Žurnalų archyvas

Maršrutas balandžio 15–18 dienoms

15 balandžio, 2022, KPK redakcija | Maršrutai

PENKTADIENIS, 04 15

„Kultūros ir taikos valanda“, 12:00
Paminklas Vytautui Didžiajam, Laisvės al.

Ką galime kiekvienas mūsų padaryti, kad pasaulyje kiekvieną dieną būtų stipriau matomas, jaučiamas ir girdimas kultūros statymo, o ne griūties veiksmas? Į šį klausimą muzikos ir meno kalba pabandys atsakyti Koncertinės įstaigos „Kauno santaka“ Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ (vyr. dirigentas Giedrius Vaznys), solistė Sandra Lebrikaitė ir aktorė Nataliia Parasochkina Vikhtynska bei dainininkė Nataliia Stokolos Kononciuk (sopranas) iš Ukrainos, „DuoViola“ duetas – Gertrūda Beinarytė – Krunglevičienė ir Laimis Krunglevičius.

Kad Kultūros diena turėtų prasmę – kartu su muzika į erdvę, menininkės Jolantos Šmidtienės ir Kauno Antano Martinaičio dailės mokyklos auklėtinių padedami, išpiešime ir pakelsime svajonių aitvarą su mūsų troškimais – kurti ir gyventi taikoje.

Kariliono koncertas „Varpų muzika Ukrainai“, 16:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

 Kauno kariliono „Kovų varpų“ koncertas rengiamas Pasaulinės kultūros dienos proga. Koncertą, kuriame – ukrainiečių kompozitorių kūryba ir liaudies dainos, atliks Austėja Staniunaitytė-Proietta.

Premjera. „Skambutis tėvui“, 19:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Vienas intymiausių F. Kafkos kūriniu „Laiškas tėvui“ dažniausiai mokyklose pristatomas labiau kaip priežastis tolimesnei autoriaus kūrybai. Tačiau anglakalbėse šalyse vis labiau pastebimas šio kūrinio teatrinis potencialas. Vienpusis dialogas, kurį sudaro pats autorius, turi dvejopą įspūdį: iš vienos pusės aprašomi absoliučiai kiekvienam atpažįstami jausmai ir patirtys, iš kitos pusės – pats pasakotojas yra sunkiai pakenčiama figūra. Todėl šis monospektaklis, kurio premjera šeimos konfliktams įprastu laikotarpiu – žiemos šventės periodas – nagrinės šeimos kaltinimų-atleidimo, aukos ir budelio, bendrumo ir atsiskyrimo bei savo gyvenimo autorystės klausimus. Spektaklio žanras varijuoja nuo juokingai atpažįstamų situacijų iki skaudžiai atpažįstamų situacijų. Galų gale, niekas nežino, koks būtų žinomas rašytojas Francas Kafka, jei jo tėvas būtų perskaitęs jam skirtą laišką.

Monospektaklis pagal F. Kafkos „Laiškas tėvui“ režisuotas Gildo Aleksos, vaidina Arnas Ašmonas.

„Teatrono“ archyvo nuotr.

Justino Jaručio ir Jessica Shy koncertas, 20:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Po nepaprastai sėkmingo projekto pristatymo ir akimirksniu išparduotų bilietų Šv. Kotrynos bažnyčioje praėjusių metų pavasarį, Justinas Jarutis ir Jessica Shy kviečia į išskirtinį  ir vienintelį koncertą „Dainos be pavadinimo“.

Nuo pažinties pradžios kartu parašę daugiau nei trisdešimt kūrinių atlikėjai nusprendė juos dar sykį atlikti taip, kaip jie buvo sukurti – dviese. Kūrėjai leis savo klausytojams ne tik išgirsti naujausias dainas ir žinomiausius kūrinius magijos pripildytoje Kauno „Žalgirio“ arenoje, bet ir patiems įsitraukti į kūrybinį procesą.

ŠEŠTADIENIS, 04 16

Arūno Vaitkūno paroda „Einu, sustoju ir regiu…“, 11:00–16:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Pristatant A. Vaitkūno (1956–2005) kūrybą, be žinomų jo „laiptinių“ ciklo, „didžiųjų abstrakcijų“ ar „šluotinių“ darbų, lygia greta yra ir mažiau eksponuotas, žiūrovams mažiau žinomas kūrybos klodas, lygiavertis ir gilus, sudarantis lyg kraujagyslių tinklą kūryboje, tarpais pasislepiantį dirbtuvėje, kad teiktų impulsus kūriniams, kurie taip gerai pažįstami žiūrovams. Tai plastinės mintys, lyg paraštėse, tačiau turinčios ne mažesnę reikšmę kuriant pagrindinius darbus.

Šioje parodoje pristatomi tapytojo A. Vaitkūno kai kurie kūriniai yra mažiau eksponuoti parodose ar kiek primiršti. Pažymėtina, kad kai kuriuos kūrinius tapytojas pats yra instaliavęs buvusiose bendrose parodose ir pagal likusias fotografijas šioje parodoje kūriniai eksponuojami taip, kaip pats autorius juos eksponavo. Galerijoje – tapytojo kurti objektai, darbai, sukurti kelionių ar rezidencijų Paryžiuje, Austrijoje metu, taip pat paskutinysis darbas, sukurtas simpoziumo Sakartvele metu 2005 m.

Kuratorė – tapytoja, prof. Aušra Vaitkūnienė.

Arūnas Vaitkūnas. „Laiptinė“. 1998. Drobė, aliejus. 80 x 60 cm.

Ekskursija „Juozo Tumo-Vaižganto mintys apie laimę“, 13:00
Juozo Tumo-Vaižganto butas-muziejus, Aleksoto g. 10

„Laimės ieškojau kitiems, o laimingas tapau pats“ , – sakė Vaižgantas.

Suremontavęs apleistą Vytauto Didžiojo Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią, joje dirbo iki savo gyvenimo pabaigos, tapo mėgstamiausiu ir mylimiausiu Kauno kanauninku, nuskriaustųjų ir nesuprastųjų užtarėju, aktyviu visuomenininku, aptardavo beveik visas naujai pasirodančias knygas ir gynė pradedančiuosius rašytojus.

Per ekskursiją apžiūrėsite Vaižganto butą, kuris atkurtas pagal autentiškas nuotraukas, sužinosite, kodėl kanauninko namus lankė daug žmonių ir kokį užrašą retkarčiais palikdavo ant savo buto durų.

SEKMADIENIS, 04 17

Apsilankymas VDU Botanikos sode, 09:00–19:00
Ž.E. Žilibero g. 6

Per Šv. Velykas išties visi ilsisi, veikia, rodosi, tik bažnyčios, na, ir kino teatras… Bet botanikos sodas taip pat laukia pavasario ieškančių lankytojų. Viešnagė čia niekuomet nebūna tokia kaip buvusi.

Botanikos sodo nuotr.

Filmas „Piligrimai“, 13:15 / 18:50
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49


Debiutinio Lauryno Bareišos ilgametražio premjera įvyko Venecijos kino festivalyje, kur filmas apdovanotas „Horizontų“ programos liūtu.
Paulius ir Indrė atvyksta į Karmėlavą̨, kur lygiai prieš ketverius metus buvo nužudytas Pauliaus brolis, Indrės vaikinas Matas. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad jie neturi jokio konkretaus tikslo. Tačiau netrukus vietos gyventojai supranta, kas šie atvykėliai. Paulius mėgina išsiaiškinti įvykio aplinkybes, Indrė bando jį sulaikyti nuo neapgalvotų veiksmų, tačiau pati pradeda abejoti kelionės prasme. Galiausiai juodu patys sau turės atsakyti, kodėl čia atvažiavo ir ką ši kelionė pakeitė.

T. Stuko nuotr.

PIRMADIENIS, 04 18

Koncertas „Velykų muzika“, 13:00
Kauno Šv. Jurgio kankinio bažnyčia

Klaipėdos choras „Aukuras“ (meno vadovas ir dirigentas Alfonsas Vildžiūnas) ir Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ (vyr. dirigentas Giedrius Vaznys) kviečia išgirsti ir pajausti atsinaujinimą su sakraline muzika, kuri skleisis po Kauno Šv. Jurgio Kankinio (pranciškonų) bažnyčios skliautais. Šventiniame koncerte „Velykų muziką“ diriguos publikai gerai pažįstamas jaunosios kartos dirigentas Giedrius Vaznys.

Kariliono koncertas „Šv. Velykų varpų giesmės“, 16:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Austėja Staniunaitytė-Proietta koncerte „Šv. Velykų varpų giesmės“ atliks Juozo Naujalio, Kristinos Vasiliauskaitės, Benedikto Andriuškos kūrinius. Taip pat skambės Lietuvių liaudies Velykų dainos ir sutartinės: „Supkit meskit, jūs sesulės“, „ Išauš išauš pavasarėlis“, „Pavasaris, pavandenis“, „Tu Žilvitėli“, „Žydzi grušelė vidurin dvaro“, „Velykelas rauduolalas“.

Velykinis „Kaunas Gospel & Worship Festival“ koncertas, 18:00
KTU III rūmai, Laisvės al. 13

Antrąją Velykų dieną vyksiančio renginio metu skambės džiaugsmu trykštanti šlovinimo grupės „Christ Team“ programa, Gabrielės Gvazdikaitės atliekamos giesmės, turėsime progą pamatyti režisierės Deboros Gvazdikaitės trumpametražį vaidybinį filmą „Gimęs antrą kartą“. Kitoje salėje bus surengta speciali programa vaikams.

Renée Fleming ir Kauno miesto simfoninio orkestro koncertas, 18:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Išskirtinį pasirodymą surengs viena populiariausių šių dienų soprano superžvaigždė – Renée Fleming. Keturių „Grammy“ statulėlių laimėtoja bei „Auksiniu soprano standartu“ tituluojama atlikėja pristatys savo programą „Renée Fleming In Concert”.

Šis šventinis gala koncertas – didžiausias, rimčiausias ir kokybiškiausias pastarųjų metų įvykis, nes kartu su operos diva scenoje pasirodys Kauno miesto simfoninis orkestras, Kauno valstybinis choras, o ypatingo svečio teisėmis – vienas garsiausių Lietuvos solistų, tenoras Edgaras Montvidas. Prie dirigento pulto – puikiai žinomas akademinės muzikos pasaulyje maestro Constantine Orbelian (JAV).