Maršrutas balandžio 13-15 dienoms

PENKTADIENIS, 04 13

Violetos Latvytės parodos atidarymas, 17:00
Kauno miesto muziejaus Kauno pilies skyrius, Pilies g. 17

1989 m. Violeta Latvytė baigė Kauno J. Naujalio mokyklą (dabar dailės gimnaziją). 1995 m. baigė Vilniaus Dailės akademijoje tapytojos studijas. Dailininkės kūrybai įtakos turėjo tapybos dėstytojai A. Lukštas, A. Vaitiekūnas, V. Karatajus, R. P. Vaitiekūnas ir A. Šaltenis.

Parodoje eksponuojami Kauno miesto architektūrai, miesto istorijai skirti tapybos darbai. V. Latvytės – Narbutienės darbuose fiksuojami Kauno miesto simboliais tapę statiniai: Kauno Rotušės ir senamiesčio vaizdai, Soboro kupolai, Vytauto bažnyčia. Kauno vaizdavimui autorė pasirenka itin subtilią romantizuotą stilistiką. Pastelinėmis spalvomis tapomi miestovaizdžiai yra papildomi gamtovaizdžiais, švelninami išblukintu rūke paskendusio miesto vaizdiniu, improvizuotu angelų šokiu šv. Jurgio bažnyčios fone. Parodoje eksponuojami darbai išsiskiria individualizuotu, subjektyviu dailininkės žvilgsniu bei tapybos maniera, kurioje svarbus tampa ne tiek architektūrinės detalės autentika, kiek emocija, spalvų bei vaizdų niuansacija.

latvyte

Parodos „Nedingę: išsaugoti bažnytinės dailės kūriniai“ atidarymas, 17:00
Kauno arkivyskupijos muziejus, M. Valančiaus g. 6

Kauno arkivyskupijos muziejaus parodoje „Nedingę: išsaugoti bažnytinė dailės kūriniai“ visuomenei pristatome vertingiausius ir geriausiai išlikusius XVI-XIX a. skulptūros ir tapybos darbus, paskutiniu metu sugrįžusius į mūsų kolekciją iš kitų muziejų, į kuriuos jie buvo patekę per Antrąjį pasaulinį karą ir okupacijos metais. Besidomintiems Lietuvos senąja daile kai kurie kūriniai jau gerai pažįstami iš menotyrinės literatūros ir ankstesnių parodų Vilniuje ir Kaune, kiti gi žiūrovams pasirodo po daugelio dešimtmečių pertraukos. Taigi šie nedingę skirtingų amžių ir stilių kūriniai iš tarpukariu Laikinojoje sostinėje įsteigto Bažnytinio meno muziejaus vėl surinkti į vieną erdvę.

Festivalis „Lietuvos teatrų pavasaris“. Spektaklis „Fantazijus“, 18:00

„Girstutis“, Kovo 11-osios g. 26

Vilniaus mažojo teatro spektaklis – tai žaisminga ir ekstravagantiška XIX a. pjesė-pasaka „Fantazijus“, kurią autorius pavadino blogai pasibaigiančia komedija, arba drama su laiminga pabaiga, scenoje suskamba šiuolaikiškai: kūrybinė komanda į pjesės turinį žvelgia šių dienų jauno žmogaus žvilgsniu, ieško kūrybingo santykio su specifine kūrinio kalba. Spektaklyje skamba grupės „Kabloonak“ gyvai atliekama muzika, kurią papildo kompozitoriaus Giedriaus Puskunigio aranžuotės. Režisierė Gabrielė Tuminaitė kartu su choreografu Raidu Petrausku spektaklį praturtina „Vogue“ šokio stiliaus elementais.

fantazijus


7-asis tarptautinis kamerinės muzikos festivalis „Avanti“. Instrumentinės muzikos vakaras, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Koncertuos Robertas Šidiškis, Jonas Kneizevičius ir Modestas Šukis (fagotai), Monika Ryškutė ir Rugilė Ambrozevičiūtė (feitos), Klaudija Gurskytė (obojus), Vytenis Danielius (akordeonas), pianistės Loreta Haidari ir Agnė Petraitytė. Programoje – F. Doppler, H. Dutilleux, E. Goossens ir kitų kompozitorių kūriniai.

avanti0

LKL: Kauno „Žalgiris“ – Vilniaus „Lietuvos rytas“, 18:30
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Lietuviškasis el clasico – visuomet daug žaliai baltų ir raudonai juodų emocijų vienoje vietoje.

Premjera. Filmas „Telma“ (Thelma), 20:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Telma – drovi mergina, atvykusi studijuoti į Oslą. Nepažįstamame mieste ji netikėtai randa pirmąją meilę. Tačiau naujiems santykiams trukdo ne tik konservatyvios jos šeimos pažiūros, bet ir keisti pačios Telmos sugebėjimai. Kai ji nusimena ar susijaudina, pradeda dėtis nepaaiškinami ir bauginantys dalykai. Antgamtinis trileris „Telma“ – ko gero, drąsiausias ir labiausiai stebinantis pripažinto režisieriaus Joachimo Triero kūrinys.

Grupės „The Roop“ koncertas, 21:00
„Sandėlis“, Muziejaus g. 8

„Norime padėkoti visiems, kurie mus palaikė „Eurovizijos“ konkurse, kurie balsavo, rašė asmenines žinutes, siuntė šilumą ir pačius geriausius jausmus. Kviečiame visus, kurie mus jau lydi nuo pat „The Roop“ susikūrimo ir tuos, kurie mus atrado tik dabar. Bus nuostabu!“, -kviečia muzikantai.

Grupės „Rakija Klezmer Orkestar“ koncertas, 21:00
„PuntoJazz“ palėpė, Kęstučio g. 6

Kauno niekaip nepamirštantis (ir šlovė jam už tai) ansamblis išjudins klezmer muzika, susipinsiančia su balkaniškais ritmais.

rakija

Koncertas „Jaunas kraujas 6“, 21:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Trys jaunos grupės per vieną vakarą – „Raskladuškė“ (thrash metal, Kaunas), „Pigeon is my Friend“ (alternative rock, Vilnius) ir „Detuned Lights“ (alternative rock, Kaunas).

ŠEŠTADIENIS, 04 14

Talka, 10:00
Kauno tvirtovės VIII fortas, Pryšmančių g.

VIII Fortas yra vienas iš unikaliausių Kauno tvirtovės statinių, jis įsikūręs aukščiausiai iškilusioje Kauno miesto vietoje – Linkuvos aukštumose, esančiose Nemuno dešiniajame krante. Balandžio 14 d. į Linkuvos įtvirtinimams priklausančią forto teritoriją žengia ir joje savo naują veiklą planuoti pradeda Lietuvos Šaulių Sąjungos Kauno Rinktinė. Visuotinės talkos metu bus tradiciškai valomos vertingiausios forto erdvės nuo šiukšlių, taip pat bandoma atkovoti dar daugiau erdvės iš savaiminių parazitinių želdinių.

Premjera. Spektaklis „Kudlius ir miško broliai“, 12:00
Kauno valstybinis lėlių teatras, Laisvės al. 87A

Istorijos apie nemirštančią viltį ir tikėjimą laisve, skiriamos vaikams nuo 8 m., autorė ir režisierė – Agnė Sunklodaitė. Spektalis sukurtas pagal partizano Juozo Lukšos-Daumanto atsiminimus.

Kudlius ir aktorius Remigijus Endriukaitis

Kudlius ir aktorius Remigijus Endriukaitis

Projekto „Antklodė Europai“ pristatymas, 16:00
Kauno rotušė, Rotušės a. 15

„Kaunas 2022“ programos „Fluxus Labas!“ globojama Lietuvos atklodė Europai – tai pasaulinio rekordo dalis, kuri bus išsiųsta į Nyderlandus, Leuvardeną – 2018-ųjų Europos kultūros sostinę. Rotušės aikštėje, prieš supakuojant šiltą siuntinį, susitiks visos antklodę nėrusios bendruomenės. Iš viso nunerta per 6000 kvadratėlių!

antklode

Dainuojamosios poezijos vakaras, 18:00
„Largo“, Vaistinės skg.

Šiame vakare – kūrėjai, po kurių muziką ir tekstus tiesiog norėsis braidyti, leidžiant savo mintims jais nusekti. Laukiami įvairiausio amžiaus klausytojai!

Pirmieji vakaro svečiai – duetas visiškai nepretenzingu pavadinimu ju.du, kurį sudaro du žmonės:Justina Kaminskaitė ir Justinas Žilinskas. Justina – aktorė, mokytoja, dainų autorė ir atlikėja, „Scenos bandymų“ open-mic sesijų Vilniuje organizatorė, Justinas – rašytojas, teisininkas, siauruose sluoksniuose siaurai žinotos namų muzikavimo grupės „Ilgumos“ įkūrėjas. Didžiausias ju.du įgyvendintas sumanymas – 2011 metais sukurtas neofolk baladžių ciklas „Balti marškinėliai“.

Taip pat pasirodys Merkinės jaunimo etnokultūros klubas „Kukumbalis“ bei akustiškai nuogi Rokas Povilius ir Vilius Ramulionis.

Jaunųjų muzikų festivalio baigiamasis koncertas, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Baigiamasis festivalio koncertas pristatys jaunuosius muzikus kitame amplua. Visi jie turės progą pasirodyti kaip solistai, grodami su Kauno miesto simfoniniu orkestru ir diriguojami patyrusio Vokietijoje reziduojančio dirigento Vilmanto Kaliūno, kurio kūrybinėje biografijoje svarbią vietą užima muzikavimas su jaunimo kolektyvais. Baigiamasis festivalio koncertas pradžiugins klausytojus perlais iš klasikinio koncerto žanro repertuaro: skambės žymieji Piotro Čaikovskio, Josepho Haydno, Roberto Schumanno, Wolfgango Amadeus Mozarto, Carlo Maria von Weberio ir kitų kompozitorių kūriniai.

auniejimuzikai

Festivalis „Lietuvos teatrų pavasaris“. Spektaklis „Pamišėlis“, 18:00

„Girstutis“, Kovo 11-osios g. 26

Kaip paprastas tarnautojas, rodos, net nepastebimas žmogus staiga gali tapti visa griaunančia, pavojinga visuomenei jėga? Atsakymas – režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklio „Pamišėlis“ pagal Nikolajaus Gogolio kūrinį premjeroje. Pasaulinę premjerą išgyvenę ten, kur rodos buvo ir sukurtas spektaklis – politinių perversmų krečiamame Katalonijos regione Ispanijoje, menininkai sugrįžta į Lietuvą, kur vis labiau įsigali normalumo fašizmas ir ima siautėti vietiniai pamišėliai.

Pasak režisieriaus, XIX-ame amžiuje gyvenęs ukraniečių klasikas N. Gogolis dabar atrodo tikslus ir kompetetingas it šių dienų politikos apžvalgininkas, analizuojantis situaciją tiek Lietuvoje, tiek visoje Europoje.

pamiselis

Spektaklis „Pagalvinis“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Martin McDonagh – pasaulyje žinomas šiuolaikinis airių dramaturgas. Pjesė „Pagalvinis“ (2003 m.) pelnė prestižinius Olivier ir Evening Standart apdovanojimus, yra statoma visame pasaulyje. Iki šiol Gintaras Varnas nėra dirbęs su Martin McDonagh kūryba ir šį kartą jis rinkosi būtent kūrinį, o ne autorių. „Svarbus dalykas, nulėmęs pjesės pasirinkimą – makabriška, net liguista, tokia neogotikinė atmosfera. Kartais net neaišku, ar kai kurie įvykiai vyko realybėje, ar tik Katurjano galvoje“ – teigia režisierius. Spektaklyje analizuojamas kūrybos ir realybės santykis, kūrybos svarba ir įtaka, kūrėjo atsakomybė už jo kuriamą meną.

Gintaras Varnas „Pagalvinyje“ lieka ištikimas vizualiam, teatrališkam teatrui. Spektaklyje veikia keturi aktoriai ir dailininkės Julijos Skuratovos kurtos lėlės bei kaukės, valdomos pačių aktorių. Lėlės įkūnija Katurjano pjesių personažus – tai iš pagalvių sudėliotas Pagalvinio veidas, lėlė mergaitė Jėzus, lėlė berniukas, o deformuotų kaukių pagalba aktoriai kuria tėvų paveikslą. Spektaklyje vaidina režisieriaus Gintaro Varno antrojo aktorių kurso absolventai, šiemet baigę Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, kartais mielai vadinami „varniukais“.

Šiais metais už spektaklį „Pagalvinis“ režisieriui Gintarui Varnui Kauno teatralų apdovanojimuose įteikta „Fortūnos“ statulėlė, o aukščiausiuose Lietuvos teatrų apdovanojimuose režisierius buvo nominuotas „Auksiniam scenos kryžiui“.

pagalvinis

„Balkanaktis Kaune“, 22:00
„PuntoJazz“ palėpė, Kęstučio g. 6

„Pasikvietėm muzikos gurmaną ir estetą iš kaimyninės Lenkijos, tą padaryti žadėjome jau seniai, bet vis atidėliodavom. Nuo 1999-ųjų ypatingus world muzikos vakarus Lenkijos klubuose kuriantis DJ Ya-Neck tikrai nepaliks abejingų, o kaunietiškasis renginys prasidės su vienu stipriausių reggae selektorių Lietuvoje – E-roott“, – sako didžėjai.

„Kirmes: Mantas T. x Ement“, 22:00
„O kodėl ne?“, Perkūno al. 5

Medinis namelis Vytauto parke sukasi vis spartesniu elektroninės muzikos ritmu. Užlipkite patikrinti.

„Kablys Takeover“, 23:00
Baras „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Vilniaus pogrindinės elektroninės muzikos klubas „Kablys“ į Kauną vienai nakčiai atveža visą save. Nuo K (kablio) iki B (barmenų), nuo E (estetikos) iki D (didžėjų).

kabl

SEKMADIENIS, 04 15

Kultūros diena 2018
Įvairios vietos

Kauno menininkų namai balandžio 15 d. kviečia apsilankyti Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejuje (Laisvės al. 106, Kaunas), kuriame Tarptautinės kultūros dienos proga įsikurs potyrių erdvės. Plačioje, visuomenei atviroje renginių programoje bus siūloma permąstyti supančią aplinką, patirti save ir kitą, įsiklausyti į hermetiškose muziejaus erdvėse įsisuksiančias, gyvas ir kintančias, „echosistemas“.

12 val. karilionininko Juliaus Vilnonio koncertas, skirtas Tarptautinei kultūros dienai (Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64)
12.45 val. Taikos vėliavos iškėlimas (Kauno miesto savivaldybė, Laisvės al. 96)
Renginiai Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejuje (Laisvės al. 106):
13 val. garso menininko Vlado Dieninio intensyvaus klausymosi ir garso peizažų kūrimo dirbtuvės (vietų skaičius ribotas, registracija iki balandžio 13 d. 17 val. adresu menas@kmn.lt; registracijos bus patvirtinamos balandžio 13 d. vakare)
13-18 val. kvapų meno grupės „Hortus Apertus“ muziejui sukurtų kvapų ekspozicija „Pasakojimai nosiai apie Tadą“
13-18 val. menininkės Indrės Liškauskaitės instaliacija „timidos cognoscitur“
15.30 val. menininkės Laurie Anderson dokumentinio filmo „Šuns širdis“ (angl. „Heart of a Dog“, 76 min., 2015) peržiūra. Filmas bus rodomas su lietuviškais titrais.
18 val. garso menininkų Domo Strupinsko ir Sauliaus Petreikio projekto „LIETAVA“ koncertas

echosistemos

„VDU kultūros dienos“. Spektaklis „YOLO“, 18:00
VDU teatras, S. Daukanto g. 27

Balandžio 15 – 20 dienomis Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakultetas antrą kartą organizuoja miestiečiams skirtą renginį „VDU kultūros dienos“. Jis pradedamas spektakliu, o kitą savaitę laukia daugybė kitų įvykių. Visus juos rasite čia.

Grupės „Arklio galia“ koncertas, 19:00
Socialinis centras „Emma“, A. Mickevičiaus g. 35

Į Kauną prisistato pavojingiausia šimtmečio grupė  su gitarom ir saksofonais priešaky. Už būgnų vairo sės patyręs būgnininkas, o už mikrofono slėpsis prityręs vokalistas. Skambės tai, kas dar neskambėjo, ir tai, kas jau skambėjo n metų. Žiūrovai liks neabejingi sau patiems, o grįžę vargins namiškius įspūdžiais ir skundais.

arkliogalia

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia