins literatūrologė Agnė Cesiulė.

Renginio metu bus kalbama apie H. P. Lovecraft biografijos ypatumus, galėjusius nulemti ar daryti įtaką tokios literatūros rašymui ir apie šio autoriaus galimą įtaką kitiems žymiems rašytojams. Knygos sudarytojai / vertėjai papasakos apie šios knygos atsiradimo Lietuvoje idėją, aptars siaubo žanrą, jo vertimo ypatybes, atsakys į skaitytojų klausimus, įvardins jiems patiems didžiausią įspūdį palikusias Lovecraft kūrinių vietas.

Renginys skirtas Tarptautinei kultūros dienai.

lovecraft

Tarptautinis kamerinės muzikos festivalis AVANTI. Vokalinės muzikos vakaras „Balso fiesta“, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Pasirodys VDU Muzikos akademijos profesorių S.Martinaitytės ir A.Eitmanavičiūtės studentai, tarptautinių konkursų laureatai: Daura Buivydė, Gabrielė Kuzmickaitė, Monika Pleškytė, Gabrielė Skromanaitė, Rapolas Baranauskas, Martynas Žukauskas, pianistai Živilė Kudirkaitė, Gustas Raudonius, Kotryna Kaklauskaitė ir prof. Audronė Eitmanavičiūtė.

avanti

VDU Kultūros dienos. Diskusija „LT 100: ar kultūrinė programa veža?“, 18:00
VDU Menų fakultetas, Muitinės g. 7

Šiemet švęsdami Lietuvos atkūrimo šimtmetį susiduriame su reiškiniu, vadinamu progine kultūra. Valstybės jubiliejaus proga kuriami filmai ir spektakliai, leidžiamos knygos, rengiamos parodos ir koncertai – vyksta oficialios, reprezentacinės kultūros sujudimas. Kokias galimybes meninei kūrybai atvėrė šimtmečio minėjimo programa? Kaip jomis pasinaudojo kūrėjai? Ar specialiai šiai progai sukurti darbai pateikia aktualių, įdomių mūsų istorijos ir tapatybės interpretacijų? Ar apskritai proginės kultūros produktai gali tapti ne tik iškilmingų švenčių dekoracija, bet ir suteikti reikšmingų, jaudinančių patirčių, provokuoti naujai pažvelgti į valstybę ir mūsų vietą joje?

Diskusijos dalyviai – teatro kritikas Andrius Jevsejevas, kino prodiuseris Mantvidas Žalėnas, menotyrininkė, „Kaunas 2022“ kuratorė Daiva Citvarienė, filosofas Viktoras Bachmetjevas, menotyrininkė Rasutė Žukienė. Diskusiją moderuos menotyrininkė Linara Dovydaitytė.

Ekskursija Marijonos Sinkevičienės parodoje „Atmintis“, 18:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Paroda „Atmintis“ buvo įtraukta į Vilniaus miesto savivaldybės jubiliejinių renginių sąrašą. Šiais metais bus eksponuojama Lietuvos Užsienio reikalų Ministerijoje, Lietuvos ambasadose Rygoje, Taline, Varšuvoje ir Briuselyje. Nepraleiskite progos susitikti su jos autore ir padiskutuoti apie Lietuvos istorinę atmintį.

Atmintis

Susitikimas su Liudu Mažyliu, 18:00
Kauno centrinis knygynas, Laisvės al. 81

Ši Liudo Mažylio knyga – literatūrinis debiutas. Tai žanras, kurį pats autorius vadina „veiksmo dokumentika“. Knygoje istoriniai faktai persipina su išmone. Tikras istorinis faktas – Vasario 16-osios Akto suradimas Berlyne – aiškinamas fantastinėmis prielaidomis. Kai kada pasitelkiama mistika. Pagrindinis veiksmas knygoje vyksta 99 metai po įvykio, taip pat ir kitose epochose. Taigi knygoje nuolat pasikartoja nesuvaldomo laiko, nesibaigiančių kelionių, ieškojimų ir išsipildymo motyvai. Čia – ir apie meilę, žinoma, tegul ir nebūtinai laimingą.

29694521_10160234368380182_5279589987422044160_o

VDU Kultūros dienos. Koncertas „Muzika gyvai“, 19:30
VDU Menų fakulteto kiemelis, Muitinės g. 7

Po atviru dangumi – du koncertai. „The Soul Cult“ yra prieš pusę metų susibūrusi Kauno muzikantų grupė, kurios narius, vienija tai, jog įkvėpimo semiasi iš bliuzo, soul’o ir funk’o. Inspiruoti šių muzikos žanrų, interpretuodami juos, muzikantai siekia sukurti savitą, šiuolaikinį skambesį ir jį populiarinti Lietuvoje. „Detuned Lights“ – improvizuoti ir eksperimentuoti linkusi jauna Kauno muzikantų grupė, grojanti alternatyvų roką su ryškiais punk’o elementais. Susibūrę niūrią 2017 metų gruodžio dieną, grupės nariai susivienijo bendrai kūrybai vedami vieno tikslo: kurti tokią muziką, kurios klausytų patys. Savo gyvo garso pasirodymuose muzikantai stengiasi atiduoti visą kūrybinę energiją publikai ir žada, kad šis koncertas nebus išimtis.

Futbolo A lyga, 8 turas: „Stumbras“ – „Sūduva“, 20:00
Nacionalinės futbolo akademijos stadionas, Aukštaičių g. 51

Lietuvos taurės laimėtojų Kauno „Stumbro“ futbolininkų A lygos 8-ojo turo rungtynėse namuose laukia neeilinis varžovas. Į Kauną atvyksta stipriausias šalies klubas – Marijampolės „Sūduva“.

Komandos tarpusavyje šiemet jau susitiko du kartus, kai pergales Marijampolėje šventė šeimininkai. Vis tik ne veltui sakoma, kad trečias kartas nemeluoja.

stumbras

TREČIADIENIS, 04 18

„Įtekstintas Kaunas“: Vydūno 150-osios gimimo metinės, 13:00
Kauno Maironio universitetinė gimnazija, Gimnazijos g. 3

Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyrius, pažymėdamas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, organizuoja renginių ciklą „Įtekstintas Kaunas“. Renginiuose kviečiama prisiminti iškiliausius praėjusio šimtmečio Lietuvos rašytojus ir visuomenės veikėjus, Nepriklausomybės akto signatarus, pasipriešinimo okupantams kovų didvyrius, be kurių šiandien nebūtų nei švęstino šimtmečio, nei jį švenčiančių lietuvių. Trumpų paskaitų viešosiose Kauno erdvėse metu siekiama atgaivinti kasdienybėje dažnokai nebepastebimus paminklus, įvairius atminties ženklus. Šiuo metu Kaune gyvenantys ir kuriantys rašytojai po trumpų improvizuotų pranešimų skaitys savo originalią kūrybą, jiems talkins miesto aktoriai, prabilsiantys klasikų posmais, įsikūnysiantys į prozos veikalų herojus.

Apie Vydūno filosofijos ir kūrybos savitumą, dėmesį tautai, istorijai ir saviugdai pasakos rašytojas, dramaturgas, pjesės „Amžinasis keleivis“ autorius Gediminas Jankus, fragmentus iš Vydūno veikalų ir G. Jankaus pjesės perskaitys aktorius Petras Venslovas.

Susitikimas „Įsimintinos 1988–1990 metų pamokos“, 15:00
Vytauto Didžiojo karo muziejus, K. Donelaičio g. 64

Susitikimas skirtas Lietuvos Sąjūdžio 30-mečiui paminėti. Susitikime dalyvaus Kauno Sąjūdžio veikėjai: Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos akto Dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo signatarai Česlovas Vytautas Stankevičius, Vladimiras Jarmolenko ir vienas iš žaliaraiščių (Sąjūdžio tvarkdariai, vėliau peraugę į savanorius) darbo grupės vadovų, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos direktorius, atsargos pulkininkas leitenantas Virginijus Vilkelis.

30629095_1849099391787465_3184507595763885267_n

VDU Sociologų klubo diskusija „Migrantai Lietuvoje: integracija kultūrinio konflikto akivaizdoje“, 17:00
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

Nors Lietuvoje absoliučią gyventojų daugumą sudaro lietuviai, šalyje vis intensyviau susiduriame su kitoms valstybėms jau įprastu tapusiu reiškiniu – imigracija. Kokie žmonės atvyksta į mūsų šalį? Kokios jų praeities istorijos ir kasdienės patirtys bandant prisitaikyti bei integruotis? Ar skirtingų kultūrų susidūrimas kelia grėsmes, ar teikia ir galimybes?

Apie migrantų padėtį ir šalies gyventojų požiūrį į atvykėlius VDU Sociologų klubo diskusijų ciklo renginyje „Gal kavos?“ diskutuos Amer Sodah (Lietuvos Raudonojo Kryžiaus d-jos Pabėgėlių ir migrantų integracijos centro InLT integracijos kuratorius, tarpkultūrinis mediatorius, vertėjas, gyvenantis Lietuvoje 15 metų); Egdūnas Račius (VDU profesorius, religijotyrininkas, islamo tyrinėtojas); Toma Čekanskaitė (Lietuvos Raudonojo Kryžiaus d-jos Pabėgėlių ir migrantų integracijos centro InLT profesinio orientavimo specialistė, padedanti rasti darbą migrantams ir pabėgėliams). Diskusiją moderuoja: Milda Ališauskienė (VDU profesorė, Sociologijos katedros vedėja).

Koncertas ̇„Dedikacija dainininkui Dietrich Fischer-Dieskau“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Nacionalinės Operos Studijos Londone absolventas, baritonas Romanas Kudriašovas, šiemet debiutuosiantis žymiajame Glainborno festivalyje, ir tarptautinių konkursų laimėtoja, pianistė Giedrė Muralytė-Eriksonė, Lietuvos ir užsienio publikai yra paruošę jau ne vieną koncertinę programą, kartu koncertavę Vilniaus ir Kauno filharmonijose, Pažaislio, Užutrakio, ir kituose festivaliuose. Šį pavasarį jie pristato savo naują koncertinę programą dedikuotą vienam žymiausių XX a. baritonų Dietrich Fischer-Dieskau. Šis vokiečių baritonas iki šiol yra labiausiai įrašinėtas klasikinės muzikos atlikėjas pasaulyje (virš 70 kompaktinių diskų ir plokštelių), buvęs aktyvus tiek operos scenoje, tiek Lied rečitaliuose. Šiame koncerte išgirsite programą, sudarytą tiek iš Lied, tiek iš operos arijų. Kiekvienas kūrinys žymės tam tikrą svarbų dainininko karjeros momentą: debiutinį vaidmenį operoje, pirmąjį viešą rečitalį, ariją, kurios pasaulinė įrašo premjera priklauso būtent Fischeriui-Dieskau; o pabaigoje išgirsite dainą, B. Britteno sukurtą pačiam Dieskau.

Premjera. Opera „Radvila Perkūnas“, 18:00
Kauno valstybinis muzikinis teatras, Laisvės al. 91

Vieno ryškiausių tarpukario lietuvių kompozitoriaus Jurgio Karnavičiaus operos premjera įvyko taip pat Kaune, Valstybės teatre prieš 80 metų – 1937 m. Libreto autorius – Balys Sruoga. Operos siužete pasakojami istoriniai pragaištingo Lietuvos valstybei laikotarpio – XVI a. ir XVII a. riba – įvykiai ir jų kontekste užgimstanti meilės istorija. Naujasis pastatymas skiriamas Valstybės šimtmečiui.

Filmas „Eva“, 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Daug žadantis rašytojas Bertranas, netikėtai įstringa nedideliame Prancūzijos miestelyje. Kamuojamas depresijos ir kūrybinių kančių, jis susipažįsta su paslaptinga ir seksualumu spinduliuojančia Eva. Bertranas atsiduoda likimui ir naujai sutiktai nepažįstamai mūzai, bet jis net neįsivaizduoja į kokį pavojingą žaidimą yra įtraukiamas. Šlovės ir savo egoizmo apakintas, jis negalvodamas paklūsta žaidimo taisyklėms ir visomis išgalėmis stengiasi pats patirti savo naujojo ir šokiruojančio romano siužeto vingius. Pagrindine jo rašomos knygos heroje tampa Eva.

EVE_0465

„Grafolabas #4“: „Eseistinis nudizmas“, 18:30
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Michelis Montaigne‘is, vienas žymiausių Renesanso eseistų, savo milžiniško veikalo įžangoje yra pasakęs, kad išties juo siekia parodyti save tokį, koks yra, ir jeigu laikai būtų kiti, stotų priešais skaitytoją visiškai – tiesiogine prasme – nuogas.

Rašymo dirbtuvių su rašytoja ir mentore Sandra Bernotaite metu aptarsite šiuolaikines rašytojų apsinuoginimo priemones, o radę keletą įrankių ir metodų, juos tučtuojau išbandysite. Prašome registruotis adresu sandrabern@yahoo.com.

Grafolabas (1)

Gruzinų kino vakaras: E. Šengelaja „Keistuoliai“, 18:30
Gruzijos meno ir skonio namai, K. Donelaičio g. 91

Gruzinų kinematografo klasiko Eldar Šengelaja komedija, sukurta 1973 m., pasakoja apie vyruką, kuris įsimyli labai gražią merginą, tačiau jos buvęs mylimasis policininkas uždaro jį už grotų. Kalėjimo kameroje jis kali kartu su išradėju, sukūrusiu stebuklingą oro mašiną, kuriai veikti reikia ne degalų, o meilės.

sherekilebi

KETVIRTADIENIS, 04 19

Spektaklis kūdikiams „Labas, mažyli!“, 10:00
„Šelteris“, Vytauto pr. 79

Klaipėdos lėlių teatras „Šelteryje“!

„Labas, Mažyli!“ – originalus, novatoriškas spektaklis kūdikiams nuo 3 mėn. ir vaikams iki 3 m., kurio pagrindas – ne tradicinis draminis siužetas (kūdikiai elementariai nespėja jo sekti), o muzika, garsas, ritmas, kontrastingos spalvos, geometrinės figūros, įvairios formos. Tai lavinamasis formos, ritmo ir spalvų reginys, sukurtas remiantis JAV mokslininko ir pedagogo Gleno Domano metodika, vadovaujantis pažangiais, netradiciniais vaiko ugdymo, lavinimo būdais. Tai meninė meditacija, raminanti kūdikius, žadinanti jų vaizduotę, stiprinanti tėvų ir vaiko emocinį ryšį, lavinanti jausmus ir protą.

labasmazyl

„Įtekstintas Kaunas“: „Tautos patriarchas ir mes“, 16:00
Erdvė prie prie dr. Jono Basanavičiaus paminklo, Birutės g. 11

Dalyvaus poetas, leidyklos „Kauno laiptai“ vyr. redaktorius Viktoras Rudžianskas, poetas Tomas Vyšniauskas ir aktorė Olita Dautartaitė. Skambės J. Basanavičiaus žodžiai bei poezijos posmai.

Plačiau apie ciklą skaitykite trečiadienio renginių skiltyje.

Irnos Labokės knygos sutiktuvės, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Irnos Labokės naujos knygos „Florestano niekučiai“ („Kauko laiptai“, 2018 m.) sutiktuvėse kartu su knygos autore dalyvaus leidėjas ir redaktorius Viktoras Rudžianskas, knygos dizainerė Inesa Dūdėnaitė, fotografas Remis Ščerbauskas; fleitininkė Monika Ryškutė. Renginį ves muziejaus direktorė Aldona Ruseckaitė.

29541840_606869982981018_564339898620096721_n

Arvydo Martinaičio parodos „Raudonkepuraitė – is ir co II“ atidarymas, 17:00
A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus, V. Putvinskio g. 64

„Didžiausia mano svajonė – išeiti už vartų, priartėti prie prarajos ir šokt žemyn galva į bedugnę. Nežinomybė, tas nepatirtas jausmas, tamsa, o po to šviesa, o gal dar ir spalvos?! Ne nėra spalvų, čia tik iliuzija, potėpių nėr, nieko nėr, net tapybos, bet gal tuomet yra šviesos spindulys, o gal netgi ir jo nėr, abejonė ir beprasmybė, tiesa, atsiranda objektas, abstraktas, tarytum per rūką sugeriantis to spindulio šviesą ir atsimušantis šešėliuose…“, – kvietime į parodos atidarymą cituojamas tapytojas.

29983308_834093100124227_8579667299184405258_o

Vakaras „Einu visas pas Tave su Tavimi“,17:30
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Muzikinė literatūrinė kompozicija „Einu visas pas Tave su Tavimi“ sukurta pagal M. K. Čiurlionio laiškus Sofijai Kymantaitei. Laiškus skaitys aktorė Kristina Kazakevičiūtė, klarnetu gros Karolis Kaminskas.

einu visas

Susitikimas su komiksų dailininke Migle Anušauskaite, 17:30
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Miglės Anušauskaitės komiksas „Dr. Kvadratas: Greimas ir jo semiotika“ pasakoja vieno žmogaus gyvenimo istoriją: nuo vaikystės Kupiškyje iki mokslų Kaune, per II Pasaulinio karo baisumus, pro Aleksandriją iki Prancūzijos. Šis žmogus – tai pasaulinio garso mokslininkas, semiotikas Algirdas Julius Greimas, sukūręs naują metodą analizuoti kultūros reiškinius, visą gyvenimą kėlęs prasmės klausimą. Miglė Anušauskaitė į grafinį pasakojimą žaismingai įterpia semiotikos teoriją, filosofijos sroves ir patarimus, kaip atrodyti protingai. Tai labai svarbi ir įdomi istorija, skirta suaugusiems skaitytojams!

Renginio dalyviai kvies pasikalbėti apie sėkmingus ir nesėkmingus bandymus suprasti semiotiką, Greimo tyrinėjimus ir jo sukurtą kvadrato metodą. Atkreips dėmesį apie komikso, kaip kūrinio formos, reikšmę bei populiarumą Lietuvoje ir pasaulyje. Autorė mielai atsakys į skaitytojų klausimus ir nupieš palinkėjimą įsigytoje jos knygoje.

30516025_1627585247362820_2102833896429341635_n

Renginys „Istorija ir mitologijos“, 18:00
Lietuvos kariuomenės Kauno įgulos karininkų ramovė, A. Mickevičiaus g. 19

Renginio metu bus svarstoma tema Istorija ir mitologijos, rodomas VDU studentų kūrybinės grupės „Declamationes“ 2017 m. sukurtas filmas „Piliakalnio papėdėje“, kuriame pasakojama, kaip studentai, ieškodami Lietuvos istorijos ir jos sąsajų su dabartimi, keliavo piliakalnių papėdėmis. Aplankyti Lietuvos miesteliai, įkopta į piliakalnius, pabūta vietos bendruomenių kultūros centruose, organizuoti pokalbiai – apmąstytos istorijos dabarties sąsajos ir aptarta mitų, ženklų svarba regiono tapatybei, ieškota istorijos ir meninės vaizduotės sankirtų.

Vakaras skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui.

Tarptautinis kamerinės muzikos festivalis AVANTI. Festivalio uždarymo koncertas, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

VDU Kamerinis orkestras, akordeonininkų trio „Indeed“ bei valtornininkai Andrius Dirmauskas ir Egidijus Stanelis atiks kompozitorių G. Ph. Telemann, F. Strauss, J. S. Bach kūrinius.

Mindaugo Juodžio parodos CROP atidarymas, 18:00
Galerija „Ars et Mundus“, A. Mapu g. 20

„Ši paveikslų serija tarsi odė moteriai, pripildyta nostalgijos, prisiminimų, emocijų ir tylos. Atrodo, jog autorius trokšta pažinti įvairialypę moters esybę – jautrią, nenuspėjamą, stiprią ir tuo pačiu – trapią, blaškomą dvasinių kovų, apmąstymų, instinktyvaus žinojimo ir išorinių abejonių. Iš paveikslų juntamai sklinda melancholiškos, mąslios nuotaikos, bei moteriškas grakštumas. Žvelgiant į kūrinius, aplanko dvilypės emocijos, iš vienos pusės, juntamas artumas, emocijos grynumas ir intymus santykis, tačiau tuo pačiu metu atrodo, tarsi ši moteris stebima iš šono, ji esanti kažkur toliau, nepaliečiama, nepasiekiama ranka ir vis dėl to, ne iki galo pažinta. Galbūt šias nuotaikas skatina pasirinktas spalvynas, primenantis senas, pageltusias nuotraukas, arba sapnus, kuomet tikrovė persipina su iliuzija ir nors jausmai tampa itin intensyvūs ir tikroviški, objektai išlieka neapčiuopiami.“, – apie parodą rašo Indrė Mikelaitytė.

Užsiėmimas „Pasiruošk ir švęsk Hanza dienas kartu“, 18:00
Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyrius, L. Zamenhofo g. 4

Kauno miesto muziejus, aktyviai įsitraukdamas į miesto gimtadienio pasiruošimo šventę, kaip ir praeitais metais, šiemet vėl kviečia visus ne tik susipažinti su viduramžių ir renesanso šokių istorija, bet ir praktiškai išbandyti pagrindinius šių laikmečių šokių žingsnius.

Užsiėmimai vyksta ketvirtadieniais (balandžio 12, 19, 26, gegužės 3 d.), 18 val. Reikalinga registracija užpildant formą http://goo.gl/Tf9875 arba telefonu 8 37 422295. Kulminacinis renginys Kauno rotušėje vyks gegužės 5 d., 17 val.

hanzasvesk

Spektaklis „Natanas Išmintingasis“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 81

Gausiai apdovanotas Gintaro Varno spektaklis pagal G. E. Lessingo dramą nukelia į XII amžiaus pabaigą, trečiojo kryžiaus žygio laikų Jeruzalę: vietą, kuri tapo didžiųjų Vakarų religijų – judaizmo, krikščionybės ir islamo – karo lauku. Čia rutuliojasi sudėtinga žmogiškų jausmų ir santykių intriga, kurioje persipina trijų skirtingų tikėjimų pagrindinių veikėjų likimai.

Vytautas Anužis spektaklyje „Natanas išmintingasis“. Donato Stankevičiaus nuotr.

Vytautas Anužis spektaklyje Natanas išmintingasis“. Donato Stankevičiaus nuotr.

Berta Moreno džiazo kvinteto koncertas, 19:00
„PuntoJazz“ palėpė, Kęstučio g. 6
2017 Global Music Awards, 2016 Sidney Zolot (už meistriškumą muzikoje) ir 2015 BMI/Evelyn Buckstein apdovanojimų laimėtoja, džiazo saksofonininkė ir kompozitorė, Berta Moreno, yra išskirtinis tenoro saksofono balsas savo kartoje. Stipri asmenybė atsispindi unikaliame tamsiame ir šiltame saksofono garse, ji taip pat yra apibūdinama kaip sąmoninga ir tiksli solistė, kūri moka atsirinkti prasmingas melodijas ir sukurti muzikinius pasakojimus. Kaune B. Moreno su tarptautine grupe pristatys pernai Niujorke išleistą albumą „Little steps“.

„Kaunas Jazz 2018“. Atidarymo koncertas, 19:00
Kauno autobusų stotis, Vytauto pr. 24

Festivalio atidarymas įvyks netradicinėje erdvėje – Kauno autobusų stotyje, kurioje pasirodymą surengs atlikėja Kotryna Juodzevičiūtė su grupe. Drauge su profesionaliu atlikėjų kolektyvu jaunoji dainininkė ruošia išskirtinę programą neeiliniam koncertui – netradicinėje vietoje. Todėl miestiečiai ir miesto svečiai kviečiami savo akimis išvysti tikrą muzikinį iššūkį.

Renginys Kauno autobusų stotyje

Atradimų vakarai: Algis Fediajevas Vol.2, 19:00
„Nyčės ūsai“, Pilies g. 1

Prieš kelis mėnesius pirmąsyk sugrojęs „Nyčės ūsuose“ Algis Fediajevas grįžta. „Kas pas mus vis užsukat, tai rūsyje dažnai išgirstat besisukančius Algio CD. Kažaip jie labai dera su skliautais, plytomis, menais ir šachmatais…“, – rašo galerijos savininkai.

fediajevas

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia