Maršrutas balandžio 10-13 dienoms

PIRMADIENIS, 04 10

Edmundo Kartano parodos „Aš išeisiu parūkyti“ atidarymas, 18:00
Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79

Antrojo kultūros centro aukšto foje – antroji personalinė tapytojo paroda.

Festivalio „Primavera en español“ diskusija, 18:00
VDU, K. Donelaičio g. 52-622

Balandžio 3-12 dienomis jau 7-ąjį kartą vyksta kasmetinis ispaniškos kultūros festivalis kviečia padiskutuoti tema „Ispaniškas ir vokiškas charakteriai – nesusipratimas!?“. Diskusijoje dalyvauja VDU vokiečių kalbos dėstytoja Gintarė Gelūnaitė-Malinauskienė bei studentai iš Vokietijos ir Ispanijos.

„Kino pavasaris“: „Tobuli melagiai“, 21:00
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Nacionaliniu fenomenu vadinama ir gausybę bilietų Italijos kino teatruose pardavusi režisieriaus Paolo Genovese dramedija užduoda paprastą klausimą: kaip gerai pažįstate savo geriausią draugą ar vyrą (žmoną)?

ANTRADIENIS, 04 11

Giedriaus Zauros tapybos parodos „Lex“ atidarymas, 17:00
VDU menų galerija „101“, Muitinės g. 7

Galerija tęsia tapybos parodų ciklą. Šį kartą eksperimentinius, saviironiškus ir nebaigtus, darbus pakeičia giliai apmąstyta tapyba. Giedrius Zaura sako: „Mano meninis tikslas būna pasiektas tada, kai pabaigtas darbas vizualiai išsilaisvina iš loginio turinio ir kuria pats save. Mano darbus galima laikyti vizualiais eksperimentais“.

lex

„Avanti“: „Akordeono virtuozai“, 19:00
VDU Didžioji salė, S. Daukanto g. 28

Kamerinės muzikos festivalyje – Viačeslav Semionov koncertas akordeonui ir orkestrui „Freskos“ (solistas Laimonas Salijus), Mikolaj Majkusiak koncertas akordeonui, violončelei ir orkestrui „Rhythm Games“ (solistai Laimonas Salijus (akordeonas ir Vytenis Pocius) Antonio Spaccarotella „Suria oriental Tango”, kurį atliks pats autorius.
Trečiadienis, 04 12

Susitikimas su tapytoja Egidija Brinkyte, 17:00
Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyriaus Koncertų salė, L. Zamenhofo g. 4

Muziejuje šiuo metu veikia klaipėdietės tapytojos paroda „25 kadras“. Joje autorė pristato paveikslus sukurtus 2012–2016 metais, apie kuriuos plačiau pakalbės susitikimo metu.

OKT spektaklis „Apvalytieji“, 18:00
Girstučio rūmai, Kovo 11-osios g. 26

„Būti įsimylėjus – tai lyg būti Aušvice“, – tokia Rolando Barthes‘o mintis paskatino skandalingiausią britų dramaturgę Sarah Kane parašyti bene atviriausią savo dramą „Apvalytieji“.Režisierius Oskaras Koršunovas su aktoriumi Darium Meškausku bei jauniausia savo aktorių karta pristato spektaklį pagal šį itin anksti bei itin tragiškai gyvenimą sustabdžiusios rašytojos kūrinį.

Spektaklis „Nemotyvaciniai laiškai“, 19:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

VDU teatras kviečia įsigilinti į Julien Prévieux meninio-socialinio tyrimo „Lettres de non motivation“ (pažod. vert. – „Ne motyvaciniai laiškai“, kurtas 2000–2007 m.) esmę – galios pusiausvyros revizija tarp darbdavių ir tų, kurie ieško darbo. 

Vienžanris, draminis teatras bejėgis atskleisti viso emocinio spektro, kurį formuoja įsidarbinimo problematika. Tuo tarpu prancūzų menininkai – plastinio meno atstovas Julien Prévieux, rašytojas ir režisierius Vincent Thomasset ir garso dizaineris Pierre Boscheron , pasitelkdami tarpdisciplinines meno galimybes, sukūrė metodą, kaip revizuoti šiuolaikinius darbo santykius literatūrinėmis, teatrinėmis ir muzikinėmis priemonėmis. Daugiasluoksnė sceninė dramaturgija, kurią metodiškai kuria režisierius V. Thomasset, vienu metu yra ir sudėtinga, ir sukuria lengvos struktūros įspūdį. Pastarasis išgaunamas intelektualaus teatrinio humoro, būdingo šiam menininkui, pagalba. Abu autoriai – J. Prévieux ir V. Thomasset – išlaikydami temos rimtumą, meistriškai žaidžia meninėmis formomis, publikai sukeldami juoką iki ašarų.

laiskai
TREČIADIENIS, 04 13

„Apeirono teatro“ spektaklis „Žinduolių perėja“, 19:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

„Žinduolių perėja“ scenoje kelia šiandienos problemas: abortų traumines pasekmes, nelauktų vaikų sielvarto metamorfozes, motinystės instinkto defektus, gyvųjų ir mirusiųjų bendravimą per transą, mirties sąlyginumo ir amžinojo ryšio nesuvokimą.

Parodų „Namų patogumai“ ir „Balandis 2524“ atidarymas, 18:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Šiemet dvidešimtmetį švenčianti Kauno galerija trečiadienį kviečia aplankyti dvi parodas – vienmečių partnerių iš Barselonos atvežtą „Balandis 2524“ ir Gretos Grendaitės ir Tomo Vosyliaus („Legal (Art) Lovers“) „Namų patogumai, kuri yra yra 2-osios Kauno tarptautinės grafikos bienalės „Fragmento evoliucija“ dalis.

„Namų patogumai“

„Namų patogumai“

„Kino pavasaris“:„Šokėja“, 18:00
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

„Tikiuosi, kad stilinga drama paskatins modernaus šokio istorijos žinovus ir apžavėtus entuziastus smalsiau pasidomėti, kiek filme palikta tikros biografijos, o kiek prigalvota fantazijų“, – apie filmą rašo kritikas Edvinas Pukšta.

John Elliott koncertas, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Vienų lyginamas su Bob Dylan, kitų – su Damien Rice, amerikietis acoustic/folk muzikos kūrėjas John Elliott atvyksta susipažinti su Kaunu.

Aštuonis albumus išleidęs ir apkeliavęs Holivudo sales, muzikantas kviečia į intymų muzikinį susitikimą pas #menininkus, kur pristatys savo muzikinį projektą „The Hereafter“. John Elliott – rašytojas, atlikėjas, dainininkas, muzikantas, prodiuseris, istorikas, keliautojas, stovyklautojas, pilotas bei dviratininkas, šiuo metu gyvenantis ir kūrybinių impulsų ieškantis San Franciske.

KETVIRTADIENIS, 04 13

Spektaklis „Judas Iskarijotas“ (II dalis), 17:30
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Šio Stanislovo Rubinovo režisuoto spektaklio premjera įvyko 1993 m. Kauno kameriniame teatre, režisierius Stanislovas Rubinovas, Spektaklis Lietuvoje ir užsienyje suvaidintas 140 kartų. Šios sceninės versijos autorius ir aktorius Aleksandras Rubinovas, kompozitorius Giedrius Kuprevičius. Po spektaklio vyks susitikimas-diskusija.

judasiskarijotas

Lietuvos ir Latvijos grafikos parodos „atEITies praEITis“ atidarymas, 18:00
A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus, V. Putvinskio g. 64

Parodoje, kurią iniciijavo Vilniaus dailės akademija ir Latvijos dailės akademija bei Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, dalyvaujantys menininkai: Matas Dūda, Kristina Gedminaitė-Ingram, Vladislavs Grišins,  Rimvydas Kepežinskas, Tatjana Krivenkova, Evaldas Mikalauskis, Juris Petraškevičs, Rolandas Rimkūnas, Guntars Sietiņš, Dārta Stafecka, Nele Zirnīte. Taip pat muziejuje bus eksponuojama kūrybinė ir dokumentinė medžiaga – dokumentinis-animacinis Edmundso Jansonso filmas, Prano Lapės, Sofijos Romerienės, Aliutės Mečys, Jono Rimkūno, Onos Išoraitės piešiniai, latvių folkloro archyvo ir Redo Diržio medžiaga.

ateitiespraeitis

Operos solistės Irenos Milkevičiūtės jubiliejinis vakaras, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Jubiliatė scenoje pasirodys su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru. Kiti solistai – Asmik Grigorian, Joana Gedmintaitė, Sandra Janušaitė, Simona Liamo, Vaidas Vyšniauskas ir Vytautas Juozapaitis.

Spektaklis „Kūno vartai“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras , Kęstučio g. 74A

Dovilės Zelčiūtės pjesė „Kūno vartai“ pirmą kartą garsiai nuskambėjo 2006 metais Kauno valstybiniame dramos teatre surengtuose lietuviškų pjesių skaitymuose „Panorama“ ir sulaukė nemažo rezonanso. Kauno kamerinis teatras ryžosi pastatyti spektaklį pagal šį žinomos Kauno literatės kūrinį.

Susitikimas su James Joyce, 19:00
„Raudona ZOOna“, Laisvės al. 106

Tiesa, pokalbis apie bene didžiausią XXa. literatūros ekscentriką James Joyce su vertėju Jeronimu Brazaičiu vyks knygyne „Knygų alėja“. Bet apačioje, „Raudonoje ZOOnoje“, veikia Rimvydo Matijaškos paroda „Rievių eskizai / Siaurapjūklinė erotika“.

„Ekskursas“: Diskusija „Atviros miesto durys“, 19:00
Kauno menininkų mamai, V. Putvinskio g. 56

Ruošdamiesi naujam ekskursijų ciklui „Pramonė“ iniciatyvos atstovai kviečia visus, neabejingus miestui, į susitikimą su „Open House Vilnius“ organizatoriais, miesto antropologe dr. Jekaterina Lavrinec ir architektūros istorike Jolita Kančiene.

Grupės „Vuolla“ koncertas, 19:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Pakeliuį į Velykas Kaune stabtelės melancholic post-rock/doom metal grojantys suomiai.

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia