Maršrutas balandžio 12-14 dienoms

Šokio teatro AURA performansas. Luko Ivanovo nuotr.

ANTRADIENIS, balandžio 12 d.

Knygos „Kaunas 1918 – 2015 m. Architektūros gidas“ pristatymas, 15 val.
Pedagogų kvalifikacijos kėlimo centras, Vytauto pr. 44

„Kaunas 1918–2015. Architektūros gidas“ – beveik trejus metus trukusio didelės profesionalų komandos darbo rezultatas. Čia aprašytos 243 pastatų istorijos, iliustruotos šiandienos ir istorinėmis nuotraukomis, brėžiniais. Leidinys papildytas Kauno praradimais – nykstančių ar jau sunykusių pastatų, be kurių sunku įsivaizduoji šio išskirtinio Lietuvos miesto atmintį, istorijomis. Knygos pristatyme dalyvaus architektūros istorikė Jolita Kančienė, architektūrologas dr. Vaidas Petrulis, architektūrologas Almantas Bružas, ir ją išleidusios leidyklos „Lapas“ vadovė Ūla Ambrasaitė.

img612018

„Kino pavasaris“: „Pilka gatvė“ (La calle de la amargura), 20:30 val.
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo g. 49

Remdamasis tikra atsitiktine žmogžudyste, meksikiečių meistras A. Ripsteina sukuria ekspresionistinę keistą ir liūdną kriminalinę istoriją, panardinančią į tamsiąją Meksiko pusę, kurioje tragiškai persipina kasdienė trijų šeimų kova. Paryčiu dvi prostitutės grįžta į savo lūšnas. Jos pavargusios, tačiau ne nuo darbo, o nuo jo nebuvimo. Viena turi rūpesčių dėl paauglės dukros ir persirenginėjančio vyro, kita dėl sergančios motinos ir vienatvės. Naktį jos ketina traukti į pasimatymą su dviem liliputais broliais, kurie rengiasi imtynių varžyboms Viešbutyje jos sumano apvogti brolius, užmigdžiusios juos akių lašais.

31-osios Lietuvos medalių kūrėjų stovyklos „Telšiai – Lietuvos kultūros sostinė 2016 m.“ dalyvių darbų parodos atidarymas, 16 val.
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Praeitą vasarą į Telšius susirinkę Lietuvos ir užsienio menininkai kūrė medalius šio miesto tematika. Dalis dirbinių skirti Durbės mūšio 755-ajai sukakčiai, Mykolo Kleopo Oginskio 250-osioms gimimo metinėms, kitiems istoriniams įvykiams bei žymiems rašytojams, kultūros veikėjams paminėti. Medalių kolekcija pasipildė ir kūriniais, kuriuose įamžintas skulptorius Borisas Šacas, kilęs iš Varnių. Šiųmetėje stovykloje buvo tęsiama medalių liejimo iš metalo programa. Jos dalyvius konsultavo VDA Telšių fakulteto Metalo plastikos katedros dėstytojai bei metalo liejybos specialistai iš Lenkijos. Menininkai domėjosi liejimo būdais, technikomis, liejo medalius iš bronzos, aliuminio, metalo lydinio. Paroda veiks iki balandžio 28 d.

TREČIADIENIS, balandžio 13 d.

J. Kimo Arbas projekto „Awakening“ performansas, 19 val.
POST galerija, Laisvės al. 51a

Los Andžele gyvenančio menininko J. Kimo Arbas paroda atidaryta praėjusią savaitę ir veiks iki balandžio 13 d., o trečiadienį vyks antrasis į erdvės ir žmogaus ryšį besigilinančio autoriaus performansas.

„Kino pavasaris“: „Karas“ (Krigen), 20:45 val.
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo g. 49

„Oskaro“ premijai nominuotai režisieriaus Thomaso Vinterbergo dramai „Medžioklė“ scenarijų parašęs Tobiasas Lindholmas ir trečiame savo filme nagrinėja milžiniškos nervinės įtampos situacijoje atsidūrusio žmogaus psichikos ribas“, – intriguoja kino kritikas E. Pukšta. Beje, dramoje daug vaidmenų atlieka iš tiesų Afganistane tarnavę kareiviai.

KETVIRTADIENIS, balandžio 14 d.

Kauno šokio teatras AURA sakurų žydėjimo šventėje, 16 val.
Sugiharos namai, Vaižganto g. 30

Sugiharos namų kiemelyje vyks jau tradicija tapęs sakurų žydėjimo šventei skirtas renginys. Šio įvykio programoje Kauno šokio teatro AURA šokėjai Kyrie Oda (Japonija) ir Love Hellgren (Švedija) atliks šokio spektaklį „Aušra“ (chor. Kyrie Oda). Po pertraukos vakarą pratęs grupės „Rakija Klezmer Orkestar“ koncertas.

Parodos „Nuo realizmo iki objekto. Pasaulio lietuvių menas Lietuvos išeivijos dailės fondo kolekcijoje“ atidarymas, 18 val.
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Jubiliejinėje Lietuvos išeivijos dailės fondo parodoje bus pristatyti net 27 Lietuvos išeivijos menininkų darbai nuo XX a. pradžios iki šių dienų, tarp jų – Aido Bareikio, Ray Bartkaus, Kazio Daugėlos, Stasio Eidrigevičiaus, Prano Gailiaus, Adomo Galdiko, Vytenio Jankūno, Česlovo Janušo, Rūtos Jusionytės, Vytauto Kasiulio, Žilvino Kempino, Algimanto Kezio, Prano Lapės, Juliaus Ludavičiaus, Ievos Martinaitytės-Mediodios, Viktoro Petravičiaus, Jono Rimšos, Antano Rūkštelės, Pauliaus ir Svajonės Stanikų, Elenos Urbaitytės-Urbaitis, Adolfo Valeškos, Adomo Varno, Vytauto Osvaldo Virkaus, Viktoro Vizgirdos, Kęstučio Zapkaus, Vladislovo Žiliaus ir Kazimiero Žoromskio kūriniai. Paroda veiks iki 2016 m. gegužės 29 d.

realizmasobjektas

Pasaulinės kultūros dienos minėjimas, 18 val.
Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79

Iškilmingame Pasaulinės kultūros dienos (04 15) paminėjime vyks ne tik kultūros premijų įteikimas, bet ir muzikinis projektas „Šviesos misterija“.

Tarptautinis kamerinės muzikos festivalis „Avanti“: „Lietuva – Ukraina – Austrija“, 18 val.
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Dvi savaites truksiantis penktasis tarptautinis festivalis AVANTI – tai jaunų talentų tramplynas į didžiąsias scenas, sujungiantis Lietuvos aukštųjų muzikos mokyklų absolventus ir pripažintus užsienio atlikėjus. Ketvirtadienį VDU Kamerinis orkestras ir solistai Mantas Gacevičius (baritonas, Lietuva – Austrija), Laimonas Salijus (akordeonas) bei Andrius Bernotaitis (klarnetas), diriguojami Ivan Ostapovych (Ukraina) ir Jono Janulevičiaus, atliks P. Tchaikovsky, A. Mehmari, F. Schubert, I. Stravinsky kūrinius.

avanti

Spektaklis „Klaros santykiai“, 18 val.
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

„Ši pjesė – tam tikra ligos istorija. Šiuo atveju įdomūs ne patys dialogai, o žmonės, kurie juos sako ir priežastys, kodėl tą sako. Aktoriai neturėtų susitapatinti su personažais. Tai tam tikros kaukės. Noriu, kad spektaklyje vyrautų Roy Anderssono filmų nuotaika – šiek tiek siurrealizmo,“ – apie dramaturgės Dea Loher pjesę kalba spektaklio režisierius Rolandas Atkočiūnas.

Filmas „Kai mes svajojom“ (Als wir träumten), 20:30 val.
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

Leipcigo pakraštys, dar visai neseniai čia buvo VDR. Rikas, Danis, Paulis ir Markas, ką tik ryšėję raudonus pionierių kaklaraiščius, vėl susijungusioje Vokietijoje tampa suaugusiais. Tai, kas tiko vakardienai, šiandien jau nebegalioja. Naktis tampa diena, gatvė – nuotykinių žaidimų vieta. Vaikinukams nė motais jokios normos, jie vagia automobilius, išmėgina kvaišalus ir naująjį svingerių klubą. Jų įkurtą diskoteką netrukus apgula plikagalviai neonaciai. Visur proveržis, visur nuosmukis. Ir vis dėlto tiek daug svajonių: Riko viltis tapti garsiu boksininku arba Danio didžioji meilė Žvaigždelei – gražiausiai Leipcigo merginai.

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia