Dėmesio į ekranus! Prasideda „Kino pavasaris“

Didžiausias, jau 23-ąjį kartą grįžęs kino festivalis šalyje, Tarptautinis Vilniaus kino festivalis „Kino pavasaris“, jau seniai išaugo sostinės ribas, tad ir kauniečiai (bei dar beveik tuzino miestų gyventojai) turi nusiteikti rimtam filmų maratonui. Šiemet ekranuose – prancūzų kino realisto Jeano Vigo retrospektyva, klasika tapę lietuvių filmai vaikams ir jaunimui, šviežiausi muzikiniai klipai, „Kritikų pasirinkimo“ programa ir festivalių favoritai.

Oficialiai – nuo kovo 15 iki 29 d., bet kasmet daugiausiai dėmesio susilaukę filmai būna rodomi ir po oficialaus festivalio uždarymo. Po dviejų (ar daugiau) savaičių, praleistų kino teatre – Kauno kino centre „Romuva“ (Kęstučio g. 62) ar „Forum Cinemas“ (Karaliaus Mindaugo pr. 50), jau tikrai ateis pavasaris.

Kinas kaip pasaulių sinergija

Šiemetinio festivalio vizualinio identiteto kūrimas patikėtas jaunosios kartos menininkui Jurgiui Tarabildai. 2017 m. projekto „Jaunojo tapytojo prizas“ Publikos apdovanojimą pelnęs J. Tarabilda labiau pažįstamas kaip gatvės menininkas, kurio darbai puošia Vilniaus sienas. Šį kartą J. Tarabilda festivalio vizuale pikseliuotos gėlės simboliu perteikė realaus ir skaitmeninio pasaulių sinergiją, kurią pavadino „Įkvėpimai“.

576xAuto_Kino pavasaris 2018

Pusšimtis svarbiausių pareiškimų

Kaune šiemet bus parodyta 50 svarbiausių pastarojo laikotarpio filmų, įvyks daugiau nei 150 įsimintinų seansų. Kino teatrų salėse bus galima išvysti tarptautinius festivalius apkeliavusias juostas, pasaulyje pripažintų meistrų ir perspektyviausių kino debiutantų darbus bei pabendrauti su jų kūrėjais.

23-iojo „Kino pavasario“ duris Kaune atvers psichologinė drama „Sūnaus globa“ (ang. „Custody“, rež. Xavier Legrand), o Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga festivalį vainikuos Mindaugo Survilos „Sengirė“ (angl. „The Ancient Woods“). 

Žiūrovai taip pat išvys pasaulio kino kritikų favoritą „Fokstrotas“ (angl. „Foxtrot“, rež. Samuel Maoz), ironišką bei spalvingą filmą „Floridos projektas“ (angl. „The Florida Project“, rež. Sean Baker), romantišką odę kinui „Manasis Godard’as“ (angl. „Redoutable“, rež. Michel Hazanavicius). Pulsuojantį šokio ritmu Kauną įkvėps Pono Gagos mokinė filme „Bobbi Jene“. (rež. Elvira Lind). Laukia ir „Pati trumpiausia naktis“ – žiūrovų pamėgtas naktinis trumpametražių istorijų seansas. 

Svečiuose – filmų kūrėjai

Viena priežasčių, kodėl festivalis, šiu atveju „Kino pavasaris“, yra prasmingiau už filmų žiūrėjimą namuose, yra galimybė susitikti su jų kūrėjais. Jau kovo 16-ąją, šeštadienį „Forum Cinemas“ lankysis režisierius Tomas Volfas. Jis sukūrė ne vieną trumpametražį apie operą ir dirbo audiovizualinės komunikacijos vadovu „Théâtre du Châtelet“ Paryžiuje. Maria Callas jis atrado, kai atsitiktinai susidūrė su jį užbūrusiu įrašu solistės įrašu. Ieškodamas tikrosios Maria Callas, ir ją pažinojusių žmonių, Tomas Volfas apkeliavo visą pasaulį. Jo surinkta reta medžiagą vėliau sugulė į ypatingą dokumentinį filmą. Seanso, kuriame dalyvaus režisierius, pradžia – 18 val.

Dar du ypatingi festivalio svečiai, neapsiribosiantys stotele Vilniuje – režisierius Seanas Bakeris ir už Atlanto gyvenanti lietuvė aktorė Bria Vinaitė, daugelio minima kaip itin perspektyvi menininkė. Kovo 19 d. jie pristatys spalvingai ir komiškai rimtas temas gvildenantį filmą „Floridos projektas“. Filmo veiksmas nukelia į šalia greitkelio esantį motelį Floridoje, visiškai šalia „Disney World“ pramogų parko. Čia su maištinga mama Hali gyvena šešiametė Muni. Jos mėgaujasi kiekviena diena „Magiškoje pilyje“, kurią prižiūri jautrus ir rūpestingas vadybininkas Bobis, kurį suvaidinęs Willem Dafoe už šį antraplanį vaidmenį šiemet nominuotas „Oskarui“. Su „Floridos projekto“ kūrėjais susitiksite seanse, kurio pradžia – 20 val.

Kartu su S. Bakeriu atvyks, kuri „Floridos projekte“ suvaidino nerūpestingą motiną. Jos debiutinis pasirodymas kine su tokiu aktoriumi kaip Willemas Dafoe (šiemet už šį antraplanį vaidmenį jis buvo nominuotas „Oskarui“) neliko nepastebėtas. Ne vienas užsienio internetinis dienraštis ją įtraukė į perspektyviausių aktorių sąrašą. Su abiem filmo atstovais žiūrovai galės susitikti kovo 19-ąją Kaune, o kovo 20 d. – Vilniuje.

Kovo 26 d., pirmadienį, Kaune viešės filmo „Taksimo pokeris“ režisierius Michael Önder, baigęs filosofijos studijas Turkijoje, o Anglijos Warwick universitete įgijęs Kino ir televizijos studijų magistro laipsnį. Prieš grįždamas į Stambulą jis dešimt metų dirbo kino industrijoje Londone, režisavo ne vieną muzikinį klipą, reklamą ir trumpametražį. „Taksimo pokeris“ – festivalio „Europos debiutų konkurso“ programos filmas. Festivalio meno vadovė Santa Lingevičiūtė teigia, kad tai „Be galo (auto)ironiška istorija, su kuria pavyks susitapatinti beveik kiekvienam. Prisiminkite vakarėlius draugų rate: politiniai debatai, aršios diskusijos apie karus, seksualinius nusikaltimus. Aistros verda. Tačiau vėliau nueiname ramiai miegoti, ir tiek. Visi mėgstam gyventi savo komforto zonoje.“. Seanso, kuriame dalyvaus režisierius ir filmo aktorius Berkas Hakmanas, pradžia – 19:20 val.

Geriausi lietuviški muzikos klipai

Pačioje kovo pradžioje pristatyta „Kino pavasario“ muzikinių klipų konkurso programa, suteikianti galimybę pamatyti išskirtiniausius praėjusių metų vaizdo klipų kūrėjų darbus. Seansas Kaune vyks kovo 16 d.

Šiemet jau trečią kartą vykstančio konkurso dalyvių gretose: „Daddy Was A Milkman“, „Lemon Joy“, „Golden Parazyth“ ir kitų grupių bei atlikėjų dainoms sukurti vaizdo klipai. Iš viso programoje – 14 dalyvių, kuriuos vėlgi vertins tarptautinė žiuri. Iš lietuvių komisijos nariais bus muzikantas Andrius Mamontovas, režisierius Ignas Jonynas, operatorius Feliksas Abrukauskas ir agentūros „New!“ kūrybos vadovas, režisierius Tomas Ramanauskas. Konkurso nugalėtojui „Pakartot.lt“ įsteigė pagrindinį 2 000 eurų prizą.

Specialios programos, kritikų ir sinefilų rekomendacijos bei testai pasiklydusiems kine

Žinoma, vieno straipsnio nepakaktų išvardinti visus filmus, kuriuos suteikia galimybę pamatyti „Kino pavasaris“. Be abejo, tikrieji sinefilai jau prieš kurį laiką ramiai susižymėjo kalendoriuje tai, ką būtina pamatyti dabar ir į ateitį nukėlė tuos filmus, kurie dar tikrai bus rodomi. Kitiems gi nepasiklysti galima net keliais būdais.

Visų pirma tai – teminės festivalio programos, kurių šiemet penkios, tai – mažiau nei įprastai (kaip, beje, ir pačių filmų). Taip pasielgta siekiant palengvinti žiūrovams atsirinkti labiausiai patiksiančiuosius. Ką žiūrėti, bus galima rinktis iš „Metų atradimų“, „Festivalių favoritų“, „Meistrų“, „Kritikų pasirinkimo“ ir Europos debiutų konkurso.

Geriausia apie filmus sužinoti iš tų, kurie juos jau matė ir kinu gyvena ištisus metus. Festivalio organizatoriai sudarė savo favoritų dešimtukus. Taip pat rasite pagal specialias kategorijas suskirstytus filmus, pavyzdžiui, filmai šeimai, kulinariniai filmai, filmai apie tėvų ir vaikų santykius, psichologiniai filmai ir pan. Visi šie patarimų sąrašai talpinami čia.

Vienas festivalio rėmėjų „Ergo“ tuo tarpu siūlo atlikti neilgą (ir nelabai rimtą) testą, kurio atsakymų pagalba parenka keletą jums galbūt patiksiančių filmų. O jei taip nebus, testo kūrėjai pasirengę grąžinti pinigus už bilietus!

Programa ir repertuaras, naujienos ir visa kita: kinopavasaris.lt

Parengta pagal festivalio inf.
Titulinės nuotraukos autorius – Tautvydas Stukas

VDU iškilmingai įteikti Yad Vashem Pasaulio tautų teisuolių apdovanojimai
Rugsėjo 24 dieną Kaune, Vytauto Didžiojo universitete (VDU) vyko konferencija „Toliau pareigõs – vizos į gyvenimą“, skirta tarpukario Lietuvoje...
Į miesto erdves grįžtantis Istorijų festivalis kvies apmąstyti pertrauktus gyvenimus
  Nejau galvoji tu, kad užmarštis, Kas užmiršta, tikrai nuplovė? Juk būna, kad staiga atgyja vaizdas vėl iš pelenų....
Pagarba istorinei atminčiai: Ramybės parke atnaujintas monumentas
Augančiame mieste svarbūs ne tik infrastruktūros pokyčiai ir tvarkingos gatvės. Europos paveldo ženklu tituluotas Kaunas rūpinasi ir istorijos puoselėjimu....
Žaliakalnyje – restauratorių talka istoriniame medinuke
Šią rugsėjo savaitę Žaliakalnyje, Aukštaičių gatvėje vyksta Kauno kolegijos ir viešosios įstaigos „Gražinkime Kauną“ socialinio projekto „Medžio talka: profesiniai...
VDU iškilmingai įteikti Yad Vashem Pasaulio tautų teisuolių apdovanojimai
Rugsėjo 24 dieną Kaune, Vytauto Didžiojo universitete (VDU) vyko konferencija „Toliau pareigõs – vizos į gyvenimą“, skirta tarpukario Lietuvoje...
Į miesto erdves grįžtantis Istorijų festivalis kvies apmąstyti pertrauktus gyvenimus
  Nejau galvoji tu, kad užmarštis, Kas užmiršta, tikrai nuplovė? Juk būna, kad staiga atgyja vaizdas vėl iš pelenų....
Pagarba istorinei atminčiai: Ramybės parke atnaujintas monumentas
Augančiame mieste svarbūs ne tik infrastruktūros pokyčiai ir tvarkingos gatvės. Europos paveldo ženklu tituluotas Kaunas rūpinasi ir istorijos puoselėjimu....
Žaliakalnyje – restauratorių talka istoriniame medinuke
Šią rugsėjo savaitę Žaliakalnyje, Aukštaičių gatvėje vyksta Kauno kolegijos ir viešosios įstaigos „Gražinkime Kauną“ socialinio projekto „Medžio talka: profesiniai...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia