Maršrutas balandžio 15 – 18 dienoms

PIRMADIENIS, 04 15

Kariliono koncertas Tarptautinės kultūros dienos proga, 12:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Maestro Julius Vilnonis atliks kariliono muzikos programą Tarptautinės kultūros dienos proga. Repertuare – pažįstama, įvairialypė klasika, ir keli muzikiniai siurprizai.

Parodos „Jono Basanavičiaus Praha“ atidarymas, 16:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

„Jono Basanavičiaus Prahoje“ pristatomi Prahos miesto muziejaus archyve saugomų fotografijų vaizdai, supažindinantys su XIX ir XX amžių sandūroje sparčiai augusia Praha, kurioje tuo metu gyveno Lietuvos tautinės kultūros kūrėjas Jonas Basanavičius.

Paroda eksponuojama iki gegužės 20 d. Organizatoriai – Prahos miesto muziejus, Čekijos Respublikos ambasada Vilniuje, Lietuvos ir Čekijos draugija, Kauno apskrities viešoji biblioteka. Parodos sumanytojas ir autorius – Prahos miesto muziejaus vyr. muziejininkas Jindřich Čeladín.

Filmas „Žodis iš S raidės“ (The S Word), 17:30
VDU, V. Putvinskio g. 23 (106 aud.)

Lisos J. Klein režisuotas „Žodis iš S raidės“ – paveikus dokumentinis filmas, suteikiantis žmogišką veidą ilgai stigmatizuotai savižudybės temai, kuri dažnai buvo laidojama kartu su nusineštomis gyvybėmis. Jauna fotografė, dviejų vaikų tėtis, žmogaus teisių aktyvistė – tai žmonės, gyvenantys tarp mūsų, visi bandę žudytis. Filmas nutraukia tylą, kuri lydi savižudybės temą, – čia fiksuojami netikėti asmeniniai atradimai, jautrūs išgyvenimai ir komiškos situacijos. „Žodis iš S raidės“ kviečia pažinti ne „sausą“ statistiką, o išgyvenusius žmones, ne tik susimąstyti, nubraukti ašarą, bet ir viltingai nusišypsoti.

ANTRADIENIS, 04 16

Aušros Vaitkūnienės parodos „Pamiršto laiko pavėsyje“ atidarymas, 16:00
KK Menų akademijos Pelėdų kalno galerija, A. Mackevičiaus g. 27

Tapytoja pasakoja, kad parodoje eksponuojami darbai, sukurti 2012–2018 m. Didžiąją dalį motyvų ir inspiracijų atsirasti paveikslams suteikė praleistas laikas ir pasivaikščiojimai Europos parkuose. Kitokia šviesa, klasikinių skulptūrų ir fontanų motyvai – beveik prarastos, pamirštos kultūros liudytojai. Parodos kuratorius Arvydas Martinaitis, ji veiks iki gegužės 19 d.

vaitkuniene

Slemas #21, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Ar kas apmovė balandžio pirmąją? Ne? Tik gyvenimas? Tik saulė, viena akim flirtuodama, neaišku, su tavim, ar pavasario balom? Kūnelis, išvedęs už nosies į lauką ir paskui šiurpais susigėdusią skūrą namo partempęs? O gal kūrybinės mūzos tiek žadėję, galiausiai gremlinais kikenančios?

21-asis slemas! 21 – jau solidus skaičius, o scena, kaip visada, atvira visiems lyrikos entuziastams. Išankstinė registracija: menas@kmn.lt.

slemas

Eurolygos TOP-8 tiesioginė transliacija, 20:45
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Kauno „Žalgirio“ krepšininkams prasibrovus tarp aštuonių stipriausių Europos komandų, pirmas dvi rungtynes su Stambulo „Fenerbahce“ galime stebėti gyvai lankomiausioje žemyno arenoje. Žiūrovų „Žalgirio“ arenoje lauks du dideli ekranai su aukščiausios kokybės vaizdo transliacija.

TREČIADIENIS, 04 17

Jaunųjų atlikėjų festivalis „Muzika muziejuje“, 14:00
Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų skyrius, K. Petrausko g. 31

Balandžio 17-18 dienomis Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų skyriuje vyks II-asis respublikinis jaunųjų atlikėjų festivalis „Muzika muziejuje“. Muziejus kviečia kauniečius ir miesto svečius apsilankyti festivalio metu vykstančiuose nemokamuose koncertuose ir palaikyti jaunuosius talentus!

Festivalyje dalyvauja gabūs Lietuvos muzikos mokyklų mokiniai. balandžio 17 d. – pradinių klasių mokiniai (7-11 m.), balandžio 18 d. – jaunesniojo mokyklinio amžiaus mokiniai (12-17 m.).

MUZIKAmuziejuje

Renginys „pARTy. šokis MENAS performansas“, 17:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Pagrindinė renginio tema kilo iš paprastos idėjos, dviems menininkams, kurie palieka mylimą Lietuvos kraštą (neturėdami bilieto atgal). Todėl juos aplanko nostalgiškos mintys apie kūrybinį gyvenimą, kurį čia patyrė ir indėlį į tai ir kuriam laikui atsisveikindami, nori suburti aplink juos esančius kūrybingus žmones ir surengti vieno vakaro renginį, kuris apjungs performanso bei vizualiuosius menus.

Programoje – Vaidos Tamoševičiūtės performansaas su Romanu Togobickij, grupinė paroda, Gretos Bernotaitės performansas „Nekaltybė“, ir šokio performansas, kurį atliks šokio performansą, kurį atliks „Judesio Labaratorija (choreografas Adrian Carlo Bibiano).

Spektaklis „Vienos miško pasakos“, 18:00
„Girstutis“, Kovo 11-sios g. 26

Pagrindinė šio sezono Jaunimo teatro premjera – režisierės Yanos Ross pastatymas pagal austrų dramaturgo Ödöno von Horvátho pjesę Vienos miško pasakos. Ši, Europos teatruose populiari pjesė, (ją statė šiuolaikinio teatro meistrai Christophas Marthaleris, Michaelis Thalheimeris), pagal kurią sukurta opera ir filmas, Lietuvoje beveik nežinoma. Festivalis „Lietuvos teatrų pavasaris“ spektaklį atveža ir kauniečiams.

56870095_2126219624082360_9153657682484264960_o rezidencijos pasakos

Luko Norkūno albumo pristatymas, 19:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89

Lukas Norkūnas – nuoširdžių ir šiltų dainų autorius ir atlikėjas, praeitų metų pabaigoje išleidęs ir šiuo metu aktyviai akustiniais koncertais pristatinėjantis savo debiutinį albumą. Albume tilpo 10 paties Luko sukurtų, aranžuotų, įrašytų ir įvairių instrumentų skambesiu papildytų dainų, sudėtų į seką, sudarančią vientisą istoriją. Koncertuose šios dainos skamba drauge su ankstesniu Luko Norkūno kūrybiniu etapu, apimančiu beveik pusę jo gyvenimo.

KETVIRTADIENIS, 04 18

Parodos „1979–2019 inventorizacija“ atidarymas, 17:30
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

Kauno fotografijos galerija kviečia susipažinti su savo keturių dešimtmečių veiklos inventorizacija. Galerijoje bus pristatyta medžiaga, reflektuojanti besikeitusį politinį klimatą, buitį, reakcijas į galerijos veiklą ir kt.

Vidmanto Jankausko nuotrauka

Vidmanto Jankausko nuotrauka

Marko Mäetamm parodos „PASAULIS APLINK MANE (juda vis greičiau ir greičiau)“ atidarymas, 18:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Aušros Vaitkūnienės kuruojamo projekto „Kūrinio genomika“ parodoje pristatomas vienas vienas aktyviausių ir produktyviausių šiuolaikinių estų menininkų, dirbantis su įvairiomis medijomis. Praėjusiais metais Marko Mäetamm dalyvavo šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius“.

Parodos idėja — atverti žiūrovui kūrybos proceso paslaptis, nors žinom, kad tai iki galo nėra įmanoma padaryti, nes kūryba ir menas visada pasilieka kažką, ko negalima išsakyti žodžiais ar paaiškinti. Be galutinio varianto, t. y. sukurto kūrinio, parodoje pateikiamos šio kūrinio atsiradimo aplinkybės, priežastys, jo vystymosi periodai. Kita šio projekto paroda veikia Kauno paveikslų galerijoje balandžio 11 d. – gegužės 26 d.

04 18 Marko Maetamm

Tarptautinio kamerinės muzikos festivalio „Avanti“ uždarymo koncertas, 18:00
VDU Didžioji salė, S. Daukanto g. 28

8-asis tarptautinis kamerinės muzikos festivalis „Avanti“ šiemet išsikėlė ambicingą tikslą – pirmą kartą Lietuvoje sukviesti profesionalius Lietuvos kamerinius orkestrus į vieną renginį ir tapti „kamerinių orkestrų festivaliu“. Festivalio uždaryme, žinoma, pasirodys VDU kamerinis orkestras. Koncerto solistai – Koncerto solistai „Baltijos gitarų kvartetas“, Zigmas Čepulėnas, Sergej Krinicin, Saulius S. Lipčius, Chris Ruebens.

KMN rezidencijos: „A Mole, Larger in Size Than Ever Seen Before“, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

2019 m. Kauno menininkų namų rezidencijų programa „Unlearning Eastern Europe“ buria kviestinius kuratorius iš Baltijos šalių ir sieks permąstyti regionui aktualias problematikas – nuo dekolonializacijos galimybių iki viešųjų erdvių politikos. Šių metų balandžio mėnesį KMN reziduoja menininkas, kuratorius Tanel Rander (EE), kurio rezidenciją lydi ši paskaita. Paskaitos „A Mole, Lager in Size Than Ever Before“ pagrindas – naujausias T. Rander kuratorystės projektas, kuris buvo dalis 2 metų grupino tyrimo, vykusio Valga/Valka miestelyje Estijos ir Latvijos pasienyje. Šiame miestelyje T. Rander taip pat vadovavo „Brivibas“ galerijai. Paskaitos pavadinimas kilo iš Franz Kafka novelės „Kaimo mokyklos mokytojas“, o projektas akcentuoja provincialumo – pavaldžios Rytų Europos pozicijos šerdies – kaip idėjos, tyrimą.

„Freaks on Floor“ koncertas su styginių kvartetu, 18:00
„Žalgirio“ arenos amfiteatras, Karaliaus Mindaugo pr. 50

„Kuriame ir grojame tai, kas mums tuo metu patinka. Dėl šios priežasties grupės repertuare atsirado naujos, kitaip skambančios kūrinių aranžuotės. Šį kartą tiek gerai žinomas, tiek naujas „Freaks On Floor“  kūrybos dainas atliksime kartu su styginių kvartetu. Bus magiška“, – koncertą anonsuoja rokeriai Justinas Jarutis ir Rokas Beliukevičius.

04 18 reaks on floor


Radijo mėgėjų diena, 19:00
KIemas tarp Baltijos 20-22 namų, Šilainiai

„Kas vadinami tikraisiais radijo mėgėjais? Tai tie, kurie, turėdami specialias radijo ryšio priemones, užmezga ryšius tarpusavyje tarp tokių pat radijo mėgėjų. Tačiau mes Šilainių kieme užmegsime ryšį be jokių radijo bangų, sėdėdami, kalbėdami, gurkšnodami arbatą ir klausydami radijo“, – susitikti kviečia šilainiškiai, kuriuos paskatino „Fluxus Labas Šilainiai“ (projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ bendruomenių laboratorijos „Fluxus Labas”).

Grupės „jautì“ albumo „Too Fat To Run“ pristatymas, 20:00
„PuntoJazz“ palėpė, Kęstučio g. 6

„Albumas įprasmina tai, ko mes dabar šiek tiek pasigendam savyje: džiaugsmo, judrumo, atvirų, šiltų santykių, polėkio gyventi ir pažinti pasaulį“, – sako grupės nariai. Juos apšildys kitas projektas „Kedrostuburas“.

PrajaPatii misterijos „Vėjų šventyklos ruduo“ pristatymas, 20:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89

PrajaPatii – naujas žingsnis Jono Chockevičiaus, kompozitoriaus, atlikėjo kūrybiniame kelyje. Šis vardas įkvėpė ir suteikė galių parašyti misteriją „Vėjų šventyklos ruduo”. „Vėjų šventyklos ruduo“ – muzikinis romantizuotas pasakojimas apie paskutiniojo šventyklos krivio išgyvenimus, atėjus krikštui į LDK žemes. Akustinės gitaros skambesys, filosofiniai tekstai, įžvalgos nejučia nuneš į kitą laiką, erdvę. Visa tai leis pažvelgti į pamirštą istorinių įvykių pusę. Misterijoje skamba 11 visiškai naujų autorinių dainų, atliekamų akustine gitara ir perkusija.

Eurolygos TOP-8 tiesioginė transliacija, 20:45
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Kauno „Žalgirio“ krepšininkams prasibrovus tarp aštuonių stipriausių Europos komandų, pirmas dvi rungtynes su Stambulo „Fenerbahce“ galime stebėti gyvai lankomiausioje žemyno arenoje. Žiūrovų „Žalgirio“ arenoje lauks du dideli ekranai su aukščiausios kokybės vaizdo transliacija.

Vizionierių Juozą Vaičkų įkūnysiantis Deividas Breivė: „Išmanioji programėlė nesurežisuos spektaklio“
Jaunasis Nacionalinio Kauno dramos teatro aktorius Deividas Breivė kuria didelį vaidmenį – Gyčio Padegimo premjeroje „Pimeiviai“ jis įkūnys legendinį...
Maršrutas rugpjūčio 14 – 16 dienoms
PENKTADIENIS, 08 14 Paroda „Naujas muziejuje: radijo gamyklos kolektyvo albumas“, 10:00–18:00 Kauno miesto muziejaus Rotušės skyrius, Rotušės a. 15...
Apie „Gryną meną“ su baltarusių režisieriumi Maksimu Švedu
Atnaujinta: Publikavus straipsnį internete paaiškėjo, kad Maksimas Švedas, dokumentavęs Baltarusijoje po rinkimų vykstančius protestus savo vaizdo kamera, sulaikytas už...
Muziejaus trečiadienis. Pasaka yra tiesa, ir joje nėra nei krislo melo
(Juliui Viktorui Kaupui – 100) Maironio lietuvių literatūros muziejuje liepos mėnesį duris atvėrė paroda „Kalnų gatvės padauža“ skirta rašytojo,...
Vizionierių Juozą Vaičkų įkūnysiantis Deividas Breivė: „Išmanioji programėlė nesurežisuos spektaklio“
Jaunasis Nacionalinio Kauno dramos teatro aktorius Deividas Breivė kuria didelį vaidmenį – Gyčio Padegimo premjeroje „Pimeiviai“ jis įkūnys legendinį...
Maršrutas rugpjūčio 14 – 16 dienoms
PENKTADIENIS, 08 14 Paroda „Naujas muziejuje: radijo gamyklos kolektyvo albumas“, 10:00–18:00 Kauno miesto muziejaus Rotušės skyrius, Rotušės a. 15...
Apie „Gryną meną“ su baltarusių režisieriumi Maksimu Švedu
Atnaujinta: Publikavus straipsnį internete paaiškėjo, kad Maksimas Švedas, dokumentavęs Baltarusijoje po rinkimų vykstančius protestus savo vaizdo kamera, sulaikytas už...
Muziejaus trečiadienis. Pasaka yra tiesa, ir joje nėra nei krislo melo
(Juliui Viktorui Kaupui – 100) Maironio lietuvių literatūros muziejuje liepos mėnesį duris atvėrė paroda „Kalnų gatvės padauža“ skirta rašytojo,...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia