Maršrutas vasario 24 – 27 dienoms

PIRMADIENIS, 02 24

„Atsitiktinio Gričiupio pašto“ dėžutės pristatymas, 12:30
KTU, Studentų g. 50

„Kaunas 2022“ bendruomenių programos „Fluxus Labas!“ Gričiupio komanda kviečia į jau ketvirtosios Atsitiktinio Gričiupio pašto dėžutės atidarymą! Naujausioji, pagal tikrą tarpukario Kauno pašto dėžučių dizainą, sukurta pašto dėžutė kabės  KTU Elektronikos rūmuose. Jei smalsu, kur slepiasi pirmosios trys laiškų laukiančios dėžutės, pristatymo metu ne tik tai sužinosite, bet ir galėsite jas atrasti naujai išleistame žemėlapyje, besislepiančias tarp mėgstamiausių Gričiupio vietų. Atsitiktinio Gričiupio pašto ir Fluxus laiškanešių komandos dėka visai to nesitikėjusiems žmonėms per praėjusius metus buvo išdalinta virš 300 laiškų.

„DeMo rezidencijos“: Atvykimas iš kitur / Arriving from Elsewhere“, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kauno menininkų namuose startuoja nauja kuruojamų rezidencijų programa „DeMo“ (Dekoduojant modernybę/Decoding Modernity). Pirmoji šios programos rezidentė menininkė Niamh Seana Meehan (Š. Airija) pristatys interaktyvų performansą/skaitymus „Atvykimas iš kitur“. Ji sako: „Tekstai bus tiesioginių patirčių, nerišlių minčių, eskizų fragmentų ir pokalbių su žmonėmis, su kuriais susidursiu pakeliui, derinys. Būdama reziduojančia menininke, naudosiuosi savo laiko galimybėms kalbėtis su Kaune gyvenančiais ir dirbančiais asmenimis. Kadangi „Brexit“  jau įgyvendintas nuo 2020 m. sausio 31 d., penktadienio, tekstuose bus atsižvelgta į asmens, keliaujančio iš Šiaurės Airijos į Lietuvą, poziciją. Mes gyvename „neužtikrintumo“ laikais ir būtent „neužtikrintumo“ tema atsispindi tiek mano tyrime, tiek ir praktikoje.“

M. Petrausko opera „Eglė – žalčių karalienė“, 18:00
Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1

Šis pastatymas – VDU Muzikos akademijos studentų projektas. Režisierė – VDU Muzikos akademijos prof. Audronė Eitmanavičiūtė. Vokalo pedagogė – VDU Muzikos akademijos prof. Sabina Martinaitytė. Pianistė – Živilė Kudirkaitė. Atlikėjai: Gabrielė Bukinė, Gytis Murauskas, Bingnan Xu, Martynas Žukauskas, Rokas Jasikas, Giedrė Cicėnaitė, Vita Džulna, Ugnė Matukaitytė, Matas Jonaitis, Zhang Linmao.

Filmas „Partizanas“, 18:55
„Forum Cinemas“,  Karaliaus Mindaugo pr. 50

Dokumentinis filmas „Partizanas“ (scenarijaus autorė ir režisierė Agnė Zalanskaitė) pasakoja unikalią Prisikėlimo apygardos vado Juozo Paliūno-Ryto kovų istoriją. Jis aukoja asmeninį gyvenimą, palieka šeimą ir pasitraukia į mišką lemtingam mūšiui dėl Lietuvos laisvės. Geriausiu draugu jis renkasi šautuvą, kurį švelniai vadina „mašinka“. Besąlygiškas paklusnumas vadui, noras mokytis, drąsa ir kantrybė iš paprasto kaimo ūkininko suformuoja vieną aktyviausių pasipriešinimo kovų vadų, kuris iki paskutinės gyvenimo akimirkos tikėjo laisva Lietuva ir tarsi testamentą mums užrašė: „Atiduok Tėvynei, ką privalai“. Filme autentiškų Paliūno-Ryto atsiminimų ištraukos, kurias jo paties žodžiais skaito aktorius Paulius Markevičius, persipina su J.Paliūno-Ryto anūkės, jo bendražygių ir istorikų pasakojimais. To laikmečio atmosferą įtaigiai kuria rekonstrukcinės scenos.

Kadras iš filmo

ANTRADIENIS, 02 25

Tomo Tereko parodos uždarymas ir Simono Nekrošiaus pasirodymas, 18:00
Pelėdų kalno fotografijos namai, A. Mickevičiaus g. 27

Visą vasarį Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakultete veikė ryškaus ir įvairiapusio menininko, fotografo ir kūrėjo Tomo Tereko paroda. Uždarymo proga ne tik spėsite pamatyti virš 100 autoriaus darbų iš fotoprojektų „FISH FETISH“ ir „Jesus of Suburbia“, bet ir išgirsti Simono Nekrošiaus avangardinės muzikos garsus.

T. Tereko nuotr.

Filmas „El Padre Medico“, 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Dokumentinio filmo kūrėjai leidžiasi į Brazilijos džiunglių gilumą vedini didingo Aleksandro Ferdinando Bendoraičio (1919-1998) asmenybės mito. Jis byloja apie kilnų gydytoją, pasišventusį misionierių, Antrojo pasaulinio karo pabėgėlį iš Lietuvos, savo rankomis sukūrusį plaukiojančių ligoninių tinklą, teikusį pagalbą tūkstančiams Amazonės baseine gyvenančių žmonių ir įkūrusį dvi veikiančias ligonine. Tačiau pokalbiai su liudininkais, prabangaus asmeninio gyvenimo detalės, sąsajos su nusikaltimais ir tikrosios tapatybės paieškos pradeda griauti filmo kūrėjų planus papasakoti „Motinos Teresės iš Lietuvos“ istoriją. Sunku patikėti, jog ši dramatiška istorija yra apie tikrą lietuvį Amazonės džiunglėse.

Šokio spektaklis „Kaunas Zoo“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Dmitirj Matvejev nuotr.

Šokio teatras „Aura“ ir improvizacinės muzikos grupė „Kaunas Zoo“ kviečia į spektaklį, nagrinėjantį grožio, mados kulto, prabangos siekimo temas ir demonstruojantis tuštybę, kurią sukelia gyvenimas „su kaukėmis“.

TREČIADIENIS, 02 26

Knygos „Portretas: Juozas ir Jadvyga Tūbeliai“ pristatymas, 17:00
Istorinė LR Prezidentūra, Vilniaus g. 33

Kartu su autore  dr. Ingrida Jakubavičiene apie knygos herojus diskutuos knygos recenzentai istorikai doc. dr. Dalia Bukelevičiūtė ir prof. dr. Juozas Skirius bei prof. dr. Virginija Jurėnienė. Renginį moderuos Raminta Jonykaitė. Daugiau apie monografiją skaitykite čia.

Susitikimas su poete Tautvyda Marcinkevičiūte, 17:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Aleksoto padalinys, Veiverių g. 43

Poetė apie save:

„Gyvenu gana ilgai, tad, kad neaušindama burnos turėčiau ką veikti, leidau knygas…

Kad ne tik man, bet ir kitiems nebūtų taip nuobodu – 3 iš jų parašiau vaikams, dar 3 knygas ir geroką dozę pjesių į pasaulį išleidau norėdama su savo mylimukais V. Šekspyru, S. Plath ir C. Marlowe pasivažinėti greitaeigiu kalbos liftu,o praėjusių metų rudenį teko pakilti į orą ir apskritai jaustis kaip ant sparnų, dalyvaujant Amerikos Ajovos universiteto organizuotoje Tarptautinėje Rašymo Programoje su savo toje šalyje išleista rinktine „Terribly in Love“…

Ar per gyvenimą sukaupiau kokių turtų? Taip! Mano didžiausias surastas lobis yra vyras, sūnus ir dukra bei du mylimi jų pačių gyvenimų palydovai. O kitokie turtai? Turite omenyje pasidabruotus ir paauksuotus prizus bei medalius ar dar kažką kita? Nekorektiškas klausimas. Bet ir į jį atsakymą surasite  perskaitę mano 16 poezijos, 3 eilėraščių vaikams ir 3 vertimų knygas…“

Ernesto Kuckailio knygos „Partizano žiedas“ pristatymas, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius,  A. Mapu g. 18

Knygoje „Partizano žiedas“ pasakojama, kaip Adolfas Ramanauskas-Vanagas, lydimas kelių partizanų, nuo plačių Kazlų Rūdos miškų keliauja pas žemaičius į 1949 m. vasarį vykusį Lietuvos partizanų vadų susitikimą, kur buvo paskelbtas svarbiausias partizaninio karo dokumentas – Deklaracija, sujungusi 1918-ųjų Lietuvą su miškuose laisvę vis dar saugančiais laisvės kovotojais. Realūs įvykiai interpretuojami pasitelkus istorinę dokumentiką ir archeologinius tyrinėjimus. Į pasakojimą apie partizanų vadų susitikimą ir susirėmimą su enkavėdistais Užpelkių miške autorius taip pat įterpia kai kuriuos Jėgerių bataliono kūrimosi epizodus, rasdamas gana daug panašumų tarp partizanų ir jėgerių veiklos taktikos.

„inDISternet: What is Money?“, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

„What is money?“ yra antrasis metus truksiančio „inDISternet“ įvykių ciklo renginys, kurį organizuoja KMN Infocentras. Pramoginių-edukacinių renginių kontekste siekama kritiškai apžvelgti skaitmenizacijos keliamus iššūkius ir tyrinėti interneto poveikį kultūrai. Internetu pasiekiami meno kūriniai čia taps simboliniais išeigos taškais vedančiais bei iliustruojančiais nagrinėjamų procesų analizes. Renginiuose susidurs šiuolaikinis menas, post-internetinis budrumas, neformali atmosfera, muzika, diskusijos, malonūs skoniai, internetinių video peržiūros, akademinė mintis ir dis.art. Kelias valandas trunkanti „inDISternet“ dramaturgija savo eklektika replikuos interneto koliažiškumą.

Šįkart svečias –  Mantautas Račkauskas, VDU Ekonomikos ir Vadybos fakulteto prodekanas, jau ilgus metus tyrinėjantis ir dėstantis apie įvairius su pinigais susijusius procesus. Jo daktaro disertacijos centre buvo valstybės išlaidų poveikis ekonomikai. Renginyje jis kalbės apie pinigų skaitmenizacijos aspektus iš itin kritiško požiūrio taško.

KETVIRTADIENIS, 02 27

Parodos Paroda „Naujasis betono miestas. Nuo Kauno iki Tokijo“ atidarymas, 17:00
Kauno miesto muziejaus Rotušės skyrius, Rotušės a. 15

Betono juvelyrikos kūrėja Gerda Liudvinavičiūtė klausia – ką bendra turi Kauno tarpukario modernizmo ir Japonijos metabolizmo architektūra? Kiek įtakos istoriniame kontekste gali palikti karas, kuriant ateities miesto identitetą? Kaunas po Pirmojo pasaulinio karo išgyveno laisvės pojūtį, jautėsi ryški patriotiškumo dvasia, kuri persikėlė į architektūrinį kontekstą tautiniais simboliais. Tuo tarpu Tokijuje po Antrojo pasaulinio karo gimė metabolizmo judėjimas, kuris skatino dialogą tarp žmogaus ir miesto, kvietė kurti erdvę nuolat kintantiems visuomenės poreikiams. Dvi istoriškai ir kultūriškai skirtingos visuomenės. Du laikotarpiai ir karas, keičiantis mus visus. Verčiantis pamiršti ir kurti naują, geresnį pasaulį. Tai dvi betono juvelyrikos kolekcijos, įkvėptos XX a. architektūros srovių. Jose susijungia emocinė visuomenės atmintis ir siekis įprasminti žmogiškumą architektūrinėse detalėse, kuriančiose naująjį betoninį miestą.

Parodos „Uždegta Monmartro ugnies: Rokiškio dvaro meno kolekcija“ atidarymas, 17:00
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Parodoje pirmą kartą kaip visuma bus eksponuojamos dvaro vertybės, saugomos Rokiškyje ir Kaune. Kolekcijos pagrindą suformavo grafas Konstantinas Tyzenhauzas (1786–1853), Pastovyse (dab. Baltarusijos teritorija) įkūręs paveikslų galeriją ir ornitologijos kabinetą. Plačiau apie viską skaitykite čia.

Spektaklis „Atsitiktinis žmogus“, 18:00
VDU teatras, S. Daukanto g. 27

Jono Vaitkaus režisuotas „Atsitiktinis žmogus“ su rafinuota ironija kalba apie gyvenimo džiaugsmą, neviltį ir trapumą, apie artumo paieškas. „Y. Reza dramaturgija – tai lengvas intelektualus teatras. Ji į teatrą sugrąžino ištisą kartą žmonių, kuriems rimtos dramos atrodė per ilgos ir dažnai nuobodžios, o lengvos komedijos – per banalios, kad užimtų jų brangų laiką“, – taikliai apibendrino „The Spectator“ apžvalgininkas.

VDU teatro nuotr.

Ciklo „Rašytojas ir jo paroda“ susitikimas, 18:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Maironio lietuvių literatūros muziejus kviečia į pirmąjį naujo renginių ciklo „Rašytojas ir jo paroda“ susitikimą: „Šįkart pasimatysime ir pakalbinsime rašytoją, LRS Kauno skyriaus pirmininką Gediminą Jankų. Kiekvieną paskutinį mėnesio ketvirtadienį kviesime Jus ne tik pokalbiui su rašytoju, bet ir į jo paties parengtą dar nematytų eksponatų parodą. Rašytojai atrinks kelis sau svarbius daiktus, surengs jų parodą ir taip bent šiek tiek praskleis savo kūrybos virtuvės, įpročių, ritualų uždangą.“

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia