Maršrutas vasario 15-18 dienoms

Aukštosios Fredos dvaro sodyba. VDU Kauno botanikos sodo nuotr.

PIRMADIENIS, vasario 15 d.

Parodų erdvės „Atvira siena“ atidarymas, 13 val.
A. Juozapavičiaus pr. 82

Nauja parodų erdvė atidaroma Šančiuose – rajone, kur šiuo metu bene šauniausiai Kaune sutaria ir veikia jo bendruomenė. Pirmoji paroda „Atviroje sienoje“ – senųjų Šančių nuotraukų ekspozicija. Kuratorė – Elena Vanagaitė.

12705235_10207380700509734_2310813090839996362_n

Lietuvos himno instaliacijos „Tautiška giesmė“ pristatymas, 13 val.
Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79

„Instaliacija „Tautiška giesmė“ – tai pasaulyje analogų neturintis, kūrinys savyje apjungiantis mokslo, meno ir technologijų sritis. Jį kurdami bendradarbiavo net per dešimtį skirtingų sričių specialistų. Pirmiausia pirmąkart pasaulyje mums pavyko nuausti garsą, vėliau sukurti unikalią garso, vaizdo ir judesio sinchroninės sistemą. Džiaugiamės, kad mūsų šalies himno įkvėptas kūrinys yra daugiausiai pasaulyje eksponuota instaliacija“, – pasakoja idėjos, nuo kurios gimimo iki realizacijos praėjo daugiau nei dešimt metų, autorius J. Žėkas. Dar kartą, o gal ir pirmą, pamatyti ją nuo pirmadienio popietės iki pat kovo galima „Tautos namuose“, o mes dalinamės vaizdo klipu iš instaliacijos pristatymo Vilniaus Universitete.

„Jazzlong“: „Certain Case Project“, 20 val.
Klubas „Orixo“, Jonavos g. 40

Beveik išeiginį pirmadienį „Orixo“ grosiantys „Certain Case Project“ – tai muzikinė sintezė, įvairius elektroninės muzikos stilius jungianti su bebop improvizacijos tradicijomis. Projekto kūryba – tai ir jauki meditatyvinė atmosfera, ir trankūs pogrindinės klubinės muzikos kūriniai, persunkti džiazo improvizacija.

ANTRADIENIS, vasario 16 d.

Nemokamas Vytauto Didžiojo karo muziejaus lankymas, 10-17 val.
K. Donelaičio g. 64

Praėjusiais metais Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga muziejuje nemokamai apsilankė 16 tūkstančių žmonių – stebint sujudimą soc. Tinkluose atrodo, kad šiemet rekordas gali būti pagerintas. Tiesa, ypač atidžiai su mūsų tautos ir valstybės istorija gal susipažinti ir nebus patogu, bet vienybės jausmas plaukiant muziejaus koridoriais turėtų būti itin geras. Mūsų reportažas iš Vytauto Didžiojo karo muziejaus – čia.

10400641_187289238291448_8185384684483981906_n

Kūrybinės dirbtuvės, 12 val.
„Kūrybos kampas 360“,Pramonės pr. 6

Vasario 16-ajai skirtos patriotiškai globalios dirbtuvės kviečia padiskutuoti, ką galima pakeisti pasinaudojant savo turima laisve. Susitikimo metu naujam gyvenimui bus prikelti kapitalizmo laisvės ir vartojimo visuomenės padariniai – materijas. Iš jų bus kviečiama kurti lietuviškumo simbolių turinčius naujus daiktus.

Filmo „Gražuolė“ peržiūra, 14 val.
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

1969-aisiais režisieriaus Arūno Žebriūno sukurta, neseniai Lietuvos kino centro iniciatyva restauruota ir suskaitmeninta juosta Vasario 16-osios proga bus rodoma nemokamai. Anuomet filmas buvo ir giriamas, ir peikiamas už nesuvokiamus dalykus, pavyzdžiui, „miglotą koncepciją“. Bet šiandien realiau pastebi ir scenarijaus baltus siūlus, kai kurių replikų („ot trenktas“), įdėtų į visiškų pyplių lūpas, dirbtinumą, iš principo išgalvotą „gražuolės“ žaidimą, kuriame kažkodėl dalyvauja ir berniukai, gana mechaniškai įjungtus kitų rusų rašytojo J.Jakovlevo apsakymų motyvus (vaikystės besiilgintis Senis, paskendusio šeimininko prie upės tebelaukiantis ištikimas simbolinis šuo). Vis dėlto juostą gelbsti jauki, deja, griaunamo senamiesčio atmosfera, režisieriaus tikėjimas mažųjų personažų dramų tikrumu, o pirmiausia – jo rasta unikali Inga Mickytė, gebanti, kaip retos suaugusios aktorės (G.Masina, I.Čiurikova) mūsų akyse fantastiškai keistis. Todėl filmas apie išorinio ir vidinio grožio santykį išlieka lietuvių kino aktyve.

Parodos „Geriausias 2015 metų kūrinys“ laureatų paskelbimas ir apdovanojimas, 16 val.
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Tikimės, jog radote laiko užsukti apžiūrėti daugiau nei 100 Kauno paveikslų galerijoje eksponuojamų praėjusiais metais Kauno menininkų sukurtų darbų. Nuo 1999 m. rengiamoje itin demokratiškoje parodoje meno kūrėjai ir visuomenė renka geriausius – laureatai, tiek komisijos, tiek žiūrovų įvertinti, bus paskelbti Vasario 16-ąją.

Spektaklis „Ku – Kū“, 16 val.
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Diana Anevičiūtė ir Donata Kielaitė kviečia monologui su savimi ir siūlo iš naujo įvertinti, kokia toji, nepriklausoma Lietuva yra šiandien? Ką mums iš tiesų suteikia laisvė? Vaidina: Diana Anevičiūtė (Nacionalinis dramos teatras), Donata Kielaitė. Scenarijaus autorė: Donata Kielaitė. Spektaklyje naudojama Sauliaus Bareikio ir Rimvydo Stankevičiaus poezija.

Screen Shot 2016-02-15 at 10.28.49

Vakarėlis „Liuksemburgo radijas“, 20:30 val.
Kavinė „Kultūra“, K. Donelaičio g. 16

„Muzika yra vienas taikiausių ginklų pasaulyje, vedančių į taiką ir laisvę. Prisiminsime „Liuksemburgo radiją“ ir jo galią laisvės keliuose! Trauksime senas virpančias plokšteles ir skleisime senos patikrintos muzikos jėgą lietuvių širdims“, – kviesdami į šventinę antradienio vakaronę rašo didžėjai Marius Banga ir Mr. GrazzMatazz.

TREČIADIENIS, vasario 17 d.

Spektaklis „Akmenų pelenai“, 18 val.
Nacionalinis Kauno Dramos Teatras, „Rūtos“ salė, Laisvės al. 71

„Akmenų pelenai” – viena iš monologinių kanadiečių rašytojo Danielio Daniso pjesių, kurioje personažų tarpusavio ryšiai kuriami iš prisiminimų apie jau praėjusius įvykius. Dialogas čia vyksta ne tarp veikėjų, o kiekvieno personažo paties su savimi, ir tuo pačiu su visų mūsų vaizduote. Meilės, mirties ir gražesnės ateities temos D. Daniso poetiškoje dramoje atsiskleidžia intymiais, asmeniškais, sapnus primenančiais monologais. Kiekvienas balsas Daniso pasakojime – kaip atskira giesmė, laukianti aidu atsklindančio atsakymo.

Styginių kvarteto „Mettis“ koncertas, 18 val.
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Styginių kvartetas „Mettis“ susibūrė 2011m., profesoriaus Augustino Vasiliausko kvarteto klasėje, Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijoje (LMTA). Visi nariai – Kostas Tumosa (smuikas), Bernardas Petrauskas (smuikas), Karolis Rudokas (altas) bei Rokas Vaitkevičius (violončelė) – yra daugelio respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatai, nuolat koncertuojantys solo, kamerinių ansamblių bei orkestrų sudėtyje, taip pat dalyvaujantys įvairiuose muzikiniuose projektuose, meistriškumo kursuose. Vieni aktyviausių jaunosios kartos Lietuvos muzikinio gyvenimo atstovų kaune atliks Franz Schubert, Béla Bartók, Robert Schumann kūrinius.

KETVIRTADIENIS, vasario 18 d.

Paskaitos „J. Godlevskio genealogija ir įdomesni faktai“ ir „Aukštosios Fredos dvaro sodyba: istorija ir architektūra“, 13 val.
VDU Kauno botanikos sodas, Ž. E. Žilibero g. 6

Paskaitą „Aukštosios Fredos dvaro sodyba: istorija ir architektūra“ skaitys Lietuvos mokslo premijos laureatas, VDU mokslininkas, istorikas prof. habil. dr. Vytautas Levandauskas, o paskaitą apie J. Godlevskio genealogiją ir įdomesnius faktus – monografijos „Garliava“ vyriausioji redaktorė ir sudarytoja Rūta Bukauskaitė. Paskaitų rengėjai prašo iš anksto užsiregistruoti telefonu 8 613 21707.

Elektroninio leidinio „Kauntekstas“ pristatymas, 15 val.
Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

„Kaunteksto“ užuomazgos radosi dar praeitą pavasarį, per kultūrinės žiniasklaidos paskaitą VDU, studentams gavus užduotį sukurti savitą leidinį. „Kauntekstas“ skirtas jauniems kūne ar širdyse, gebantiems mąstyti kritiškai bei savikritiškai. Mes tikimės, kad šis projektas įkvėps ir kitus jaunus žmones aktyviau domėtis bei reaguoti į Kauno bei visos Lietuvos kultūrinį gyvenimą ir galbūt tapti mūsų idėjos tęsėjais“, – į leidinio pristatymą kviečia jo iniciatoriai.

Spektaklis „Katytė“, 19 val.
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

„Katytė“ – intriguojanti ir provokuojanti netiketu atvirumu visame pasaulyje garsios dramaturgės E. Ensler pjesės „Vaginos monologai“ interpretacija. Spektaklyje subtiliai ir delikačiai analizuojami moters intymiojo gyvenimo užkulisiai, plėtojamos aktualios socialinės problemos. Spektaklis ,,Katytė“ išskirtinis, nes režisierius Vytautas Balsys pirmą kartą spektaklio pastatymų istorijoje visame pasaulyje, pasirinko netikėtą sprendimą – intymias moterų istorijas patikėjo pasakoti keturiems aktoriams vyrams.

„Kaunas Zoo Techno Jam Session“, 20 val.
Largo, Vaistinės skg.

„Kaunas Zoo elektronikos departamentas kviečia kartu atsipalaiduoti ir gerai praleisti ketvirtadienio vakarą. Mažiau natų, daugiau žemo, naujos gelmės, be jokių pertraukų“, – rašoma elektroniniame kvietime į naujo pobūdžio jam session’ą menų svetainėje „Largo“.

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia