Maršrutas spalio 25 – 27 dienoms

PENKTADIENIS, 10 25

Prano Griušio parodos „Miestas savyje“ atidarymas, 17:00
A. Žmuidzinavičiaus memorialiniai namai, V. Putvinskio g. 64

Dailininkas P. Griušys parodoje „Miestas savyje“ stebi ir tiria miestą, mąsto apie jį. Tapybinei analizei pasirinktas objektas yra konkretus ir asmeniškai artimas. Visi parodoje eksponuojami kūriniai yra susiję su Kaunu.

Miestas, kaip pulsuojanti, besikeičianti sudėtinga pastatų, erdvių ir žmonių pilna struktūra, domina kūrėją jau ne vienerius metus. Kauno kasdienybė, praeitis, personalijos ar atsitiktinės detalės, pamatytos einant pro šalį, tampa paveikslų siužetais. Tapybinis naratyvas organiškai perauga į tapybinį miesto metraštį. Tuomet, kaip ir būdinga šiam menininkui, pajunti dozę sarkazmo ir lengvos ironijos.

Šioje parodoje P. Griušys liko ištikimas postmodernistinei fotorealizmo krypčiai. Kasdienybės citatos į darbus perkeliamos subtiliai, vengiant to nūnai madingo termino „čia ir dabar“. Teptuku kurdamas mizanscenas, pažadina žiūrovams jutiminio patyrimo akimirkas – pamirštus kvapus, skonius, šviesos, šešėlių netikėtumus.

Pranas Griušys. „Pietauja“.

Pranas Griušys. „Pietauja“.

Vakaras su rašytoja Birute Jonuškaite, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Muziejus kviečia į rašytojos Birutės Jonuškaitės jubiliejinį kūrybos vakarą, kurio metu bus pristatyta šiais metais pasirodžiusi knyga „Maestro“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2019). Renginyje kartu su autore dalyvaus rašytoja Erika Drungytė, aktorius Dainius Svobonas.

Jubiliejinis Kauno valstybinio choro koncertas, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Vienas ryškiausių prestižinių ir reprezentacinių Lietuvos kolektyvų – Kauno valstybinis choras, vadovaujamas savo įkūrėjo, meno vadovo ir vyriausiojo dirigento Petro Bingelio, švenčia 50-ąjį jubiliejų. Išskirtine garso kokybe ir itin plačia dinamine raiškos skale pasižyminčio choro repertuaro apimtys jau artėja link dviejų šimtų pasaulinės muzikos klasikos lobynui priklausančių didelės apimties vokalinių-instrumentinių kūrinių partitūrų. Jubiliejaus proga choras klausytojus kviečia į šventinį vakarą pasiklausyti įspūdingosios Carlo Orffo kantatos „Carmina Burana“, kurios atlikimas didžiuliame Berlyno stadione 1992 m. chorui tapo vienu iš įsimintiniausių koncertų, kada jam plojo 75 tūkstančių klausytojų minia. Dalyvaus Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras ir solistai.

Kauno valstybinis choras 1969 m. spalio 23 d. KVC archyvas

Kauno valstybinis choras 1969 m. spalio 23 d. KVC archyvas

„Blyksniai“. Videomeno peržiūros, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Medijų meno ir kultūros tyrinėtojas Prof. dr. Remigijus Venckus pristatys penkių lietuvių autorių videokūrinius. Tai – Rimo Sakalausko „Sinchronizacija“, Kristinos Inčiūraitės „Šešėlio aidas“, Eglės Rakauskaitės „Gariūnai“, Andriaus Kviliūno „Genesis“ ir „Sapnas apie Iraną“ bei Anastasijos Sosunovos „Tainstvo“ Renginio metu R. Venckus videofilmus aptars iš socialinių, technologinių bei geopolitinių perspektyvų, žiūrovus supažindins su videomeno raida. Projektą organizuoja Kirtimų kultūros centras.

Anastasija Sosunova, „Tainstvo“

Anastasija Sosunova, „Tainstvo“

Mountainside vinilo „Hidden In Light“ pristatymas, 21:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Nuo 2003 metų veikianti Kauno roko organizacija „MountainRock“ surengė daugiau nei 10 renginių ir festivalių ir yra puikiai pažįstama Lietuvos alternatyvios muzikos entuziastams. Šiais metais „MountainRock“ praplėtė savo veiklos horizontus: vinilinės plokštelės formatu išleistas Lietuvos roko scenos senbuvių „Mountainside“ naujausias albumas „Hidden In Light“. Koncerte publika ne tik galės susipažinti su „Hidden In Light“ vinilu. Šiuo metu muzikantai intensyviai kuria naują albumą. Keletas šviežių kūrinių nuskambės ir „Lemmy“ klube.

ŠEŠTADIENIS, 10 26

E. Levino „Totalybė ir begalybė“ skaitymo seminaras, 11:00
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

1961 m. pasirodžiusi „Totalite et Infini“, greta „Autrement qu’être ou Au-delà de l’essence“ (1974), yra vienas iš dviejų svarbiausių Levino filosofinių tekstų. Jame Levinas pirmą kartą sistemiškai išplėtoja savo etinę filosofiją, tuo pačiu pasiūlydamas savo alternatyvą Husserlio fenomenologijai ir Heideggerio ontologijai.

Seminaro metu kartu skaitysime ir aiškinsimės šio teksto vertimą į anglų kalbą. Seminarą ves Viktoras Bachmetjevas. Seminaras atviras visiems, išankstinė registracija nebūtina. Teksto kalba – anglų, diskutuosime lietuviškai. Knygą galima parsisiųsti iš čia: https://tinyurl.com/y2eop75o

Emmanuelis Levinas (1906-1995) – Kaune gimęs ir augęs žydų kilmės prancūzų filosofas, tapęs vienu reikšmingiausių XX a. etikos mąstytojų. Kaune baigęs mokyklą, filosofiją pasirinko studijuoti Strasbūro universitete.

Spektaklis „Shalom, Bellissima!“, 18:30
„Teatro klubas“, Vilniaus g. 22

„Shalom, Bellissima!“ – spektaklis, sukurtas pagal autentišką Bellos Shirin gyvenimo istoriją. 17-metė Bella, kartu su savo Holokaustą išgyvenusiais tėvais, emigruoja į Izraelį 1963 metais. 2004-siais ji vėl sugrįžta į gimtąjį Kauną ir pagaliau pasijaučia laiminga. Ką išgyveno Bella Izraelyje ir Lietuvoje? Kodėl ji nori kalbėti apie daugiakultūrę ir ypatingai gražią Lietuvą? Kodėl ji pyksta, kai lietuvius vadina žydšaudžiais? Bellos istorija bus pasakojama žydiškos, trijų patiekalų vakarienės, metu.

Scenarijų sukūrė, o vėliau ir spektaklį ėmėsi režisuoti rašytoja, režisierė, teatrologė Ina Pukelytė. Spektaklis apdovanotas Kauno miesto „Fortūnos“ diplomu.

Monospektaklis „Ledo vaikai“, 19:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

„Sakoma, kai darsyk išgyveni, išpasakoji tai, kas labiausiai slegia, – palengvėja. Nebelieka baimės ir lyg pabaisa viduje tūnančio siaubo. Todėl norisi apie tai prabilti garsiai, teatro scenoje, pakelti atminties „velėną“ ir papasakoti apie tai jau kitai kartai“, – sako Birutė Mar, vienos dalies monospektaklį sukūrusi pagal savo tėvų, 1941–1956 m. Lietuvos tremtinių Sibire, prisiminimus. Spektaklį į Kauną atveža Lietuvos nacionalinis dramos teatras.

Teatro nuotr.

Teatro nuotr.

Tiesiogiai iš „Metropolitan Opera“: „Manon“, 19:55
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

„Forum Cinemas“ tęsia didelio pasisekimo kasmet sulaukiančias transliacijas iš „Metropolitan“ operos Niujorke. Šįkart ekrane – Jules’o Massenet opera „Manon“. Dirigentas: Maurizio Benini. Atlikėjai: Lisette Oropesa, Michael Fabiano, Carlo Bosi, Artur Ruciński, Brett Polegato, Kwangchul Youn.

SEKMADIENIS, 10 27

Paroda „Atsisveikinimas su senaisiais troleibusais“, 11:00 – 14:00
Savanorių pr.

Laikas senosioms „Škodoms“ ištarti atia. Ta proga, kviečiame visus kauniečius ir miesto svečius į spalvingų troleibusų parodą po atviru dangum. Savanorių prospekte, nuo Mituvos iki P. Lukšio gatvės, bus išrikiuoti 50 troleibusų, kuriuos menininkai dailino visus metus. Bus galima ne tik visus iš arčiau apžiūrėti, bet ir sužinoti jų piešinių atsiradimo istorijas bei sudalyvauti įdomiose veiklose pačiuose troleibusuose.

isvz

Spektaklis „Stebuklingos Babadžano kurpės arba svajos apie Tbilisį“
Kauno valstybinis lėlių teatras, Laisvės al. 87A

G. Mikaladzės Tbilisio valstybinis lėlių teatras (Sakartvelas) į Kauną atveža spektaklį, sukurtą žymaus kartvelų rašytojo ir poeto Iosebo Grišašvilio kūrinio „Babadžano kurpės“ motyvais. Tiek autorius, tiek pastatymo režisierius Tamazas Imanadze originalia menine forma atgaivina senąją Tbilisio atmosferą su visomis jo spalvomis.

Teatro nuotr.

Teatro nuotr.

Tarptautinė animacijos diena, 14:00 // 15:15
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Spalio 27-ąją bus minima Tarptautinė animacijos diena. Šia proga Lietuvos animacijos asociacija kviečia į lietuviškų animacinių filmų peržiūrą, kurioje bus galima išvysti ir nacionalinį kino apdovanojimą „Sidabrinė gervė“ pelniusius animacinius filmus.

Animacijos dienos programa

Premjera. Spektaklis „Supergalios“, 19:00
Laipiojimo centras „Miegantys Drambliai“, V. Krėvės pr. 49

Karolinos Žernytės „Supergalios“ – iki skausmo nuoširdus biografinis pokalbis su trimis supermoterimis: Irma, Ernesta ir Aiste. Merginos atskleis mums, neįdomiesiems, ką reiškia gyventi be vaizdo, judėti ratuose, kodėl šokti lengviau, nei eiti.

Teatro nuotr.

Teatro nuotr.

Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia