Maršrutas balandžio 12 – 14 dienoms

PENKTADIENIS, 04 12

Konferencija Karolio Drungos (Jurgio Valiulio) atminimui, 10:00
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

Jurgis Valiulis – Karolis Drunga (1919-1987) chemikas, visuomenės veikėjas, antinacinės ir antisovietinės rezistencijos dalyvis, vienas iš Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos (LLKS) steigėjų, 1941 m. sukilimo dalyvis. 1945 m. Karolio Drungos pavarde pasitraukė į Vokietiją, vėliau persikėlė gyventi į JAV. Jis – žurnalisto, VDU garbės profesoriaus Mykolo Drungos tėvas. Išeivijoje Jurgis Valiulis-Karolis Drunga aktyviai įsijungė į lietuvių politinę-visuomeninę veiklą, buvo Vyriausiojo Lietuvos išlaisvinimo komiteto (VLIK) narys.

Konferencijoje pranešimus skaitys Vidmantas Valiušaitis, Egidijus Aleksandravičius, Mykolas Drunga ir daugelis kitų.

Henriko Čerapo paroda „Aftermath“, 11:00 – 18:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Paskutinės parodos valandos! Henrikas Čerapas (g. 1952), buvęs ilgametis Vilniaus dailės akademijos dėstytojas, profesorius, grupės „Angis“ narys, yra intensyviai kuriantis, bet gana retai parodas rengiantis autorius – kaskart viešas prisistatymas yra išlauktas, apmąstytas ir fundamentalus. Paroda „Les Exercicess“ 2017-ųjų spalį eksponuota Krokuvoje, o „Aftermath“ yra šios tęsinys. Tai atpažįstama – abstrakti, didelio formato, vertikalių ritmų – autoriaus tapyba. Šioje darbų serijoje išskleidžiama desperatiško egzistencinės tuštumos išgyvenimo amplitudė.

Konferencija ir koncertas 150-osioms J. Naujalio gimimo metinėms paminėti, 15:00
Raudondvario dvaras, Pilies takas 1, Raudondvaris, Kauno raj.

Raudondvario dvaras kviečia pagerbti kompozitorių Juozą Naujalį. Popietę pradės konferencija, kurioje bus aptariama kompozitoriaus genealogija, jo gyvenimas ir veikla Amerikoje, amžininkai. Vakaro koncerte, pavadintame „Juozo Naujalio kūriniai kitaip“, pasirodys Kauno valstybinis choras ir Kauno miesto simfoninis orkestras. Diriguos Petras Bingelis.

„Red Light Radio: Kaunas“, 17:00
M. Žilinsko dailės galerija ir klubas „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Pirmą kartą iš Lietuvos bus gyvai transliuojama muzika į Amsterdamo radijo stoties „Red Light Radio“ eterį – tam „Lizdas“ sukvietė visus esminius šio meto didžėjus. Po transliacijos iš galerijos (stebėkite internetu!) veiksmas persikels į šokių aikštelę čia pat, jos rūsyje.

red

Ekskursija „Kauno kino teatrai. II dalis. Žaliakalnis“, 17:30
Vietą sužinosite užsiregistravę

Balandį sukanka lygiai šimtas metų nuo tada, kai Kaune atidarytas pirmasis Nepriklausomos Lietuvos laikais kino teatras. Tai buvo kinas „Palas“ Laisvės alėjoje. Tačiau Naujamiestis – ne vienintelė Kauno vieta, kur duris atvėrė nauji kino teatrai. Buvo jų Aleksote, nemažai buvo Šančiuose, tačiau ypač naujovėmis pasižymėjo Žaliakalnis. Čia duris atvėrė didelėmis ir moderniomis salėmis garsėję kino teatrai „Daina“, „Aušra“, „Pasaka“… bet tai tikrai ne vienintelis kinas Žaliakalnyje, apie kurį dar nesate girdėję! Pavyzdžiui, paslaptingasis „Holyvudas“! Tad „Gražinkime Kauną“ kviečia į ekskursiją su mūsų žurnalo heroje, Kauno tyrinėtoja Marija Oniščik. Organizatoriai prašo adresu info@grazinkimekauna.lt atsiųsti el. laišką su tema „NORIU DAR KINO“ ir taip užsiregistruoti.

kaunokino

ŠEŠTADIENIS, 04 13

Talka „Parake“, 10:00
L. Ivinskio ir Prancūzų g. kampoas

Mėnesio pabaigoje vietinio pogrindžio atstovai Šančiuose esančio Kauno tvirtovės parako sandėlio patalpas pripildys sprogstamosios medžiagos – elektroninės muzikos. Ir šia, ir apskritai pavasario proga balandžio 13 d., šeštadienį, visi geranoriškai nusiteikę reiveriai – ir visi kiti – laukiami „Parako“ pavasarinėje talkoje.

parakas

Margučių dirbuvės su knygos „Savas margutis“ autore, 11:00
Galerija „Saulutė“, S. Daukanto g. 15

Kiaušinių marginimo dirbtuvės vyksta daugiau nei 30 metų, kasmet per Verbų šeštadienį. Dalia Bazarienė yra tautodailininkė, jos margučiai saugomi Lietuvos nacionaliniame muziejuje. Šiemet kartu su dukra, architektūros mokslų daktare Eglė Bazaraite Dalia išleido knygą „Savas margutis“ Renginio metu galėsite ne tik praktiškai patys išbandyti marginimo vašku technikų, sužinoti ką koduoja margučių raštai ir simboliai, bet ir įsigyti knygą, su autorės parašu ar palinkėjimu artimiesiems, kuriems norėtumėte šią knygą padovanoti. Be margučių marginimo bus ir kitų velykinių amatų – sodų, verbų rišimo, kurių mokys dalyvaujantys kiti tautodailininkai.

savas

Liaudiškų šokių festivalis „Kai prabyla žemė 2019“, 14:00
Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1

2014 metais LSMU tautinių šokių kolektyvas „Džigūnas“ surengė pirmąjį festivalį „Kai prabyla žemė“, kuriame dalyvavo tik 3 kolektyvai. Per penkerius metus festivalis išaugo į energija pulsuojantį, jaunatviškų žmonių, mylinčių tautinį šokį, renginį, kuris traukia ne tik liaudiškų šokių kolektyvų, bet ir miesto gyventojų dėmesį. Penktajame festivalyje dalyvaus Mažeikių choreografijos mokyklos vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių studija „Kauškutis“, Kauno technikos kolegijos liaudiškų šokių kolektyvas „Pušynėlis“, Kauno liaudiškų šokių kolektyvas „Ratava“, Vilniaus jaunimo liaudiškų šokių kolektyvas „Joris“ ir Klaipėdos VšĮ „Edukateka“ jaunimo liaudiškų šokių kolektyvas „Samborinis“.

Filmas „Ačiū Dievui“, 15:45
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Aleksandras su šeima gyvena Lione. Vieną dieną jis atsitiktinai sužino, kad vaikystėje jį tvirkinęs kunigas vis dar dirba su vaikais. Jis ryžtasi ieškoti teisingumo ir kartu su kitomis dviem aukomis, Fransua ir Emanueliu, susivienija kovai su kunigų nusikaltimus dangstančia Bažnyčia. Filme režisierius François Ozonas atskleidžia ne tikėjimo, o sistemos, nenorinčios prisiimti atsakomybės, ydas. Šiemetiniame Berlyno kino festivalyje Didįjį žiūri prizą pelnęs filmas įkvėptas tikro, šiuo metu Prancūziją drebinančio pedofilijos skandalo.

Spektaklis „Getas“, 17:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Antrasis pasaulinis karas. Nacių okupuota Lietuva virsta mirtinais spąstais žydams. Vyrai, moterys ir vaikai įkalinami getuose, iš kur veda tik vienas kelias – iki duobės pamiškėje. Gintaro Varno režisuotas „Getas“, dedikuotas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui ir Vilniaus geto likvidavimo 75-osioms metinėms – tai pasakojimas apie tuos, kurie sukūrė unikalų reiškinį – geto teatrą, mirties akivaizdoje tapusį žydų dvasinės stiprybės ir pasipriešinimo šaltiniu. Tai drama apie bendruomenės kovą už fizinį ir dvasinį išlikimą, net ir žinant, kad priešas šimtą kartų stipresnis. Tai pasakojimas ir apie tuos, kurie šaudė ir dalinosi aukų batus. Spektaklio kūrėjai jau įvertinti „Fortūnomis“ ir Auksiniu scenos kryžiumi.

Vakarėlis „Vinyl only“ su DJ Erichu, 21:00
„YZY bar“, Vilniaus g. 19

Šio mėnesio „Kaunas pilnas kultūros“ pasakoja apie jau uždarytas Kauno diskotekas ir jų lankytojus. Vienas jų – iki šiol tebegrojantis didžėjus Erichas. Jo vinilų kolekcija nuolat keliauja po Kauną, o šeštadienį nusės viename jaukiausių senamiesčio barų.

SEKMADIENIS, 04 14

Vokalinių ansamblių festivalis „Supinsiu dainužę“, 12:00
Ilgakiemio laisvalaikio salė, Pajiesio g. 1, Ilgakiemio k., Kauno raj.

Nuo 2002 m. organizuojamas vokalinių ansamblių lietuvių liaudies dainos festivalis šiemet sukvietė daluvius iš įvairių Lietuvos vietovių – Marijampolės, Jurbarko, Prienų, Jonavos, Panevėžio, Kaišiadorių, Veiverių, Kauno miesto, Kauno rajono. Festivalio metu bus įteiktos nominacijos už atlikto kūrinio originalumą ir savitumą bei išrinkta gražiausiai „supinta dainužė“.

57195257_1010900982631483_6954926583492640768_n

Ekskursija-kūrybinės dirbtuvės Obelynėje, 13:00
Tado Ivanausko sodyba, Obelynės g. 2, Akademija, Kauno raj.

Kauno bienalė kviečia įdomiam sekmadieniui. Iš pradžių – ekskursija su Kauno marių regioninio parko gamtininku Mindaugu. Kartu stebėsime ir bandysime pažinti vietos paukščius. Vėliau – kūrybinės dirbtuvės su menininke Ana Kovačić (Zagrebas, Kroatija). Kursime iliustracijas ir maketus paukščių stebėjimo stočiai įrengti Obelynės parke.

bienale

Spektaklis „Noktiurnas“, 18:00
Kauno centrinis knygynas, Laisvės al. 81

Vienas produktyviausių Lietuvos režisierių, pastatęs daugiau nei 100 spektaklių Lietuvoje ir užsienyje, Gytis Padegimas kartu su teatro, kino ir televizijos aktoriumi Dovydu Stončiumi didžiausiuose Lietuvos knygynuose ir bibliotekose pristato tragiškos istorijos spektaklį „Noktiurnas“. „Vienintelis dalykas, kurio negalima atleisti – tai neatleidimas“ – pagrindinę spektaklio idėją, cituodamas prancūzų rašytoją Romeną Gari, nusako režisierius Gytis Padegimas. Pasak jo, atleidimo tema ir problema darosi vis aktualesnė. „Mokam kaltinti, bet nemokam atleisti.“

Prisikėlimo festivalio atidarymas, 18:00
Kauno jungtinė metodistų bažnyčia, A. Juozapavičiaus pr. 119

Festivalio tikslas – Šv. Velykų proga surengti įsimintiną šventę Kauno miesto gyventojams bei svečiams ir kultūrinių renginių metu dalintis tikėjimu, viltimi ir meile su gyvenimo prasmės ieškančiais žmonėmis. Nuo Verbų sekmadienio iki antrosios Šv. Velykų dienos skirtingose Kauno erdvėse vyks koncertai, skambės poezija, o senamiestyje įsikurs kino teatras „Resurrection Cinema“, kuriame bus rodomi geriausi krikščioniški filmai.

Nemokamą atidarymo vakarą organizatoriai kviečia praleisti su krikščioniškos muzikos atlikėjų trejetu: Gabriele Gvazdikaite, Monika Balčikonyte ir Džiuljeta Baužiene.

Kinas bare: „I Am Cuba“ (1964), 18:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89

Yra dalykų, kurie lieka užmarštyje amžiams ir jų kūrėjai net nesulaukia deramo dėmesio gyvi. Kai Mikhail Kalatozov sukūrė „Aš esu Kuba“ filmas nesulaukė beveik jokio dėmesio nei iš visuomenės, nei iš kritikų, nei iš tarybinės valdžios. Taip parodytas kelis kartus jis beveik 30 metų gulėjo pamirštas, kai jš galų gale atrado ir įvertino kino kūrėjai iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Net tokie žymūs kūrėjai kaip Martin Scorsese pabrėžė filmo reikšmę ir skatino nesnaudžiant restauruoti ir išsaugoti filmą. Praėjus keliems dešimtmečiams Mikhail Kalatozov kūryba pagaliau sulaukė deramo dėmesio.

„Aš esu Kuba“ galėjo tapti epu, kuris pasakoja apie Kubos 1959 m. revoliuciją. Tik tam buvo pakviesti sovietinio kino meistrai, tie vienintėliai, kurie per visą blogio imperijos istoriją sugebėjo laimėti prestižinę Kanų palmės šakelę. Savo juodai baltam filmui Mikhail Kalatozov filmavo net su infraraudonųjų kameromis, naudojant karinę techniką. Ką jau kalbėti apie tai, kad dauguma kadrų nufilmuota naudojant ekstremliai plataus kampo lęšius. Režisieriaus užduotis buvo sukurti „Šarvuotį Potiomkiną“ Kubos gyventojams. Gavosi ne tai, bet tikras eksperimentinio kino meno šedevras.

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia